Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682611#p682611:2izoshj1 je napisao(la):
Tintoreto » Sub Nov 23, 2019 7:51 pm[/url]":2izoshj1]Danas prvi put prosao novim delom ap.
Krenuo sam jutros u 9 i 10 sa sajma, stigao u Priboj u 12 i 35.
Bas sam zadovoljan, put je predobar, bezbedan i lako sam i bez ikakvog stresa krstario brzinom od 150-160km/h, definitivno je deo od Ljiga zahtevniji i trazi vise paznje i koncentracije pri vecim brzinama.
Takodje, od Obrenovca do Ljiga, okolina ap i krajolik prelep.
Radujem se svakom novom metru ap.
Neka nam je sa srecom.
Obrenovac - Ljig zaista moze da se razvije velika brzina,mada i uz dobar auto ne treba preterivati. Od Brancica tunela do Preljine je ludilo sve preko 120-130, mozda je to nas osecaj,ali samo pred petlju Preljina moze da se ide brzo.

U svakom slucaj ,moj savet je poštujte ogranicenja malo se ustedi a puno rizikuje ,a tebi Tintoreto da uskoro probas i deo do Surcina,jeste nam dostaaaaa olaksao AP,kad se setim semafora u Ljigu, pa Ibarska,Stepojevac,od Meljaka krece haos...ovo je uzivancija
 
Isto i ja to odavno govorim, autoput Ljig Preljina nije za 120kmh, ima dosta krivina i to vezanih desna pa lijeva, kad je vlažan put, može da bude vrlo neugodno. Ja tu strogo idem max 110kmh, mada sam se jednom iz smjera od Beograda ka Čačku zaigro pa nastavio posle Brančića da idem 140, ali to je bilo prvog puta kada sam vozio čitavu dionicu od 103kmh. Inače max što sam išao autoputem je 150kmh od Obrenovca do Ljiga, ali nemam iskreno ni kola za jače. :)
Uzgred, mali off, šta će se raditi tokom zime sa ovim silnim radovima oko Požege i Užica? Da li će ostati samofori ili će ostati izgrebano pa da sačeka sezonu radova od proljeća? Ukoliko ima tema o ovome na forumu, molim vas da me uputite.
 
Stvarno na ovom delu do Ljiga nisam primetio nista zeznuto niti opasno.
Apsolutno je moguce, ne i preporucljivo, voziti brzinama vecim od one sa ogranicenja uz osnovne vestine vozaca i tehnicku ispravnost vozila.
 
Jeste, može se voziti "bezbedno" 20 km/h više od ograničenja. Ali Preljina - Ljig je 100 km/h a Ljig - Obrenovac 130 km/h ograničenje.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Meni nije prijatno da vozim 130 po navigaciji (135 po cajgeru) od ljiga do preljine u automobilu od 5m.
 
Deonica od Ljiga do Preljine me neodoljivo podseca na deo autostrade Bolonja-Firenca. A i pejzazi su slicni :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682664#p682664:35rlc6e0 je napisao(la):
Tintoreto » Ned Nov 24, 2019 6:51 am[/url]":35rlc6e0]Stvarno na ovom delu do Ljiga nisam primetio nista zeznuto niti opasno.
Apsolutno je moguce, ne i preporucljivo, voziti brzinama vecim od one sa ogranicenja uz osnovne vestine vozaca i tehnicku ispravnost vozila.

Vještina vozača se sastoji upravo u tome da vozi po ograničenjima i strpljivo. Brza vožnja je odlika ljudi koji ne znaju da voze.
Ne govorim ništa tebi lično, već generalno. Razumijem da si samo "isprobao" malo tu dionicu.

Nesreće se dešavaju zbog nepredviđenih okolnosti, to je jako bitno shvatiti. Nećeš ti zbog dodatnih 10-20 km/h možda izazvati nesreću, izazvaće je neko drugi ko se silom prilika ispriječio tebi na putu, ili neka rupa, neravnina, ili će auto proklizati zbog nečega što se inače ne događa, i slično. Prilagođena brzina znači jer ćeš ranije uočiti tu nepredviđenu okolnost, i možda ćeš stići ranije da zakočiš, ili bar da smanjiš brzinu dovoljno da spasiš život sebi. Ili nekom drugom.
 
Tintoreto, da ne citiram, nemoj me pogrešno razumeti, od mnogih stvari zavisi. Ja sam govorila o uslovima puta,krivine ,nije pregledno... e sad, zavisi kakva kola vozis,koliko se oseca brzina u vožnji , kakav si vozac? Samo budi pazljiv do Preljine, tuneli au isto zeznuti...a zimi da ne govorim. Od Ljiga ka Bg "drugi Bog" i klima drugacija i ravnica. Hvala Bogu sad ima i vise seobracaja pa se cesto pretice.
Kad sam kod toga imali smo situaciju, kamion sq prilolicom obilazi autobus ,a ne vidi da ga mi vec uveliko obilazimo, naravno us kocenje i trubljenje ukapira on, mora da koči i kad je poceo da zanosi - u svom životu se nisam onako uplasila. Ljudi bre nista ne gledaju...

@RHCP petlja Pz je privedena kraju, ostali su ivicnjaci ka skretanju za ARampu,ali mislim da ce brzo zavrsiti tj pre snega ( valjda )
Ka Ue radovi se stalno sele i sigirno ce ostati neki deo " ogreban" i nedovrsen jer ce ih uhvatiti sneg. Evo kod nas je vec minus krenuo. E da su pametni da završe zapoceto,ali ne znam iz iskustva ne bih rekla da ce biti tako.
Ne znam kako je ka Zlatiboru?
 
Ka Zlatiboru se trenutno radi učvršćivanje nestabilne kosine odmah posle izlaska iz Užica. Radi se i most na izlasku na Popovu Vodu (završetak 3 trake). To bi trebalo da u normalnom stanju dočeka zimu. Od Ue do Sevojna imaju započete radove na nekoliko mesta. Betoniraju rigole i na više mesta u velikoj dužini ostao je kanal između ivice starog asfalta i novog betona. To je sve predugo i bojim se da će ostati. Počeli su mrazevi, a ni sneg nije daleko. Ne verujem da imaju više od dve radne nedelje na raspolaganju pre nego što zima zaustavi posao i počne posipanje i čišćenje
 
Hvala za info, pošto mape radova ne daju nikakav valjan odgovor, ovo mi je baš korisno.
Dosadili su više sa radovima u tom regionu, evo tri godine ne mogu ljudski da prođem od Jelen Dola do Zlatibora, stalno neka muka i radovi.
Meni je samo da za praznike mogu da prođem bez semafora pa neka je i izgrebano, smori me više sat vremena čekanja nego da vozim 4 sata.
Imali su i neke izgrebane dionice oko Lučana, Jelen Dola i Pakovraća, neki potez 12-13km, nadam se da su to sfaltirali i da će ova muka oko Mačkata da se okonča skoro...
 
Skoro je neko rekao da je jedan semafor Ca - Pz.
Kad dodjes u Pz idi preko starog puta preko Lunovog sela, cisti se dobro i zimi,a slobodno mi pisi u por da proverim konkretno kad budes isao. Tako dodjes do Ue i do Zlatibora opet kolona.

U glavnom, svima kojima bude trebao neki info slobodno pišite na vreme, pokusacu da sve saznam barem do Ue. Nama je gore koji putujemo stalno,ali nije lako ni sesti kŕenes na odmor, decu u kola i onda koloooona. Samo pitajte, ima zlatiboraca, uzicana, pozezana ima da nadjemo alternativu bez brige!
 
Iza Bele Zemlje nema radova trenutno. Sve što se dešava je od Sevojna dotle.
Put preko Lunovog Sela se čisti zato što je to trasa kojom se vuče đubre iz Ča, Lučana, Pž i Arilja u regionalnu deponiju Duboko. Do LS je ravno, ali može da bude leda. Međutim, od LS do Ue je teži teren, uzbrdo, bizbrdo, krivine, a čisti se tek kad uspeju da obezbede normalan saobraćaj do Borove glave i preko Kadinjače. Tuda se ne ide bez pravih zimskih guma. Ja ih po iskustvu skidam tek pred 1.maj. Imajte to na umu.
Inače, ako neko voli avanture i manje prometne i zanimljive puteve, ima još kombinacija za dolazak do Ue.
 
Ne bih da se hvalim, ali mi smo izuzetno gostoljubivi i susretljivi domacini ! Molim lepo!
Branik je u pravu za zimu i Lunovo Selo, ali mozda do Sevojna ne budu zastoji ,a to se kod njih sad menja od sedmice do sedmice. Zato cemo javiti kad vam zatreba.
 
Kad već pominjete opet temu Zlatibora, nisam siguran da li sam se prošli put zahvalio Miri i Braniku. Zaista ste dali 100% tačne informacije. Hvala.
 
Od ex ju jedina deonica gde mozete raspaliti po gasu 200 na sat je od granice do zagreba. Ali rizikujete presretac. Miro pitala si koliko ce punktova biti na rampi Preljina nakon rekonstrukcije. Bice 5 dogradjena je jedna za ENP iz pravca Preljine ka BG. Dakle sigurno znamo da ce jedna biti ENP. E sad da li ce jos jedna biti samo za ENP uz pravca BG verovatno da ako je suditi po isctanoj ENP zutom linijom. Uz Boziju pomoc do 2022 kad se rampa preljina bude izmestila, nadam se da cemo na njoj imati 2 ENP trake rezervisane samo i isljucivo za ENP a ostale 3 da se prilagodjavaju stanju na terenu prema potrebi. Ali nasa bag**...ma otvarace oni ENP i za rucnu naplatu...
 
Ivchony, sto se mene tice nema potrebe za zahvaljivanjem,i meni su mnogi pomogli. Ovaj forum je fenomenalan. A znam da ce mnogima trebati oko praznika ovaj pravac. Ne znam sta je gore - leti kolona ka moru ili zimi kolona ka Zlatiboru? Ne valja kako okrenes,a radovima nikad kraja....

Msksim1 pa 2022 pobogu idemo ka Pz preko AP, jesi ti cuo rokove?! Tada petlja Preljina ne mora nista da se menja nego sto je sad . ( zezam se naravno). I hvala za objasnjenje. Znam da je @ stara Mo pricao da prave sl godine traku izlaznu ENP ( iz Bg ka Cacku) i bice iza njihove kucice,a ako sam shvatila bice 3 trake za placanje u gotovini tj.jednu koja je ulazna ce napraviti da bude izlazna. E sad,ko zna sta je mira razumela verovatno nisam dobro sve ukapirala,ali ce se raditi da se prosiri. Ipak za ENP traku ne mogu da dodaju posebnu traku do pred samu rampu i to je problem koji sad postoji kad su guzve,al neko pametan nije ukapirao da ce ovaj AP biti tako opterecen. I ne govorim samo o praznicima, cekanje postoji i mimo njih,nije veliko ali postoji.
 
Problem ENP-a na K11 je što se traka za ENP odvaja tek par stotina metara od rampe. Mislim da su na K10 kod Vrčina tu traku odvojili nekih 700-800 metara od rampe, a da na ostalim čeonim rampama manja razdaljina od toga. Kad su gužve, tada ta traka ništa ne vredi.

U Hrvatskoj se ENC kod Zagreba odvaja par kilometara pre rampe, a prema moru, ENC trake se odvajaju fizički od ostatka, ako se ne varam.

Šteta što to nisu primenili i na K11 (Milošu Velikom).
 
U vezi Preljine jedno je sigurno a to je da se odustalo od izgradnje trake oko zgrade,sad se razmatraju neka druga resenja koja bi mogla biti korisnija ali videćemo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682863#p682863:32t7uy71 je napisao(la):
MiraC » Sun Nov 24, 2019 11:43 pm[/url]":32t7uy71].... Ne znam sta je gore - leti kolona ka moru ili zimi kolona ka Zlatiboru? Ne valja kako okrenes,a radovima nikad kraja....

Dakle do daljeg važi:

Lajkovac-Valjevo-Debelo brdo-B.Bašta-Kremna-Zlatibor.
 
Vlasto,
Lepa je to trasa, ja sam celo leto tuda isao do Zlatibora ( Lazarevac- Zlatibor 3 sata ) da bih izbegavao radove . Ali zimi ce tu biti verovatno tesko prolaziti zbog snega ,a od proleca pametnjakovici najavljuju naplatu po 300 dinara za prolaz kroz tzv Nacionalni park ,tako da ne znam da li cu trasu i dalje koristiti....
 
vlasta":26z4qdec je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682863#p682863 je napisao(la):
MiraC » Sun Nov 24, 2019 11:43 pm[/url]":26z4qdec].... Ne znam sta je gore - leti kolona ka moru ili zimi kolona ka Zlatiboru? Ne valja kako okrenes,a radovima nikad kraja....

Dakle do daljeg važi:

Lajkovac-Valjevo-Debelo brdo-B.Bašta-Kremna-Zlatibor.
Los je asfalt ramo dosta je neravan potrosen krpljen rupe...

Послато са SM-G925F помоћу Тапатока
 
А тек каква густа магла зна да окује Дебело брдо....
А предео је диван, последњи пут кад сам ишао ракун се усправио поред пута и само што не маше пролазницима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682898#p682898:6myctnbl je napisao(la):
StaraMo » Pon Nov 25, 2019 7:39 am[/url]":6myctnbl]U vezi Preljine jedno je sigurno a to je da se odustalo od izgradnje trake oko zgrade,sad se razmatraju neka druga resenja koja bi mogla biti korisnija ali videćemo...
@StaraMo, da li možeš da nam kažeš koja su to druga moguća rešenja?
 
Vrh