Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681376#p681376:ruuqs03u je napisao(la):
msksim1 » Uto Nov 19, 2019 8:51 am[/url]":ruuqs03u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681316#p681316:ruuqs03u je napisao(la):
kolombaja » Pon Nov 18, 2019 11:01 pm[/url]":ruuqs03u]
MiraC":ruuqs03u je napisao(la):
Pantograf ,mislim da je glupo javno obznaniti " toletisace se do 150". Oni unutar sektora treba da imaju propise i neke dogovore, ni do sad niko nije kaznjavan za 131km. Doduse ,mimo AP se itekako pisu kazne za 1km/h prekoracenja, radar snimi i stigne " čestitka " na kucnu adresu.

Ali ovo je moje misljenje,pa ne zameri. Za AP je dovoljno i 130 sta i treba brze. Nakon Ibarske je i 90km/h ekstra.
Kažnjavaju i za 131 kmh, i na autoputu. Bio sam putnik u kolima pre oko mesec dana, gde je slina od pandura naplatila vozaču kaznu upravo za ovo prekoračenje.

Razne su situacije kada može biti potrebno da se ubrza malo više od tih famoznih 130kmh. Recimo, radi preticanja, izbegavanja raznih potencijalno opasnih situacija (na primer nabijanja u branik) i slično.

Sasvim je razumno da postoji nekakva tolerancija (koja ne mora biti 150kmh). Međutim po komentarima rekao bih da dosta ljudi koristi AP par puta godišnje (recimo na more i u povratku) pa ne uzima u obzir sve okolnosti koje mogu da se dese (i dešavaju se).

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Da ne gresimo dusu, nema sanse da ti cajger u kolima pokaze identicno kao navigacija i radar sem ako nemas veliki tocak i siroku gumu koja nije fabricka za tvoj auto, tj kad je bazdareno u fabrici. To su i testiralu i SAT-u. Meni laze 5 kmh u moju korist. Nadam se da bi radar i navigacija trebalo isto da pokazu? Takodje, jel ova kazna od 131kmh presretac, stacionarni radar ili prosecna? Tih 131 je verovatno 134 po tvom cajgeru, a to je kazna realno
Upravo tako, mene i dalje iznenadjuje cinjenica da su ljudi neupuceni u to koliko je cajger, tj kilometar sat netacan i koliko zapravo ne pokazuje tacnu brzinu...
Neka istrazivanja pokazuju da laze od 4 do cak 10%, znaci nije isto odstupanje kad se krecemo 50 km/h, 100 km/h ili 150 km/h. Kilometar sat ce sa vecom brzinom vise odstupati. Kao sto sam gore napisao, najpravilnije je pri brzini od 100 km/h (po cajgeru) pogledati "realnu" brzinu na navigaciji. Realno je da se auto krece oko 94/95 km/h kada na km satu pokazuje 100 km/h.
Otuda se i odredjuje tolerancija na brzinu, pa uglavnom saobracajci kada hvataju vozace pri brzini od 50km/h tolerisu do 55 km/h (to je 10%). Naravno i njihovi radari imaju neku gresku uredjaja koja je niska ali moze da utice na merenje. Znam dosta ljudi koji su se zalili na merenje, trazili bazdarenje radara i dobili na sudu. Otuda mi je suludo napisati coveku kaznu za 131 km/h, ne razumem tog saobracajca ali ni coveka koji je pristao da plati...
Kada ovu toleranciju od 10% mimo ogranicenja preslikamo na brzinu od 130 km/h onda dobijamo podatak da bi trebalo da se tolerise sve do 143 km/h sto je neznatno nize od onoga sto je Drobnjak predlozio.
Licno ne mislim da bi tih 5 ili 10 km/h vise doprinelo nebezbednoj voznji, smatram da treba usaglasiti kriterijume, konacno i zauvek!
Nije isto prekoraciti brzinu 5 km/h u gradu gde je definisano 50 km/h i na autoputu, to nije uopste uporedivo, to je naravno moje licno misljenje i stav.
Meni mnogo vise od tolerancije smeta sto policija nema jedinstven kriterijum, neko se kaznjava za prekoracenje od 1 km/h a nekom se progleda kroz prste i 40 km/h.
Cemu onda zakon ako se ne sprovodi?
 
Da nisu prebacili saobracaj na novu rampu? Iznenadjujuce velika guzva danas kod Mislodjina...
 
Ima li neko nekakve insajderske informacije kada je otvaranje? Šteta sto nema izgradnje naplatih rampi - stara Mo nam je bio odličan da dojavi do kad su rokovi.
Ako jos uvek ne znate, moze li pre 18og decembra biti gotovo? Da li je gotovo asfaltiranje?
 
kad se sa nadvoznjaka kod Mislodjina pogleda levo ka mostu preko Save, vidi se da su (verovatno juce) iscrtane linije i trake u oba smera...
 
Da, iscrtan je put i postavljeni znakovi, tamo gde je ranije bila devijacija ispod nadvožnjaka...Verovatno će uskoro tu biti preusmeren saobraćaj za ulaz/izlaz sa autoputa, predpostavljam da bi zatvorili trenutno uključenje i postavili bukobrane...Mada nije mi jasno zašto se menja sada kad bi uskoro trebalo i petlja da bude završena
 
Jutros vidim da je nikla konstruckija koja nosi velike saobracajne table kod prve petelje na Surcinu. Ograda postavljen na nadoznjak, jos malo fali da se asfaltira iskljucenje. Na drugom nadvoznjaku ograda stoji takodje. Reklo bi se da se ulazi u zavrsnu fazu, tako da je 18-i realan rok nadam se :sesir: :dil: :kafa:
 
Od mene HVALA zw video, slike i izvestaje.

Mene strasno kopka kakve ce biti masine za probijanje tunela, doduse verujem i sve vas.

Gvb hvala za slike, ja kad vidim linije bas se obradujem ( bu**** ,znam, u Ljigu su bile iscrtane pa se cekalo jos 6mes hahahaha).

Msksim1 pa ako je petlja Surcin, kao veca, pri kraju, valjda ce biti u roku,a vreme da se lepse ne moze poželeti.
Prosle g i u oktobru bio minus ,a sad jedino Pz -2, sreca pa se ovde ne asfaltira AP.
Da, sad razmisljam, bice i gradjevinska sezona kraca u ovim krajevima, a rok nerealan...zivi bili pa videli
 
Imaju mnogo posla ako misle da zimuju u tunelu: treba napravitibpristupni put, organizovati gradilište, rešiti odlaganje iskopanog... A kiše, snegovi, mrazevi samo što nisu. Naše ovdašnje zime nisu ni nalik beogradskim
 
Surcin. Asfalt gotov, samo su ostale dve rampe da se uklope sa obilaznicom. Otvaranje 18-og.
b4289434b1230e849c01babfad7571cb.jpg
eee333f6c7112ad268676bf512724f55.jpg
9c4cce6529d4023a25fb4ae8e210793a.jpg
4ae4ba919f978d6e74f234f2bf2b3d33.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Asfalt lepo izgleda. Podseća ma na Need for Speed II :)
 
Da li neko zna da li su pustili u rad dodatnu kucicu na Preljini ? Ja i dalje mislim da ce tamo biti opsti kolaps kada puste Surcin i da ce se cekati i sat vremena u spicu. Tako da se postavlja pitanje isplativosti voznje auto putem u vremenskom smislu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vlasto ti samo pricas,ali nista nema " na delu" :lol:

Ma bicu ja teski baksuz, vracam se kuci oko 17h,a nema sanse da do tad puste saobracaj,mada ako otvore u 8 ujutru onda ce saobracaj biti do popodne :dil:

Ja cu slikati pripremu i obavezno mahati zastavicama da podrzim svitu koja otvara. A nek samo " svane" ljudima koji AP cesto koriste. Mogli su i 17og ,ima onih koji idu i dan pre ,ljudi i tad podižu slavu pa da i 18og bude otvoreno. Mislite o tome!
 
Evo moj mali doprinos, reklo bi se da je mostić napravljen u mestu Pakovraće. Onaj koji ce pomagati pri izgradnji...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682090#p682090:1hksykjk je napisao(la):
inzenjer10 » Čet Nov 21, 2019 3:21 pm[/url]":1hksykjk]Surcin. Asfalt gotov, samo su ostale dve rampe da se uklope sa obilaznicom. Otvaranje 18-og.
Pa to izgleda kao da mogu da puste i ranije? Mislim nije da je bitno al tako izgleda :)
 
Nece pustiti ranije. Ima jos posla

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Vrh