Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Daleko je Takovo i nije neki put, ali bi se u odnosu na tih 90' isplatilo. Uštedelo bi se 45' do sat, ne bi se trošili živci... Ali uz gužvu i na početku, obesmišljava se ceo AP.
 
Pa, dobro, ljudi, otkud vama da bismo mi u Srbiji napravili put za 4.000 kola na sat, a izlaz sa puta za 500 kola na sat? Ne bismo to nikad, mi ovakvi kakvi smo...

U stvarnosti, ovde su verovatno i projektanti poverovali u debilske priče da taj put nije ni potreban, da se gradi za Mila Đukanovića, pa, ko što vele, dosta je ta rampica za celu zapadnu Srbijicu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678764#p678764:1rxarxa3 je napisao(la):
MiraC » Ned Nov 10, 2019 10:35 am[/url]":1rxarxa3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678760#p678760:1rxarxa3 je napisao(la):
JoeBG » Ned Nov 10, 2019 8:59 am[/url]":1rxarxa3]U subotu oko 14h na mestu gde je tabla 2km do izlaza sa autoputa (to je oko 3km do same naplatne stanice Preljina) počinje kolona automobila. Čekanje oko 90minuta!!!
Ta rampa mora da ima tri izlaza po smeru! Ja ne znam da l je u planu još po jedan ulaz/izlaz ili su samo uradili one dodatne trake za ENP i to je to?
Mislio sam da ovo neću reci, ali: Dok se ne uradi deonica Surcin-Obrenovac i ne proširi rampa Preljina na 3+3 ulaza/izlaza ja vise neću proći nijednim delom autoputa Miloš Veliki.
A kakva je situacija da se izadje u Gornjem Milanovcu? Vreme voznje do Preljine je slicno,pa u slucaju ovakvih zastoja,na primer u ponedeljak ce isto biti katastrofa i na ulasku na AP.
Miislim da je @ Stara Mo pisao da ce sl godine raditi posebnu traku iza njihove kucice za ENP, i ove postojece preurediti i imati jedna vise i za naplatu u gotovini. Generalno na ptimer mi ne idemo kad su špicevi,ali je takodje cekanje i kolone

Ma ja da sam znao šta se sprema izašao bih na petlji Takovo.
Još jednu stvar sam shvatio čekajući juče u koloni:
50% našeg naroda je st***. Umesto da svi čekamo na red u desnoj traci, mnogi su bili "pametni" pa vozili levom (preticajnom) trakom I zaobilazili nas "glupe i naivne" koji smo kulturno čekali u redu. E I kad se tu stvorila kolona, onda je bilo i onih koji su vozili zaustavnom.
Onda su se pojavila dva kralja sa kamionima koji su stali u preticajnu i zaustavi traku i blokirali stoku da dalje pretiču. Nazalost, kratko je trajalo. Izašao je jedan majmun iz BMW-a i počeo da viče na kamiondziju: "ko si ti da blokiras da ljudi prolaze?!" posle toga čovek se pomerio I st*** je opet počela po starom.
Zato nam i ode ovako. Mnogo smo jadni i bedni ljudi.
 
Iskreno ,kada su guzve policija je nepohodna pa cak i tako na AP.... ja znam da su na Ibarskoj npr iskljucivali kamione da kolone brze prodju ,gasili semafore.... Ej na AP vozis i zaustavnom i njom pretices :shock: po meni samo ako imate bolesnika u kolima, zenu koja se poradja i obavezno hitna pomoc oni da mogu i tako da prodju a ostalima takvu kaznu napisati da se češu 6 meseci. Sramota.

Ne znam kako je tim putem od Takova do Ibarske sto neko rece, ali znam da vreme voznje kad idemo ibarskom do GM i preko Autoputa je slicno, sigurno je da ima Ibarskom manje km do Gornjeg Milanovca nego preko AP. Realno za toliko cekanje si i u Ljigu mogao izaci
Joe ,u povratku ako nema guzve od onog kruznog toka ni na AP nije strasno,jedino je tesko odluciti hocete li uopste ici na ovu stranu jer ako " zaguzva" u Cacku mogu da kolone budu ogromne.
Skoro sam slusala da preko Takova je i ulaz u Bg bolji, bez guzve itd.ne znam kazu da se tim putem najbrze stigne.
Meni je iskreno zao svih ljudi koji npr hoce da se odmore par dana u Zapadnoj Srbiji i toliko se namuce da stignu da sl put ni ne planiraju dolazak....
 
Ako izađeš u Ljigu, što si i ulazio. Jedino odgovara onima što su uz autoput.
Zato je neophodno stimulisanje ENP, građenje deonice do Pakovraća i čeone rampe na njoj dok se ne pusti ostatak do Požege.
Znate li koliko je godina put BG- NS bio obeležen kao traka autoputa, a saobraćaj išao dvosmerno. Koliko je tu ljudi izginulo, kao što reče neka bu**** juče "kao u omanjem ratu". Tada je neko smislio "genijalan" izraz polu autoput.
Projekat kaže bočna rampa u Prljini, putokaz za Užice... A što to ne odgovara realnom stanju, baš nas briga. Važno je da se slikalo, cirkusiralo...
 
Tako se grade autoputevi u Srbiji već 50 godina...

Ono što su radili na Koridoru X a ovde nisu je stavljanje čeonih rampi na mestu dokle je trenutno završen put. Npr. sada su čeone rampe kod Naisa i Doljevca kod Niša, nekada davno su bile i kod Pojata, Batočine, pa kasnije kod Ćuprije.

Najveći problem koridora 11 je da na njemu nema mnogo tranzitnog saobraćaja koji se lepo rasporedi tokom 24 časa, već većina ljudi ide na relacije 100-200km pa se stvaraju čepovi. U 3 noću nema skoro nikog, a na X ima dosta saobraćaja.

Naravno da nema opravdanja zbog ovolikih čekanja. Evo jedne slike sa rampe Doljevac u smeru Beograda od prošle godine. Ove su se malo bolje organizovali, pa se nije čekalo više od 20 minuta. Na žalost, ENP ti ne znači mnogo kod ovakvih gužvi.




A što se tiče brzine, treba tolerisati samo trenutno prekoračenje u preticanju. Nikako se ne može prihvatiti tolerisanje pri "krstarenju". Ove varijante tipa "tolerisaćemo svuda osim u tunelu i na mostu", ma daj bre. Ako je neka deonica za 150km/h onda stavite i taj znak i kaznite onog što ide 151km/h.
Mora da se zna red.
 
Čekao sam letos sat i po kod Doljevca, vraćajući se iz Grčke. Horor. Posebno mala deca to vole.

Kum mi ima stan na Zlatiboru, stalno zove, mislio sam da odem, možda idućeg petka, ali, sad ću dobro da razmislim...

Za prekoračenje od 1 km/h nisi u pravu. Niko to ne kažnjava, niti tako zavodi red. Da li je bezbedno voziti uz stalno gledanje u brzinomer?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678786#p678786:2hxsjj76 je napisao(la):
Pendolino » Ned Nov 10, 2019 12:01 pm[/url]":2hxsjj76]Tako se grade autoputevi u Srbiji već 50 godina...

Ono što su radili na Koridoru X a ovde nisu je stavljanje čeonih rampi na mestu dokle je trenutno završen put. Npr. sada su čeone rampe kod Naisa i Doljevca kod Niša, nekada davno su bile i kod Pojata, Batočine, pa kasnije kod Ćuprije.

Najveći problem koridora 11 je da na njemu nema mnogo tranzitnog saobraćaja koji se lepo rasporedi tokom 24 časa, već većina ljudi ide na relacije 100-200km pa se stvaraju čepovi. U 3 noću nema skoro nikog, a na X ima dosta saobraćaja.

Naravno da nema opravdanja zbog ovolikih čekanja. Evo jedne slike sa rampe Doljevac u smeru Beograda od prošle godine. Ove su se malo bolje organizovali, pa se nije čekalo više od 20 minuta. Na žalost, ENP ti ne znači mnogo kod ovakvih gužvi.




A što se tiče brzine, treba tolerisati samo trenutno prekoračenje u preticanju. Nikako se ne može prihvatiti tolerisanje pri "krstarenju". Ove varijante tipa "tolerisaćemo svuda osim u tunelu i na mostu", ma daj bre. Ako je neka deonica za 150km/h onda stavite i taj znak i kaznite onog što ide 151km/h.
Mora da se zna red.
file.php

Čeona rampa u Preljini ne bi rešila gužvu. Problem je sto se autoput uliva u put 1+1.
Pa imaš ceonu ispred Obrenovca (koju svi relitivno brzo prodju) , pa opet se stvori čep i kolona pri izlasku sa autoputa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678717#p678717:36whrdub je napisao(la):
miki-nbgd » Sub Nov 09, 2019 11:29 pm[/url]":36whrdub]Gore na slici se vide tri mosta sa sektora 3 (prvi sa mostovima i prvi koji se radi, ne racunajuci tunele). Idejni projekat je prihvacen za njih, rade se projekti za gradj.dozvolu i posle toga projekti za izvodjenje. Gore desno je najduzi most na ovoj deonici. Oko 450m dugacak.
Ako sam dobro shvatio ipak se prvo krece sa gradnjom od Pakovraca prema Preljini ne uzimajuci u obzir tunele.
 
msksim1":lx05kpkp je napisao(la):
Takodje nije meni kriv ni Vucic ni Djilas sto moram da kupim tag. A ne znam koga vise mrzim od njih dvojice. Tag mora da se kupi. Ali nasi ljudi nece misle da teraju inat vucicu. Zive duse juce jutri nije bilo u ENP traci na Preljini ali 10 min se cekao dolazak do mesta gde se trake razdvajau. Bas je lepo rekao Boris Malagurski. Nije nama kriv niko sa vlasti kriv je sistem i nasa svest. Ako neko misli da tera inat drzavi za TAG medju mojim drugarima svi su takvi: ma sta ce ti to, kome jos to treba, ma da sad cu ja da dam 2000 din drzavi ne pada mi na pamet. Takvi nece ni pojas da vezu. Ko su oni da mene Princa Kralja Cara teraju da ja vezujem pojas?! Nema nama pomoci nikad, ama bas nikad moze Predsednik Galalticke Federacije da dodje kod nas vlast nista se ne bi promenilo. Pazi kolilo te briga za zivot tvog deteta kad neces TAG da kupis da se vezes i uzmes kvalitetno decije sediste. I posle ja ocekujem da ce takav sef da me pusti u 15.55h da idem kuci. Ali dobro borba nas robova je svakim danom sve jaca i jaca! ( da se vrati 1000 milijardi evra ukradeno od 1990 do danas:)
Тачо,док се сами не променимо нема среће.

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam bio na slavi kod prijatelja i nisam mogao da verujem da jedan od gostiju inace iz Cacka govori da on dok je ziv nece na Vucicev autoput i da nastavlja da ide magistralom.
 
Zesce glup covek. Nit je put Vucicev, nit se kome sta inati samo sebi uskracyje udobnije i bezbednije putovanje, a smanjuje i rizik sebi da ode u zatvor ako on nekoga pokupi od pesaka ili da sebi unisti auto ako izleti divljac. To mora da je neka Srbenda xD
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678802#p678802:226co9yq je napisao(la):
Darko78 » Ned Nov 10, 2019 12:05 pm[/url]":226co9yq]Ja sam bio na slavi kod prijatelja i nisam mogao da verujem da jedan od gostiju inace iz Cacka govori da on dok je ziv nece na Vucicev autoput i da nastavlja da ide magistralom.
Znajući tebe, dobro se nisi samozapalio iz protesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678703#p678703:1lk7pr0o je napisao(la):
MiraC » Sub Nov 09, 2019 10:11 pm[/url]":1lk7pr0o]Beli, hvala ovo je izuzetno detaljan prikaz. Nisam dosad videla ove slike. Hvala sto si podelio,sad je jasno gde je sta ;) da nemas mozda za petlju u Pz? Tu se jos nije definisalo jedna velika jedna mala ili samo jedna....

Čvor Prilipac
 
Bander nemoj da zagadjujes ovu temu takvog ponasanja ovde nema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678823#p678823:2vppjpzm je napisao(la):
Beli » 10 Nov 2019 01:00 pm[/url]":2vppjpzm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678703#p678703:2vppjpzm je napisao(la):
MiraC » Sub Nov 09, 2019 10:11 pm[/url]":2vppjpzm]Beli, hvala ovo je izuzetno detaljan prikaz. Nisam dosad videla ove slike. Hvala sto si podelio,sad je jasno gde je sta ;) da nemas mozda za petlju u Pz? Tu se jos nije definisalo jedna velika jedna mala ili samo jedna....

Čvor Prilipac
file.php

Ovo je odlično.

Hoću li tražiti hleba preko pogače ako pitam da neko nema plan kako bi na kraju izgledala veza u Preljini sa auto putem za Kruševac?
 
Pa i nije ako je ovo ceona naplatna na pocetku trase prema Uzicu.
 
Ja razumem tu čeonu samo kao privremeno rešenje dok se ne izgradi dalje put prema Užicu, što se uostalom jasno vidi na samom planu ("patrljak" veza sa lokalnim putem).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678802#p678802:39v122r1 je napisao(la):
Darko78 » 10 Nov 2019 12:05 pm[/url]":39v122r1]Ja sam bio na slavi kod prijatelja i nisam mogao da verujem da jedan od gostiju inace iz Cacka govori da on dok je ziv nece na Vucicev autoput i da nastavlja da ide magistralom.
Darko, mi u Srbiji znamo Čačane kao izuzetno snalažljive i nadasve praktične ljude. Teško da je taj čovek to stvarno mislio, verovatno se sprdao, uz po koju šljivu, pošto ona tamo najbolje rađa, a još bolje poteče.
 
Ok onda ima smisla .Sa obzirom sto bi petlja Pozega sigurno usla u " tursku trasu".
 
Veruj mi da se nije salio a video sam po reakciji zene pored njega koja je to sve potvrdjivala i pricala koliko ga je ubedjivala ali bezuspesno.
 
Beli SILA SI! HVALA PUNO! Tacno su dve, a ovako predstavljeno izgleda kao odlicno.

Nadam se da su ovde svesni ljudi da nam se prvi put pruza uvid u detaljni izgleda petlji,trase.... od mene veliko hvala jos jednom!

Hvala za insajderske informacije.

Mi ovde ocekujemo uskoro inteziviranje svega, na Markovici je data skola za smestaj radnika,a kinezi hoce da zimu " provedu pod zemljom" tako da ce kopanje poceti sigurno do kraja godine po tim pricama. Nesto sam cula da ce mozda Jelen Do.davati kamen, logicno.
 
@Beli hvala na slikama, cisto da ti skratim muke jel mozes da nam okacis celu rutu od Preljine do Pozege :)
 
Vrh