Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

slabo Srbi koriste moderne tehnologije.
TAG 30% a sve ispod 70% je slabo i nema objašnjenje.
a google mape da konsultuju pre i za vreme puta još manji procenat.
šta je teško konsultovati google maps kad se približavaš takovu kuda je bolje ići, na takovo ili nastaviti AP.
petkom oko 20h je uvek bolje ići na takovo. kao što je i nedeljom uveče bolje ići preko od ljiga za BG ibarskom ili ići preko topole.
par puta godišnje su gužve ogromne i to ne može da se reši perfektno (sretenje, uskrs, prvi maj, nova godina...).
na strani vozača kupovina taga i konsultovanje mapa da se vidi koji od 3 puta ka čačku je u tom trenutku najbrži.
a na strani države će biti proširena naplatna rampa ali treba dodati i isključenje u trbušanima i sa ta 3 isključenja sa po 4 rampe imali bismo trajno rešenje problema.
elektronskom naplatom svakih 5 sekundi može jedno vozilo da prođe tj 20 u min i 1200 po satu.
to je na dnevnom nivou 36.000 vozila što pitanje da li se ikada u godini desi.
tako da ta traka i u najvećim gužvama je sad neiskorišćena.
dakle fali da se pojača traka za ručnu naplatu kad su već vozači lenji da kupe tag.
 
Deo resenja guzvi na n.rampama bi mogla da bude stimulacija koriscenja TAGa. Npr. bonus od 20% za uplatu preko 5000 dinara. 25% preko 10.000... Vrlo brzo bi velika vecina vozaca "nasla" racunicu da koriste TAG. Mogli bi da uvedu i "destimulaciju" placanja kesom i karticama putarine na rampi za ENP, sa 30-50% visom cenom od normalne.
 
E bravo. Tu mozemo da se ljutimo na vlast sto nema popusta a oni se bahate od nasih putarina i kradu. Ali nema nikakvog opravdanja za nekoriscenje taga makar bila i skuplja putarina preko taga. Naicice Tatin Sin u BMW ili Babic i skovace te ko pljeskavicu ako ne budes TAG koristio. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678893#p678893:1o36erj9 je napisao(la):
Zvezdara64 » Ned Nov 10, 2019 5:35 pm[/url]":1o36erj9]Deo resenja guzvi na n.rampama bi mogla da bude stimulacija koriscenja TAGa. Npr. bonus od 20% za uplatu preko 5000 dinara. 25% preko 10.000... Vrlo brzo bi velika vecina vozaca "nasla" racunicu da koriste TAG. Mogli bi da uvedu i "destimulaciju" placanja kesom i karticama putarine na rampi za ENP, sa 30-50% visom cenom od normalne.
Molim te idi na fb stranicu SAT MEDIA ima link / snimak razogovora sa glavnim covekom za te TAG ove. Prvo imaju popusti i nece se menjati do sl godine ,sad sto su ti popusti na uplazu od 10000din ,pa dobro...
Tag kosta 2000din i to je nabavna cena,oni ne mogu da daju popust, jadni su u gubitku ( ne gledaju da ce ipak dugorocno imati profit)
Nemaju resenje kada mu istekne garancija, kada baterija ode,pokvari se....servisa nemas ,vec baci i kupi novo.

Sto se tice destimulacije ako mislis na konktetnu traku ENP pa da se u njoj poveca cena? Oni sto "pogrese" pa jadni udju na traku enp apsolutno se slazem,treba i duplo da plate.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678767#p678767:wh2z4p5p je napisao(la):
JoeBG » Ned Nov 10, 2019 9:45 am[/url]":wh2z4p5p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678763#p678763:wh2z4p5p je napisao(la):
msksim1 » Ned Nov 10, 2019 10:34 am[/url]":wh2z4p5p]Takodje nije meni kriv ni Vucic ni Djilas sto moram da kupim tag. A ne znam koga vise mrzim od njih dvojice. Tag mora da se kupi. Ali nasi ljudi nece misle da teraju inat vucicu. Zive duse juce jutri nije bilo u ENP traci na Preljini ali 10 min se cekao dolazak do mesta gde se trake razdvajau. Bas je lepo rekao Boris Malagurski. Nije nama kriv niko sa vlasti kriv je sistem i nasa svest. Ako neko misli da tera inat drzavi za TAG medju mojim drugarima svi su takvi: ma sta ce ti to, kome jos to treba, ma da sad cu ja da dam 2000 din drzavi ne pada mi na pamet. Takvi nece ni pojas da vezu. Ko su oni da mene Princa Kralja Cara teraju da ja vezujem pojas?! Nema nama pomoci nikad, ama bas nikad moze Predsednik Galalticke Federacije da dodje kod nas vlast nista se ne bi promenilo. Pazi kolilo te briga za zivot tvog deteta kad neces TAG da kupis da se vezes i uzmes kvalitetno decije sediste. I posle ja ocekujem da ce takav sef da me pusti u 15.55h da idem kuci. Ali dobro borba nas robova je svakim danom sve jaca i jaca! ( da se vrati 1000 milijardi evra ukradeno od 1990 do danas:)

Druže o čemu to pričaš? Ja imam tag već 3 godine. Ali šta mi to vredi, jer kad su velike gužve sve rampe postaju kombinovane (ručna naplata + ENP).

Kolega nemoj da se ljutis:) ti imaj uvek TAG i ti si sebe obezbedio i postedeo udesa na rampi koliko.mozes. ne mozes da utices na bagru u drzavi i na lose isptojektovanu rampu u Prwljini ma koliko ona privremena bila. Zivot nije privremen. On ne moze da ceka novu rampu. A ostalo sta se desava nije do tebe. Ko se cuva i Bog da cuva!

Miro ni ne pomisljaj da ides preko rampe Takovo do GM kad padne sneg. Naime odrzavanje puteva u Milanovcu je palo u ruke Vrzinara lokalnog mocnika i u ruke jos par sumnjivih privatnih formi koje stede so zimi. Taj put odn9 km od rampe do grada je izginuce ako se ne pospe so ili ako nemas lance. Zima 2017 na 2018 je bila haos. Bezbednije je ici na Preljinu pa Ibaraskom do Milanovca. Sramota povezivanja GM sa AP i dalje traje...

Tako je ide popust 5 posto na uplate od 10 000 pa navise. Ko svaki dan ide neku deonicu AP ima formulu po kojoj dobija neki popust i neke kvote se mnoze sto mozete videti na sajtu Puteva. Ali sve je to malo u odnosu na Htvate. Mada i oni prete da ukinu popust na ENC. Juce prazna gajba Heinekena u levoj traci kad se prodje Ub. Sto ne uzeh nije bila polomljena:)
 
@Miro, gledao sam intervju. Mislim da se oni trude u okviru svojih ovlascenja. Za ovakvu promotivnu akciju TAGa, od recimo 3 godine, sa bonusima od 20-30% morala bi drzava ili ministarstvo saobracaja da se pita i reaguje. Posle 3 godine kad velika vecina bude koristila ENP, mogu da spuste bonus na 5-10% za uplate od recimo 5000-10000 dinara.

Trebali bi i da unaprede koriscenje ENPa, sa uplatom kredita preko ziro-racuna, boljim uredjajem sa izmenjivom baterijom i naravno besplatnom zamenom pokvarenog.

Da, mislio sam da oni koji "pogrese" traku i zele da plate kesom u traci za ENP dobiju i 50% veci racun uz osmeh :)
 
Kada se malo bolje razmisli o ograničenju brzine dođe se do zaključka da je ekonomski isplativo za naftni lobi, ali je antiekološki zbog većeg zagađenja a i osiguranje će trpeti, odnosno mi korisnici istog.
Tag je kukavičje jaje za vinjete.
Očito je da A2 ima ozbiljne mane koje je relativno lako (jeftino) rešiti ali se koliko vidim ne rešava.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Opet o Naplati putarine - ima zasebna tema o tome !!!
 
Msksim1, hvala na savetu ,sad ide zimski period , a verujem da 95% ljudi to ne zna. Ako bude takva situacija i pred N G ili Sv.Nikolu,javi jer ce mnogi da razmisljaju kao sto bih i ja - da sidju u Takovu. Ne brini ,nije to jedino mesto gde je ceo grad blokiran ,o trotoarima da ne govorim....

@Zvezdara apsolutno se slazem, ali za to nema sluha u ministarstvu. Jesi video kako promovisu privatnika kod kojeg moze post- paid?! Mislim da je i Alvirovicu bilo cudno da tako nesto ne naprave Putevi ,nego se oslanjaju na privatnika. Bicu iskrena ,mislim da se zbog tako nekih pojedinacnih interesa sve ovo ovako odvija. Nemam dokaz,ali mi nije jasno da ne dele tag u pola cene, popust na nizu uplatu ,promocije....pa da se ljudi podstaknu. Babicev vozac bi ubio nekog i u traci za ENP ako bi u ttenutku bili tu. A od sve promocije vrti se spot pežo 206 štedi vreme.... promovisanje mozes misliti

@ vlasto, izvini jel tebe Igor ovlastio da mu pomazes? :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678858#p678858:37ezyg2u je napisao(la):
MiraC » Ned Nov 10, 2019 4:42 pm[/url]":37ezyg2u]Beli SILA SI! HVALA PUNO! Tacno su dve, a ovako predstavljeno izgleda kao odlicno.

Nadam se da su ovde svesni ljudi da nam se prvi put pruza uvid u detaljni izgleda petlji,trase.... od mene veliko hvala jos jednom!

Hvala za insajderske informacije.

Mi ovde ocekujemo uskoro inteziviranje svega, na Markovici je data skola za smestaj radnika,a kinezi hoce da zimu " provedu pod zemljom" tako da ce kopanje poceti sigurno do kraja godine po tim pricama. Nesto sam cula da ce mozda Jelen Do.davati kamen, logicno.
Miro, tako je.
Ali zar je planiran još kakav čvor u Požegi?Ja sam shvatio da je to sa slike sve. Mada, podaleko je ovo od grada i tamo negde u zoni linije Godovik - Rasna mogla bi da bude jpš jedna i veza sa magistralom.
Neće valjda svaka deonica imati svoju naplatu i čeonu rampu?
 
Branik, nismo znali, barem meni nije bilo poznato kako ce sama petlja / cvor izgledati. Pominjali su jednu veliku ,pa jednu velki petlju jednu malu ( kao na slici) pa hoce li uopste je i biti....
Ova velika je ka Crnoj Gori,a ova mala je ka Kotromanu,ali sad je nejasno kad se ona pravi ,ja mislim da nije u sklopu ovog projekta.
Sledeca petlja je u Zlakusi ,a ima neka denivelisana raskrsnica ka obilaznici Ue( ali to jos nisam sigurna) pricam o AP ka Kotromanu. To su neke blize petlje.

Nije ni ovo daleko od Pz nego je veza na postojeci put bas bezveze.
Da se ukljucujemo / iskljucujemo ( kruzni tok na slici) na AP je ok ali kad bude izgradjen ceo AP do Crne gore pa se u Pz budu iskljucivali oni koji idu u Pz ,Kosjeric i tako to.... bice veliki pritisak vozila ako se jednom sav saobracaj slije i tu prodje do Ariljske Rampe, valjda ce prosiriti put ako moze.
 
Hmm da slazem se spljeskao bi te i u ENP traci ali je manja verovatnoca za to. Takodje ENP traka se mkze proci sa 50 kmh probao sam a neki kazu i sa vise...ja sve racunam po verovatnoci i sve sto je do mene da uradim da ne nastradam. Jos uvek je pitanje da li je vozio Babic ili vozac ili ko zna ko. I to nikada necemo saznati...

Nazalost o vinjetama mozemo samo da sanjamo.

Uvek gledajte pogotovo u levoj traci da li se priblizava neka bu**** da vas ne zakuca.:(

Italija mi je hit! Rampa moze i sa 100 da se prodje:) kakvi manijaci:)
 
Oko 16h danas sam prošao pored obrenovačke petlje, radi se uveliko.
 
Evo obecavam poslednji post mimo teme K11 - ma slazem se da je tag ne samo " štedite svoje vreme" nego bre i zivot zaista moze da sacuva. Ja namerno kazem vozac Babicev ,jer maj***** je kako god mu bilo ime , voziti 160 u zoni naplatne rampe ....ali nije poginuo taj koji je vozio,poginuo je neko ni kriv ni duzan. Ja ne bih sela sa nekim ko vozi 160 pa da me Sveti Petar ceka na razgovoru. Mada na Ibarskoj voze skoro toliko,a mi ostali parola - snadji se.
Ali nekome je interes da se tag prodaje kao sad,meni kao ekonomisti to nije jasno,al glupa sam verovatno, priznajem. Dok je ovakvih sistema bice i babicevih vozaca
 
Evo da napisem ja koju kao korisnik i kao inženjer za puteve.

Putovah ja novim AP u Petak pred ovaj praznik i doživeh frustraciju usled politike da se pravi put od nigde do nigde.
Izgubih 40 minuta kod Umke i frustrirajućih 30tak minuta na naplatnoj rampi u Preljini.
Ajde ovaj prvi problem će se donekle rešiti puštanjem u promet deonoce od Jakova do Obrenovca i na to se mozda i nije moglo uticati ali pobogu zašto čep kod kod Preljine!!?? na to se itekako moglo uticati!! Zar ne postoji podaci o prometu na ovoj deonici već više godina, zar nisu mogli u prethodnih nekoliko meseci da prognoziraju saobraćaj i povećaju kapacitete te naplatne rampe??' Da mogli su al nisu..jer su jedna nespo.....da ne lajem...

U krajnjem slučaju kad vide da se formiraju kolone i da se čeka po 30-40 minuta da se izadje sa AP, zar u Putevima Srbije niko nema "mocohones" da naredi da se propuste vozila privremeno dok se ne ispegla zastoj, zar je Državi bitnije tih par stotina evra prihoda od nervoze gradjana, zagadjenja, prokuvalih motora, kašnjenja, odnosno nivoa usluge koji oni naplaćuju a ne pružaju...
Odgovoran Upravljač puta bi brinuo o svojim korisnicima i digao rampu na 15 minuta u toku sata i ispegalo ovolike zastoje u roku od par sati...ali ne...ne i naš....

Druga stvar: primetih neku vlagu na deonici pre Uba, tj deonici koju je izgradio Shang dong (Obrenovac-UB) , jeste padala kiša u petak ali je prestala u prepodnevnim satima i nije bilo razloga da se vlaga zadržaba do 18h...
Bojim se da dolazi do izbijanja vlage kapliarno iz donjih slojeva na povrsinu asfalta...Živi bili pa videli, a videćemo posle prve zime...

Mraz ne oprašta!!!
 
Hrvati na Lučkom, gde počinje put od Zg ka Rijeci imaju problem prazničnih vikenda sa strašnim gužvama. A kako i da im nije gužva kad od Zagreba do mora nema ni 2 h vožnje. Rešili su to dupliranjem ljudi i podelom kartica u redu, na samom putu. Za izlazak ispred Zg imaju paralelno parče puta i duplu rampu. Neko o tome misli. Kod nas niko ne razmišlja koliko će odbiti ljudi i izgubiti budućih naplaćenih putarina. Ali narod trpi.
"Pučina je st*** jedna grdna
Dobre duše kad joj rebra puču"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678835#p678835:1fdswdqp je napisao(la):
markobg » 10 Nov 2019 13:38[/url]":1fdswdqp]
Hoću li tražiti hleba preko pogače ako pitam da neko nema plan kako bi na kraju izgledala veza u Preljini sa auto putem za Kruševac?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671622#p671622:1fdswdqp je napisao(la):
Stomatolog » 20 Okt 2019 04:03[/url]":1fdswdqp]Buduća petlja (naplatna rampa) Preljina:

file.php

file.php
 
Da li sam dobro razumeo, kada se napravi taj drugi auto put postojeća naplatna rampa u Preljini se pomera??
 
Postavljen asfalt na spoju ispod nadvožnjaka na Obrenovackoj petlji, nisam stigao da slikam.
 
@Markobg, da pomera se ka Kv da tako kazem. Tu negde pored Konjevica u Ca ce biti.
@gvb hvala, nema veze za slike. Samo da ja pitam,rec je o spajanju starog i novog AP? Onda je to odlicno! Ako su vec na nekim delovima iscrtali linije,postavili table ( znaci da je sve gotovo) ,sto rekao @Earth ( za kog se nadam da ce se vratiti na forum jer se razume u ovu problematiku i lepo objasni) ostaje im sve manje delova da odrade zavrsne radove. Ne znamo procenat zavrsenja ostalih delova,ali ako uskoro asflatiraju i petlje, onda verujrm da ovo moze i pre 18og biti pušteno? Realno sada imaju jos preko 30 dana,a kad zavrse asflat ostalom poslu kisa mnogo ne smeta?
 
Iih a rampa mi sad na 3 km od kuce. Moracu znaci jos 2 km do nove rampe:) :grand: :laugh: :kafa:
 
Gledajući sliku nove petlje Preljina, jasno mi je gde će biti pozicionirana.
Kada se ide iz Kraljeva, biće kružni tok kod ATRIJUMA tj benzinske pumpe. Pravo je ka BGD a levo ka novoj petlji i Čačku.
Iz pravca Čačka na petlju će se dolaziti kroz Konjeviće. Svi znate za onaj kružni tok posle AUTO-ČAČKA, gde je uvek gužva. Tu će biti spoj auto-puta.
Možda je bilo logičnije da se napravi spoj negde kod AUTO-ČAČKA, ali izgleda da su nečiji interesi u pitanju.
Pokušaću da ovaj crtež stavim na GOOGLE MAPS snimak, da bi vam bilo jasnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679011#p679011:1vheq55u je napisao(la):
GavSa » Pon Nov 11, 2019 1:03 pm[/url]":1vheq55u]
file.php
Предлажем да се јавно именују лица која су ово ругло изпројектовала. Мислим да уз много већи труд није могло глупље.
 
Vrh