Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Sunce ti jbm... iz ovoga su nastajale revolucije!! Klasna borba na forumu...
 
Везано за цену путарине, управо је то разлог зашто поред аутопута под наплатом мора постојати добра магистрала. Горе је неко предлагао да се ибарска претвори у аутопут тако што би други смер прокопали на десном обалом Ибра, због наплате не може. .

Овим коридором роба ће се извозити у Црну Гору, то је ипак наше важно тржиште које несмемо препустити другима.
 
Pozdrav za sve na forumu ovde, ja sam iz Gorobilja i redovno pratim ovaj forum. Za početak da podelim informaciju da kada se ide iz pravca Gorobilja ka Prilipcu brdo sa desne ce se raskopati, jer su tu navodno vršili ispitivanja i ustanovili da se tu nalazi idealan kamen za autoput. Druga informacija vezano za autoput ka Užicu put će ići vijaduktom preko sadašnjeg mosta preko Djetinje. Most se inače zove Petar Leković i nalazi se odmah posle naselja Tatojevica.Toliko za sada pozdrav još jednom za sve.
 
Majstor pozdrav za tebe, blizu sam svih budućih dešavanja nadam se, pa ću izveštavati redovno...
 
Svakako da se okrenemo daljoj izgradnji ovog AP...a za Ploče, Bosnu itd. nek brine neko drugi...
 
Prodjoh pre neki dan Milošem(bože koliko glupo zvuči) i primetih par stvari.

Pošto videh mašine nedaleko od Obrenovca pored Tamnave i Kolubare, da li se to radi korićenje posle puštanja saobraćaja?

I u povratku kada sam se vraćao uključih se kod Lajkovca na autoput i sad me buni gde će da se nastavi započeti put kod petlje

Screenshot-from-2019-09-24-20-19-34.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663547#p663547:2yajlx3p je napisao(la):
mcmanaman » Уто Сеп 24, 2019 8:24 pm[/url]":2yajlx3p]Prodjoh pre neki dan Milošem(bože koliko glupo zvuči) i primetih par stvari.

Pošto videh mašine nedaleko od Obrenovca pored Tamnave i Kolubare, da li se to radi korićenje posle puštanja saobraćaja?

I u povratku kada sam se vraćao uključih se kod Lajkovca na autoput i sad me buni gde će da se nastavi započeti put kod petlje

Screenshot-from-2019-09-24-20-19-34.png
Ту је планирана обилазница око Лајковца, а дал ће планирано бити и остварено остаје да видимо.
 
Nadam se da je tu moguće isključiti se i uključiti na taj sporedni put skroz desno na screenshotu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663206#p663206:1k0vauc8 je napisao(la):
MiraC » Pon Sep 23, 2019 5:50 pm[/url]":1k0vauc8]Srdjane,bravo, hvala i od mene.

Volela bih znati propise o tom slikanju, oni bi terali i ako slikas sa 5km udaljenosti! Razumem kad udjes u ograđen prostor,ali ako stojis izvan njega? Secate se @ plećkovih slika glinene i kad su neki prilazili da ga upozore da ne slika,a covek stoji mimo radova! Odakle im pravo zabrane slikanja?! Kod vojnih objekata imas table i pise jasno i nacrtano, ovde bre kao da sklapaju nuklearnu bombu?!

Ja hocu da slikam prirodu ,nidam usla na teritoriju radova i opet neke zabrane? Svasta!
Gledam kako pojedine firme slikaju svoja postignuca, kace snimke dronom, hvale se.... ovi nasi kao da su u kamenom dobu
Nemaju nikakva prava da zabranjuju ljudima da slikaju, strari bezobrazluk svih radnika u Srbiji. Samo slikajte!
 
Stefane kad me jednom " ukapse" sto rekli stari ljudi, ja cu im pokazati tvoj post- padamo na robiju zajedno hihihih.
Salim se, ma kreteni,umesto da bude transparentno oni kao da je hidrocentrala u izgradnji
 
Прилипац 22. септембар.
Трасиран је приступни пут до излаза тунела Муњин Брег. Пут није још увек насут само је искрчена траса приступног пута и однето дрвеће. Поред пута је скинута земља, вероватно за камп. Машина и радника нема.

Зеленим заставицама је обележена траса аутопута, док је црвеним обележена траса тунела.

Испред самог улаза тунела вршена су испитивања земљишта и остали су узорци земљишта.
Камена нема. Има доста земље и огромна количина глине. Са обе стране тунела протичу два потока који су имали воде иако веома дуго није било падавина.

Намеће се закључак да је траса тунела Муњин Брег у Прилипцу пуна подземне воде коју задржава глина.

Ако је Бранчић 900м прављен 5 година за Муњин Брег 2800м ће требати 15 година.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663729#p663729:137n1d4e je napisao(la):
antec » Sre Sep 25, 2019 11:51 am[/url]":137n1d4e]Прилипац 22. септембар.
Трасиран је приступни пут до излаза тунела Муњин Брег. Пут није још увек насут само је искрчена траса приступног пута и однето дрвеће. Поред пута је скинута земља, вероватно за камп. Машина и радника нема.

Зеленим заставицама је обележена траса аутопута, док је црвеним обележена траса тунела.

Испред самог улаза тунела вршена су испитивања земљишта и остали су узорци земљишта.
Камена нема. Има доста земље и огромна количина глине. Са обе стране тунела протичу два потока који су имали воде иако веома дуго није било падавина.

Намеће се закључак да је траса тунела Муњин Брег у Прилипцу пуна подземне воде коју задржава глина.

Ако је Бранчић 900м прављен 5 година за Муњин Брег 2800м ће требати 15 година.
Hvala na korisnim informacijama!
Znaci ipak ima nekog pomaka :)
 
tragac":30sxn727 je napisao(la):
Nadam se da je tu moguće isključiti se i uključiti na taj sporedni put skroz desno na screenshotu
Bilo je moguće dok su trajali radovi ali kategorija puta je takva da bi jedino putnički saobraćaj tu mogao ići jer uz prugu taj put ima prepreke u vidu uskih propusta i prolaza a i samo ukrstanje sa prugom je nebezbedno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663729#p663729:quxe1vzm je napisao(la):
antec » Sre Sep 25, 2019 10:51 am[/url]":quxe1vzm]Прилипац 22. септембар.
Hvala puno! Vide li se aktivnosti sa okolnih puteva? Tj hoce li se videti?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663776#p663776:2rszzrhb je napisao(la):
StaraMo » 25 Sep 2019 12:28 pm[/url]":2rszzrhb]
tragac":2rszzrhb je napisao(la):
Nadam se da je tu moguće isključiti se i uključiti na taj sporedni put skroz desno na screenshotu
Bilo je moguće dok su trajali radovi ali kategorija puta je takva da bi jedino putnički saobraćaj tu mogao ići jer uz prugu taj put ima prepreke u vidu uskih propusta i prolaza a i samo ukrstanje sa prugom je nebezbedno...
Ne bi mi ni trebalo tuda da prođem prugu već nastavak puta prema Ljigu na mestu stare ćirine pruge koji je letos asfaltiran. Pošto je to iza proširenja od naplatne rampe kategorizacija je nebitna. Značilo bi stanovnicima mnogih sela a i delova Lajkovca
 
Svakako bi lokalna samouprava trebalo da prepozna i da gradjanima pomogne u boljem povezivanju, izgradnju obilaznice oko Lajkovca bi zdusno trebali i Lazarevcani da podrže,a kao sto smo ovde pisali počela je priča o novoj petlji ispod Ćelija a iz dosadsnje prakse jedina petlja koja je naknadno dodata na nasim koridorima je petlja Kolari pre 20godina i petlja Surcin(a Vranjska Banja i Smederevska Palanka ostali bez iste uprkos obecanjima)Plasim se da se priča ne razvodni i ostane samo slovo na papiru.
 
Da se ne lazemo, projekat kad se zavrsi, mislim da ce da obara sa nogu!
 
Prošao sam obilaznicom na delu gde se gradi pristupna petlja za ovaj autoput, a i sa druge strane u Obrenovcu. Po onome sto sam video, nisam optimista da ćemo u Decembru moći sa Obrenovačkog puta da se ukljucimo na ovaj autoput.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663924#p663924:3dhd9mq7 je napisao(la):
Blade » Sre Sep 25, 2019 9:15 pm[/url]":3dhd9mq7]Prošao sam obilaznicom na delu gde se gradi pristupna petlja za ovaj autoput, a i sa druge strane u Obrenovcu. Po onome sto sam video, nisam optimista da ćemo u Decembru moći sa Obrenovačkog puta da se ukljucimo na ovaj autoput.
Због чега?
 
Ако заврше све до Сурчина а не завше петљу у Обреновцу, остаје могућност да пусте деоницу ка Сурчину, привремено без могућег укључења у Обреновцу док не заврше петљу.
 
Gledajuci satelitske snimke otvorena trasa od mosta do petlje Surcin je skoro sva pod asfaltom i to ce biti gotovo sigurno .Most isto ce biti gotov brzo .Petlja Surcin je odlucujuca na kojoj jos nema asfalta i ona je ta nepoznanica ali čisto sumljam da ce sve stic i na njoj kasnit .Od mosta prema spoju sa gotovim delom ( Obrenovacka strana) je odlucujuci nadvoznjak za magistralu rece Plecko kad ce ga pustit (zaboravih) a posto nema vise nikakve naplatne u Obrenovcu ova petlja nece predstavljat problem.
Vreme im sigurno ne ide u prilog sad ce kise....
 
Ovo što se vidi od prognoze uopšte nije loše...naravno sve preko 3,4 dana je neizvesno...
 
Vrh