Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=638441#p638441:25eyxaes je napisao(la):
StaraMo » Pet Jul 12, 2019 11:22 am[/url]":25eyxaes]Prodjoh danas...radi se užurbano, mada bi moglo još ako ne raskopavaju dalje blizu su roka.
299f5fc229f9b9f8e696e80a201899f7.jpg
Veoma lepa vest.
 
Mo, jesi ovo prošao glinenom danas? Kakvo je stanje, malo deteljnije.
Viper, mislim da je dronom vec skoro sve ranije pokriveno, ostalo je jos radova na oko svega 3-4% deonice, a to dobrim delom vidimo i na slikama, ne treb dron, pa se nadam da će ga uskoro pustiti i da bi sledeći snimak mogao biti prolaz kolima celom deonicom. Ali dronista bi se mogao preseliti lagano za koji mesec na Cacak-Pozega...
 
@Earth...Radi se ozbiljno,na svakoj tački bukvalno...ide i asfalt kod parkinga ,angažovano je dosta mašina cak i jedna dobro poznata firma,ali ima i nekih novih radova kod Lajkovca.kažem možda i uspeju ako nemaju u planu nove arheološke radove.
 
Hvala Mo. A izvini još da te pitam: 1. u kom su stepenu završetka onih 5 kraćih kopova od po 50tak metara oko mostića, i 2. kad kažeš Novih radova kod Lajkovca, to misliš na kop od otprilike 200m posle povožnjaka lokalnog puta Lajkovac-Valjevo, tj pre samog isključenja za petlju Lajkovac, ono što videsmo sa satelita?
 
Nisam bio sam ali koliko vidim sve kote su visoko,raskopali su petlju Lajkovac tj ulivno izlivne pravce u svim pravcima,to je novo
c2012853941920b749b738d4c3cf5028.jpg
 
Evo kako napreduju radovi, prvo u Markovici , a ostatak u Pakovracu. Izvinjavam se ako su lose slike, nazalost los je i telefon.
 
Dobro pitanje Stevo. Trebalo bi da stoji i E-763 i A2. Što se tiče broja puta za Valjevo i Lajkovac, oznaka tog pravca do nove kategorizacije putne mreže, odnosno kraja 2011. godine, bila je M-4. 2012. i 2013. se pravac vodio kao IB-23, a aktuelna oznaka je IB-27. Prosto ne mogu da verujem da je neko to projektovao, da je prošlo reviziju i da je implementirano. Neverovatno.
 
Počeli su sa testiranjem tunela :)

08.07.2019. Тестирање променљиве сигнализације на државном путу I A реда број 2, деоница Дићи - Прељина

Oд 08.07.2019. године до 11.07.2019. године, обавља се тестирање променљиве сигнализације на државном путу I A реда број 2, деоница Дићи – Прељина, у месту Дићи, код кружног тока.

Знаци променљиве саобраћајне сигнализације ће бити прекривени црном делимично провидном фолијом да би се избегло погрешно информисање учесника у саобраћају. Приликом тестирања, коловозне траке неће бити заузете.

Izvor:
http://www.putevi-srbije.rs
 
Nikola, pogledao sam snimak, ne videh nigde ulazak na glinenu? Inače, sviđaju mi se ove patrole, pogotovo što ima više zamerki..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639046#p639046:2eobdf4q je napisao(la):
adža » Ned Jul 14, 2019 5:25 pm[/url]":2eobdf4q]Nikola, pogledao sam snimak, ne videh nigde ulazak na glinenu? Inače, sviđaju mi se ove patrole, pogotovo što ima više zamerki..

Gringo, ocemo li da pocnemo novo odbrojavanje :kafa:
 
Da li neko preko kompa ima pristup slikama satelita od juce?
Trebalo bi da je pod oblacima,ali meni prikazuje iste slike od 11og.
Mozda je negde bilo vedro?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639149#p639149:3e14qrm2 je napisao(la):
MiraC » Pon Jul 15, 2019 6:45 am[/url]":3e14qrm2]Da li neko preko kompa ima pristup slikama satelita od juce?
Trebalo bi da je pod oblacima,ali meni prikazuje iste slike od 11og.
Mozda je negde bilo vedro?
Miro, sad sam gledao, juče je sve pod oblacima, ništa se ne vidi (Ub-Lajkovac). prethodni snimak je od 11-07 in je ok.
 
Miro kad gledas satelit, imas gore levo nacrtan oblak i %, pa stavi na 100% i onda ce ti pokazati realnu sliku datuma koji kliknes. Jer ako drzis na 20% on automatski daje najnoviji datum na kom su oblaci ispod 20% od slike, sto znaci da ne izbacuje novu sliku mape ako su toga dana oblaci vise od 20%. Tako da stavi oblake 100% i onda dobijas najnoviju sliku bez greske.
https://apps.sentinel-hub.com/sentinel- ... ates=false
 
Interesantno je da u poslednjih 10-tak dana nema nikakvih izjava/najava u vezi Obrenovac-Ljig.
 
Evo stanja na glinenoj ,gledajuci sa satelitskih snimaka pa zakljucujem ovako

Razdaljina u km racunajuci od Paljiuvskog nadvožnjaka ka Lajkovcu.

Na 0.1km radovi na 90%
Na 0.6km radovi na 90%
Na 1.2km asfalt
Na 2.0km radovi na 80%
Na 2.6km radovi na 70%
Na 3.2km asfalt
Na 4.1km asfalt
Na 4.4km 90%
Na 5.1km 90%
Na 5.4km 80%
Na 8.1km asfalt
Na 9.6km 70%
Petlja spoj sa Va putem na 90%
Kraci petlje na 80%
 
Bravo @Miro, pretpostavljam da ovo 90 znaci asfalt uskoro.
Kažu da se i Azvirt uključio ako je sve ovo istina možda se uskoro i provozamo.
 
Pa @ Stara Mo i moji su zaključi takvi. Ne treba se preterano radovati ( iz iskustva je tako) ,ali ako se radi ubrzano i ove brojke ce rasti
 
Biće glinena gotova do 15. avgusta, prionuli su ovaj put...
 
Wow Miro :shock: :kk: :kk: :kk: Pa bravo, ovo jos niko nije uradio :) gde je onaj smajli za aplauz...
 
Niko,bez zezanja ,podaci su izuzetno precizni,jasnije/detaljnije sam proucila sat.snimak.
I dobro je sto je sve pri kraju ,miwlim da je to najbitnije. Naravno, to ne govori o vremenu zavrsetka i pustanja saobracaja,ali meni licno je mnogo lakse kad se vidi neki rad.
Verovatno ce uskoro biti jasno vidljiv asfalt
 
Vrh