Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

@Earth. Duboki naklon za trud i angažovanje ljudstva i sredstava... Definitivno se poklapa sa Mirinom procenom!
 
Hvala Mo. Cekaj ga ponovo stavim, tamo je bio na dnu strane
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nfqaVuyJtfM[/youtube]
 
Bravo, odlican snimak.
Da li su to svi delovi na kojima se radi? Ako jeste onda i moze da se stigne do 15.8.
 
Ja mislim da jesu sem dva kraca kopa od po par desetina metara, prvi se vidi u daljina na 2:31, a drugi se jako slabo vidi na 2:34, ali evo ovde sam obelezio na slici ta dva koja se slabo vide na snimku. Kratki su, valjda ne bi trebalo da prave probleme. Deluje da sem na tim kratkim delovima, prvi sloj asfalta fali samo jos na ovom delu gde finiseri prostiru materjal i kod petlje Lajkovac (za koji rekoh da verujem da ce se zadnji zacrneti). Ali ovo gde su bila dva finisera (a nedaleko je i jedan cekao u pripravnosti), deluje da vec za koji dan moze se izliva asfalt, BNS sloj sto bi reko Caribrod :) Pa tu su negde knap za oko mesec dana, plus minus koja sedmica, ako budu ovim tempom radili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640259#p640259:3l8fc711 je napisao(la):
Mac » Thu Jul 18, 2019 10:07 pm[/url]":3l8fc711]Preljino, eto nas 15. avgusta!

Rajac eto mene 16-tog Augusta.

☺☺☺
 
Earth, stvarno svaka čast! Jedva cekam tvoju uporednu analizu,qli ovo ne izgleda lose.
Sad se lepo vidi ono sto sam pitala da se na satelitu žuti je zapravo i dalje asfalt.
Cak ako sam dobro ukapirala na jednom delu u toku snimanja rade asfalt na 4:48?
Da li mogu da stignu za mesec dana da sve zavrse ne znam,ali je primetan rad.

Tebi hvala na izdvojenom vremenu i trudu da vidimo napredak! Ovo je velika pomoc!
 
Zemljani, veliko hvala na ovom snimku i na ulozenom trudu.
Konacno se i ovo privodi kraju, tako da bi trebalo za 1-2 meseca i ovo cudo od autoputa konacno da se pusti u promet.
Maestro :sesir:
 
Kad država hoće, može planinu da pomeri! Kad neće, onda možeš samo da se mrštiš...
 
Saka čast druže obradova me ovaj snimak.
Pa dali je moguce da su mnogi zatvarali oči , tek se vidi koliko je ovde radjeno iznova.
Hoce li neko za ovo ikad odgovarat?
Jos jednom svaka čast .
 
Asfaltiranje ide dosta brzo. Finiseri mogu raditi i po 1200m asfalta po sloju dnevno, a zavrsni sma sloj do 800m. Par finisera kao sto se vide na snimku i to ce da pojedu za par dana.
 
E dobro je da će i ovo čudo završiti.
Znači rokovi za K11?
Obrenovac-Preljina 15 avgust, Preljina-Požega 2022 i šta onda ima nakon toga?
Nov sam pa bih voleo da budem malo upućeniji oko ove sage :lol: :lol:
 
Nakon toga ima Obrenovac-Surcin do kraja ove ili pocetka iduce godine, Surcin-Novi Beograd, Bg obilaznica do Panceva, Pancevo-Vrsac I Pozega-granica sa Crnom Gorom. Sto se tice bar K11.
 
[/quote]

Rajac eto mene 16-tog Augusta.

☺☺☺
[/quote]
Preporucujem rucak i osvezenje u Kolubarinom restoranu... :D :D
 
:grand: da se podsetimo: kakva je sirina traka i zaustavne linije na ovim deonicama i delu ljig preljina. Da li je sve po standardima ili je nesto skraceno? Ne mogu da se setim da li je pisano na prethodnim stranicama o tome.

Ovo deluje impozantno. Svaka cast na snimku!
Ocekujem da do prvog septembra sve bude pusteno najkasnije.
 
Deo gde se ukrsta regionalni put Valjevo-Lajkovac (tj za Ibarsku i dalje za Beograd) i petlja Lajkovac. Nije mi bas najjasnija ova petlja ali nema veze. Jer vec ima jedno spajanje sa tim putem, pa ne znam sto sad prave ovo novo 100m dalje... Inace, sem radova na spajanju, oglodali su i deo puta za Valjevo pa se saobracaj pusta naizmenicno semaforom. Nadam se da ce promeniti asfalt i dalje ka Valjevo jer put je postao dosta neravan do Slovca, dal zbog prolaska mnogih kamiona ili sto, u svakom slucaju kola polecu po skakaonici i pri manjim brzinama ispod 50 km/h.
Ako lajkujte ovaj post, znaci da volite LAJKovac :laugh:
 
A kad idete u Ub pazite da se ne UBodete. Ne, stvarno kako je nastalo ime Ub? Ubod, Ubav, U blatu, stUB, stUBline... U svakom slucaju, u centru je skoro zavrseno asfaltiranje. Ja se pitao juce gde su valjci za asfalt, posto onaj deo kod Paljuva bi ladno mogao da se vec asfaltira, jedan finiser je stajao nezaposlen tamo kod odmorista, pa mi nije bilo jasno sto ne stavljaju zavrsni asfalt kod nadvoznjaka za Paljuve, nije bilo jasno gde su nestali valjci za asfalt, posto ih nema na celoj glinenoj. Dal asfaltiraju ovako neke okolne puteve ili sta...
 
I ovih par brzinskih iz kola za petlju Obrenovac. Dve su pogled ka petlji, a jedna iza kruznog toka je pogled ka usponu na buduci nadvoznjak gde ce put Obrenovac-Umka da prelazi preko autoputa. Inace, dobar deo od klizista Duboko do centra Barica je juce bio asfaltiran, ostaje jos deo od centra ka privremeni ulaz na autoput na izlazi iz Barica. Juce se cekalo katastrofa, bar 20tak minuta, propustaju kolone naizmenicno dok valjci valjaju po jednu traku. Ali ok, valjda ce i tu sve biti gotovo za nedelju-dve dana.
 
Miro, nemam Bogzna kakvu analizu ovaj put, u pitanju su zavrsni radovi, pa je sad samo pitanje kolko brzo ce asfaltirati, staviti ograde, iscrtati linije i pustiti. Ali evo par stvari koje su mi zanimljive. Na prvoj slici, po boji materijala (crvena) bi rekao da iz ovih okolnih kamenoloma uzimaju glavni kamen (ali onda pitanje, ako su i ranije odatle uzimali, kako je tad bila glinena a sad nije?), a onda odatle kamioni raznose po autoputu, buldozeri i grejderi ravnaju, valjci za zemlju utabavaju, a cak na drugoj slici vidimo da i finiseri polazu ovaj kamen, preko toga ce sad finiser za asfalt, pa valjci za asfalt (sa dve pegle i moguce na kraju iza njih i oni sa gumama za finu zavrsnicu). Ono sto mi je cudno je da je gomila kamena pored nadvoznjaka veca nego na slikama od prosle sedmice, a ne znam zasto ako se vidi da je skoro svugde vec postavljen taj kamen i da sledi asfaltiranje? I na kraju, na ovoj jednoj slici deluje da su stavljene ograde sa strane, ne mogu da provalim dal je u levu stranu stavljen zavrsni sloj asfalta, ali desna mi deluje da zavrsni nije stavljen. Kazem, cudno mi sto je tamo kod odmorista bio jedan slobodan finiser, a ovde bi moglo da se finisira zavrsni sloj, ali se jos to iz nekog razloga jos ceka, mada verujem da nece dugo.
 
Kakvi su ono radovi na AP do Dići? Zar se tako brzo haba asfalt? Cela traka preticajna je zatvorena u smeru ka Bg i to bogami nekoliko km je tako

Earth,i ova analiza je super. Bolje da nisi pominjao to gomilanje kamena hahahaha.
 
Poslužiću se Earthovom slikom,ovde je danas već bila emulzija a za njom i asfalt,radi se i ograda a dosta posla imaju sa kanalima za odvod vode i uredjenjem nasipa,finišeri su danas bili ispod nadvoznjaka u pravcu Lajkovca.
da0b581f5e5d0568d3bb7f735de2f600.jpg
 
Snimak mosta preko Save i Kolubare.
[YouTube]https://www.youtube.com/watch?time_continue=181&v=Kr-g-sZzmjc[/YouTube]
 
Vrh