Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

@Niko,pitas ekonomistu za procente,to se podrazumeva...salu na stranu odlicno je prebrojala neuralgicne tacke,možemo ih nazvati rednim brojevima kao kosine na K10,lakše ih je ovako ispratiti dok se ne zacrne...sad samo neka ljudi prate satelit i apdejtuju spisak.
 
Evo ,slike od 11og i 16og ,par dana razlike ,a vidi se pomak. Nakon gotovo godinu dana moze se videti rad.
 
Htedoh da stavim napredak do Surcina ,ali ispada da ceo AP treba slikati ,to je bas super. Cak za par dana razmaka vidi se razlika i na petlji Obrenovac. I nesto se crni pred pocetak velikog mosta preko Save ( sa strane Obrenovca) verovatno se i tu radi .
 
Na ova tri mesta se radi od Cacka do Pozege.
1ab745b92ae5abeaf27278ff44437b6c.jpg
c945a0a39e7a0a8519be0d4a38d2d49e.jpg
04367aad74a1a3920791b990ab5149e2.jpg
69a590f2ae7bb5603c745c44b42279f1.jpg


Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Evo ove slike mape sto je Mira prva gore lepo primetila. Deluje da su sada svi veci delovi pod nekim slojem asfalta, sem ona 4 kratka dela od 50tak metara, i sem onog novog kopa kod petlje Lajkovac 200 metara, ali i tu se vide neke promene ubrzanog nasipanja zemlje preko belog geotekstila u prethodnih 5 dana. Evo mog pogadjanja: do kraja iduce sedmice bice sve crno , sem tog dela kod petlje Lajkovac 200m, on ce zadnji biti asfaltiran.
Ovo dole je asfaltiranje ispod odmorista.
 
Može li neko da okači buduću lokaciju tunela Trbušani?
 
Ova plavo-bela linija je autoput, znači tunel verovatno tik severno iznad ove čačanske ulice Aleksandra Savića.
 
Rade kosinu ispred tunela. Imaju neke masine ,ali ne vidi se lepo.
 
Prolazio sam skoro tuda, nisam primetio. Verovatno mi je promaklo
 
Trebalo bi da rade tunel ali sa iskopom. Iskopaju, betoniraju tunel, pa nabacaju zemlju preko. Koliko se vidi, tunel će biti malo pre benzinske pumpe. Danas ću da se provozam do tamo da vidim ima li mašina.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639886#p639886:265t22g8 je napisao(la):
adža » Sre Jul 17, 2019 1:00 pm[/url]":265t22g8]Prolazio sam skoro tuda, nisam primetio. Verovatno mi je promaklo
Izgleda da je došlo do zabune,tj ja nisam naglasila da je rec o kosini ispred tunela Brancic. Ona sto se obrušila. Nju rade

A kad smo silazili sa AP u Peljini,u daljini se vide neke mašine, u nastavku AP ka Pozezi,ali mislim da je pre rec o traktorima i da jednostavno ljudi obradjuju zemlju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639879#p639879:1qkc88tv je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jul 17, 2019 1:45 pm[/url]":1qkc88tv]Ova plavo-bela linija je autoput, znači tunel verovatno tik severno iznad ove čačanske ulice Aleksandra Savića.
file.php

Kad pogledam ovu kartu, prosto se samo namece resenje da se ovaj deo severno od Cacka od petlje Preljina do petlje Pakovrace (koji je kratak i nije mnogo zahtevan) uradi brze od ostatka. Mislim dsa ne treba da objasnjavam koliko bi to znacilo!
Koliko ja znam, cela trasa podeljena je na tri deonice: Preljina-Prijevor, Prijevor-Lucani i Lucani -Pozega, tako da ovo sto sam ja napisao verovatno otpada.
Da li moze neko da objasni ima li ekonomskog oprevdanja da se ne uradi tako, tj. da cela trasa mora da se radi ravnomerno (angazovanje masina, ljudi, dopremanje materijala i sl.)?
 
Sve si u pravu Joe, ali to em niko da od nadleznih kao ideju nije pominjao, em je ugovor jedinstven, em ne secam se nesto primera gde su tako jedan ugovor parcijalno pustali, em su prvo napali tunel na drugoj strani... Mada, mozda u medjuvremenu shvate da bi to bilo pametno... Utiska sam da ovde jos sve nije sredjeno, a kad bude da ce I Kinezi I nasi krenuti mnogo jace od ovog sad sto raduckaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639879#p639879:15ixtif5 je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jul 17, 2019 1:45 pm[/url]":15ixtif5]Ova plavo-bela linija je autoput, znači tunel verovatno tik severno iznad ove čačanske ulice Aleksandra Savića.
download/file.php?id=76613

Earth jel ovo openstreet maps i ako jeste kako si ukljucio da ti iscrta trasu od Cacka do Pozege?
 
Provozao se kroz Trbušane, gde treba da bude tunel, Rakovu pa sve do postojeće petlje u Preljini. Nigde nisu krenuli radovi.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne Srki, to je nas stražar Sentinel satelit, ovako se pojavi pre nego sto ucita boju prirode. Ne znam bas dal je plan autoputa najprecizniji jer ako se ne varam prelaz autoputa preko Zap Morave bi trebao biti blizu usca one recice, a ovde je ucrtan dosta nize.
 
Hvala, koliko sam ispratio jos uvek ne znamo tacnu rutu autoputa Cacak Pozega, samo se odprilike zna kuda ce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=640066#p640066:1l1rk9yy je napisao(la):
Gugulica » Čet Jul 18, 2019 7:50 am[/url]":1l1rk9yy]91. strana

https://www.ekologija.gov.rs/wp-content ... Pozega.pdf


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sta.je ovo,ne mogu na telefonu da otvorim, da li je neko citao?

Jedno pitanje- da li išta osim kopanja tunela moze po zimi? Stubovi za most npr? Jos neki radovi?

Pitam to jer onaj kamp u mestu Pakovrace se gradi,ali nece to skorije. Ima dosta temelja na koje treba da podignu one zgrade,jos prostora na kojem ce se graditi,pa u Lucanima treba tek da prave.... I tek tada mogu radnici doci da žive. Koliko treba za izgradnju kampova? Nesto mi se cini da ce biti sve gotovo tek za par meseci.
Mislim da ce ona tabla sa opisom radova i rokovima tek na prolece biti postavljena i da ce tad da se radi, prosto sam mislila da ce sve brze ici
 
Колико год се трудим да схватим, не успева ми. Како је јефтинији мост од 2 км и деоница до Сручина, па после и до Новог Београда, него санација клизишта код Умке? Да не говорим о томе да нико ко живи на десној обали Саве, неће ићи 30км около да би стигао до Обреновца. Свеједно ће морати да направе аутопут бар до Уба од Петловог брда. Како у овој земљи није ништа смислено, није ни ово чудно. Док заврше све до Бољара и Котромана...стићи ће и летећи аутомобили, па нам неће ни требати аутопутеви :) :bg4:
 
Vrh