Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Миро пусти шта причају и немој се мењати. Мало ведрине и оптимизма свакако неће сметати овој теми, напротив, колико год били нереални.
Када би се мало "песимизимала" (ову реч сам сад смислио и не верујем да постоји али ћеш је схватити) можда би била реалнија али то не би била више Ти.
 
Zika ovi mladji na zalost ne pamte da je cela polovina auto puta do Novog Sada bila "glinena" kad je "Borovica" odradio posao! O izvedbama radova "Difens roud"-a da i ne pisem!
Na zalost to je neka nasa ukleta tradicija! Teske su posledice ostale od vjekovnog rpostva i tog podanickog mentaliteta stvorenog u narodu, pa i dalje tako lako sve prastamo da je to ne shvatljivo!
Iz samog vrha vlasti nam se objasnjava kako je ona njihova glinena nekako "glinenija", a ova nasa kraca i manje glinena! I mi sve to gutamo! Jedva cekam kad ce Titova godisnjica, pa da nam predsednik otvori AP! Evo necu ni da spavam ovih desetak dana!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618842#p618842:3ofvop8b je napisao(la):
MiraC » Thu Apr 25, 2019 12:30 pm[/url]":3ofvop8b]P.S. znate li šta je neutemeljen optimizam? E to vam je kad ja svaki treći dan gledam satelitske slike i nadam se pomaku na glinenoj deonici!

Gledah juče najnoviji Sentinel snimak glinene i pitam se da li sam lud ili sam sada uočio više belih deonica ??
:shock:
 
Hvala svima na podršci,na žalost i da hoću ne mogu da promenim to da " resetujem mišljenje za svaki projekat " hihihi . Još u novembru 2017 sam videla da ne treba biti ubedjen da će ispuniti obećano, pa sad ipak ne verujem dok ne budemo mogli da prodjemo putem. Eto toliko sam toliko manje naivna.

Vlasto, imaju neki delovi gde se zaista čovek zapita ,ali ja sam pomislila da je neki odsjaj vozila, ajde da ne mračnim ja prva ,računam to nije bitno. Možda zbog onog nasipanja se i asfalt beli tj zuti pa deluje da su rupe duže. Ne znam
Ne znam da li @Niko Kazanegra ima vremna da proveri na terenu ,da vidi ima li kamiona, kakva je situacija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618844#p618844:3gege0rp je napisao(la):
Žika » Thu Apr 25, 2019 11:35 am[/url]":3gege0rp]Kako je bilo kad se radila druga traka AP ka Novom Sadu. Muvačina ogromna pa se skoro sve moralo iz početka. A ona jedna traka kao ratište, svaki dan teški sudari i niko se od njih nije potresao. Samo su iz cele priče izašli daleko bogatiji.

U to vreme sam počeo da pratim gradnju autoputeva i tada sam prvi put primetio koliko vlast laže u vezi rokova. U prvom momentu mi se učinilo da sam nešto prevideo a onda sam počeo da pravim screen shotove sa rokovima i da ih upoređujem sa datumom puštanja deonica. Nijednom, i slovima n u l a puta se desilo da se poklope rok i puštanje. Bukvalno ni jedan jedini put od kada znam za sebe rok nije ispoštovan.

Elem, lepa vest da je finansiranje Preljina-Požega potpisano.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618842#p618842:haha1z95 je napisao(la):
MiraC » Čet Apr 25, 2019 11:30 am[/url]":haha1z95]P.S. znate li šta je neutemeljen optimizam? E to vam je kad ja svaki treći dan gledam satelitske slike i nadam se pomaku na glinenoj deonici! A realno sam mogla i 6 mes da preskočim,asfalta nema pa nema. E to vam je lakoverna b*dala ( da nazovem sebe pravim imenom)
Ako mogu da te utesim, i ja gledam na Sentinelu, svaki dan, i to od kad sam ga "otkrio", mada ne samo autoputeve, posto sam iz KV, pratim izgradnju fabrike Leoni npr. I ja sam nestrpljiv po prirodi, a to nije bas "zdravo za zivce" u Srbijici, posto ladno mozes da preskocis gledanje sentinela mesec dana a da ne vidis nista novo.
 
Besplatan ili delimčno besplatan servis preko koga mozes pratiti satelitske snimke stare nekoliko dana.Ja ga koristim preko aplikacije na telefonu ili preko Land Viewera na desktopu.
8452145153fec29e4caa07c843ca0d79.jpg
 
Sto se tice Lučana nije pocela nikakva izgradnja. Danas sam video geometre da nesto mere. Iskreno se nadam da ce uskoro poceti kamp. Sto se tice Pakovraca tu su samo nasuli jedu parcelu i okolo stavili zastavice.

Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618926#p618926:3h9b0yih je napisao(la):
goggiee.va » Čet Apr 25, 2019 6:52 pm[/url]":3h9b0yih]Za nas sa jeftinijim ulaznicama: Sta je Sentinel :)
I Sentinel je za obicne smrtnike, gratis, sentinel hub pa onda na EO Browser, gore desno ukucas lokaciju koju hoces da vidis i to bi bilo to. Puno srece!
 
Pogledajte prilog 1
Mislio sam da izadjem iz auta ali nije bilo potrebe sve sto se vidi sa nadvoznjaka je gotovo samo nedostaju bele linije.Sa druge strane tunela prema Dicima je cela ekipa sa finserom asfalt je skroz povezan sa tunelom bilo je rano pa nisu radili ali ovo je skoro gotovo .
I ostaje glinena ovo oko Ljiga se polako zavrsava.
 
StaraMo":1jfvumxh je napisao(la):
Besplatan ili delimčno besplatan servis preko koga mozes pratiti satelitske snimke stare nekoliko dana.Ja ga koristim preko aplikacije na telefonu

Kako se zove aplikacija ? Za android ili ios (Iphone) ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dare,a šta je to nasuto u smeru ka Ca sa desne strane puta? Jel to neki put ili onako nesto?

Mislim da kosinu ispred tunela nisu radili ne vidim nikakve masine? Ali Ako je rano možda i zato. Nema mnogo šta da se tu prati, sa nadvoznjaka se ne vidi jasno onaj deo ulaza u tunel ,a tu još trebaju neki radovi,ovi ostalo se privodi kraju.

Hvala Stefane za info iz Lucana,a eksproprijacija? Verovatno ni tu nemas novih vesti?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618956#p618956:3vdwilz4 je napisao(la):
Gugulica » Čet Apr 25, 2019 8:39 pm[/url]":3vdwilz4]
StaraMo":3vdwilz4 je napisao(la):
Besplatan ili delimčno besplatan servis preko koga mozes pratiti satelitske snimke stare nekoliko dana.Ja ga koristim preko aplikacije na telefonu

Kako se zove aplikacija ? Za android ili ios (Iphone) ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
https://apps.sentinel-hub.com/sentinel- ... ates=false

Evo ti link ,tu je mesto Ljig. Sa strane imaš " lupu" tu ukucavas mesto , a kalendar tipokaze kad su su slike radjene. Konkretno ovo je za 10 april,ali u kalendaru to što je belo zaokruzeno tad je slikano. Nadam se da sam pomogla. Super je stvar,a obična internet stranica
 
Pa sto se eksproprijacije zemljista tice svi su dobili ugovore. I vecina je potpisala. Dok par njih ne da zemljiste i tu valjda sud odredjuje kako i sta. Mislim da se privodi kraju.

Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Sta je ovo par stotina metara iznad petlje Ljig, odmorista ili? Nisam ih do sad provalio. Inace, sledece odmoriste ka Cacku nije daleko odatle, oko 5-10km. I dalje ni jedne pumpe na 100km autoputa? Mogle bi na svakih 20tak km: Obrenovac, Ub, Lajkovac, Ljig, Takovo, Cacak. I kasnije :Surcin I Lucani, Pozega. Sa obe strane autoputa.
 
Hoćemo toalete od čvrstog materijala, gde ima sapuna, tople vode, kao u Šved....hoću reći Mađarskoj.
 
vlasta":wj4phl8g je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618842#p618842 je napisao(la):
MiraC » Thu Apr 25, 2019 12:30 pm[/url]":wj4phl8g]P.S. znate li šta je neutemeljen optimizam? E to vam je kad ja svaki treći dan gledam satelitske slike i nadam se pomaku na glinenoj deonici!

Gledah juče najnoviji Sentinel snimak glinene i pitam se da li sam lud ili sam sada uočio više belih deonica ??
:shock:
Ja sam iz aviona pre par dana izbrojao 5 i po polja na glinenoj (tih pola je samo jedna strana, tj. traka). Misliš li da ima vise od toga sada?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=618992#p618992:1trkwoy9 je napisao(la):
Earthmoving » Pet Apr 26, 2019 7:25 am[/url]":1trkwoy9]Sta je ovo par stotina metara iznad petlje Ljig, odmorista ili? Nisam ih do sad provalio. Inace, sledece odmoriste ka Cacku nije daleko odatle, oko 5-10km. I dalje ni jedne pumpe na 100km autoputa? Mogle bi na svakih 20tak km: Obrenovac, Ub, Lajkovac, Ljig, Takovo, Cacak. I kasnije :Surcin I Lucani, Pozega. Sa obe strane autoputa.
file.php



Earthmoving, to je Parking na km71+957,20.
Pored Parkinga, na toj deonici postoji i Odmorište na km55+911,94.
 
Petlja na Deonici Surčin Obrenovac počelo postavljanje greda na rasponu preko obilaznice...narednih dana zbog praznika verovatno pauza.

a155e246ad1e7c8dce654df00797f0c8.jpg
 
Na otprilike dva km pre onog prelaska u Piromanu preko pruge, nalazice se odmoriste, potom ono redovno uslikano na glinenoj /uzasno ruzno/, zatim ovo na kilometar ispred petlje Ljig sto je eartk pitao. I na vec zavrsenom delu ka Cackù imamo ona dva ispred Boljkovaca i ispred Takova.
Drugo za MiruC onaj nasuti materijal sa desne strane u visini naplatne stanice u Ljigu sa Darko78 slike je ustvaru uredjena podloga za seoski put do Brancica. Upravo tu je raskrsnica na Ibarskoj na onom usponu gde je uradjena i iskljucna traka, te posle sa te tacke put krece paralelno do pod nadvoznjak, a onda paralelno sa AP kroz selo u pravcu kuca do tunela iznad one kosine i dalje na samo brdo.
StaraMo samo cepaj! Bas si aktivan u poslednje vreme! Sve pohvale!
Samo da nam Plecko ne propusti spajanje na mostu! Bilo bi divno da to isprati, ako ima vremena!
 
Hvala Pancevac, Krcan :kk: Prosao sam kolima celom deonicom pre nesto vise od godinu dana, I uopste nisam tada video to prosirenje.
Inace, meni ovi iz firme koja daje beton za most rekli prosle sedmice da je most spojen I da vec teraju masine preko njega. Ali po snimcima deluje da bi onda morali ici levom malo desnom stranom mosta posto ni jedna strana nije cela kompletirana jos, ali kazu ocekuju to oko juna.
Pohvale za Mo, stvarno dosta prijatnih iznenadjenja u zadnje vreme :)
 
Juce su zavrsili postavljanje ovih greda na petlji Surcin. Ima napretka i u postavljanju skele za rasponsku konstrukciju na manjem delu petlje.
Miro, 20.04. Su doterali masine i poceli nesto da raduckaju (pretpostavljam priprema za kamp) na putu Lucani-Guca. :)
 
Vrh