Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

U CIP-u procenjuju da bi gradnja deonice Koridora 11 od Požege do Boljara mogla da počne 2021. - U toku pregovori sa kineskom kompanijom CRBC

Deonica od Požege preko Ivanjice do Boljara, dužine 107 km, poslednja je deonica Koridora 11 koja bi spojila Beograd sa Crnom Gorom. Na njoj je završen prelet aviona, kako bi traseri CIP-a mogli da povuku trasu...

Na osnovu urađenog Generalnog projekta, koji je CIP uradio, projektovan je 51 tunel, oko 100 mostova i oko 20 podvožnjaka i nadvožnjaka. Investiciona vrednost ove deonice iznosi oko 2 mlrd EUR.
https://www.ekapija.com/news/2354401/u- ... -pozege-do
 
Ne znam šta je pravi razlog, ali sve se stišalo. Nešto se spominje da niko nije hteo da preuzme odgovornost da se pusti saobraćaj.
 
Predsednik opštine Obrenovac izbacio je danas na svom fb profilu slike izlivanja stubova nadvožnjaka kod Obr.
Siguran sam da će Plećko izbaciti bolje fotke uskoro!
fec0ec1693459d1f5d4469418d9e2378.jpg
e6319519c8fdde4c26ed05a356582163.jpg
c250c68265a92add4f4a7392f58da1c1.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Darko78":10xaawim je napisao(la):
Pancevac šta je sad zapelo ?
Ljudi, Pa sta je sa vama?
Kakvo pustanje, kad put nije gotov?

Polako, do sabora u guci bice sve ok, a tad je realno taj pravac najoptereceniji

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
51 tunel, da imaju u proseku i 400 m to je 20 km na tunele. Ovo i da počne da se gradi za 2-3 god. pre 2030 neće biti gotovo. Pritom kakvih bre 22 hiljade vozila ovaj predviđa za 2030. na Požega-Ivanjica, kad danas jedva imaš 6 hiljada, ako se izgradi sigurno će biti povećanja, ali max 10-12 hiljada.
 
Sto je najgore Požega - Boljare ne može da se pušta parcijalno, jer ne postoje lokalni putevi. Sad kad sam pogledao mapu, možda kad se uradi do Ivanjice, pa da se koristi lokalni put Ivanjica-Nova Varoš i da se za CG nastavi Jadranskom magistralom. Naravno taj put treba adaptirati ili čak napraviti novi put. Da li neko zna kako ogleda taj put? Pretpostavljam da je katastrofa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592022#p592022:161pfkg3 je napisao(la):
laki72 » Sub Dec 29, 2018 12:49 am[/url]":161pfkg3]
Darko78":161pfkg3 je napisao(la):
Pancevac šta je sad zapelo ?
Ljudi, Pa sta je sa vama?
Kakvo pustanje, kad put nije gotov?

Polako, do sabora u guci bice sve ok, a tad je realno taj pravac najoptereceniji

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
A šta nije gotovo? Mislim da je sve na ova dva dela završeno,ne znam da ista ima.... Možda te ograde,ali put kao put je valjda gotov.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592043#p592043:1mxj8ut3 je napisao(la):
JoeBG » Sub Dec 29, 2018 7:54 am[/url]":1mxj8ut3]Sto je najgore Požega - Boljare ne može da se pušta parcijalno, jer ne postoje lokalni putevi. Sad kad sam pogledao mapu, možda kad se uradi do Ivanjice, pa da se koristi lokalni put Ivanjica-Nova Varoš i da se za CG nastavi Jadranskom magistralom. Naravno taj put treba adaptirati ili čak napraviti novi put. Da li neko zna kako ogleda taj put? Pretpostavljam da je katastrofa.

Trenutno postoji solidan lokalni put Prilike - Katići - Močioci - Kokin Brod koji se kod Zlatarskog jezera uključuje na magistralni put Čajetina - Nova Varoš. Taj putni pravac trenutno nije opterećen saobraćajem ali verujem da bi oživeo u toj varijanti parcijalnog puštanja autoputa do Ivanjice obzirom da je jedini asfalntni put koji povezuje do Nove Varoši. Samo taj pravac nije prioritetan zbog malog saobraćaja i u zimskom periodu često zbog snega zna da bude neprohodan pa bi se putarska preduzeća morala mnogo bolje organizovati da ne bi bili "iznenadjeni".

Naši stručnjaci još uvek nisu definitivno izabrali trasu od Ivanjice do Boljara ali ako bi eventualno izabrali centralnu varijantu (po Prostornom planu područja posebne namene iz februara ove godine) teoretski bi postojala kraća veza Nove Varoši sa autoputom ako bi se u tom smislu napravilo neko manje isključenje u mestu Kušići odakle bi se preko Trudova i Božetića povezala Nova Varoš sa okolinom. Taj putni pravac trenutno je manjim delom makadam i pred svake izbore krenu obećanja o asfaltiranju i povezivanju ali...Pošto na ovom pravcu ima mnogo "ako" onda se tome uopšte ne treba nadati.
 
Piccolo":14nh6yne je napisao(la):
51 tunel, da imaju u proseku i 400 m to je 20 km na tunele. Ovo i da počne da se gradi za 2-3 god. pre 2030 neće biti gotovo. Pritom kakvih bre 22 hiljade vozila ovaj predviđa za 2030. na Požega-Ivanjica, kad danas jedva imaš 6 hiljada, ako se izgradi sigurno će biti povećanja, ali max 10-12 hiljada.

22 hiljade ne bi imao svakako, ali bi se saobraćaj uvecao 2-3 puta.
Da objasnim:
Danas za CG niko ne ide preko Ivanjice. Ne samo za CG, vec ni za Pazar.
Jedino nesto malo Sjeničani.
Izgradnjom autoputa, preko Ivanjice bi išao sav taj saobraćaj, koji, posebno u letnjim mesecima nije mali.
Naravno, ne bi sav postojeći saobraćaj na potezu Ivanjica-Pozega predao na AP A2, je deo tog saobraćaja lokalnog karaktera.
Ali isto tako bi završetkom celog A2, kao i nastavka u CG, taj pravac privukao nov saobraćaj, a i oziveo teretni trajektni prevoz na liniji Bar-Bari.
To zato sto bi centralni i južni deo Italije preko PG, BG i Budimpešte bio najkraća veza ka istoku Evrope.

Osnovno je pitanje odnosa ulozeno-dobijeno. Ja sam i dalje stanovišta da dalje od potrage ne treba raditi profil AP ni ka CG (preko Ivanjice), ni ka BiH (preko Zlatibora), vec raditi put rezervisan za saobraćaj motornih vozila (moto put) sa ograničenjima malo nižim, ali zato značajno jeftinijem od AP.

JoeBG":14nh6yne je napisao(la):
Sto je najgore Požega - Boljare ne može da se pušta parcijalno, jer ne postoje lokalni putevi. Sad kad sam pogledao mapu, možda kad se uradi do Ivanjice, pa da se koristi lokalni put Ivanjica-Nova Varoš i da se za CG nastavi Jadranskom magistralom. Naravno taj put treba adaptirati ili čak napraviti novi put. Da li neko zna kako ogleda taj put? Pretpostavljam da je katastrofa.

Pa iako si dobio odgovor, ponovi i ja.
Od Prilika ima fin put ka N.Varosi i iskreno, nije mi jasno zašto ljudi ne koriste više taj pravac u letnjim vikend špicevima smene turista.
No dobro, manja gužva, ocuvanija priroda, meni sve to odgovara ;)

MiraC":14nh6yne je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592022#p592022 je napisao(la):
laki72 » Sub Dec 29, 2018 12:49 am[/url]":14nh6yne]
Darko78":14nh6yne je napisao(la):
Pancevac šta je sad zapelo ?
Ljudi, Pa sta je sa vama?
Kakvo pustanje, kad put nije gotov?

Polako, do sabora u guci bice sve ok, a tad je realno taj pravac najoptereceniji

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
A šta nije gotovo? Mislim da je sve na ova dva dela završeno,ne znam da ista ima.... Možda te ograde,ali put kao put je valjda gotov.



Sent from my Mi A2 Lite using TapatalPa put nije gotov,bkakoema odmorišta, nema ispred tunela zaustavne trake, nema ograda, nema saobraćajne signalizacije...
Na delu se intenzivno radi i to na delu koji je bitan jer je na sred trase.
 
Laki,tunel niko ne pominje. Tako da taj deo jeste ne odradjen, ali se verov neće ni puštati.
Od pelje Ljig ima sva signalizacije,gledala sam kad su stavljali. Do Lajkovca ne znam ima li odmoriste jer je 20ak km daleko novo isključenje. Od Uba do Obrenovca ne znam za odmorista,a signalizacije ima,bilo je na onom snimku. Za ograde jedino ne znam
 
Svako pustanje u ovakvom stanju bi bilo najobičnija farsa. Najbrza deonica magistrale jev uporavo od ljigav do skretanja za lajkovac

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Evo u blicu zvanicno obisli trasu i odluceno da nema pustanja dok se sve ne zavrsi a to je kraj PROLECA ili POCETAK LETA
 
Ja sam bez teksta.... pa pre 10ak dana ministarka je rekla pusticemo ....
Sad "nije tehnički prijem odradjen, a dok njega urade i ostalo će biti gotovo" pa zasto onda lazu ,pre pola meseca pričaju nesto sasvim drugo..... au sramote. Ovo je šamar i za Babića i Mihajlovićevu i njihovo "pusticemo do kraja godine " ....

Pa zašto se u Obrenovcu slomise da urade ona iskljucenja?! Kakva je ovo bruka,kakvo je ovo igranje gluvih telefona.... ja sam mislila da me nista ne može sokirati, ali gresim
 
Darko...ubićeš Miru....biće kad bude jer niko nezna kada će i koliko te raditi glineni kako to i oni sami kažu u ovom tekstu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592137#p592137:3f5jfpps je napisao(la):
StaraMo » Sub Dec 29, 2018 4:08 pm[/url]":3f5jfpps]Darko...ubićeš Miru....biće kad bude jer niko nezna kada će i koliko te raditi glineni kako to i oni sami kažu u ovom tekstu.

U svakom slučaju ne pre proleca...
 
Stara Mo, u pravu si ,nije Darko trebao ovo govoriti, zar pred novu godinu..... a zamisli @Nika i apsolutno ne menjanje saobraćaja na ibarskoj....kako će tek on da reaguje.

Meni ozbiljno nije dobro posle ovakvih vesti. Ne mogu da se dogovore i kažu jasno ,a ne da svako priča svoje želje. Ko nama drzavu vodi....
 
Ja sam mislio Miro da cu noćas u neka doba proc ovako nista opet ibarska.
 
I forum i državu ne treba shvatati ozbiljno....samo da ovi putevi sad ne stradaju od nekorišćenja...

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=592147#p592147:3t8wu184 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Dec 29, 2018 4:39 pm[/url]":3t8wu184]Dare, nisam uspeo nadjem tekst u Blicu.

Ni ja
 
Vrh