Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591124#p591124:1s9f5t4y je napisao(la):
johndoe123 » Uto Dec 25, 2018 8:33 pm[/url]":1s9f5t4y]Pozdrav svima,

duže vreme pratim ovu temu i forum ali sam se tek sad registrovao. Što se tiče produženja roka zbog deonice Lajkovac - Ub, moje (verovatno i opšte) mišljenje da se to znalo i ranije al da se iskoristi za odlaganje tunela Brančić i ne može me niko uveriti da se to nije znalo bar 2016 godine.

Interesuje me da li negde postoji na nekoj dinamičkoj mapi(google maps, sentinel) ucrtana deonica Požega - Boljare, video sam da postoji prostorni plan na pdf-u ali se ne vidi dovoljno detaljno, pošto živim u Arilju.
Dobro došao :sesir:
Na Sentinel ima,ali mislim da ono nije uopste tacno. Mislim da još niko sa sigurnošću ne zna trasu jer sad rade taj projekat tako da niko nema ni mogućnost da to negde pogledamo. Ali tvrde da se kreće u martu. Pa ćemo znati.

@Paradox nadam se da gresis.

Inače meni ova emisija Koridori uopšte ne daje konkretne i nove podatke ,nego samo prezvace sta je rekao neko od političara ranije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591223#p591223:23w7kizh je napisao(la):
MiraC » Sre Dec 26, 2018 6:52 am[/url]":23w7kizh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591124#p591124:23w7kizh je napisao(la):
johndoe123 » Uto Dec 25, 2018 8:33 pm[/url]":23w7kizh]Pozdrav svima,

duže vreme pratim ovu temu i forum ali sam se tek sad registrovao. Što se tiče produženja roka zbog deonice Lajkovac - Ub, moje (verovatno i opšte) mišljenje da se to znalo i ranije al da se iskoristi za odlaganje tunela Brančić i ne može me niko uveriti da se to nije znalo bar 2016 godine.

Interesuje me da li negde postoji na nekoj dinamičkoj mapi(google maps, sentinel) ucrtana deonica Požega - Boljare, video sam da postoji prostorni plan na pdf-u ali se ne vidi dovoljno detaljno, pošto živim u Arilju.
Dobro došao :sesir:
Na Sentinel ima,ali mislim da ono nije uopste tacno. Mislim da još niko sa sigurnošću ne zna trasu jer sad rade taj projekat tako da niko nema ni mogućnost da to negde pogledamo. Ali tvrde da se kreće u martu. Pa ćemo znati.

@Paradox nadam se da gresis.

Inače meni ova emisija Koridori uopšte ne daje konkretne i nove podatke ,nego samo prezvace sta je rekao neko od političara ranije.
Izvini,tek sad videh da je do BOLJARA a ne Čačak-Požega. Mislim da nema za sad,kao što sam rekla ni do Pz nije precizno jasno.
 
Миро, и ја се надам да грешим, видећемо свакако за пар дана.
 
Ima par varijanti Požega-Boljare posle Ivanjice, najbolje do sad što imam je ovo. Do Ivanjice auoput uglavnom prati sadašnji put sem tunela kroz klisuru pred Ivanjicu. Vidi se i krak ka Višegradu.
 
Pozdrav svima!

Izvođači su dobili zadatak da se spreme za otvaranje u petak 28.12.
Tunel "Brančići" neće da se pusti. Možda samo na kratko za slikanje, pa da onda da zatvore i počnu sa opremanjem.
Inače, pre neki dan je kosina pre ulaza u tunel "Brančići" malo proklizala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591265#p591265:153ca74l je napisao(la):
Pančevac013 » Sre Dec 26, 2018 10:51 am[/url]":153ca74l]Pozdrav svima!

Izvođači su dobili zadatak da se spreme za otvaranje u petak 28.12.
Tunel "Brančići" neće da se pusti. Možda samo na kratko za slikanje, pa da onda da zatvore i počnu sa opremanjem.
Inače, pre neki dan je kosina pre ulaza u tunel "Brančići" malo proklizala.
Mašala :mrgreen:
Hvala na info!
 
Sad sam prošao pored petlje Obrenovac, rade tablu za uključenje na autoput.
 
Pa gde si Pančevac nema te 100godina.....

Šta je proklizalo,ka Dici-ma iznad tunela što je Earth i na slici komentarisao ili ovamo ka Ljigu ono što je odradjeno ,ali ono je baš blag nagib?
 
Ima ova kosina, ali posto je stepenastog dizajna, moguce da ovo sto rece Pancevac da je malo proklizala znaci da se nije odronilo do puta nego samo do etaze ispod. U svakom slucaju bolje nego vertikalne kosine gde je veca verovatnoca da se zemlja stroposta skroz do puta kao sto smo imali par puta u Grdelici i sl...
 
Evo jos lepih vesti. Asfaltiraju i drugu traku na nadvoznjaku u Ljigu.

Ne zamerite na soferci, nabaca sve ovaj jaguar ispred :D

QMs6d1x.jpg

12pPgsB.jpg
 
Zanimljiva "cirada" za kišu ovog valjka na drugoj slici :D Umesto šoferke od stakla, rukovaoc gleda kroz plastiku dok vozi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591289#p591289:40m1uy0v je napisao(la):
Earthmoving » Sre Dec 26, 2018 12:13 pm[/url]":40m1uy0v]Ima ova kosina, ali posto je stepenastog dizajna, moguce da ovo sto rece Pancevac da je malo proklizala znaci da se nije odronilo do puta nego samo do etaze ispod. U svakom slucaju bolje nego vertikalne kosine gde je veca verovatnoca da se zemlja stroposta skroz do puta kao sto smo imali par puta u Grdelici i sl...
file.php
Da, deo ove kosine je proklizao. Bliže putu.
 
što rekao Krki... ja sam novopečeni koridor11 fotoreporterSVE JE SPREMNO ZA OTVARANJE a to će valjda biti sutra... :gobb:









 
Plećko, jao što je ovo lepo! Hvala puno.
Jedan deo je gotov nakon dooosta vremena.... jedva čekam da nastavite od petlje Obrenovac ka Surčinu i nadam se tvojim slikama.
 

ovo ispod su slike nadvožnjaka i buduće petlje u izgradnji i pogled ka mostu preko Save...












 
Hvala Plećko :kk:
Ovo prema Surčinu deluje ohrabrujuće, ima dosta I radnika I masina, dosta zemlje je nasuto, stubovi dobro napreduju... godinu preostalih dana ovim tempom deluju kao više nego dostižan rok. Kad bi se ovako ozbiljno radila svaka deonica ne bi bilo problema.
Na ulasku autoputa malo nezgodno privremeno ukrstanje Mislodjinskog puta I autoputa, bez kruznog toka, nadam se da ce biti bezbedno...
Otkud informacija da ce biti sutra? :)
 
Odlično Plećko, uknjiženi mali plusevi za veliki trud. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591418#p591418:j9xqsham je napisao(la):
Earthmoving » 26 Dec 2018, 20:50[/url]":j9xqsham]Hvala Plećko
Otkud informacija da ce biti sutra? :)
tako mi reče onaj čika u žutom prsluku što stoji pored one kućice, pitam ga gde su ostali radnici kaže da su najviše angažovali ljude na postavljanju zaštitne ograde duž autoputa prema UBu, e da ovako je rekaoa: sutra dolaze da se slikaju ali pitanje dali će pustiti saobraćaj jel ima dosta divljači i ako nema zaštitne ograde može neko sa 120km/h da udari u srndaća... :grand:
 
Hvala Plećko , a most kao gorostas poput cunamija se izdiže iz Save i hrli ka autoputu...e baš ga preterah sad.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Da, meni zaista po sadasnjem tempu i stanju deluje da most, a i ostatak do nastavka autoputa zajedno sa petljom moze biti gotovo do sredine iduce godine. Jer kad sam bio pre mesec i po dana, ove zemlje ovoliko nije bilo, jako brzo je nasuta, na slici deluje do samog puta. A i most deluje da ce se spojiti za koji mesec, e sad jedino ne znam kolko ima vremenskih poslova posle spajanja. Stubovi na petlji deluju da ce za mesec-dva biti zavrseni a posle ostaje samo da se na njih stave dizalicom grede koje se cesto vec donose gotove. Jedino stubovi nadvoznjaka preko Obrenovackog puta, deluje da idu malo sporije od stubova petlje ali na slikama deluje da se i tu intenzivno radi. Sto pre zavrse petlju Obrenovac i naplatne rampe na njoj, pre ce moci poceti ubirati bolji novac od putarine, tj pre ce moci prebaciti saobracaj sa privremenog ulaza na autoput sa Mislodjinskog puta, na petlju.
 
Vrh