Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Хвала Плећко на ентузијазму и сликама, и чики у жутом за информације :) , кад званичних немамо.
Надам се да ћемо ускоро имати и Плећкове слике и утиске са отворене деонице Об-Уб.
 
Pozdrav Plećko, svaka čast na ovakvoj foto-reportaži. Nadamo se da će uskoro nešto biti zvanično. Prvobitno je najavila ministarka otvaranje 25.12. u jutarnjim časovima, medjutim nije bilo nikakvog saopštenja za javnost zašto je to pomereno i za kad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591265#p591265:2ycgc9c8 je napisao(la):
Pančevac013 » Sre Dec 26, 2018 11:51 am[/url]":2ycgc9c8]Pozdrav svima!

Izvođači su dobili zadatak da se spreme za otvaranje u petak 28.12.
Tunel "Brančići" neće da se pusti. Možda samo na kratko za slikanje, pa da onda da zatvore i počnu sa opremanjem.
Inače, pre neki dan je kosina pre ulaza u tunel "Brančići" malo proklizala.
Hvala Pancevac,
dugo te nije bilo,drago mi je da si se vratio...

Reci mi sta se desava sa levom cevi tunela, da li je zavrseno asfaltiranje i postavljanje ivicnjaka,kada pocinje EM opremanje?
Sta se desava sa desnom cevi,dokle su stigli gradjevinski radovi ,kada ce ta cev biti gotova ?

Pozdrav :sesir:
 
Што се тиче деонице Обреновац - Сурчин, заиста се надам да неће бити великих кашњења, јер ту немају никаквих оправдања, типа најтежа деоница у галаксији, и слично. Напротив, ово ми делује као најлакша деоница на целој К11, с обзиром да су са најкритичнијом тачком а то је мост преко Саве и Колубаре већ увелико у радовима и по извештајима са форума очекујемо да ће већ за неколико месеци спојити обале Саве, а после следе ипак доста лакши радови.
Једино од тежих радова остаје надвожњак/петља код Сурчина, али то ипак треба да спада у рутинске радове, и озбиљним извођачима не би требало да буде камен спотицања и разлог за кашњење.
Тек завршетком ове деонице, а надам се да ће то бити за не више од годину и по, остале денице ће добити пуни смисао.
 
Meni ovo privremeno uključenje kod Obrenovca baš deluje dobro. Odradili su ga kao da će se koristiti godinama, a ne do kraja 2019. Most dobro napreduje. Glavni raspon će biti spojen možda za mesec, dva. Betoniranje segmenata van glavnog raspona uz pomoć onih kliznih oplata će ipak potrajati. Ne znam koliko još ima tih segmenata, ali je potrebno skoro mesec dana po segmentu. Biće ova deonica urađena u roku, za sad sve ukazuje na to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591555#p591555:a6g453ap je napisao(la):
paradox polje » Čet Dec 27, 2018 11:48 am[/url]":a6g453ap]Што се тиче деонице Обреновац - Сурчин, заиста се надам да неће бити великих кашњења, јер ту немају никаквих оправдања, типа најтежа деоница у галаксији, и слично. Напротив, ово ми делује као најлакша деоница на целој К11, с обзиром да су са најкритичнијом тачком а то је мост преко Саве и Колубаре већ увелико у радовима и по извештајима са форума очекујемо да ће већ за неколико месеци спојити обале Саве, а после следе ипак доста лакши радови.
Једино од тежих радова остаје надвожњак/петља код Сурчина, али то ипак треба да спада у рутинске радове, и озбиљним извођачима не би требало да буде камен спотицања и разлог за кашњење.
Тек завршетком ове деонице, а надам се да ће то бити за не више од годину и по, остале денице ће добити пуни смисао.
ROk je 1.1.2020 godine i ocekujem da bue ispostovan.
 
знам за рок, али с обзиром на сву ову сагу са досадашњом радовима на К11 покушао сам да будем мало толерантан, тј бићу срећан ако за 1,5 годима имамо целу деоницу Сурчин-Прељина. То не значи да треба оправдавати макар и један дан закашњења.
 
Heheehhe,ja im to ne tolerisem jer su vec u startu pomerili rok za 2 meseca....Radovi su poceli 1 marta a rok je 32 meseca ,tako da j rok bio 1 nov 2020 ,ali one promenise pocetak za 1 maj te godine i racunaju od tada 32 meseca i tako dodjosmo do roka 1 .1 . 2020 ....
 
Koliko je dobra situacija oko petlje Obrenovac toliko je katastrofa na glinenoj koja uzasno izgleda i bas je steta sto Maslar na snimku nije koristio dron .Na jednom delu se vidi da stavljaju asfalt ali najveci deo na kom se radi je kod onog vocnjaka i tu veoma slabo napreduje nasip, dok se na drugom delu vidi da i dalje skidaju trup puta.
Sve u svemu veoma lose .
 
Nego,ko sutra može da uzme slobodan dan,pa da čeka da puste saobraćaj,provoza se i javi nama? :D Ako puste.....
reče gore neko da nema zastitne ograde,a to je jako opasno,setimo se šta je bilo nakon one kradje ograde na delu Preljina-Dici kad je neka divlja zivotinja izasla na put i covek je udario.....
 
Duboki naklon za fotoreportera koridora xi :kk: i svi plusici, Plecko ne prestaj da se igras :lol: kao prvo! Kao drugo sto se samog mosta tice mislim, koliko me secanje sluzi da ce biti 54 "clanka" tj pomeranja skela na glavnom rasponu. Na jednom prethodnom snimku koridori iz Maja, cini mi se, inzinjer je objasnjavao da jedno to pomeranje uzme oko nedelju dana! U pocetku su ti delovi krupniji, pa zahtevaju i malo vise vremena, a kako se ide ka centru raspona, odnosno ka spoju sa drugim stubom, ti clanci su tanji i tanji tako da citav proces se skracuje! U samom startu je bilo nekih desetak dana kasnjenja, sto je kasnije nadoknadjeno i sredinom Novembra se preslo 50% raspona, tako da bi po planu trebalo sve biti premosceno krajem Maja, a verovatno i nekolike sedmice i ranije! Valjda nece uduziti neki zesci mrazevi! A to opet znaci bezbrizan zavrsetak svih radova na mostu do kraja godine, kako je i predvidjeno! Sto se tice tunela tu je i dalje konfuzija! Energoprojekt ne uspeva da privede jednu cev za privremeno otvaranje, treba im jos bar dve tri nedelje, tako da nekog brzog otvaranja nece biti! Da li ce biti po zeljama ministarstva ili po onom sto traze izvodjaci, malo izvesnije ce biti tek po bozicu! Ono sto me izludjuje je to da sad na mrazu i ledu zavrsavaju drugu traku na nadvoznjaku za Ibarsku, preko AP u Ljigu, a toliko lepu i povoljnu jesen su propustili! :bash:
I na kraju u potpunosti se solidarisem sa Nikom, ne produzetku roka za sremsku stranu! Nulta tolerancija, to mora biti za sledecu Novu Godinu i tacka :grand: Srecom ova trasa do sada i ide u potpunosti u rokovima, pa nam je potpuno ne normalno da se nesto radi normalno!
 
Lepo se na prvoj slici vidi signalizacija i barijere zbog usmeravanja saobracaja prema Ljigu .Znači sve gotovo sutra žurka ...
 
Gledam kosinu ispred tunela ali je daleko pa se bas I ne vidi odron, mozda nesto na prvoj etaži.
Dare, zasto mislis da ce sutra?
 
Deluje da ima neki odron na sredini kosine, prva i druga etaza.
 
Pančevac je rekao da je svim firmama receno da se spreme u petak za otvaranje .Ne znam nista zvanicno ,mozda nesto Vucic kaze veceras vidim reklamiraju da ce bit u dnevniku rts- a.
 
Ne znam da li je do sada bilo da se nigde ne objavi da će se neka saobracajnica pustiti za saobracaj?
Možda sutra ako otvore, tad i objave,ali mi prosto to nije logično. Ma šta mi ovde pricali-da se kasni, laze, ne odgovara za propuste.,ipak je rec o vaznoj cinjenici uradjeno je 50km autoputa i zasluzuje da se pred samo otvaranje o tome i priča. Prosto mi deluje kao da to neće biti sutra.
Svo vreme prosipaju neke mudrosti, obilaze,pričaju,a sad ih nema nigde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591548#p591548:19piz3u9 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Čet Dec 27, 2018 10:38 am[/url]":19piz3u9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591265#p591265:19piz3u9 je napisao(la):
Pančevac013 » Sre Dec 26, 2018 11:51 am[/url]":19piz3u9]Pozdrav svima!

Izvođači su dobili zadatak da se spreme za otvaranje u petak 28.12.
Tunel "Brančići" neće da se pusti. Možda samo na kratko za slikanje, pa da onda da zatvore i počnu sa opremanjem.
Inače, pre neki dan je kosina pre ulaza u tunel "Brančići" malo proklizala.
Hvala Pancevac,
dugo te nije bilo,drago mi je da si se vratio...

Reci mi sta se desava sa levom cevi tunela, da li je zavrseno asfaltiranje i postavljanje ivicnjaka,kada pocinje EM opremanje?
Sta se desava sa desnom cevi,dokle su stigli gradjevinski radovi ,kada ce ta cev biti gotova ?

Pozdrav :sesir:

Mislim da je samo desna cev asfaltirana.
Neko je čak predlagao da se pusti ta jedna cev za slikanje, i da se koristi gradilišno osvetljenje.
Za sada se odustalo od puštanja tunela.
Nemam info kada se kreće za EM opremanje i koji je rok.

Novi info je da nema ništa od današnjeg otvaranja. Nije sve završeno.
 
Šta bi još mogli raditi, ograde što reče Plećko i onaj zadnji sloj afalta kod Nike na starom toku Kolubare? Sva sreća danas lep dan, pa mogu iskoristiti ako je još malo radova ostalo.
 
Изгледа да радници на К11 неће имати скраћено радно време 31.12. као већина запослених.
 
Dare, pratio sam juče i danas servisne informacije na sajtu Puteva Srbije ali nikakvo obaveštenje nisu izbacili, pa ako bi mogao da ih podestiš da su ti obećali odgovor, pa da ispune obećano :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591818#p591818:u72qlm6q je napisao(la):
Earthmoving » Pet Dec 28, 2018 10:20 am[/url]":u72qlm6q]Šta bi još mogli raditi, ograde što reče Plećko i onaj zadnji sloj afalta kod Nike na starom toku Kolubare? Sva sreća danas lep dan, pa mogu iskoristiti ako je još malo radova ostalo.
:bash: pa zar 28. decembra da se nešto asfaltira?!
Pa zar po onakvoj kisi rade nadvožnjak za ibarsku od pre par dana?!
Stvarno je neverovatno,a sve stoji u oktobru i novembru...

Sad jure rokove....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591838#p591838:3naxvk0f je napisao(la):
Earthmoving » Pet Dec 28, 2018 11:15 am[/url]":3naxvk0f]Dare, pratio sam juče i danas servisne informacije na sajtu Puteva Srbije ali nikakvo obaveštenje nisu izbacili, pa ako bi mogao da ih podestiš da su ti obećali odgovor, pa da ispune obećano :D
Slatko se nasmejah pa ovo je toliko postalo smesno da čovek nema vise reči da ovo opiše.
 
Vrh