Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Miro, u tunelu jos nisu ni poceli sa opremanjem a pocece tek posle praznika da rade ozbiljno....Tako da ce tunel najranije biti gotov u aprilu a tako mi je poznanik jos pre nekoliko nedelja i rekao a tu informaciju imas u nekom od mojih prethodnih postova. Postoje pritisci iz vrha da se pusti jedna cev sada ali su to kategoricki odbili svi koji rade na terenu jer to nije bezbedno za saobracaj! Deonica bez glinene i tunela se pusta do kraja ove nedelje, sve je spremno za pustanje.
 
Hvala Boki, Krcan je rekao da postoji pritisak da se pusti bez EM opreme,pratio si znaš šta je pisao ,a znaci da se ipak odustaje od te zamisli.
Semafore u Ljigu jos se družimo na zalost....
 
"Nije bezbedno za saobracaj"? Grdelica copy paste . Sad ce ovu floskula za svako kasnjenje do beskonacnosti da izrabljuju, jel da?
 
Ladno ce da puste deonice bez Ub-lajkovac i tunela. Pa sto ih uopste i pustaju? Nije valjda da ispostuju rok? :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590826#p590826:1gw6ninf je napisao(la):
dziggy » Pon Dec 24, 2018 5:36 pm[/url]":1gw6ninf]Ladno ce da puste deonice bez Ub-lajkovac i tunela. Pa sto ih uopste i pustaju? Nije valjda da ispostuju rok? :laugh:
Pa za stanovnike Uba i okoline je autoput gotov i ne vidim razlog zbog cega bi oni čekali da se zavrse druge deonice .Jedino oko smatras da se autoput iskljucivo pravi za stanovnike Beograda i onda bi tvoj komentar bio na mestu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590826#p590826:1efqywpc je napisao(la):
dziggy » Pon Dec 24, 2018 5:36 pm[/url]":1efqywpc]Ladno ce da puste deonice bez Ub-lajkovac i tunela. Pa sto ih uopste i pustaju? Nije valjda da ispostuju rok? :laugh:
Pa izmedju ostalog i zato. Puštaju i zato što treba još dosta vremena da jedan od dva navedena problema ( tunel i glinena) budu gotova pa ne vredi im čekati. A što reče i Darko,koristiće tim mestima makar i tako u delovima.
 
Docekali smo i 25.12.2018. kada je najavljeno da ce biti pustena deonica Obrenovac-Cacak. Koliko se secam, to je poslednji konkretan datum koji je obecan. Ne racunamo ono "kraj godine", "do kraja gradjevinske sezone", "kad izlepsa"...
Koliko sam shvatio iz vasih postova ovde na forumu, danas nece biti pusteno nista novo i ostaje se na deonici Ljig-Preljina.
Ako je neko voljan da podvucemo crtu na danasnji dan, odnosno da mi potvrdi da li je tacno da je:
- Deonica Obrenovac-Ub zavrsena sa ukljucenjem kod Obrenovca i kod Uba. (Ocekuje se otvaranje narednih dana)
- Deonica Lajkovac-Ljig zavrsena sa ukljucenjim oko 4-5km od Lajkovca i ukljucenjem kod Ljiga. (Ocekuje se otvaranje narednih dana)
- Ranije zavrsena deonica Ub-Lajkovac (tzv. iz njive u njivu), danas popularno zvana "glinena", rekonstruise se u duzini od 2,5km. Da li se negde pominjao rok zavrsetka?
- Tunel Brancic sa pristupnim putevima od petlje Ljig do tunela i od tunela do kruznog toka kod Dica. Za taj deo je zavrsetak najavljen za prolece (od 20. Marta do 21. Juna). Ovde mi pretpostavljamo izmedju Aprila i Jula.
Ako neko ima preciznije informacije, nek se javi!
 
nikolino":fm6p40na je napisao(la):
Docekali smo i 25.12.2018. kada je najavljeno da ce biti pustena deonica Obrenovac-Cacak. Koliko se secam, to je poslednji konkretan datum koji je obecan. Ne racunamo ono "kraj godine", "do kraja gradjevinske sezone", "kad izlepsa"...
Koliko sam shvatio iz vasih postova ovde na forumu, danas nece biti pusteno nista novo i ostaje se na deonici Ljig-Preljina.
Ako je neko voljan da podvucemo crtu na danasnji dan, odnosno da mi potvrdi da li je tacno da je:
- Deonica Obrenovac-Ub zavrsena sa ukljucenjem kod Obrenovca i kod Uba. (Ocekuje se otvaranje narednih dana)
- Deonica Lajkovac-Ljig zavrsena sa ukljucenjim oko 4-5km od Lajkovca i ukljucenjem kod Ljiga. (Ocekuje se otvaranje narednih dana)
- Ranije zavrsena deonica Ub-Lajkovac (tzv. iz njive u njivu), danas popularno zvana "glinena", rekonstruise se u duzini od 2,5km. Da li se negde pominjao rok zavrsetka?
- Tunel Brancic sa pristupnim putevima od petlje Ljig do tunela i od tunela do kruznog toka kod Dica. Za taj deo je zavrsetak najavljen za prolece (od 20. Marta do 21. Juna). Ovde mi pretpostavljamo izmedju Aprila i Jula.
Ako neko ima preciznije informacije, nek se javi!
Za glinenu je rok po Aneksu bio 25.12.2018. Da li se nesto promenilo u poslednjih mesec dana-ne znam.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Ukida li se ukljucenje na AP kod Dica kada se zavrsi tunel i sve stavi u funkciju za otprilike pola godine?
 
Nikolino, otprilike je tako.
To za Lajkovac -Ljig reč je o petljama koje se i prave tako malo izvan grada sto je logicno,a u obrenovcu je privremen put tj isključenje i petlja nije u ovom projektu.

Tunel puna 4mes jos znači maj najbolji slicaj za jednu cev. Mada je Babic rekao u prvom kvartalu, mada ja više verujem Krcanu.

Glinena- rekonstrukcija jeste skoro 3km ali nisu oni sve ispitali ,tako da to može u nedogled. Minist. Mihajlovic je rekla da mora biti gotovo do leta ,poznajući njena obećanja trebalo je pitati" do koje godine"

U principu možda bude gotovo do leta jedna cev tunelske i glinena.


@ MARLON, pa da ja mislim da će svi iz Ca ići kroz tunel do petlje i tu silaziti ,a onaj kružni tok će služiti samo za ibarsku. Prosto je logično da se ulazak i izlazak na AP vrši samo na petljama. E sad ne znam ako bude jedna tunelske cev možda ostave neku varijantu i tu.

Nadam se da sam pripomogla, mada se i ja ne razumem puno
 
Marlon":3gcj02sn je napisao(la):
Ukida li se ukljucenje na AP kod Dica kada se zavrsi tunel i sve stavi u funkciju za otprilike pola godine?
Da Marlon, to ukljucenje tj kruzni tok koji je napravljen neposredno pred pustanje deonice je privremenog tipa i bice u funkciji upravo sve dok se ne zavrsi deonica od petlje Ljig, pa prema tunelu, kao i sam tunel. Po zavrsetku ce se odseci taj kruzni od auto puta, a u funkciji ce ostati onaj novoizgradjeni na drugoj strani na spoju ibarskei ulazno izlaznih trak ka naplatnoj stanicia na petlj Ljjig.
 
Из једног извора, не знам колико је поуздан, чуо сам да је данас министарка одлучила да се одустане од парцијалног пуштања ове две деонице пре нове године. Не би да мрачим, чивек каже да је чуо из прве руке, али понављам, нисам сугуран колико је поуздана информација.
 
Jel neko zna makar dal je gotova druga traka ka nadvoznjaku kod Ljiga. Hvala i sjajni ste. Vec godinu ipo vas prarim. I hvala na svim informacijama.
 
Pozdrav svima,

duže vreme pratim ovu temu i forum ali sam se tek sad registrovao. Što se tiče produženja roka zbog deonice Lajkovac - Ub, moje (verovatno i opšte) mišljenje da se to znalo i ranije al da se iskoristi za odlaganje tunela Brančić i ne može me niko uveriti da se to nije znalo bar 2016 godine.

Interesuje me da li negde postoji na nekoj dinamičkoj mapi(google maps, sentinel) ucrtana deonica Požega - Boljare, video sam da postoji prostorni plan na pdf-u ali se ne vidi dovoljno detaljno, pošto živim u Arilju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591116#p591116:9rrn0no1 je napisao(la):
Nikola M. » Uto Dec 25, 2018 8:08 pm[/url]":9rrn0no1]Jel neko zna makar dal je gotova druga traka ka nadvoznjaku kod Ljiga. Hvala i sjajni ste. Vec godinu ipo vas prarim. I hvala na svim informacijama.

Prolazio tuda u subotu. Nije gotova, i dalje semafor regulise saobracaj.
 
Nije jos gotova traka na nadvoznjaku. Podloga je uradjena ,ostalo je samo da se asfaltira,mislim da je to pitanje dana....
 
Evo dok čekamo Plećka malo Maslara..

https://youtu.be/dl5b8aqnurk

Ima reportažu iz Brančića i glinene a zaključak izvedite sami.

Ubedljivo najviše pominjani elementi autoputa su cevasti i kutijasti propusti kao i dužine autoputa u metrima,centimrzrima i milimetrima.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ministarka obilazi stanove po Zemunu...ovo je zaboravila...ah ti praznici...
 
Postavio sam pitanje putevima srbije ( informacije) o datumu pustanja i njhov odgovor je bio da dok ne dobiju zvanicno obavestenje ne mogu komentarisat medijske navode.Ali da se prati njihov sajt i da ce obavestenje biti u četvrtak ili petak.
 
Dok ne završe tj povežu BG i Obrenovac

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ra4UJRLN1bs[/youtube]
 
https://youtu.be/dl5b8aqnurk

Današnji Koridori

Kažu Obrenovac-Ub i Lajkovac-Ljig (do petlje Ljig) bez tunela i "glinene" deonice Ub-Lajkovac puštaju "do kraja godine". Glinenu i tunel sa EM opremom u prvom kvartalu sledeće godine.

Rokovi odgovaraju onome o čemu je ovde diskutovano.

Nešto mi ovaj inženjer nije delovao optimistično u vezi tog prvog kvartala za EM opremu tunela. Verovatno mu je rečeno šta treba da kaže, odnosno da bude neodređen.

Dosta spama i uobičajenih fraza svakako. Ne znam koliko je istinita informacija, ali u svakom slučaju lep foto-video pregled deonica.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
 
Vrh