Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Da Earth potvrdila je da se pustaju dve deonice priblizno oko 50km autoputa.
 
Pa dobro, pogledah ceo intervju na brzini x1,75m i u principu po meni je sve ok rekla sem što manipuliše bezbednošću, jer prosto je očigledno da pomenute 3 tačke na K10 NISU građevinski završene, mašine još tamo RADE, jednostvano nije još gotovo.
Što se tiče zaključivanja poslova u kafanama, ja nisam protiv toga, jer lepša je atmosfera nego u uštogljenim neljudskim kancelarijama. I slažem se kao neko ko je u toj oblasti, da je sada bolja situacija nego ranije kada su Mrka i Velja bili. Mislim da su i oni imali dobre namere da se ovo sve izgradi ali njihov polu-prijateljski sistem, i davanja poslova i moljenja da se nešto mimo procedure odradi, se pokazao lošiji od sadašnjeg. Naravno najveća je zamerka što su parama naroda glumili kao da su njihove, pa tebi ću dam posao ti si mi prijatelj i sl. Sa druge strane, kao opravdanje je da su oni ipak počinjali da rade autoputeve posle 10-15 godina pauze 90ih i početka 2000-ih, pa vremenom i ćoravaka koka neko zrno ubode, tj nešto nauči. Ako zaista počnu nove autoputeve ili bar neke od njih, ipak je za očekivati da će to ići malo organizovanije, tj da se neće raditi 10 godina kao recimo delovi južnog i istočnok kraka K10 koji se ove i prošle godine puštaju. Recimo npr Bancarevo-Crvena Reka je godinu-dve stajao netaknut, iako je posao bio već dodeljen izvođaču. Videćemo da li će ova nova povećanja referentnih kamatnih stopa američkog FED-a da pokrenu novu svetsku krizu i zamrse konce kao 2009-e koja se prelila i na nas i na građevinarstvo, da li će biti izbori i sl, ali izuzimajući te više sile, ja ipak očekujem od svih u ovoj oblasti da će ubuduće biti bar malo organizovaniji, iskusniji i bolji nego do sad.
 
Jedina je sreca pa je ova veza privremena asfaltiraju po blatu.
 
Da, trebala bi sluzi oko godinu dana, posle vise nema funkciju. Na slici cak 2 finisera spremna, vidi se da zure da zavrse tih par stotina metara zadnjeg sloja, inace bi sacekali normalno vreme za asfaltiranje.
 
Nego, jel se jos ne zna tacan datum pustanja ove dve deonice? 25-ti ili? To je za koji dan, pa cudno da jos uvek ne najave ceremoniju otvaranja.
 
Ja mislim da gledaju da to bude novogodišnji program. Znaci 28.-29.12. Vikend pred doček nove godine. Čini mi se da je pre 2-3 godine neki deo K10 otvoren 30.12.
 
2015. Crvena Reka - Čiflik baš 30.12. i to sve sa žurkom na snegu, bez završnog sloja.
 
Evo ga konačno,to smo čekali mesecima,Mrka je kriv za sve:
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1484431
Kakv vrhunski spin i bezobrazluk,što je i bilo očekivano,samo je bilo pitanje vremena kad će to objaviti.Sad će sav vođin gnev što neće moći da se slika na sečenju vrpci morati da se svali na nekoga :)
Ni slovca o tunelu,neverovatno!
Veoma bitna rečenica iz teksta: Glinena će bit završena iduće godine,sad se više ni rokovi ne daju,očekujem veliki pad intenziteta radova na tom delu,bar do aprila,s obzirom da je prošao obećani novogodišnji rok.
I neverovatno idiotski otvaranje odvojenih deonica,od ničega do ništa i tako dva puta.Neizgrađene deonice ćemo lako preći našim letećim automobilima iz Ikrabusa!!
 
Bonvivan, ono što je tragedija,ko retko prolazi ovim delom Srbije ,cak ni ne zna da od petlje Ljig do mesta Dići nema AP,da zapravo se ne ide od Preljine do Lajkovca sve preko AP. ... i tu oni ignorišu tunel i probleme.

I u martu ove g sam rekla da me ne bi iznenadilo da do kraja godine ne urade nesto mnogo posla i opet da se kasni.... sad moram reći da treba da budemo oduševljeni ako oni stignu do kraja 2019 da završe tunel ,a glinenu da stave u funkciju makar jednu traku da može da se vozi.

Earth,nek spremi kamericu kad za praznike krene do Divcibara nek nam snimi deonicu i to je to. Tek tamo od marta da se " bacimo " na praćenje do Surčina i to je to. Možda nešto do Pz krenu,ali tu ćemo svi živce pogubiti bolje da se nadamo mnogo
 

Jedna neobična .Autoput očišćen od snega i ukljucenje se crni
 
Bravo Daki :kk: Ako se crni ukljucenje, to bi znacilo da je sve zavrseno, pa daj da pustamo sto pre dok se ne sete da nesto fali. Zapravo ja sam se pre oko godinu dana vec bio provozao celom deonicom I snimio je, I tada mi se cinilo da je pitanje meseca kada ce ga pustiti. Ali meseci se oduzise u godinu...
 
I ja im nista ne verujem i isto se bojim da nesto ne zeznu .
 
Ja ne verujem da neće biti još intervencija na glinenoj.
Odnosno, da će posle zime da iskrsne još deformacija na preostalom delu trase, sa posledicama koje neminovno iz toga proizilaze.
Taj scenario mi je ono, kao noćna mora...
 
Da, hipotetički, mogla bi biti situacija da su ove godine našli pare (iz naftalina, pošto nije bilo predviđeno budžetom) za 2,5km glinene, a da ce tek sledeće imati para I za još neki dodatni deo tamo ako fali. Iskreno, ovo mi I ne deluje baš verovatno ali ajde da iznesem kao mogućnost.
 
Da,Earthmoving, al prosto je neverovatno da to ne objave. Tj samo je onaj inzenjer rekao da sto vise kopaju situacija jr gora. Ali trebali su objaviti npr.- analizirali smo 7km AP ( lupam) od toga rekonstrukcija je 3km.... a ne- minist.Mihajlovic izašla i kaže parafraziram- samo neke prirodne katastrofe mogu da nas spreče da ne završimo do kraja novemb, pa na osnovu čega ona to priča? Valjda se i vrši ispitivanje da se ne " iznenadis" šta te čeka,spremi i mašine adekvatne i broj radnika....
Glupo je nigde ne reci da su stvari mnogo zeznutije, a neće reci jer verov i ovaj izdvojen novac se teško " proguta" pa da ne govore da će biti još izdvajanja.
Ne znam kakav je sastav tla ovamo bliže Lajkovcu, možda je manje plavno pa ne treba tu podlogu menjati...ko zna. Po Krcanu, a i iskustvo nam kaze da budemo zadovoljni ako fo 2020 to odrade.

I još nešto,kažu odradili 100km AP, pa logično je čak i da moraju svih 10-11 km da sklone i urade nanovo na glinenoj( mostovi su verov ok pa to da oduzmemo), pa valjda nije problem celu odraditi za 9mes lepog vremena.
Samo da papiroloski opet ne budemo cekali pola godine pa u avgustu da počnu.
 
Mozda ovo otvaranje prodje kao Srpska kuca-Levosoje bez cirkusa i galame jer nije sve gotovo .Jer malo je glupo imas 25 km autoputa pa 20km magistrale pa ponovo 20 km autoputa pa opet 9 km magistrale pa 40km autoputa.
 
@bokili84 e da znaš koliko ih ima u mom okruženju, tj. među rodbinom, prijateljima i u komšiluku... Ne smeš da kažeš nešto protiv "žvalavog" odmah kreću u svađu...

 
Kontaktiracu ovih dana poznanika koji radi na opremanju tunela da vidim sta su se dogovorili na poslednjem sastanku i kada pocinju da rade u samom tunelu... ono sto znam jeste da su, sto se tice njih, sve zavrsili do i iz tunela jos pre vise od mesec dana. Javljam uskoro nove informacije :bg4:
 
Pročistio sam izraziti politički offtopic sadržaj.
 
Srpska kuca - Levosoje otvaranje je bilo 12km/700km , tj 1,7% Koridora 10, I to starog koridora koji se gradi preko 40 godina, a ovde je ovo preko 50% deonice novog koridora, pa ipak mislim da je to velika stvar, da treba se proslavi ceremonijom :D Da sam ne daj Boze ja neki politicar, ja bi na otvaranje pozvao sve koji su bili ukljuceni I doprineli: od Tadica, glinenog Mrke, Velje, Jeremica (Azeri), Tome, Vucka, Mihajloviceve... ne znam dal sam nekog zaboravio? To sto ce za druge stvari da idu zatvor nema veze, ali ovde ih treba pohvaliti za guranje ovog projekta.
Zapravo, kad pomenu Dare Srpsku kucu-Levosoje, meni je najvaznije da se Koridor 10 zavrsi kako bi se energija I paznja usmerila na ovaj I druge nove autoputeve. Jer K10 je previse energije celoj zemlji crpeo decenijama. U sledecih pola godine je red da se to zavrsi I ostavi iza sebe, kako bi I drugi dobili paznju I pare. Znaci realno je ostalo da se zavrsi tamo jos 1-2km na juznom kraku I 14km na istocnom, znaci ukupno 15tak km, I to je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590470#p590470:13od3grk je napisao(la):
bokili84 » Ned Dec 23, 2018 12:18 am[/url]":13od3grk]Kontaktiracu ovih dana poznanika koji radi na opremanju tunela da vidim sta su se dogovorili na poslednjem sastanku i kada pocinju da rade u samom tunelu... ono sto znam jeste da su, sto se tice njih, sve zavrsili do i iz tunela jos pre vise od mesec dana. Javljam uskoro nove informacije :bg4:
Jao super ako nešto saznas. Tu bi se znalo- nastavljaju li levu cev ili kreće saobracaj. Mada Mihajlovic ništa ne pominje,pa nisam optimista.
A kako misliš "sve uradjeno do i iz tunela," misliš vezano za Elektro opremu,to je verov ono razvlacenje kablova ka tunelu što sam ja jednom videla?
Ajde obraduj nas nekim vestima
 
Vrh