Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Momci hvala za link,bolje sto i nemam tu N1 samo bi se nervirala. Ni ja ne znam gde je istrazivacko novinarstvo da pita zašto je tunel ovoliki problem i ko je zeznuo jer i zbog njega se gubi novac i deonica nije otvorena,pa onda sve ostalo redom od Ljiga ka Bg...
@ Goje kako sad nije problem glina?! Svasta i sa njima doduše možda bi to sve ostalo duže suvo ali bi potonulo ja mislim nakon nekog vremena...
Ali ljudi da niko ne pita za rokove....pa to može samo neko ko sedi u Bg i ne ide ovamo Ibarskom nikako,eventualno jednom godišnje na more ili Zlatibor... Treba oni da precizno utvrde krivce,znam da se <Putevi Užice> pralo pričom da su oni samo petlje radili i valjda mostove ,a tu je sve ok valjda... I najsmesnije je prošle g izadju radnici da nalivaju u rupe nešto da se ne vidi pukotina,ej-AP brzina 120 i ti tako krpis rupe,pa i za to ih treba bre kazniti zatvorom.
Imam jedno pitanje za @Pećka ,ovde je neko pitao pre isto,ali - Mihajlović je rekla pre izgradnje petlje Obrenovac da će se koristiti novi materijali u trupu puta,dal je rekla pepeo. Našla sam link http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... etara-puta
Pa kako ovo funkcioniše? Onako pitam,jer su tad hvalili na sva zvona.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581600#p581600:3cce9gzf je napisao(la):
Darko78 » Čet Nov 15, 2018 10:57 am[/url]":3cce9gzf]Meni iznenadi kad Plecko rece juče da odmorište pre nadvoznjaka preko pruge ne rade (Piroman) , jer je ono bilo namenjeno za privremenu čeonu naplatnu.Onda deluje da od ovoga nema ništa pre proleca a do tad bi mogli da urade i nadvoznjak Obrenovačkog i puste preko normalne naplatne .Jer mi gledajuci snimak dronom ukljucenje za Mislodjin i privremenu vezu sa autoputem deluje suvise malo.A do tad ce i tunel barem pola.Bojim se da ce ovo moje razmisljanje biti istinito nazalost.
I na ostalim petljama nema naplatnih ,ne vidim žičanu ogradu nigdje ....
Istopi se i moj optimizam ,jedino ako ovaj medijski pritisak nešto ne promeni i nadju neko polu resenje ali nisam više siguran bili to bilo dobro.
Mogu u pocetku i bez naplate da puste. Secas li se da je Preljina- Dici prvih mesec i pol bila besplatna...?
 
:bg4: Mogu Niko ali kako da puste kad nije gotova glinena a tek tunel .I dok to zavrse mogu i ovo u Obrenovcu ....
Miro kakav pepeo pa mi nismo sposobni ni sa kamenom i šta sve ona nije obecala.
Kaže pustit ce k10 kako kad nisu uradjeni tuneli ni Manajle ni EM opremanje Predejana .
I onda novinari kazu ne da Vučic cenzura evo videsmo sinoc njihovu sposobnost .
 
Bez tunela, jasno je da oni nece biti gotovi do proleca ,ili do vidovdana kako kaze nas drug Krcan . Sto se tice blatnjave deonice,nekako verujem da mogu to stici,kada god sam bio na petlji Lajkovac,video sam da kamioni non stop kruze, nada poslednja umire....
Sto se tice K 10 , Zorana je rekla da ce moci autom da se prodje. Ja to tumacim da ce biti kao gotovi gradjevinski radovi,ali zbog EM opremanja koji ce biti u toku,to nece biti pusteno u saobracaj. Znaci ,nije slagala...teorijski moze se autom proci,ali...
 
Ma Niko njen cirkus i ja se nadam posle ovog pritiska sa svih strana ali ...
 
GOJE je bas gadjao i pogodio u srz problema, :kafa: drugo Darko ne brini za naplatu. Puna putarina se definitivno nece naplacivati sve dok ne proradi ceona u Jakovu. U medjuvremenu za faze kad se pusti bez i posle sa tunelom i dok ne otvore most i Sremsku stranu moze se kombinovati ista ona metoda koja je sada na otvorenom delu. Dakle dok se ne puste naplatne u Ljigu Lajkovcu i Ubi, bice kao i sa Takovom i Preljinom. Mislim to nije problem, nisu problem ni stajalista, jer i na istocnom kraku vec odavno je pusten saobracaj , a jos nekoliko stajalista/parkiralista nisu otvorena, par njih jesu.
Nije cak ni Elektromasinsko opremanje tunela, posto nazalost kod nas ima primera da se odredjeni tuneli puste u promet i pre nego se i pocne EM opremanje!
Sada je problem svih problema FUSERAJ na glinenoj :notok: Rade na 2,7km, a sta je sa ostatkom glinene..?
Ps. Da setih se da ministarka isto tako rece da ne postoji primer da se negde izgradila deonica i da stoji godinama ne otvorena! Ja se pitam zar nije isovetna situacija od Proseka do tunela Bancarevo tj lot1 na istocnom kraku? :bash:
 
Tako je Krcane a ko da je pita za Prosek ? Novinari koji?
Insajder sigurno nije Vučicev i opet ništa .
Jasno je meni za putarinu druze da moze nego su sami rekli da prave na tom odmaralistu naplatnu.
Pa nije se godinama naplacivalo kako traba Subotica Novi Sad ..
Čuo si onog u studiju ing da je i ostatak loš sem betonskih konstrukcija ali zato pre i posle njih utonula trasa.
Samo ovaj mediski pritisak nesto moze doneti barem da kazu istinu .
 
Vlasta papagaj - biće nešto do sledeće letnje sezone !!! :violina:

Uzalud se nervirate.

:sesir:
 
ja sam pre nekog vremena pominjao šljaku za nasipanje trupa autoputa.voleo bih da verujem da su pročitali moj post.baš sam obrenovac i pominjao.verovatno je slučajnost,ali je dobro da se kreće sa tim.nešto i pozitivno da se desi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581609#p581609:3lqvrwqu je napisao(la):
Niko Kažanegra » Čet Nov 15, 2018 10:30 am[/url]":3lqvrwqu]Bez tunela, jasno je da oni nece biti gotovi do proleca ,ili do vidovdana kako kaze nas drug Krcan . Sto se tice blatnjave deonice,nekako verujem da mogu to stici,kada god sam bio na petlji Lajkovac,video sam da kamioni non stop kruze....
Lično mislim da ako ne osposobe jednu tunelsku cev da nece ni puštati saobraćaj do sl godine jer ta varijanta ne postoji ni u jednoj priči
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581603#p581603:1vbzj8c4 je napisao(la):
MiraC » 15 Nov 2018, 10:07[/url]":1vbzj8c4]
Imam jedno pitanje za @Pećka ,ovde je neko pitao pre isto,ali - Mihajlović je rekla pre izgradnje petlje Obrenovac da će se koristiti novi materijali u trupu puta,dal je rekla pepeo.
Pa kako ovo funkcioniše? Onako pitam,jer su tad hvalili na sva zvona.
Miro ja nisam Pećko nego PLEĆKO, šalim se malo...
Ovo za pepeo što si pitala, ONI su insistirali (Ministarstvo građ.saob.i infrastkture) da se pepeo isproba na deonici od 200m kod Mislođina ali mislim da taj experiment nije još isproban, evo reportaže rtv Mag od 02.07.2015. gde je štrunfeta pričala o tome...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PmQl6M7lhb8[/youtube]
 
Hahahahha izvini @ Plećko! Stvarno nije namerno,a i sami ste krivi,zašto ne koristite ime kao ja pa ces tesko da se zeznes kao sa nadimkom . Izvini još jednom pazicu bolje.
E bas je ovakva priča bila " dragocena sirovina" "usteda u izgradnji" pa me zanimalo da li je zaista i tako... Ne znam zašto i ne probaju ali upravo tako na nekom sporednijem putu a ne baš na AP,da ne bude kao sa glinenom.... Kad je to već naša " sirovina i za izvoz". ( Mozda pretekne sadašnju glavnu izvoznu granu - ljude koji kupe kartu u jednom smeru).
I mogu reci da se ministar.Mihajlovic prolepsala od 2015
 
Nadala sam se da će slike biti za 15.11 na satelitu,ali su bile danas i naravno prekriven oblacima ceo AP. Sad ce svaki snimak verov biti takav na žalost. I nikakve pomake ne možemo pratiti.
 
Данас сам пролазио на К11 и кренули су КОНАЧНО са спајањем надвожњака у Љигу. Цео саобраћај је пребачен у једну траку, наизменично са семафорима. Ваљда ће се то у току следеће недеље пустити :vops: :vops: :vops:

Радуј се Србијо, још мало па готово :grand: :lool: :lool: :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581987#p581987:d1zwt1j0 je napisao(la):
Jakovljevic » Pet Nov 16, 2018 11:38 pm[/url]":d1zwt1j0]Данас сам пролазио на К11 и кренули су КОНАЧНО са спајањем надвожњака у Љигу. Цео саобраћај је пребачен у једну траку, наизменично са семафорима. Ваљда ће се то у току следеће недеље пустити :vops: :vops: :vops:

Радуј се Србијо, још мало па готово :grand: :lool: :lool: :sesir:
Jesi li video radnike i mašine na nadvožnjaku? Vec odavno se vozi jednom trakom sa semaforima....
 
Nije mi jasno sto su i pocinjali ono pola trake i sad to stoji toliko dana i stvara bespotrebne guzve .Ali od pocetka sve na ovom nadvoznjaku je naopako kad se setim onih stubova koliko su stajali bez veze .
Isto kao da nesto nije u redu i sad čekaju ..
 
E Miro vidi se Obrenovac i most preko kolubare ne beli se jedna traka kao pre sigurno izolacija jer nije boja asfalta ali što reče Plećko rade most i on ce brzo biti gotov.
 
Malo da obradujem one koji vole da gledaju snimke
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GCuYBXqlO_8[/youtube]
Ako moze Igor da stavi u format snimka.
 
Pohvale za snimak :gobb: :pob:

Sređen link da se vidi direktno na forumu ;)
 
Earth....šta reći sem svaka čast i hvala na ovolikom trudu...dizati dron,menjati poziciju,baterije...svaka čast pravo u centar!
 
Auuuuu zemljani koji si ti kralj...
Sad vidimo koje je pravo stanje na ove dve i po deonice i razumem malo više Miru, Darka, Krcana ,Nika i ostale kad onako insajderski pominju nadvožnjake kod tamo nekih sela koje prvi put u životu čujemo...
Hvala svima što nam svakodnevno pokušavate opisati kako nam je naša Srbija lepa, a ovaj autoput će baš biti prava lepotica.
Pre nego zaplačem od sreće, jedno pitanje.
Ova glinena deonica mi ne deluje baš toliko trula koliko se to u medijima pisalo. Biće to izgleda "tresla se gora, rodio se miš " a kinezi i naša bratija će izgleda pokupiti kajmak od 10 mil.€ kako mi se čini :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581987#p581987:1kkua4oj je napisao(la):
Jakovljevic » Fri Nov 16, 2018 10:38 pm[/url]":1kkua4oj]Данас сам пролазио на К11 и кренули су КОНАЧНО са спајањем надвожњака у Љигу. Цео саобраћај је пребачен у једну траку, наизменично са семафорима. Ваљда ће се то у току следеће недеље пустити :vops: :vops: :vops:

Радуј се Србијо, још мало па готово :grand: :lool: :lool: :sesir:

Ja sam prolazio danas i ništa ne govori da će da prebace, tamo je preko 90 posto radova završeno, ostala samo ona jedna traka od par desetina metara od nadvožnjaka ka Beogradu (može da se odradi za 2 sata), bukvalno nepotrebno se obilazi kad je sve gotovo i moglo je da se prebaci već pre 2 nedelje, šta se ovde čeka?
 
Zemljani sad i stvarno pomerio zemlju! Toliko je nesto ovako trebalo na ovom pravcu da je ovo ne procenivo! Svaka cast! Cak postoje pozicije koje su premasile ocekivanja, kao naprimer totalna rekonstrukcija kosine na oko 2km pre petlje Ub, koja je posle silnih klizista potpuno preradjena i sad izgleda fantasticno! Most je otprilike 50% premosten sto je po planu, a i asfalt kuca na tunel sa obe strane! " Let iznad kukavicijeg gnezda " potpuno uspeo! Duboka zahvalnost! :sesir:
 
Vrh