Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ovo je Caribrod napiso na tom forumu...:

Samo da vam kažem da lot2 od-lič-no napreduje, kao i 5A (izuzev km65 i nadvožnjaka), što ste i sami videli iz sjajnih slika kolega koji to prate.
Na lotu 2 ima novih ključnih tačaka, ali je više od 1/3 barem na 1. sloju BNS, a pre tunela je 1,2km na 2. BNS, bar još 2-3 km imaju spremno za ovaj sloj.
Kod C21-23 je ozbiljan napredak, B1 na asfaltu, puni se pre njega, sve u svemu trka je sa vremenom u oba smisla, biće poluprofil do proleća najkasnije.
__________________
Nema ga ,pa moramo i da ga citiramo..... :D
 
Evo da malo razjasnim. Dakle leva traka od nadvoznjaka Ibarske kod petlje Ljig, asfaltirana je samo prvi sloj do mosta ispred samog tunela, (ukljucujuci i levi most kao sto se vidi na onoj slici). Desna je paralelno sa levom uradjena od nadvoznjaka pa do podvoznjaka , otprilike na pola rastojanja do tunela, jos u onoj prvoj fazi asfaltiranja krajem Avgusta i pocetkom Septembra, ima na onim slikama iz tadasnje reportaze! Onda je oko 20 Oktobra uradjena druga faza od tog podvoznjaka prema tunelu u obe trake do nekih stotinak metara ispred one velike kosine. Otprilike to je ono mesto gde se zaglavio "skodilak". Odatle je radjen tampon i podloga samo u levoj do mosta ispred tunela i taj deo je prosle nedelje i asfaltiran, ali samo glavne dve trake , ne i zaustavna. Nesto je zahebao Energoprojektov podizvodjac, pa zaustavna jos uvek nije ni blizu da se zavrsi tampon. Trenutno je panika u vezi toga, jer je to deo koji zestoko zavisi od leppg vremena... E sad drugi sloj i habajuci bice mnogo lakse ali i za njih treba izbeci kisne dane...
U tunelu rade uveliko, ali po informacijama koje dobijam u najboljem slucaju se ide na kraj Februara, a realnije kraj Marta! Necu da malerisem, ali ja i dalje stojim da tunelske obe cevi nece biti kompletno zavrsene pre Vidovdana! Da li ce ranije pustiti bar jednu cev, pa makar i ne kompletiranu, to jos nije odluceno i nista se pouzdano ne zna bar za sada! Inace rade i instalacije uveliko, mada je najveci obim radova na trupu samog kolovoza! Umalo da zaboravim da sa druge strane tunela, dakle prema Cacku je sve spremno za asfalt, ali nije nista asfaltirano.
@Niko cenim tvoj smisao za humor :lol: Hvala i svima vama koga god da obraduje i jedna jedina info ili foto, to se samo ja malo revansiram svima vama, inace da vam kazem da mi je brat ovde na forumu od 2007, a ja pratim od kraja 2006 i to konstantno, a tek sam se aktivirao letos :sesir:
Sto se tice caribroda, nista se ne brinite, covek radi vrlo odgovoran posao, prezauzet je, a ponekad se i imora odmoriti, vrlo brzo ce se vratiti, sve je ok sa njim! Lepo je i to sto nam svima nedostaje :sesir:
@zemljani dobro nam se vratio, znam koliko si bio hiperaktivan, tako da il si izgubio posao ili zenu zbog foruma, :laugh: pa si onako nestao u zemlju :laugh: i to bas posle onog snimka dronom Mominog kamena, kada si se nasao na licu mesta kad su ono asfaltirali!/naravno salim se/ u svakom slucaju lepo te videti ponovo na forumu! Da te zamolim i ja ako je moguce jedan "let iznad kukavicijeg gnezda" bi nam svima jako mnogo znacio! A ja sam iskopao jedan snimak od izvodjaca sa samog starta tamo od pre tri godine, pa ce biti lepo porediti progres :kk: P.S zovi me ako hoces i Krkan i Drkan, ali nemoj Krcun :lool: Hvala i Darku i Miri i slaninaru, naravno i Plecku i geovuku svima redom! :kk:
Dugujem vam jos uvek potanko objasnjenje sa glinene i obecavam i to ovih dana! Do tad pozdrav svima :vops:
 
Kolege forumasi,meni je ovo sve previše nekih hitnih radova koje rade mesec dana pred puštanje.... Eto sad i neka zaustavna traka koju očigledno nisu videli do novembra i to nakon godinu ipo kašnjenja...
 
Mira i Darko, mnogo mi nesto citiraju jedno drugo i podrzavaju se,meni je to sumnjivo drugari forumasi,a vama? :D :) :( :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :pob:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581118#p581118:3mxvppzz je napisao(la):
Darko78 » Uto Nov 13, 2018 1:48 pm[/url]":3mxvppzz]Kako me nasmeja Miro .
Misliš da je glup komentar,jel to? Ali zar nije čudno da nemaš zaustavnu traku?! To bre nije AP. Kako im nije bilo čudno.
Niko,ma veliki umovi slično misle :lol:
 
Ha ha samo nam i preostaje šala i zezanje šta drugo posle svega.
Stvarno sam sve čuo ali da zaborave celu traku to još nisam .ha ha ha ...
 
Što neko reče sve je ovo jako blizu , vazno je da dobro rade do Surčina da počnu do Pozege u martu i spoje sa Bg. blokovima . Nismo ni svesni koliko ce ovo sve da promeni.
I da vidimo šta ce nam Maslar danas pokušat prodat samo da " nju" ne hvali vise .
 
Nju nece sigurno,ne brini...novi vetrovi duvaju...a Maslar je vrlo poslusan.....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581133#p581133:ms8bajn2 je napisao(la):
Darko78 » 13 Nov 2018 02:31 pm[/url]":ms8bajn2]Što neko reče sve je ovo jako blizu , vazno je da dobro rade do Surčina da počnu do Pozege u martu i spoje sa Bg. blokovima .

Videćemo da li dobro rade, i rade li po dobrom projektu to do Surčina. Kako sam ja čuo - projekat je katastrofa (ne mogu o detaljima, čuvam izvor).
 
Poštenije bi bilo da si šutio.Svi koiji ovde iznose neke činjenica ne izmisljaju ih vec ih čuju od nekoga ko na tim deonicama radi ili sami rade.
Ne vidim smisao tvog komentara.
 
sreca da postoji ssc pa se koliko toliko moze ispratiti sta s desava na ovoj deonici. ovde ne prodju tri posta bez mirinih pitanja o levoj i desnoj cevi.. naravno i darkova nadanja, verovanja i misljenja za koja evo saznadosmo u prethodnom postu da su cinjenice
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581153#p581153:liqhypt3 je napisao(la):
razgradjevinar » Uto Nov 13, 2018 3:12 pm[/url]":liqhypt3]sreca da postoji ssc pa se koliko toliko moze ispratiti sta s desava na ovoj deonici. ovde ne prodju tri posta bez mirinih pitanja o levoj i desnoj cevi.. naravno i darkova nadanja, verovanja i misljenja za koja evo saznadosmo u prethodnom postu da su cinjenice
Redovno pratim oba foruma i reci da na ovoj temi mozes nesto saznat na ssc pre nego ovde je toliko smesno da nemam reci .
Na nekim drugim temama si u pravu jer su zastupljenije ali to je uredjivacka politika i to me ne interesuje.
Mislim da ti je komentar veoma nekulturan i nevaspitan.
Kad dodjes kod nekog u kucu osnovni red je ne vredjati ga
 
Nove slike. Meni deluje da oko Ruklade ili kako se zove ima mnogo više žutog. A vidi se napredak asfalta do i iz tunela. Ovo na glinenoj je zabrinjavajuće,ali laik sam pa mozda grešim
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581145#p581145:2nzy7tgi je napisao(la):
Darko78 » 13 Nov 2018 03:03 pm[/url]":2nzy7tgi]Poštenije bi bilo da si šutio.Svi koiji ovde iznose neke činjenica ne izmisljaju ih vec ih čuju od nekoga ko na tim deonicama radi ili sami rade.
Ne vidim smisao tvog komentara.

Pa, eto, treba neko stručan, tj. građevinski inženjer, da pogleda projekat puta... Pa nek nam kaže da li ima sve slojeve koje treba da ima. Ja neću ništa da tvrdim.
 
Kao sto Krcan rece da je sve spremno za safalt prema Dicima ovo Miro deluje da je premaz pre asfalta ali ti je to .
 
Jesu rade i tamo vidi se ,ali rade i na Nikovom mostu i oko njega se crni sa obe strane .Što reče Earth tacno se vidi da imaju jednu ekipu ( usteda)koja ide polako od nadvoznjaka preko pruge prema Obrenovcu lagano i tacno krpi one nedostatke oko onih malih mostica i onog odmaralista ili privremene naplatne.Tako ce most preko kolubare na kraju imaju jos na 2-3 mesta pre njega i spoja sa Obrenovackim.
 
Mnogo je raskopano.... Volela bih kad bi neko dao strucnije mišljenje kad pogleda razmere radova,da li je objektivno za mesec ipo moguće odraditi ovo.....
 
Ovaj iz emisije u emisiju ponavlja sve isto,nista novo da kaze.Da malo strucnije i detaljnije objasni,konkretno gde se tacno sta radi.Ovako procita samo,to bi mogao svako od nas da isprica...
 
Darko78":2cjbleng je napisao(la):
Kao sto Krcan rece da je sve spremno za safalt prema Dicima ovo Miro deluje da je premaz pre asfalta ali ti je to .
Tako je Darko, ovo je premaz isprskan i na ovim snimcima se vidi da je radjeno dan za danom, a odma ce krenuti i na nanosenje prvog asfaltnog sloja, da iskoriste vreme bez kise. Sto se tice zaustavne leve, sa druge strane tunela, nisu je zaboravili, naravno, vec je podizvodjac kasnio sa izgradnjom!
Пантограф":2cjbleng je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581133#p581133:2cjbleng je napisao(la):
Darko78 » 13 Nov 2018 02:31 pm[/url]":2cjbleng]Što neko reče sve je ovo jako blizu , vazno je da dobro rade do Surčina da počnu do Pozege u martu i spoje sa Bg. blokovima .

Videćemo da li dobro rade, i rade li po dobrom projektu to do Surčina. Kako sam ja čuo - projekat je katastrofa (ne mogu o detaljima, čuvam izvor).

Vec je bilo mnogo diskusije oko trase te deonice, zasto krivuda itd, i ko je pratio mogao je i procitati i argumente, zasto je bas tuda isla trasa! Sto se kvaliteta projekta po pitanju gradnje trupa, iskreno i ja bih volio da se radi kao u Nemackoj, sa betonskim pod slojem, ali strucnji ljudi ovde objasnise da to nije obavezan standard i da moze pod odredjenim uslovima i bez! Znam da je istocni krak sav uradjen sa betonskom podlogom izuzev ove poslednje deonice koju gradedo Crvene reke. Licno bih i ja voleo da ugradjuju, ali...
Medjutim svi drugi detalji , apsolutno svi su po standardima, izuzev ako neko ne fuseri od izvodjaca! Dapace, cak mislim da upravo ova deonica sto se dinamike tice ide ruku pod ruku, sa Azvitovim delom od Dica do Preljine, koje je imalo minimalno kasnjenje!
Jos nesto, koliko znam sledece ce nedelje most dostici polovinu izgradjenosti i napreduju odlicno! Kamo srece da sve rade Kinezi bez podizvodjaca!
 
Veceras za vas koji imate N1, a mozete ga i preko interneta pratiti u 21:00 sat imate insajder debatu izmedju ministarke nam Zorane M. i inzinjera Ace Popovica. Bice napomene i u vezi ove deonice koju opet rade, grdelicke klisure itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Krcane,
Za godinu dana istice rok za zavrsetak radova na toj deonici . Videcemo da li ce biti gotova. Imam neki osecaj da ce most biti gotov,ali da ce ostalo kasniti. 2 petlje su tu, onaj pravac u ravnici,idealno za nase podizvodjace da naprave kasnjenje... :bash:
Nadam se gresim,ali videcemo....godina ce brzo proci.....
 
Vrh