Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Gledao sam snimke sa Sentinela od juče 27.09. i primetih nove slojeve asfalta na delu od Laza do Munjinog brda. Na onom delu pre samu petlju u Lučanima gde su radili na stabilizaciji onih kosina, takođe se vidi napredak (trasiranje je odmaklo).
Čekamo dron snimak za više detalja.
 
Baš je dosta dionice pod asfaltom, realno do Nove godine do Lučana sve može biti gotovo sa sve signalizacijom. (u smislu progresa)
Početkom godine petlja Prilipac, sve to ide jako brzo, samo da proslavimo probijanje tunela.
Biće ovo na proljeće, tu kraj Maja 2025, gotovo, vrijeme je više da se vozimo lagano od Požege do BG, već sad me smara što moram ka Čačku kad se domognem Požege posle tri sata puta od Bijelog Polja. 😃
 
Кажу да је пуштена обилазница око ГМ, тј. да ће бити пуштена деоница до емитовања ове емисије. Јел се то заиста десило?
Nemam info da li je puštena ali imam primedbu na ove priključne makadamske puteve koje nisu asfaltirali
već ih doveli do same bankine puta.Kad kiša i bujica krenu i sve to iznesu na glavni pravac neiskusni vozači mogu doći u jako neprijatne situacije a posredno i oni koji im dolaze u susret.

Takodje na taj način i traktori iznose mnogo više blata na put.Nije neka vrednost da se nekoliko puteva asfaltira bar u dužini po 50 metara i širini 3 metra kada su mašine valjci i rizla već tu.

Screenshot_2024-09-29-14-27-57-870_com.google.android.youtube-edit.jpg
Screenshot_2024-09-29-14-28-37-627_com.google.android.youtube-edit.jpg
IMG_20240929_143057.jpg
IMG_20240929_143117.jpg
 
Prošao sam večeras putem od Ivanjice preko Arilja i Požege, do Pakovraća pa autoputem do Beograda.
Par zapažanja, do Arilja i Požege malo saobraćaja, od Požege već ozbiljniji protok, više vozila. Kolona koja se formira uglavnom se kreće oko 60 na sat. Primećujem da dosta ljudi vozi ispod ograničenja, i tamo gde je 80, voze 60.
Na autoputu jak saobraćaj, ima vozila, sve su kraće deonice gde je moguće koristiti tempomat. Uglavnom većina vozača vozi oko 120-140, poneki proleti sa 160-170 ali retko.
Sve ukupno oko 2.5 sata do Beograda
 
Возе 60 km/h на ,,магистралама'' јер 80% возача не зна да знак ограничења важи до прве раскрснице. После ње, ако нема знака, иде опште ограничење брзине које је на путевима ван насеља 80 km/h. То понашање возача је највише изражено на деоницама где су честе полицијске контроле.
 
Nemam info da li je puštena ali imam primedbu na ove priključne makadamske puteve koje nisu asfaltirali
već ih doveli do same bankine puta.Kad kiša i bujica krenu i sve to iznesu na glavni pravac neiskusni vozači mogu doći u jako neprijatne situacije a posredno i oni koji im dolaze u susret.

Takodje na taj način i traktori iznose mnogo više blata na put.Nije neka vrednost da se nekoliko puteva asfaltira bar u dužini po 50 metara i širini 3 metra kada su mašine valjci i rizla već tu.

Pogledajte prilog 213174

Kad smo se već uhvatili ove obilaznice da se nadovežem na temu:

 
Vrh