Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Sad sam morao da procitam clanak i ostao sam bez nekoliko desetina mozdanih sinapsi
elem, samo brzi pogled na RSZ kaze sledece:
idindikatorgodnTernPolnStarostvrednostidJedinicaMerenJedinicaMerenIzvorIIndikatornStatusPodatka
18010403IND03
2011​
Gornji MilanovacUkupnoUkupno
44240​
NRbrojRZSProcene stanovništva na dan 31. decembarKonačan podatak
18010403IND03
2023​
Gornji MilanovacUkupnoUkupno
38570​
NRbrojRZSProcene stanovništva na dan 31. decembarKonačan podatak

Dakle svaki pokojnik i svako ko se odselio je radnik vise u statistici ove dzukele
Ima 5670 ljudi manje u opstini GM, a siguran sam da prosek starosti nije smanjen, a ni broj penzionera
Na stranu sto RZZ brise ljude koji se ne zaposle posle 1g od prijave ili inzenjere, ekonomiste, pravnike... koji nece da kopaju kanale
 
Ovo je veoma vazna saobracajnica za GM, prosao sam starim putem par puta i taj put je bio katastrofa. Ako neko prodje ovih dana, mogao bi da fotka i da kaze svoje utiske.
Bas tako @CherryBlossom, ovo nije brza saobracajnica, vec obilaznica od 10 km. GM je odavno trebalo da ima obilaznicu, uostalom kao i Uzice, Kragujevac i ostali gradovi
 
GM ima obilaznicu odavno, ovo je ukljucenje na AP posto ga je AP solidino zaobisao, sa te strane jeste vazno, i dobro je da kamioni ne moraju da se spustaju pored skola ili pored opstine da stignu do insustrijiske zone
i ne samo da GM ima obilaznicu, nego ima i Industirjisku obilaznicu tako da nista od teretnog saobracaja ne mora da ulazi u centar grada NIKAD

i dalje mislim da ce kamioni pre koristiti preljinu pogotovo saobracaj koji dolazi sa juga (kad se spoji Pojate-Preljina) nego ovu saobracajnicu
 
Ovo je veoma vazna saobracajnica za GM, prosao sam starim putem par puta i taj put je bio katastrofa. Ako neko prodje ovih dana, mogao bi da fotka i da kaze svoje utiske.
Bas tako @CherryBlossom, ovo nije brza saobracajnica, vec obilaznica od 10 km. GM je odavno trebalo da ima obilaznicu, uostalom kao i Uzice, Kragujevac i ostali gradovi
Neću stići da slikam, ali ću proći u nedelju, pa ću javiti utisak.
 
1000018596.jpg
 
Vlad089 nije imao dobar izvor ocigledno :)
A podelio sam ovde info s pocetka septembra, pre oko mesec dana i tada je bilo jos oko 96m preostalo da se iskopa u desnoj cevi.
Sto znaci da su kopali oko 2 m dnevno.
Bice ta vest na svim vestima, siguran sam :cool:
 
Volim sto si procitao samo poslednji post pa si se nasao pametan da komentarises, ostavi cu te da malo istrazis kako je sve ovo zapocelo
sto drzava ne kaznjava (bilo sta) je posebna tema, ali se ogranicenja znaju i svi divljaci koji lete po autoputu ima da gledaju moja 4 migavca dok ja obavljam svoja preticanja po razumnim brzinama.
Tek sada vidim tvoj post.

Jedini koji se pravi pametan lečeći svoje komplekse po autoputu (i tako ugrožava druge učesnike u saobraćaju) si ti.

1. Nemce nisam ja prvi spomenuo, nego si ih ti prvi uveo u priču kako su tamo eto 3-4 trake pa zato može da se vozi brže. Samo ti je odgovoreno da nisu svuda 3-4 trake, već u dobrom delu je autoput isti kao kod nas.
2. Visina kazne nije spomenuta u kontekstu koliko često Policija kažnjava, već kao objektivni podatak da kazna od 12 evra pokazuje i dokazuje da zakonodavac vožnju od 150 po autoputu ne smatra ozbiljnim prekršajem, jer da smatra ne bi onda kazna za to bila samo 12 evra. Uopšte nije bitno da li tu kaznu plati 3% ili 100% onih koji voze 150km/h jer to ne menja činjenicu da je to kazna od samo 12 evra, a upravo ta visina kazne je dokaz koliko se takva vožnja objektivno ne smatra ''divljanjem''.
3. Voleo bih da naletim na tvoja 4 žmigavca u preticajnoj traci dok nekoga pretičeš ''sa razumnom brzinom'' (iz tvog posta lako je videti šta smatraš tom brzinom).

Ne zato što bi se dogodilo nešto između nas jer se ne bi dogodilo ništa osim što bi mi dodao 5 sekundi vremena da te preteknem, već zato što imam kameru koja uvek snima pa bi tako i tebe snimila. Odmah nakon toga bih pozvao Policiju, naveo tvoje vozilo, tvoje tablice, na kom autoputu i otprilike na kom kilometru, i naveo da imam snimak u kojem kršiš Zakon jer:
- vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.
- vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje ili obilaženje.

Pošto je po propisima leva traka na autoputu preticajna traka, to znači da je onaj iza tebe u levoj traci već započeo svoje preticanje i ti ne smeš da započneš svoje preticanje ako time kretanje onog iza sebe ometaš/ugrožavaš. A ometaš/ugrožavaš ga ako mora da spaljuje kočnice zbog tvog ubacivanja u preticajnu sa 100 km/h, ili sa 130, ili 150 svejedno... bitno je da on ide značajno brže od tvoje brzine kretanja (koja god da je tvoja brzina), i da ga ti zato svojom radnjom ometaš/ugrožavaš.
Ne znam odakle ti uopšte logika da upališ sva 4 u preticajnoj jer ako imaš problem sa autom dužan si da odeš u zaustavnu a ne u preticajnu traku, pa ti paljenje sva 4 ne pomaže na bilo koji način. Ne bi oni mogli da ti pišu kaznu (nemoj se toga bojati), ali bi te zaustavili na prvoj naplatnoj rampi (jer kao što znaš skoro uvek tu stoji jedna Patrola), pa bi ti valjda razgovor sa njima u kojem bi ti citirali one odredbe gore i podsetili da su oni zaduženi da kažnjavaju za vožnju preko ograničenja (a ne ti), možda i izlečio kompleks koji očigledno po tom pitanju imaš.

Već sam rekao ranije - mene bude sramota kad mi se dogodi (veoma, veoma retko) da mi neko ablenduje jer se odmah zapitam kako ga ranije nisam video, kako nisam pazio šta se dešava iza mene. Ne samo da se odmah sklonim, nego me bude sramota što je čovek uopšte morao da mi ablenduje, ili pali levi (ž)migavac. To mi se dogodi veoma, veoma retko ne zato što vozim posebno brzo, nego zato što malo-malo gledam središnji retrovizor baš da ne bih nekoga slučajno ometao svojom vožnjom.
 
Vrh