Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Боље овако него да сам ја сликао са разбијеном камером :D
Данас сам био код кинеза са Прилипачке стране Муњиног брда, ради се ал танко....
 
Da li zna neko kolika je visinska razloga između petlje Pakovraće i ulaza u tunel Laz? Rekao bih da će biti solidan uspon.
 
Izgleda kao da su Moravicu propustili kroz nekoliko cevi ispod nasipa. U Prilipcu se Moravica redovno izliva. Ako uskoro bude većih padavina, ode sve što su nasuli.
 
Hvala na odgovoru, stekao sam utisak da je preko 200 m ali očigledno je "optička varka"
 
Lenjir na mapi kaže da ima 2.8 km od petlje do tunela, odnosno uspon je 5%, što nije malo za autoput.
 
@Ivex a odakle ti ti podaci?

Na dronu mogu da vidim visinu na kojoj letim, sa tacke odakle sam snimao isao je na nekih -10 tak metara to je bilo na petlji Pakovrace, a na tacki na kojoj sam zavrsio snimanje bilo je na nekih 70m, ako se dobro secam podataka, to mu onda dodje oko 80m razlike.
 
Verovatno misliš na razliku između petlje Prilipac i Munjinog Brda? Gledao sam na aplikaciji My elevation.
 
Elevacija ulaznog portala desne cevi je 388.48m

Kraj mosta posle petlje 271.08m

Podaci su sa Google Eartha, pitanje je koliko su precizni
 
Na aplikaciji mi pokazuje visinu 251m na samoj petlji Pakovraće. Visinu ulaznog portala mi pokazuje otprilike slično kao i tebi.
 
Ajmo jedan aplauz podrške za EPS. Da uklone ovu banderu. Možete vi to legende! Kad ste dalekovode uspeli da izmestite možete i ovu banderu!
Screenshot_20231108-210215_YouTube.jpg
 
Verovatno misliš na razliku između petlje Prilipac i Munjinog Brda? Gledao sam na aplikaciji My elevation.
Ne ne, bas za petlju Pakovrace do tunela Laz, cesto gledam visinu leta da nebih udario u nesto i znam kad sam oterao dron na pocetak petlje da mi je pisalo oko -10m, a kad sam otisao do tunela tad je pisalo oko 70m, stime sto sam ga podigao jos do 120m, ja kad podignem dron preko 120m stoji mi upozorenje za max visinu koju sam nastelovao, a to upozorenje mi je se prikazalo na samom kraju kad sam namerno popeo dron uvis da se vidi celo brdo.

Obraticu paznju sledeci put, al mislim da nema tu razlike od 120m.
 
Ajmo jedan aplauz podrške za EPS. Da uklone ovu banderu. Možete vi to legende! Kad ste dalekovode uspeli da izmestite možete i ovu banderu!Pogledajte prilog 179844
Ne mora da znači da je ovo EPS-ova obaveza. Za niže napone najčešće je u Ugovoru Izvođača. Ovde je moguće da će izmeštanje ove kolizije uraditi kada iskopaju do određenog nivoa, jer ovakve kolizije uglavnom idu kao podzemne.
 
Пошто се овде често говорило о саобраћајним незгодама на путу од Чачка до Златибора а посебно од Пожеге до Златибора, чујем да се прича о неким камерама које мере пролазно време на тој релацији. Зна ли неко нешто конкретније?
 
Moze neki komentar nekoga iskusnijeg na forumu za ovaj deo nakon Munjinog brda ka Pozegi. Ja laicki: najveci posao je na petlji i useku (ispravite me ako sam ga pogresno nazvao) brda. Petlja je jos i nekako napredovala, a usek, ako gledamo fotografije i snimke ovde kacene, skoro nije diran od onih inicijalnih radova. Kako se vama cini napredak, neke procene? Izuzecemo nepoznatu MB (tunel) iz jednacine 😁. Pa sta vi mislite za koliko ovaj moze biti gotov?
 
Ne verujem da je taj usek za izvođače neki veliki problem. Kad budu ozbiljnije radili na njemu, to će verovatno značiti i da probijanje tunela ozbiljnije napreduje.
 
Moze neki komentar nekoga iskusnijeg na forumu za ovaj deo nakon Munjinog brda ka Pozegi. Ja laicki: najveci posao je na petlji i useku (ispravite me ako sam ga pogresno nazvao) brda. Petlja je jos i nekako napredovala, a usek, ako gledamo fotografije i snimke ovde kacene, skoro nije diran od onih inicijalnih radova. Kako se vama cini napredak, neke procene? Izuzecemo nepoznatu MB (tunel) iz jednacine 😁. Pa sta vi mislite za koliko ovaj moze biti gotov?
Zaboravio si i izmestanje korita reke :)
 
Ovo je vec dosta bolje, bas vidljiv napredak, postavljaju se bukobrani, osvetljenje... Jos malo pa su na redu i linije :)
 
Koje linije? Da ne kazem " crne linije" zato sto su bele, hoce, nacrtace, ali da bi se verov slikali za kampanju, ni nasuto nije do Laza. Ovo nece skorije i mislim da ce samo da srede od Pakovrace ka tamo da izgleda lepse zbog izbora u fazonu " odmacinjemo" . Otuda asflat nekoliko stotina metara pa onda rupa, fali put....
Vidim da trake nisu u istoj visini, ali treba jos tu posla
 
Pa pune linije, isprekidane itd :cool:
Salu na stranu, u odnosu na pre mesec ili dva, ovaj deo je neprepoznatljiv. Ima jos posla pred tunel ali mahom je nasipanje pri kraju. E da, kinezi nece docekati prolece u onoj kucici, to znam :)
 
Vrh