Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ово све делује озбиљно, не верујем да ће неко држати две године ову деоницу неотворену. Јел може појашњење зашто не може само са једном тунелском цеви кроз Муњино брдо до Пожеге?
pa kad smisle kako tu prvu da iskopaju, onda ni druga neće biti problem.
😁
 
Какве прогнозе, годину и по је у најсрећнијем случају! Реално пролећ
е 2025-е!
 
Mislim da za nastavak autoputa ka Boljarama i autoput ka Zlatiboru treba ozbiljno da reše pitanje tunela, jer rekao bih da su tuneli baš ozbiljno usko grlo u izgradnji autoputeva kod nas. Jednostavno neće iĉi ako se ovako bude gradilo, a tamo će biti 20-30 ili koliko već novih tunela. Ovim tempom 100 godina bi samo tunele probijali.
 
Sastav brda može biti nezgodniji za kopanje od planina ali nekako bi mi lakše palo da su ovo tuneli kroz neke moćne
planine a ne kroz malo jača brda ali šta ćeš...
Trebalo je planirati i na vreme dati ova brda kamenolomima da ih izravnaju i naprave koridor :D
 
Ma 2027. da se osiguramo!
2019.otvorili radove, nas nekoliko govorilo 2025.gotovo i vecina se krstila - 6g za 30km..... Ali ni mi nismo mislili da moze da pređe taj rok.
Mislim da je problem bio i blokiranje radova i eksproprijacija.... Najgore je sto i Laz stoji ( stajao je), do sada bi ga opremili....

Prosto je neverovatno da nikakve informacije o tunelu Munjino brdo nemamo. Ovde nema mnogo kise, mislim da je vec godinu dana manje padavaina, od jula nije bilo nekoliko vezanih dana sa kisom i ne mogu da verujem da to nije uticalo i na podzemne vode, a njima pomoglo....

Jbt kao Zidanje Skadra, a prilike se samo komplikuju, nama prete sankcijama, rat na sve strane, ekonomska kriza.... divota
 
Dok ne stigne video, evo par slika kod buduce petlje u Pozegi.

DJI_0571.JPG
DJI_0572.JPG
DJI_0573.JPG
DJI_0574.JPG
DJI_0575.JPG
DJI_0576.JPG
DJI_0577.JPG
DJI_0578.JPG
DJI_0579.JPG
 
Trenutno su radovi od petlje Lajkovac pa (skoro) do petlje Ub, u smeru ka Beogradu, desna (vozna) traka. Deluje da skidaju sloj i asfaltiraju opet, da li celu deonicu ili po delovima, nisam siguran jer je sinoć bio mrak.

Uglavnom, dosta duga deonica 😁
 
Hvala Srki, lep snimak, raduje me što se radi u Prilipcu, možda najozbiljnije do sada. Daleko je to od idealnog, videćemo na proleće.
 
Na 2:22
Zna li se kako će se nivelisati visinska razlika između ovog uzvišenja (obronak brda levo) i stubova ispred tunela koji deluju dosta nisko ?
 
Vrh