Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Apsolutno mogu da se složim. Glavni uzrok nesreća je manjak vozačke.saobraćajne kulture. Kakvi presretači, punjenje budžeta, o čemu vi pišete ovde? Ljudi se bahato ponašaju u saobraćaju ali i generalno. Odstojanja se niko ne pridržava, nabijaju se jedan iza drugog kao na trkama.

Inače, donekle mogu da razumem ove prozivke na račun ljudi sa BG i NS tablicama. Ti ljudi su konstantno u nekoj žurbi i u grču kada su u vozilu pa to verovatno prenose bilo da su u Beogradu ili negde drugde. Ali izvinite @MiraC i ostali iz tog kraja, svakakvih i vozača i nazovi vozila sam se nagledao u celoj Zapadnoj Srbiji. Niste ni vi učili vožnju po Beču pa da "glumite" nešto u odnosu na ostale.
 
Sad sam za vikend vozio do Foce i nazad. Bila su dva prijatelja sa mnom. Obojica su vise puta rekla da im je voznja izuzetno prijatna i da ne mogu da veruju koliko opusteno i lagano vozim. Za svih 320 kilometara, pretekao sam mozda 2 ili 3 vozila. Svuda po ogranicenju ili par na sat preko. Stigli smo 10 minuta kasnije od druge ekipe koja je krenula isto kad i mi a koja je vozila dosta agresivnije i brze.
Kada god vozim na bla bla car, dobijem maximalne ocene jer ljudi se prosto iznenade koliko voznja moze da bude prijatna i koliko mozes da se ne umoris ako si normalan covek koji vozi bez laznih kompleksa vise vrednosti koje mu daje 150 konja ispod haube.
Јако лепо примећено. Вожња, заправо, треба да релаксира.
 
Evo da i ja iznesem svoje mišljenje, neko svoje viđenje. Vozačku dozvolu imam 9 godina, porodičan auto, prelazim oko 5000 godišnje, što je za nekog smešno. Živim između Kruševca i Trstenika, čisto da steknete utisak da je veći deo vožnje van grada - magistrala.
Završio srednju saobraćajnu školu, tako da sam malo i upućen, a verujem da ima kolega forumaša koji su dosta stručniji od mene u toj oblasti.
Za ovih 9 godina želim da kažem da nisam platio nijednu kaznu u saobraćaju, ali ne želim da budem licemeran, bilo je tu mnogo prekoračenja brzine, van naselja, na magistrali razume se.

Saglasan sam sa kolegom forumašem @Orfanelin , ali bih dodao da nama fali dosta edukacije u saobraćaju.
Imamo slučaj da osoba postane vozač i prođe lekarski pregled i to je to. Sledeći lekarski pregled radi sa 65 godina. U međuvremenu ga niko i ne pita da li se seća teorijskog dela vozačkog ispita
Dalje, veliki problem jeste edukacija nakon sticanja vozačke dozvole. Imao sam sreću da prođem obuku u Navaku "1000 mladih vozača" i mogu vam reći da se nečega i sećam sa te obuke. Navak se otvorio relativno skoro, a šta je sa vozačima koji takav neki vid treninga nikad nisu prošli?
Treba ljudima ukazati na posledice pre nego što se odluče da nagaze na papučicu i krenu sa svojim ljubimcem od 150+ konja u preticanje preko pune i duple pune linije

Dakle, moj predlog je da se na svakih 5 godina uvedu obavezni pregledi, provera znanja propisa i obavezan trening teorijski i praktični u kontrolisanim uslovima.
 
Imamo slučaj da osoba postane vozač i prođe lekarski pregled i to je to. Sledeći lekarski pregled radi sa 65 godina. U međuvremenu ga niko i ne pita da li se seća teorijskog dela vozačkog ispita
Ovo je manje više situacija svuda u svetu :) Nije mi poznata zemlja gde se u međuvremenu rade dodatna ispitivanja i kontrole, ali i pored toga imam utisak da se retko gde tako bahati sa vožnjom kao u Srbiji. Dovoljno je pročitati ovde da je među prvim pitanjima po otvaranju novih deonica auto puteva upravo to da li se meri prosečna brzina, ko normalno vozi (pa čak i malo preko dozvoljene, recimo 140 umesto 130) ne mora da se boji merenja.
 
Stepen ludila se drastično smanjuje kada izađeš iz kamiona teškog 10+ tona.
Bio sam svedok fizičkog okršaja u saobraćaju. Taksista je izašao iz kola i krenuo na kamiondžiju. Kamiondžija ga je ubio ko p...

Nikad ne znaš na koga ćeš da naletiš. Ali što kaže precednik, povlačenje pred nasilnicima nije opcija :)
 
U Holandiji se čak ne radi ni inicijalni lekarski nego se potpiše izjava da nemaš zdravstvenih problema. Kultura vožnje se ne može uporediti, daću samo dva primera. Ako u gradskoj gužvi treba da se prestrojiš dovoljno je da daš migavac i pustiće te prvi ili drugi auto iz susedne trake. Na auto putu često imaš utisak da sva vozila stoje jer se svi kreću gotovo istom (maksimalnom dozvoljenom) brzinom.
 
Holanđani idu u drugu krajnost. Tamo možeš i da se izjasniš da nisi čovek nego marsovac i to je validno. Verujem da im je kultura na nivou ali da čovek sam potpiše da je zdrav je suludo.
 
Па није сулудо. Видећемо кад не буде лекара да ли се неће и код нас потписивати тако.
 
Imao sam prilike da vozim Milosem Veliki, pocev od Surcina do Pakovraca i obrnuto, odlazak je bio u petak popodne, vratio sam se sinoc.
Opsti utisak je da je dosta veci obim saobracaja nego pre godinu dana sto je i ocekivano. Uglavnom se postuje ogranicenje, vecina vozi do 130/8140, tek po neki vozac protutnji 160 ali bas retko.
Najjaci dojam je ostavio vozac Jaguara koji me je preticao jedno 10 puta (tempomat mi je bio konstatno na 130). Na kraju smo stigli u isto vreme u Novi Beograd...
U Sokolicima u pravcu ka Beogradu, nova Gasprom pumpa je nikla, sve je spremno, samo da se otvori, mozda se ceka dozvola. Cak je postavljena info tabla jedno km-dva pre petlje Preljina.
 
Isti onaj koji je na TV "otvorio" radove do Duge Poljane pre neku godinu? Sad ih najavljuje za budućnost :)

Ljude bez kredibiliteta ne treba uopšte citirati, jer time samo unosimo lažne vesti u javni prostor.
 
Ajde ste na kraj srca, jel rece covek da je u poslednja tri dana spavao samo sat vremena. I kako nece onda zaboraviti da su poceli radovi do Duge Poljane. Do sad su verovatno i svi tuneli probuseni.
 
Po tom istom principu, ne bi trebalo citirati nikoga u javnom prostoru jer zaista ne znam ko ima kredibilitet?
Sve se svodi na ove sada i one pre...
I tako u krug.

Ne slažem se uopšte da su svi isti, jer uopšte nisu, ali i da jesu onda da -> ljude bez kredibiliteta ne treba citirati, pa neka su i svi.

Jer, čemu služi informacija od nekoga ko je upravo na tu temu očigledno već slagao? Jedino daljem razvodnjavanju istine, a u tome ne treba biti saučesnik.

Šta znam, meni je ovo očigledno kao što je 2+2=4.
 
Ali kakav vrhunac bezobrazluka i bahatosti da najavis skoriji pocetak necega sto si pre x vremena "otvorio" i cak presekao vrpcu...
 
Isti onaj koji je na TV "otvorio" radove do Duge Poljane pre neku godinu? Sad ih najavljuje za budućnost :)

Ljude bez kredibiliteta ne treba uopšte citirati, jer time samo unosimo lažne vesti u javni prostor.
Baš suprotno, itekako ih treba citirati, ali ne samo najnoviju laž, već i onu prethodnu u paraleli, kao i onu pre nje itd... Ako bi ih samo ignorisali to bi značilo da oni nisu bitni i relevantni za temu, a jesu bitni itekako jer oni donose sve odluke. Važno je stalno isticati da takvi zbog tih i tih laži ne bi trebalo da budu u poziciji da nas i dalje lažu. Koliko god je to sizifovski posao, druge alternative nema.
 
Ne slažem se uopšte da su svi isti, jer uopšte nisu, ali i da jesu onda da -> ljude bez kredibiliteta ne treba citirati, pa neka su i svi.

Jer, čemu služi informacija od nekoga ko je upravo na tu temu očigledno već slagao? Jedino daljem razvodnjavanju istine, a u tome ne treba biti saučesnik.

Šta znam, meni je ovo očigledno kao što je 2+2=4.
Iskreno za mene je ocigledno da ne doprinosis forumu tim laznim moralisanjem tipa, politicari lazu. Bravo majstore, izmislio si rupu na saksiji. Mogao bi podeliti neki izvor/link od kredibiliteta ili barem neki snimak sa Sentinela, umesto tog moralisanja i price o ISTINI za koju se toliko boris.
Za mene su moralne gromade Krcan, Rade, Srki i ekipa koji daju sebe 200 %, njima kapa dole, naklon do poda.
 
Ok, lepo je što si obavestio svemir ko je ZA TEBE (kao da je to nekome bitno, zar ne?) ovo ili ono.

Forum je javna tribina, ako izneseš vest u javni prostor, budi spreman i na komentar. Ne znam čemu ljutnja ovog tipa. Jer, zamisli, ZA MENE tvoja poruka je ne samo bez bilo kakve informativne vrednosti (što bi rekli, Šenona nula :D ), već je i štetna.

Sto ljudi, sto ćudi. Zamisli molim te.
 
Pa kad ti mozes da izrazis svoje misljenje, mogu i ja. Ja sam izneo jedan podatak ovde ako je on za tebe bezvredan, mozes ga preskociti ili reci ovo za mene nema tezinu. Bez vredjanja i lepljenja etiketa.
Bezveze si samo pokrenuo temu u off bez razloga. Ja tvoje postove ne komentarisem i ne hejtujem, ne zato sto nisu korisni nego jednostavno ne zelim da ulazim u off topic ako se vec oko nekih stvari ne slazemo.
@Igor ako smatras da smo presli u off, obrisi postove slobodno...
 
Ima li neko informaciju sta se dešava od isključenja za Takovo i G.Milanovac dokle se stiglo sa radovima na obilaznici?
 
Vrh