Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Pitanje je kako je onda tada napravljena takva veza sa ibarskom magistralom ako su ova dva autoputa već bila planirana da budu povezana ovako kao se sada povezuju?
Kako se onda niko ne seti da kaže zašto pravite ovoliki most kada je povezivanje Moravca planirano da bude drugačije...
U svakom sliučaju kakav je predlog da se taj most iskoristi?
Da me neko ne shvati pogrešno ne pokušavam ja da branim nekoga ovde nikako mi to nije u interesu.. ovo su projekti u koje se ulaže ogromna količina novca i mislim da nam ušteda od jednog mosta (ne baš tako malog) neće doneti velike benefite u odnosu na ono što će doneti u samoj eksploataciji u narednih xy godina.
OK... neko je zaje*******ao tad kad ga je pravio... ajde da ga ganjamo... :) od toga nema ništa... poj'o vuk magarca... teraj dalje...
 
Pitanje je kako je onda tada napravljena takva veza sa ibarskom magistralom ako su ova dva autoputa već bila planirana da budu povezana ovako kao se sada povezuju?
Kako se onda niko ne seti da kaže zašto pravite ovoliki most kada je povezivanje Moravca planirano da bude drugačije...
U svakom sliučaju kakav je predlog da se taj most iskoristi?
Da me neko ne shvati pogrešno ne pokušavam ja da branim nekoga ovde nikako mi to nije u interesu.. ovo su projekti u koje se ulaže ogromna količina novca i mislim da nam ušteda od jednog mosta (ne baš tako malog) neće doneti velike benefite u odnosu na ono što će doneti u samoj eksploataciji u narednih xy godina.
OK... neko je zaje*******ao tad kad ga je pravio... ajde da ga ganjamo... :) od toga nema ništa... poj'o vuk magarca... teraj dalje...
Pisano je o tome ovde pre 2 godine, možda i više, dok su bili aktuelni problemi i kolapsi na naplatnoj rqmpi petkom i nedeljom.
Moravski nije bio ni ideja kada je projektovan Miloš i isključenje.
Sad jedino mogu, da se ne baci, da Moravac dovedu do mosta i naprave veliku krivinu.
Šteta da ostane neiskorišćen.
Šalu na stranu, jedino može da ostane uključenje postojećim pravcem, sa enp kućicom
 
Pisano je o tome ovde pre 2 godine, možda i više, dok su bili aktuelni problemi i kolapsi na naplatnoj rqmpi petkom i nedeljom.
Moravski nije bio ni ideja kada je projektovan Miloš i isključenje.
Sad jedino mogu, da se ne baci, da Moravac dovedu do mosta i naprave veliku krivinu.
Šteta da ostane neiskorišćen.
Šalu na stranu, jedino može da ostane uključenje postojećim pravcem, sa enp kućicom

Dobra ideja.
 
Slusajte, ja jesam rekla da eto mi nismo bas navikli na voznju u vise traka, ali nismo ovoliko blesavi verujte na rec :D
Meni je ovo sad smesno jer nema nezgode, a moglo je drugacije. Steta sto se ne vidi registracija pa da ovome oduzmu dozvolu koliko sutra
 
Скоро је неко питао како напредују слике са изградње бензинске станице са Меком између Уба и Лајковца....Слике од малопре,страна ка Чачку .
IMG_20230514_121845.jpg
IMG_20230514_121842.jpg
 
U kom smeru će biti ova benzinska sa Mekom? Ka Beogradu ili od Beograda prema Čačku?
 
Auuu. Znači u tom smeru već dve pumpe, a u suprotnom nijedna. :/
 
Valjda su projektu predvideli isto. Praksa ja na 40 km puta, pumpa

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Onda sleduje još jedna između Preljine i Uba, taman negde oko Ljiga
 
Evo, s druge teme info: biće dve pumpe i dva Meka.
Od KFC ni traga ni glasa.

 
Pisano je o tome ovde pre 2 godine, možda i više, dok su bili aktuelni problemi i kolapsi na naplatnoj rqmpi petkom i nedeljom.
Moravski nije bio ni ideja kada je projektovan Miloš i isključenje.
Sad jedino mogu, da se ne baci, da Moravac dovedu do mosta i naprave veliku krivinu.
Šteta da ostane neiskorišćen.
Šalu na stranu, jedino može da ostane uključenje postojećim pravcem, sa enp kućicom
Koliko se sećam, od početka se znalo da će tu biti spoj Moravskog i Miloša i da je ovo u Preljini privremeno rešenje. U projektu izgradnje deonice Ljig - Preljina jasno je bilo naznačeno da će se tu spojiti 2 autoputa. Pokušaću da pronađem taj fajl.
 
Tako je, od početka se znalo za spoj dva autoputa, sećam se pre petnaestak godina, deda mi je u Preljini pokazivao gde su geometri obeležili za autoput po sred njiva, a onda sam ostao u čudu kad sam video gde ide naplatna rampa. To je bilo obeležavanje za Moravski koridor.
Screenshot_20230515_121432.jpg
 
To sa pumpama se ponavlja i na Moravcu...Običnom čoveku bi to više značilo nego sva ova priča o digitalnom putu.
2 puta sam se iskljucivao kod Uba i vracao na autoput jer sam zaboravio da sipam gorivo, jer prosto nemam naviku da pogledam koliko je ostalo goriva. Kad zasvetli, odem na prvu pumpu. Neverovatno je da nema pumpi na putu.
 
Vrh