Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Kad se u ranijim slučajevima pričalo o roku opremanja tunela 6-9meseci, to nije imalo veze sa sekundarnom oplatom. U taj rok je ulazilo projektovanje, uvoz i ugradnja opreme kao i testiranje.
 
Kad se u ranijim slučajevima pričalo o roku opremanja tunela 6-9meseci, to nije imalo veze sa sekundarnom oplatom. U taj rok je ulazilo projektovanje, uvoz i ugradnja opreme kao i testiranje.

Ja mislim da nije, već da je priča bila o 6-9 meseci za puštanje od probijanja tunela.

U krajnjoj liniji, deluje da će tuneli biti gotovi pre deonice, pa će biti manje bitno ko je u pravu :cry:
 
Opet ja o Brančiću, ali za njega su samo rasvetu birali 3 meseca....
Davno sam rekla, pa cu ponoviti - da cak kazu " za 15 dana probijamo tunel ili pustamo trasu" ne verujte.
To su bila obecana dal bese decembar 2017 i " jedna cev makar da pustimo za novu godinu" kad ono 2019.pustise jel da?
Da ne govorim da je " 3 mes maksimalno da se rekonstruise glinena " pa ostala 9 meseci izgleda bas zbog tunela .

Koliko se meni cini tuneli sve diktiraju i tek kada ih probiju racunajte 9meseci+ za svecano Otvaranje.
Ako zavrse Laz mozda puste do LU, nije neko resenje ali nije ni toliko lose, mada ne mislim da su brojke kopanja dobre.
U svakom slucaju ja i dalje mislim 2025 kao mozda najverovatniji rok. Stari forumasi znaju koliko sam bila optimisticna.... eto sta mi par godina " realnosti i razocarenja u pogledu ove gradnje" uradi.... Barem se ne nerviram vise :)
 
Zar ovo nije završeno?



Heh, sad vidim da je to isti čovek sa kojim sam pričao pre 3 godine, i koji je već tad imao gomilu problema, pomenutih ovde: https://forum.beobuild.rs/threads/a...ad-požega-boljare-koridor-11.1440/post-721543. Tuga...
 
Jezivo koje bezvlašće ovde vlada, zakonom treba zabraniti bilo kakvo započinjanje radova koji ometaju prava vlasnika zemljišta predviđenog za eksproprijaciju u bilo kom smislu dok ne budu u potpunosti namireni. Takođe i za pristupni put A2 do NBG su, koliko sam ispratio po forumu, ljudima gasili vodu i struju da ih isteraju i prinude da pristanu na bagatelni otkup.
 
Zavisi kolki je rok vaznosti ponude. Kada inflacija divlja kao sad, nije isto isplatiti odmah po potpisivanju ili posle xy meseci i godina kada inflacija istopi vrednost.
 
Da primenimo bazicnu matematiku.
Pesimisticka varijanta sve los materijal: 180m po koraku 0.6m = 300 dana
Ako je samo trecina loseg materijala 60m/0.6m + 120m/3m = 100 + 40 = 140 dana
Da sutra dohvate suv materijal 180 / 3 = 60 dana.

Eto, zeznula nas voda u tunelu, inace bi bilo gotovo u januaru :)
 
380 е по м2. Па добро их није ****!
Молим за информацију, за нас који нисмо или немамо везе са тим делом Србије, колике су цене кућа, домађинстава или пољопривредног земљишта у околини.
Волео бих да о целом случају добијем колико је год то могуће свеобухватну слику...
Такође, из личног искуства, знам да цена градње куће (уложена средства) не морају бити у складу са продајном ценом шта чак више то је чист губитак ( пример Југ и Исток Србије).
 
Кад некога исељаваш без његове воље, цена никако не сме да буде таква да власник куће буде на губитку. Ако неко легално сагради кућу на земљи за коју у том тренутку не постоје јавно доступни планови да буде експроприсана (морао сам да гуглам да видим како се пише), њега не треба да интересује што ту кућу можда не може да прода за паре које је уложио јер не планира да се сели. По мом расуђивању цена експроприације мора бити нешто већа од комерцијалне цене (јер се откупљује без воље продавца) али истовремено и довољна да власник на сличном земљишту купи или изгради кућу исте категорије (за случај да је продајна цена у том крају мања од цене изградње).
 
Ne znam kako i koliko se plaća ali ja razmišljam ovako... ako imam nešto u šta sam uložio 1 dinar i kada bih ga prodavao slobodnom voljom tražio bih 2, 3, 5 dinara... koliko je meni volja i to je potpuno legitimno.
E sad ako ti dođeš i kažeš mi da ja moram da se odselim odatle pa daj mi bar 1,5 dinara...
Jer nije to baš glava za glavu.
Nije to preseli se u isti stan sprat ispod...
Ja se nadam da ti ljudi dobiju bar takvu nadoknadu zbog toga što se sele.
 
Vrh