Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Vec od troje ljudi dobijam informaciju da se u Jakovu radi iskljucenje/ukljucenje na autoput (Izmedju manastira Fenk i hotela S-klub) jel ima neka zvanicna informacija za to ili je to neko od politicara rekao da ce se raditi neke zlatne godine?

Tu ima tunel preko kojeg prolazi autoput, sto bi znacilo da nebi morali da rade neke mostove preko autoputa i da zatvaraju trake na autoputu.
 
Nevezano za konkretnu temu ali neka se čuje.
Režimski Glas zapadne Srbije je objavio da je završena rekonstrukcija puta Kokin Brod - Pribojsa banja iako je put i dalje u režimu potpunog zatvaranja zbog radova.

Ako neko ide u tom pravcu neka se ipak raspita o prohodnosti
 
Jedva cekam da se zavrsi AP do Pozege, ali i da vidim kako ce se odrzavati i kakva ce biti ogranicenja.
Dok je u nekim mestima u 11h( po letnjem vremenu,a zimskom 10h) vec 19 stepeni, u Pž je gusta magla i trenutno 5 stepeni, cak je i Sjenica toplija. Tako je cele zime( ma cele godine), ali zimi sa snegom i ledom nastaje problem. Topilje je na Zlatiboru nego u kotlini, sunce progreje oko 11-13h. Tuneli ce resiti problem magle, ali temperature ce ostati niske
 
A što je zoveš "teto"? Uvećavaš godine devojci koja je korektna ovde prema svima, i to ti kao smešno. Jadno 🤢
 
Pa ni ti ne pomeraš nikakvu zemlju. Nemoj biti takav bukvalista i tražiti prepirku na svakom ćošku. Mira je cenjeni član foruma i da si pazio na času znao bi da je u pitanju obična šala. I zasigurno joj ne trebaš ti da je braniš, ume ona sama da odbrusi.
 
Reče spikerka eksproprijacija završena a ova kuća stoji postojano,Auto parkiran ispred i uopšte mi ne deluje da imaju nameru da se isele,makar ne skidaju crep ili bilo šta slično..Jedina uteha ostaje ovaj krak do Vinogradarske pa na kružni tok...Naravno uz zabranu teretnog saobraćaja bilo koje vrste.
 
@Earthmoving ma bez brige, sredicu ja njega, ovo se događa kada izgrdis jednog, a posle 10 njih ga brane....
@blagic ako si mlađi od 37.g moze teta kao nadimak, a ako si stariji onda za tebe Gospođa, sa velikim G ;)
A kad tvoj kraj budu nazivali pripizdina zovi me u pomoc :*
Sto se tice snimka, sve je ok to ali " ociscen 6h nakon padavina" je vrlo zeznuto ali cemo videti.

Ljudi ne shvataju kakva je magla od Ovcar Banje do Uzića... zamisljam kad vozis 120 kroz LU ima magle, nije strasno, ides kroz tunel Munjino brdo i onda izađes pravo u lonac gde se jako slabo vidi, a onda na to npr temperatura u minusu.
Ali dobro, bice obavestenja i ljudi moraju paziti
 
Nemoj biti takav bukvalista i tražiti prepirku na svakom ćošku.... I zasigurno joj ne trebaš ti da je braniš, ume ona sama da odbrusi.
Xaxa, a ti si trebao da braniš Inžinjera i prvi tražiš prepirku ničim izazvan na Šabac-Loznica? (plus ste oboje ispali glupi jer je most spojen a i dalje ide u njivu kao što sam rekao da će biti, a za tu istinu ste me suludo bahato napali) Koje licemerje, prvi kreće nepoštovanje, a posle negoduje kad mu drugi vrate. Kao i kad onoga koga nazivaš "tetom" kažeš kako je "cenjeni član", jes baš tim epitetom pokazuješ kako je ceniš 😅 Što ne znači da u 95% stvari koje pišeš u drugim postovima nisi ok, ali u ovde navedenom nisi bio u pravu, pa nemoj mešati sebe kao Uzrok sa mnom, nemam ništa lično protiv Tebe već protiv ovih par tvojih loših principa, a Lošim stvarima ne treba oćutati i time gajiti Loše. Činim ti Dobro, iskorenjujemo Loše u Tebi 😇
 
Бићу стварно срећан ако до краја 2024-е заврше до Пожеге, мада је и то упитно. Стање у тунелима како је Крцан показао лако све може пребацити у 2025-ту а до тада нажалост рат ће се проширити , проблеми са струјом ће бити много већи, Бог зна које ће цене горива бити, вероватно ће направити и нову пландемију. Све у свему сад је добитак да било шта заврше, од несретне обилазнице до мостова у њивама....
 
На ово ложење народа су сви већ заборавили. Обилазница и приступ коридору 11 у ГМ.
Screenshot 2022-10-31 100045.png
 
U Pakovracu je konacno doslo do delimicne isplate ekspropracionisanih parcela, tako da je doslo I do delimicne deblokade I do nastavka radova.
Nazalost izgubljeni su kompletni Jul, Augusta, September I ovako lep Oktobar.
Sav belaj je nastao kad su dva vlasnika kuca izdejstvovala preko advokata enormnu nadoknadu, sto je izazvalo, nezadovoljstvo ostalih seljana sa ponudjenim iznosima. Ti prvobitni iznosi nisu bili daleko od realnih, ali problem uvek nastane zbog šnicle u tudjem tanjiru, pogotovo ako se ta snicla stekne zakulisano.
Problem su I tri kuce od cetiri u Markovici gdje se kasni sa velikim iskopom, te i izmestanje dalekovoda uz onaj uspon ka tim kucama koji se tacno poklopio sa desnom trakom gde su funðirani temelji za stubove u levoj, ali od zica ne mogu da buse rupe u desnoj, kao I u Prilipcu gde ne mogu da zapocnu fundiranje na 3 para naj visocijih stubova na vijaduktu sa koga se sa petlje vijadukt uzdize preko lokalnog puta gore u pravcu tunela. To domacinstvo neposredno pored puta do brda, nije isplaceno I tu kasne iako ceo ostatak vijadukta odlicno napreduje, cak i bolje od planiranog roka.
Jos mi je covek rekao da I dalje se drze dinamike da sve bude do kraja 2023, a po meni vrlo vrlo tesko, mada ne I sredinom 2024 ako zaista nesto ponovo ne planirano ne iskrsne. To misljenje baziram na ozbiljnosti radova na betonskim pozicijama koje se zaista ozbiljno rade, potom na angazovanosti na iskopu u Negrisorima.
Sto se tice iskopa tunela evo sad cu vam decidno reci da kad sam bio u Septembru stigli su bili u desnoj cevi na 1262m a u levoj 1249 I to je bila ona pozicija sto je prskana tada kad sam slikao. Problem je druga strana gde se uslo svega 340m I sa te strane vise se ne radi nego sto se radi.
U Lazu sam usao samo u desnu ali sa izlazne strane /Markovica/. Nisam prolazio u levu. Stigli su bili do 1170, ali su na ulaznoj strani ostali na nesto ispod 900, ali su nazalost zaustavljeni jos od Juna.
Nazalost ulazna strana je isla bolje od izlazne sve do sad I ove blockade su bas naskodile... U reportazi cu vam pokazati I markacije u tunelu u vezi iskopa.
Pitao sam da li su I blokade na Moravskom u vezi sa ovima u Pakovraci. Receno mi je da oni o tome pojma nemaju da je to stvar drzave I seljana a ne njih /kineza/...
 
Hvala Krcane.Neprincipijelnost i zakulisne radnje će napravati svaki budući projekt kao nemoguću misiju.Uvek će se naći taj jedan koji misli da može da izvuče još malo.
Te mašine što su stajale nisu stajale besplatno,ti ljudi što su tu nisu džabe tu i sve to na kraju debelo platimo.Ako već zbog ljudskih prava ne postoji način da autoput ima prioritet onda lepo kao uslov za gradjevinsku dozvolu stavite uslov da je eksproprijacija sa sve odlagalištima obavljena u procentu od 100%.
 
A kad tvoj kraj budu nazivali pripizdina zovi me u pomoc :*
Hi hi hi ovo je baš komično samo po sebi.... Videh sad reakciju na neki moj post, pa ne mogoh da poverujem da se tako preozbiljno doživljava obična zafrkancija, ali treba poštovati tuđe emocije, makar i prenaglašene, pa se duboko izvinjavam zbog toga ...

Ali realno, za te krajeve okružene planinama, do kojih se sa obe strane stiže tunelima od 3km, na lep način se u bajkama započinje opisom "iza sedam gora, iza sedam mora"
 
@KrCan od tvog posta iz Januara da je u tunelu Minjino brdo desnoj iskopano ukupno 1200m, dodje da je od Januara do Septembra iskopano oko 402m, sto mu dodje 1,4 metar dnevno, ostalo je jos oko 1160m ovim tempom nece ovo biti gotovo ni kraj 2024.
 
U vezi magle....nema je samo oko Požege, ili je pobegla iz Požege😀.

Sinoć kasno se vratio iz Čačka (oko ponoći). Od Uba je krenula da se spusta magla, ali koliko toliko je vidlhivost bila ok. Medjutim, pred Obrenovcem je bila takva magla da se naplatna rampa videla tek na nekih 20ak metar. Zamalo nisam promašio isključenje za Obrenovac jer se nista nije videlo, al bukvalno. Vidljivost je bila u dužini od dve isprekidane središnje linije... I nije prvi put da mi se ovo desilo.
Svakako svima koji putuju ovih dana preporučujem oprez i izbegavanje putovanja u večernjim satima.
 
Hvala Krcane.Neprincipijelnost i zakulisne radnje će napravati svaki budući projekt kao nemoguću misiju.Uvek će se naći taj jedan koji misli da može da izvuče još malo.
Te mašine što su stajale nisu stajale besplatno,ti ljudi što su tu nisu džabe tu i sve to na kraju debelo platimo.Ako već zbog ljudskih prava ne postoji način da autoput ima prioritet onda lepo kao uslov za gradjevinsku dozvolu stavite uslov da je eksproprijacija sa sve odlagalištima obavljena u procentu od 100%.
Ako misli da može da izvuče još malo, nek izvuče. Ne vidim odakle bilo kome pravo da pljuje nekog što hoće da dobije nešto što mu zakonom pripada.

Mašine su u teoriji stajale, u praksi se prebacuju na drugo gradilište, isto je i sa ljudima. Jedino ako su u tunelu blokirani ili nešto, što sumnjam, čuo bih da je tako. Ako inženjeri inače ne bi prebacivali radnike na drugi posao, kad ne mogu da rade taj što treba, pa radnici bi više stajali nego što bi radili.

Da se čeka da se odradi eksproprijacija, to bi tek odugovlačilo posao. Imaš livadu od 500m koju možeš da odradiš za deset dana, i zbog nje će svi radovi, pa i oni koji se mere godinama da čekaju? Uh, nije to baš dobra ideja. Naročito što često ne rade izvođači ni sve što mogu, evo na primer VA-Lajkovac, imaš ukrštanja sa lokalnim putevima koji su na jedan raspon, nisu pipnuti dve ipo godine rade put već.

Da su hteli da ubrzaju eksproprijaciju, mogli su one pare što su delili tokom korone, 6 milijardi evra, da izrokaju za otkup zemljišta i objekata na trasi, da daju malo bolje uslove od procenjenih, plus da koriste i te pašnjake, i kuće dok ne dođe na red da se radi. Vlasnici bi dobili pare, i još jedno 2 godine da koriste ono što su imali do sad. Stigli bi da naprave kuću ako hoće kuću, izaberu stan ako hoće stan, da nađu plac koji im odgovara i šta sve ne, ne bi im se lomilo preko kolena, gde dolaze da im prete, pričaju kako neće dobiti ništa ako odu na suđenje, i slično.
 
Vrh