Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

@Blade
Pa cuj, deonica ili ne...
Kao u kafani da kazes, pa uzecu samo kafu, ili caj, sto da mi to naplacujete kada nisam uzeo kompletan rucak sa dezertom i nekoliko tura pica :D
 
Btw trenutno se ne naplaćuje deonica od sivca do subotice. Ko putuje za suboticu iz beograda putarina je samo 290 dinara

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368023#p368023:27117bbo je napisao(la):
laki72 » Čet Jan 21, 2016 2:49 pm[/url]":27117bbo]@Blade
Pa cuj, deonica ili ne...
Kao u kafani da lazes, pa uzecu samo kafu, ili caj, sto da mi to naplacujete kada nisam uzeo kompletan rucak sa dezertom i nekoliko tura pica :D

To nije za poređenje. :sesir:
 
Deluje mi da ovi Azerbejdzanci dosta kvalitetno izvode radove. Jedva cekam da ovo bude gotovo mislim da ce da bude veliko osvezenje za nase puteve i da ce da podigne standard izgradnje puteva na jedan visi nivo.
 
Ja cu kvalitet komentarisati 2-3 godine nakon pustanja u promet, dakle negde oko 19-20-te
Do tada pozitivno mi je to sto iako je drzava kasnila sa otkupom zemljista, ``slucajem stari hrast`` i (jako bitno) ogromnim kisama, bujicama i poplavama tokom 2014. godine, ipak mi deluje da ce ovo biti jedan od retkih projekata koji nece ili nece ozbiljnije prekoraciti planirani rok za zavrsetak.
Pored toga, pozitivno mi je i sto su vec sada na nekim mestima postavljeni bukobrani, ali i to sto se uredjuje teren oko samog autoputa.
 
Voleo bih da vidim da dron nadleti odredjene deonice Koridora 10, tipa Prosek - Crvena Reka, ili Grdelicku klisuru u prolece, ako nista drugo zbog prirode i terena.
 
Pa azeri su izdasni sto se tice drona. Ovo je koji po redu, 3-4-5 snimak cele trase.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368261#p368261:3fe4qqhz je napisao(la):
MaRkOs » 22 Јан 2016 11:30 pm[/url]":3fe4qqhz]Voleo bih da vidim da dron nadleti odredjene deonice Koridora 10, tipa Prosek - Crvena Reka, ili Grdelicku klisuru u prolece, ako nista drugo zbog prirode i terena.
Па кад нема Гизма да то уради :D
 
Mogli bi svi forumasi da skupe pare za dron i da se njime prave snimci za forum.Ta ideja bi mogla da zazivi.
Mogli bi i povremeno nama koji smo na SSC za ga pozajmljujete.Vecina forumasa na SSC-u ne bi dala pare zato sto sem mene i jedno 15-ak forumasa vise niko ne slika,ne kazi fototografije/snimke i vesti .U bukvalno svakoj temi imamo neke gluposti vezane za politiku.
 
Па батали скроз ССЦ и пређи на наш Беобилд. :)
Ја сам га посећивао једно шест месеци пре једно 2,5 - 3 године и од тада никад више, више ми личи на политички форум. Беобилд је закон :pob:

Контактирао сам Гизма, па ће мо видети.
 
Gago nije Srbija Beograd, dečko je iz V. Hana, ali za ostalo u vezi tog foruma se slažem, stalna prepucavanja, i to ne samo u vezi politike, već i lične svadje i uvrede, i pametovanja... jednom sam ovde postavljao slike sa K11 i zamolio nekoga da to prebaci na SSC.... direktor ih je postavio tamo i odmah je počelo k...njanje o kvalitetu slika od onih ljudi koji nikad nikakvu sliku sa nekog gradilišta nisu postavili, samo sam lepo rekao da se moje slike više ne postavljaju tamo.

EDIT da se nadovežem, pošto pojedina lica sa SSC toliko insistiraju na kvalitetu slika bilo bi u redu da ako BB nabavi dron oni nabave GoPro i memoriju. :)
 
Извини Трагач, али не разумем ово да "није Србија Београд". Где сам ја то написао ? На форуму имамо доста тема и подтема које нису везане за Београд, а и доста наших чланова и није из Београда, што је јако добро, јер се са тиме обогађује и форум и наша сазнања.

Погрешно си ме разумео. Кроз ту реченицу сам мало у шаљивом тону предложио то што сам предложио, а никако ми на уму није било да је Београд Србија, што наравно није тачно и никада неће ни бити.
 
Na SSC-u ima dosta kvalitetnih reportaža sa gradilišta po Srbiji ,dok na temi Beograd ima par forumaša koji postavljaju reportaže samo na SSC-u ali ima i dosta politike,prepucavanja.
 
Gde su te teme i podteme koje nisu vezane za Beograd osim na ovom podforumu gde ih ima 2-3 aktivne :D
 
Nikako da pitam...(Izvinjavam se što prekidam trenutnu diskusiju), jel se zna kada će početi izgradnja deonica Obrenovac-Ub i Obrenovac-Beogradska obilaznica?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368457#p368457:1943ryky je napisao(la):
Blade » Sun Jan 24, 2016 12:19 pm[/url]":1943ryky]Nikako da pitam...(Izvinjavam se što prekidam trenutnu diskusiju), jel se zna kada će početi izgradnja deonica Obrenovac-Ub i Obrenovac-Beogradska obilaznica?
Deonica Obrenovac-Ub je vec u izgradnji i rok je valjda 2017 godina.
A Obrenovac-Surcin ce raditi Kinezi.
Sta mislite o mojoj ideji za dron?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368277#p368277:hx9fel0o je napisao(la):
Гага » 23 Јан 2016 02:15 am[/url]":hx9fel0o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368261#p368261:hx9fel0o je napisao(la):
MaRkOs » 22 Јан 2016 11:30 pm[/url]":hx9fel0o]Voleo bih da vidim da dron nadleti odredjene deonice Koridora 10, tipa Prosek - Crvena Reka, ili Grdelicku klisuru u prolece, ako nista drugo zbog prirode i terena.
Па кад нема Гизма да то уради :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368411#p368411:hx9fel0o je napisao(la):
autoputevi kao hobi » 23 Јан 2016 10:30 pm[/url]":hx9fel0o]Mogli bi svi forumasi da skupe pare za dron i da se njime prave snimci za forum.Ta ideja bi mogla da zazivi.
Mogli bi i povremeno nama koji smo na SSC za ga pozajmljujete.Vecina forumasa na SSC-u ne bi dala pare zato sto sem mene i jedno 15-ak forumasa vise niko ne slika,ne kazi fototografije/snimke i vesti .U bukvalno svakoj temi imamo neke gluposti vezane za politiku.

Контактирао сам Гизма, па ће мо видети.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368463#p368463:hx9fel0o je napisao(la):
autoputevi kao hobi » 24 Јан 2016 11:39 am[/url]":hx9fel0o]
Sta mislite o mojoj ideji za dron?

@Маркос и
@Аутопутеви као хоби

Што се тиче беспилотне летелице и снимања заборавите на то.
Идеја од Аутопутеви као хоби није лоша, чак шта више добра је, али кад већ имамо Гизма који то професионално ради и коме је то посао, зашто би се набављала беспилотна летелица.

Зашто сам написао да заборавимо снимање и остало.

Јавио ми се Гизмо и каже да од 1. јануара ове године је на снази уредба о беспилотним летелицама која је свима онима који их имају и који се баве тим послом, озбиљно закомликовала посао. За свако летење мора да се тражи дозвола пет (5) дана раније, а за снимање из ваздуха морају да се траже дозволе од војске.

А и цена беспилотних летелица није баш ни мала, од 800 до 4.000 еврића, наравно у зависности од самог типа беспилотне летелице, опреме тј. која је камера, броја функција, итд. Уосталом то Гизмо најбоље зна.
 
E super ovo za dozvole.
Prenecu svom klincu od 9 godina da mora da prizemlji svoj helikopter koji doduse nije bas u stanju da radi ono sto mogu viseelisni dronovi, ali svakako moze da posluzi i za snimanje.

A gospodi iz vojske, na celu sa ministrom sto voli "novinarke koje klece" preporucujem da prvo pogledaju street view, bingmaps i slicne, pa nek se zapitaju koliko mogu da se "sakriju sa neba" na takve konvencionalne nacine i zabrane?!
Ili da malo ukljuce glavice pa da mudrije postupaju...
je**** ih ogranicenja i njihove besmislene uredbe, da ih...
 
Vrh