Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ne zanima ni mene, samo hocu da ti kazem, da autoput ne mora da bude uslovljen frekvencijom saobraćaja, nego razlog za njegovu izgradnju moze da bude jednostavan. Da se zemlja saobraćajno poveze. I tamo ljudi zive, rade i putuju, kao sto se i u tom pravcu odvija teretni saobracaj. Tako ce se svaki vid putovanja olaksati autoputem. Zasto da ta Zapadna Srbija bude vecito slepo crevo?
 
Tvojom logikom bi svako selo moglo da ima i aerodrom i redovne avionske linije bez obzira na broj putnika, da Srbija bude povezana.
 
Ocu da idem u cg autoputem da nemoram stalno da idem avionom jednostvan razlog da se izgradi ma koliko da kosta itako bacamo pare na koje kakve glujposti
 
Изградиће се. Ал једно ме копка: ако је толико возача који неће да возе ако није аутопут, да л то значи да смо ми, можебити, малко размажени, или не знамо добро да возимо??
 
to je kompleksno pitanje.

nije isto voziti cca 600 km dobrim magistralnim putevima i cca 600 km do cg. ibarska magistrala nije magistrala. put kroz belo polje zna dosta da se oduži sa malom prosečnom brzinom. kroz PG se vozi kroz grad sa sve semaforima.....
 
Meni je recimo interesantna stvar da ce izgradnjom autoputa ibarska mozda postati toliko rasterecena da ce mi biti draza voznja istom nego autoputem, plus jeftinija je (ali nije to bitan razlog) :) . Meni i jos gomili kamiona ako ne bude bila obaveza njihova da koriste autoput.
Projektovani prihod bi mogao da se umanji time sto ce dosta ljudi nastaviti da koriste ibarsku m, ako im ne bude odgovaralo da redovno placaju putarinu. A s obzirom na PGDS na granici isplativosti, tesko da ce vinjete postojati kao opcija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=362902#p362902:1qbh6lq8 je napisao(la):
Mel » Sre Dec 16, 2015 1:59 pm[/url]":1qbh6lq8]Tvojom logikom bi svako selo moglo da ima i aerodrom i redovne avionske linije bez obzira na broj putnika, da Srbija bude povezana.

Uh, uh...Ti ga sada zacepi, bas onako, ode daleko...Ne mora da ima svako selo auto-put i ne treba da ima. Ali jedna regija bi trebalo da ima autoput koji kroz nju prolazi i povezuje je sa glavnim gradom i ostalim regijama drzave.
 
@direktor je jedini razlog zbog koga bi opravdao AP do CG :gobb: Ostali argumenti su nikakvi. Privreda u jugozapadnoj Srbiji moze sasvim dobro da se razvije i sa postojecom magistralom. Par hiljada vozila koja putuju do Bgd 1-2 sata duze nije opravdanje za takvu investiciju. Argument o privrednom razvoju Leskovca ili Paracina dovoljno govori koliko autoput pomaze. Bas nista
 
Pa nisam zacepio, u Uzicu postoji aerodrom (bivsi vojni, sada civilni) i javno preduzece koje gazduje aerodromom, prica se sve vreme o tome kako aerodrom je potreban zbog izvoza iz Z.Srbije, malina, itd.

A niko ne zna kakav je put koji vodi do tog aerodroma, nisam siguran da li veci sleper uopste moze da stigne do tamo.
Zanima me i koliko je aviona poletelo sa i sletelo na taj aerodrom.

Uglavnom, za sad mrtva trka da li ce biti bolje ici autoputem ili avionom do Uzica.

Bacanje para ni na sta.
 
To je opet daleko. Mislim da je autoput vise nego dovoljan. Necemo preterivati. Meni licno taj Koridor 11, ako zatreba jednom, dvaput godisnje. Ali ce nekome trebati mnogo vise od toga.
 
dovoljan jeste, potreban je diskutabilno.

pominjani 2+2 bi recimo bio potreban i dovoljan
 
Naravno da je diskutabilno, sto ovim i pokazujemo. Ali najjednostavniji argumet je da ne moze da skodi autoput na toj deonici, sto bi rekao velikan naseg glumista, Lane Gutovic. A kada ne skodi, onda koristi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=362692#p362692:1rfyjcs9 je napisao(la):
laki72 » 15 Dec 2015 02:10 am[/url]":1rfyjcs9]@Mekbejn
Jersey barijere na 1+1 ???
:-\
Upravo poucen iskustvom sa obilaznice i nedovrsenog puta ka NS ili SU.
Bezbednost pre brzine :)

Salu na stranu, 2+2 je ok (pogotovo sa jersey barijerama :))
 
@Blade
a da nije tebi malo dosadno, pa resio da zaj...s?
 
Rekonstruisati Barsku prugu na brzine ~ 200 km/h, kupiti tonu novih vagona i lokomotiva i svi zadovoljni.
 
Napraviti kosmodrom u okolini Arandjelovca. Al ladno covek pominje ponikve kao aerodrom :lol: Pre ce juzni bulevar u Beogradu da prodje kao aerodrom nego Ponikve :mrgreen:

PS: Ova rasprava se debelo ispucala. Nista novo se ne govori :D

Ima li kakvih pomaka na trasi? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=362929#p362929:xjylnpsv je napisao(la):
Mel » Sre Dec 16, 2015 2:48 pm[/url]":xjylnpsv]@Blade
a da nije tebi malo dosadno, pa resio da zaj...s?

Ne. I dalje ne vidim nikakav argumet da se ne uradi pun profil autoputa. Mozda sam i rekao. Meni ce taj autoput trebati jednom, dvaput, mozda i nijednom godisnje. Ali u ovoj zemlji nije zanemarljiv broj ljudi za koje ce taj autoput biti velika stvar.

Nego, nikako da pitam,...jel ima neka, bar okvirna informacija, kada ce zavrsiti bar neka deonica ovog projekta i biti pustena u saobracaj?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363046#p363046:21te44l0 je napisao(la):
Blade » Today, 04:14[/url]":21te44l0] I dalje ne vidim nikakav argumet da se ne uradi pun profil autoputa.


PGDS
 
@Orfanelin

"Ladno pominjem" jer ti ladno od svog poreza placas funkcionisanje tog aerodroma i JP zaduzenog za isti, pa zvao se on aerodrom ponikve ili stocna pijaca ponikve, tvoje pare tamo idu, pominjao ja to ili ne.
Pominjem ga u kontekstu saobracajne infrastrukture koja ne opravdava ulozena sredstva.
 
Moraces da izneses nesto povezano sa realnoscu da bi te neko saslusao.

Tu aerodroma nema, infrastrukture nema. Ima samo pola piste koja je zakrpljena da bi sportski avioni mogli da polecu. To sto postoji agencija za upravljenje aerodromom samo znaci da se nekad DS a sada SNS sluzio svim metodama da bi svoje poslusnike zaposlio na nepostojeca radna mesta. A verovatno su imali neku zadnju nameru da nekoga iz vlasti navedu na ulaganje u taj aerodrom.

Znaci nema infrastrukture, nema puta, nema aerodroma. Ima samo 10 ljudi (ako i toliko) u agenciji koja upravlja svim tim sto ne postoji.
 
znaci, nema ni para ulozenih u sve to? ok, sad sam mirniji malo, hvala.
 
Nema ulaganja nikakvih, jer su ljudi prokleti. Al to nema veze sa ovim forumum i ovom temom.
 
"jer su ljudi prokleti", tumacim i dalje. Jp postoji, zaposleni postoje, ulaganja postoje, verovao ili ne.
Ponikve su primer i paralela nepotrebnom ulaganju.
Razumecu ako ti je tesko to da shvatis, vrati se malo unazad da vidis zasto sam ih pomenuo, ako vec zelis da kritikujes moje pominjanje istih.
Poenta je da ce tako Uzice (jugozapadna srbija) proci i sa autoputem koji bi se u punom obimu eventualno izgradio. Utoliko ima veze sa diskusijom koja je zapoceta, ali da, u pravu si, nema veze sa temom.
 
Vrh