Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Надамо се да ће ускоро кренути са радовима. То је једино што можемо.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700972#p700972:3w2yrk5m je napisao(la):
MiraC » Uto Jan 21, 2020 8:26 pm[/url]":3w2yrk5m]Ja sam.cula isto neprovereno da se sa strane Markovice radi / buši, ima nekih aktivnosti. Dok u Lucanima jos nista nema.
Miro, jedno pitanjce za tebe. Da li znas koliko su placali parcele po aru u tvom kraju?. Pitam zbog toga sto danas u KV se prica da u selima izmedju KV i CA a pripadaju jos opstini Kraljevo, placaju bednih 45 evra po aru a navodno u cacanskim selima je cena i do 200 evra. Pozz
 
Dragane, ehhhh daleko smo mi od toga ( koliko sam upoznata).

Pazi ovde je priča da se eksprop.odradila samo na delovima za tunele, da su tu papiri regulisani, ostalo stoji i čeka.

Mene čudi da se to ovamo na Moravskom već radi a na delu do Pž ni najave. Ima par ljudi iz Lucana koji su zakačeni sa ap i javiće kad ponude novac,ali za sad nema vesti.
Isto tako, skoro je bio sastanak naseg predsednika i kineza gde su se dogovorili da do marta rese sve papiroloski, sto zanci da se jos nista nije resilo sto se trase tice. Prilipac je plodna zemlja morali bi da plate pošteno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701984#p701984:1unoubp8 je napisao(la):
MiraC » Pet Jan 24, 2020 8:15 pm[/url]":1unoubp8]Dragane, ehhhh daleko smo mi od toga ( koliko sam upoznata).

Pazi ovde je priča da se eksprop.odradila samo na delovima za tunele, da su tu papiri regulisani, ostalo stoji i čeka.

Mene čudi da se to ovamo na Moravskom već radi a na delu do Pž ni najave. Ima par ljudi iz Lucana koji su zakačeni sa ap i javiće kad ponude novac,ali za sad nema vesti.
Isto tako, skoro je bio sastanak naseg predsednika i kineza gde su se dogovorili da do marta rese sve papiroloski, sto zanci da se jos nista nije resilo sto se trase tice. Prilipac je plodna zemlja morali bi da plate pošteno
Hvala Miro, ja ne znam koliko su daleko stigli sa eksproprijacijom kod nas, u Nemackoj sam, ali pratim svakodnevno vesti iz Kraljeva. Jedan opozicionar je danas naveo da je cena od 45 do 85 evra, u zavisnosti od lokacije.
 
Videla sam, mislim da svi prate ovaj Moravski koridor po meni jako bitan da se Ibarska precrta kao jedina opcija,ali jos će vode proteći dok krene ozbiljan rad.

Jedno je očito, na Moravskom se uveliko govori o nekim cenama a ovamo nista. Ne znam zasto je niska cena pojedinih delova, jesu li blizu vode, možda ako se vodi kao plavno zemljiste koje je neupotrebljivo za rad i stanovanje. Naravno, ne znam postoji li takva kategorija samo kazem. A sta reci na cenu na delu do Surčina, kao da vrse eksproprijaciju stambenih zgrada...
 
Zadnja meni poznata prodata parcela na uglu Vojvodjanske u Dr Ivana Ribara površine oko 30 ari prodata za preko 2 miliona eur. Dakle preko 70k eur po aru. To je sam kraj blokova i tu će negde da stigne autoput. Tako da, svo to zemljište na potezu obilaznica do NBG će biti ili je već zlata vredna.
Dakle cena je tu u rangu cena na Dedinju.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702170#p702170:1jb87t07 je napisao(la):
ilija » Sub Jan 25, 2020 3:49 pm[/url]":1jb87t07]Gornji Milanovac -- U Velikoj sali Opštine prezentovan je Plan detaljne regulacije za izgradnju pristupne saobraćajnice "Gornji Milanovac - Petlja Takovo".

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1646603


Slepci. Sramota da ih bude da ne mogu da izgrade 10 km nove saobracajnice. Ako ne isprave krivine i ne isele kuce od klaticeva do rampe, nisu nista uradili. Slepci. Samo da se nesto uradi brzo jeftino da se sklepa na brzinu. Ako xe da urade kako treba, treba prosiriti postojecu trasu za po 1 m svaku traku, ispraviti krivine i par brda od rampe do Klaticeva i uraditi kanale pored puta i zastitu. I iseliti dosta kuca pored puta.
 
Prijavljivao sam i ja... za utehu, izgleda da su ukinuli naplatnu rampu Jakovo
 
Nemam nikakve novosti, ali imam jedan zakljucak, rezime. Iako mi put autoputem od BG do GM izadje drasticno skuplji, putovanje je pravo zadovoljstvo. Usteda vremena nije velika na toj relaciji (oko 15 min bez bez guzve, a sa guzvom je neizvesno). Krupna prednost je to "neizvesno" i sada se moze planirati put. Moja prednost u odnosu na ostale koji idu do Preljine je, sto u Takovu nikad nema guzve. Vozio sam i sa 2 bicikla na krovu i buka i potrosnja na 130 km/h je ogromna, tako da sam vozio do 100 km/h i duze sam putovao oko 15 min, sto nije strasno, ali ono sto je velika razlika u odnosu na magistralu je, sto nema velikih kocenja i ubrzavanja i sto ne brinem za bicikle i opterecenje nosaca. Sta da kazem nego da jedva cekam da se uradi i put do Pozege, dalje do Pestera, gde je stvarno prelepa priroda i sjajno mesto za jednodnevni izlet iz mog GM-a. Mozda dozivim i da se autoputem spoji do CG mora, pa da bude i vikend kupanja :)
 
Mozda je oftopik, ali kakva je sada situacija sa radovima na putu do Zlatibora, tj ima li preporuke za alternativne rute ili samo hrabro napred? Ide raspust, za vikend planiramo malo porodicno da pobegnemo iz Beograda, koliko da se nadisemo normalnog vazduha.
 
То најбоље знају власта и браник. Па кад виде сигурно ће одговорити!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Samo napred!
Radovi su stali, uglavnom.
Ovihcdana postavljana je ograda na dva mesta uz semafore, samo u radno vreme. Međutim, kratke su deonice, sa optičkom vidljivošću, pa se i semafori brzo okreću. Uglavnom, tek nekoliko minuta.
Zimske na točkove, lance u gepek i gas. Pazite na radare, kamere ivklizav put.
Prijatan odmor!
 
Gugl mi je poslao mejl da su prihvatili moj predlog. Pretpostavljam da nisam bio jedini koji je prijavio
Sta sledece prijavljujemo?
ff9de11abb2b525cd6a9ebb8794322fc.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702563#p702563:fee9oq8a je napisao(la):
zainteresovan » Pon Jan 27, 2020 12:47 pm[/url]":fee9oq8a]Mozda je oftopik, ali kakva je sada situacija sa radovima na putu do Zlatibora, tj ima li preporuke za alternativne rute ili samo hrabro napred? Ide raspust, za vikend planiramo malo porodicno da pobegnemo iz Beograda, koliko da se nadisemo normalnog vazduha.
Požega- Užice nema radova. Ako rade nesto ka Zl u februaru svaka im čast,ali neko će znati pravo stanje.

EDIT: vec je kolega napisao da postoje radovi ka Zl i dao pametne predloge!

Srećan put i dobro došli u naše krajeve!
 
Ne napisah malopre da su ovi radovi i semafori od Ue ka Zl oko Mačkata, i to samo u radno vreme. Brzo idu i možda su i završili, nisam išao nekoliko dana. Mašina pobija stubove za zaštitnu ogradu, radnici dodaju profile i dnevno urade prilično.
Ulazimo u vreme kada sneg može brzo i iznenadno da pada i da ispred Bele Zemlje i kod Čajetine za tren napravi čep, posebno zbog nespremnih i plašljivih vozača i kamiona koje policija tradicionalno zakasni da isključi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702611#p702611:1cszwa4o je napisao(la):
blagic » Pon Jan 27, 2020 5:23 pm[/url]":1cszwa4o]Gugl mi je poslao mejl da su prihvatili moj predlog. Pretpostavljam da nisam bio jedini koji je prijavio
Sta sledece prijavljujemo?
ff9de11abb2b525cd6a9ebb8794322fc.jpg
Prijavio sam i ja preko tvog linka, nema je vise na mapama.
 
Ово личи на оно после 1945.
Пут ће проћи, а даћемо вам колико ми мислимо да би требало. Још само да они у кожним капутима почну да ноћу посећују оне што се буне. Такви сад носе капуљаче.
 
Vrh