Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

branik":2lkm3nwi je napisao(la):
Ово личи на оно после 1945.
Пут ће проћи, а даћемо вам колико ми мислимо да би требало. Још само да они у кожним капутима почну да ноћу посећују оне што се буне. Такви сад носе капуљаче.
И најбоље,ако би свакога појединачно питао за цену ни Брунеји неби били у стању да то приведу крају.....

Послато са SM-G9500 помоћу Тапатока
 
Стави се у позицију власника земље поред Мораве.
При томе, хајде да занемаримо емотивну компоненту, претке, наследство... Хајде само да причамо о томе да паметно коришћење неколико десетина ари једној породици може да буде леп извор прихода.
А онда за то добијеш 80е по ару.
 
Zbog takvih je Batajnica ostala bez priključka na auto put(obilaznicu). Zato je možda i bolje da se pojave ovi u mantilima.
 
Bolje možda, dok se jednom ne pojaviš sa prijemne strane te batine :D
 
Kako god ali zbog par lokalnih seljačina Batajnička petlja nije završena evo već 8 godina.
 
Ako je u pitanju obradiva povrsina sve dok se dobije realna vrednost te zemlje dobro je. Ne mozes mi reci da ne mozes kupiti slicnu njivu u blizini za taj novac. Problem moze da bude kada autoput prolazi kroz sredinu njive. Pa ti drzava plati za deo a ostanu ti po patrljak zemlje od par ari sa obe strane puta.
A sta ako se eksproprijacija vrsi nad parcelom na kojoj je kuca? Ne mozes samo reci evo ti novac i izadji iz kuce za mesec dana. Ta porodica mora naci drugo mesto gde ce kupiti plac ili imanje, sagraditi sebi novo domacinstvo itd. Nekome ko je vec zagazio u petu ili sestu deceniju zivota sigurno nije do novog pocetka.
A o emotivnoj vezanosti naseg seljaka za zemlju ne bih komentrisao.
U svakom slucaju mislim da bi drzava trebalo da isplati barem 20% vise od realne cene zemljista. S obzirom da prinudno uzima tu zemlju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702810#p702810:2pkiauwu je napisao(la):
blagic » Uto Jan 28, 2020 2:39 pm[/url]":2pkiauwu]Ako je u pitanju obradiva povrsina sve dok se dobije realna vrednost te zemlje dobro je. Ne mozes mi reci da ne mozes kupiti slicnu njivu u blizini za taj novac. Problem moze da bude kada autoput prolazi kroz sredinu njive. Pa ti drzava plati za deo a ostanu ti po patrljak zemlje od par ari sa obe strane puta.
A sta ako se eksproprijacija vrsi nad parcelom na kojoj je kuca? Ne mozes samo reci evo ti novac i izadji iz kuce za mesec dana. Ta porodica mora naci drugo mesto gde ce kupiti plac ili imanje, sagraditi sebi novo domacinstvo itd. Nekome ko je vec zagazio u petu ili sestu deceniju zivota sigurno nije do novog pocetka.
A o emotivnoj vezanosti naseg seljaka za zemlju ne bih komentrisao.
U svakom slucaju mislim da bi drzava trebalo da isplati barem 20% vise od realne cene zemljista. S obzirom da prinudno uzima tu zemlju.
Kad presece autoput po sred njivu to je najbolja situacija, jer onda papreno moze da proda obe strane, nekoj firmi za magacin i slicno. ozbiljna lovica je tu
 
Pa zar nije zabranjeno graditi ista pored autoputa? Cak i kod Simanovaca ne postoji direktni silazak sa autoputa u one silne hale vec postoji poseban prilazni put.
Tvoja teza ima smisla samo ako se na tom delu postoji plan za neku industrijsku zonu ili slicno.
 
Има ли новости о тунелима ка Пожеги?

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Imamo li kakav info da li se nesto pomera vezano za deonicu Čačak Požega?
Prošao sam pre mesec ipo dana, zavrsavali su onaj kamp kod Parmenca ili kako se vec zove mesto.
 
Сада сам одгледао коридоре, поред наравно самопромоције плавуше, било је неколико информација везано за овај део Србије. Прво у марту ваљда треба да крене изградња брзе саобраћајнице Ваљево - Иверак односно АП. Шта подразумевају под брзом саобраћајницом није речено, колико ће радови трајати није речено. Наравно да експропријација није ни почела. Није било ни помена за деоницу Пожега - Котроман и то је очигледно на дугом штапу. Аеродром Поникве ће бити унапрећен.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=702773#p702773:1rm1rekk je napisao(la):
Jankauskas » Uto Jan 28, 2020 1:59 pm[/url]":1rm1rekk]Kako god ali zbog par lokalnih seljačina Batajnička petlja nije završena evo već 8 godina.

Razumem tvoju frustraciju (zato što je delom i moja:) i moguće da su u pitanju seljačine, ali rekao bih da zemlja koja nije u stanju da 8 godina efektivno vodi i završi sudski proces ima veći problem od nekih tamo lokalnih seljačina, ako su seljačine.

Jednostavna rešenja preko kolena su tako zavodljiva, brza, čini se opravdana itd (jedino što, avaj:), umeju da donesu Orbane, Putine, Miloševiće ili, u krajnjoj liniji i Hitlere...). Graditi efikasno nezavisno sudstvo i efikasni sistem koji je u stanju da izađe na kraj sa bahatim seljačinama, kao i svim onim koji bi da ga zloupotrebljavaju i blokiraju, je sporije, dosadno, mnogo teže. Tako passe.

No, ujedno i jedino ispravno.

Problem sa čikama u mantilima je što, čak i ako tako počnu, ne staju na lokalnim seljačinama. I nikada i nikoga ne pitaju za pravdu i javni interes, već ga sami tumače batinom na koju imaju monopol.
 
Jel mora se slusa ova propaganda hitlerizacije politickih neistomisljenika? Zvuci ko sorosizam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703145#p703145:1cbrb3k5 je napisao(la):
Earthmoving » Wed Jan 29, 2020 5:08 pm[/url]":1cbrb3k5]Jel mora se slusa ova propaganda hitlerizacije politickih neistomisljenika? Zvuci ko sorosizam.
OT: Nije niko nikog "hitlerizovao" već je obkašnjeno zašto nije pametno nekom dati pravo da silom rešava stvari, ma koliko nas te stvari nervirale.
 
Dobih ja neki mini info u medjuvremenu.
Vecina Kineza je otisla u Kinu, za njihovu NG, medjutim zbog novonastale situacije i virusa, ne zna se ni da li se vracaju ili ce do daljnjeg ostati tamo, pricaju da radovi mozda nece krenuti ceo februar, a mozda i mart...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703145#p703145:1kub2ip5 je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jan 29, 2020 6:08 pm[/url]":1kub2ip5]Jel mora se slusa ova propaganda hitlerizacije politickih neistomisljenika? Zvuci ko sorosizam.

Ta karakterizacija je u uhu slušaoca (da parafraziram onu o lepoti:) Tj. kad bih ja sada rekao na šta meni zvuči sve što ti ovde sasipaš u smislu svog doživljaja sveta i politike u njemu po raznim temama, uvredio bi se i ti sigurno ;) , a ne bi značilo da sam u pravu. Iako jesam :lol:
 
Juče su na radiju javili da su radovi u tunelu Brančić i da se vozi jednom trakom. Šta se događa? Neko tekuće održavanje ili popušta kvalitetna gradnja ?
 
Navedite dokaze ako tvrdite da su Putin, Orban, Milosevic... silom radili eksproprijaciju. Ako nisu, ne znam zasto ih spominjete povezano sa tim kontekstom.
 
нису, Путин и Орбан имају ефикасно судство. За Милошевића не знам, али опет ту није ни могло бити већих пројеката због русваја у држави извазваних безобразлуком драгих нам комшија и белосветских хохштаплера

Са спорим судством то се дешава као оно у Кини - лепо му протерај аутопут директ на кућу па да видимо колико ће да издржи! Мада, то је било пре пар година, до сад би требало да су се и у том сектору средили
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703155#p703155:2nhytgdt je napisao(la):
Tintoreto » Sre Jan 29, 2020 5:49 pm[/url]":2nhytgdt]Dobih ja neki mini info u medjuvremenu.
Vecina Kineza je otisla u Kinu, za njihovu NG, medjutim zbog novonastale situacije i virusa, ne zna se ni da li se vracaju ili ce do daljnjeg ostati tamo, pricaju da radovi mozda nece krenuti ceo februar, a mozda i mart...
Iskreno i bolje je da ostanu pored svojih porodica dok sve ne prodje. Prvo da ne sire virus pa makar bio i obican grip, a drugo glupo je nekog terati da ode preko pola sveta a porodica mu ugrozena. Treci razlog je to sto u globalu mesec dana nece ciniti puno kad nisu krenuli u maju kako je receno. I cetvrto eto odlican izgovor sto se nije stiglo sa radovima dokle je receno....

Hvala na dojavljenim informacijama!
 
Ljudi moji, dao Bog da ovo sa virusom prođe za mesec dana...
Ali nešto ne verujem... :(
 
Njima je svakako praznik - Nova godina i tada se tradicionalno porodice okupljaju. I da nije priče o virusu, radova ne bi bilo. Svi bi otišli. Pre kraja februara, ili 1.marta, ne očekujem nikakav ozbiljan rad.
Sad će i mrazevi i sneg, odmah posle ovog trenutnog otopljenja. Ako su smeštaj završili, pripremili prostore i kad se vrate, mogu da krenu punom parom. Nadajmo se.
 
Vrh