Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Znam da je logika u Srbiji neupotrebljiv pojam, bar kad su u pitanju ljudi na vlasti, ali u vezi deonice Ljig Preljina da bi se razumelo o cemu se radi moramo se vratiti u to vreme./da ne idem jos dalje u pokusaj davanja celog AP pod koncesiju/. Naime sve je to posledica posete Tadica i delegacije Srbije Azerbedzanu, gde je u nacelu odobren kredit od 300 m $ i tu lezi odgovor za tu deonicu! Naime u svim kalkulacijama se pokusavalo da se ta deonica odradi od petlje danasnje u Ljigu, pa do Pakovrace, ali ni teoretski sa tim iznosom kredita to nije bilo moguce odraditi, onda su isekli do Preljine, ali i dalje je bilo nemoguce ugurati tunel Brancici! I to je to doslo se do toga sto je u tom trenutku zaista bilo izvodljivo. Imajte u vidu da je expropriacija na tih 40km daleko jeftinija nego na pocetnim deonicama od Bg pa dalje ka Ca! Bilo je i preskupo te sve pare skrcati na prvu deonicu jer bi most pojeo skoro sve! Daleko od toga da se sad svrstavam na ove ili one, ali morate razumeti da su tada uslovi kreditiranja bili potpuno drugaciji, a da je "glinena" finansirana iz budzeta, tako da su se tu razvili svi moguci kasnije vidjeni virusi i posledice! Naravno kao i ranije vidjeno, za to nikad niko nije odgovarao, niti ce!
Razumem vase frustracije na naplatnoj u Preljini, ali verujte mi i ja mesecno platim i do 600$ putarinu, pa i preko toga i te kako cesto zaglavim na putevima koji imaju i po 8 traka, a pitanje e taga se uopste ne postavlja! To se podrazumeva da mora imati svako auto i tu nema polemike! Doduse sve je tako pojednostavljeno da je to milina!
Prezauzet sam poslovno, pa me nema sa komentarima, ali vas redovno pratim.
Pozdrav i zahvalnost svima koji nas ovde detaljno informisete! :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691108#p691108:2qg8hyu9 je napisao(la):
Kartograf » Sub Dec 21, 2019 12:10 pm[/url]":2qg8hyu9]A vinjete bi sve rešile, bez muke i nauke. Ali nikad ih neće uvesti.

Neće da bi mogli lakše da ubijaju ili da ponižavaju normalan narod koji stoji u redu za putarinu

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689618#p689618:2qg8hyu9 je napisao(la):
Pendolino » Pon Dec 16, 2019 9:52 pm[/url]":2qg8hyu9]Pogledajte obavezno.
:oops:
https://twitter.com/i/status/1206467465884160000

Ako nešto mrzim to su blinkeri i policija kod SIV-a na svakom ćošku u vreme prolaska bitnih.
!!!Ovo je komentar protiv takvog ponašanja, a ne protiv ove vlasti. I vozač onog bahatog "žutog" ministra je zgazio devojku što je krenula prvi dan na posao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691353#p691353:2br5ujaj je napisao(la):
KrCan » Sun Dec 22, 2019 11:19 am[/url]":2br5ujaj]
Bilo je i preskupo te sve pare skrcati na prvu deonicu jer bi most pojeo skoro sve!
Tišična populistička logika srpskih političara. Nećemo da napravimo nešto korisno (autoput do Obrenovca) jer mnogo bolje zvuči da se napravi autoput ka zapadnoj Srbiji. Na prvi pogled ispravno - to jeste bio bitniji zadatak. E sad, to što smo na kraju smo dobili put koji nije mogao da se koristi dok se ne izgradi onaj prvi put i još 50km puta, to nije bitno. Važno je podilaziti glasačima.

Samo mi nije jasno koliko je ekipa na vlasti mislila da su ti spomenuti glasači glupi. Jer nisam baš siguran da su Čačane ubedili da im je napravljeno nešto korisno dok su se i dalje vozili Ibarskom umesto auto-putem.
 
Evo da se i ja javim, juče popodne oko 17h stigao u Preljini, nije bilo gužve. Danas sam se vratio i video zamisao rešenja gužvi - na kraju petlje Preljina u pravcu ka Beogradu se priprema nova naplatna stanica, verovatno i logički samo za pravac ka Beogradu, označene su enp trake na asfaltu i postavljena je jedna kućica, verovatno neki trafo ili šta već. Znači, postojeća stanica će biti u potpunosti za pravac iz pravca Beograda a ova nova za suprotni pravac. Nije loše rešenje jer ako se zaista završi deonica do Požege za 2 ili 2 ipo godine a ne bude gotova nova petlja u Konjevićima, eventualna čeona pre petlje sadašnje bi bila nekorisna. Inače, Preljina-Borča preko obilaznice i t6 saobraćajnice, 1h 30 min.
 
Ovo je odlicna ideja, a nadam se da se i realizuje, posto sinoc videh da se posle rampe na ukljucenju ima suzenje i iscrtavaju se dve trake za ENP.

Inace jucerasca vremena polazak u 20:15 sa Bele Zemlje (7 km od UE) do Preljine 1h a od Preljine do Surcinske petlje jos 1h. Definitivno birati vremena polaska i konsultivati Gmaps zbog guzvi.

Definitivno usko grlo ce biti most kod Ostruznice u narednom periodu. Sa centar grada je bolja opcija ulaska u grad preko Dobanovacke petlje i auto puta kroz NBG ako nisu spicevi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ne kapiram zašto se nije odlučilo da AP ide preko Mladenovca ako već nije bilo keša da se gradi AP od BG-a jer su krediti bili preskupi, a most preko save ili rešavanje klizišta problem.
tu imate do malog požarevca već gotov AP, zatim skoro do Mladenovca jednu traku AP i brisan prostror koridora za AP.
tu nema skupe ekpoprijacije.
zar nije logično da kreneš da praviš AP od većeg prometa ka manjem sukcesivno kako uspevaš da obezbediš keš.
pa i da se stiglo "samo" do Rudnika, i to rešava najveći deo problema i deonica sa najvećom gužvom.
nije na ibarskoj bio problem kako doći od ljiga do preljine, već kako doći od BG-a do ćelija. posle je bilo milina voziti.
 
Pa koja je korist AP preko Mladenovca. Da li znaš šta si napisao. Razmisli pa napiši. AP treba sa poveže Bgd sa Zapadnom Srbijom i trasa je 100% ispravna. E sad kako je sve to odrađeno svi znamo. Znam da je sad Ča-NS 2 sata i malo jače što je fenomenalno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ako Bog da i ako Politicari odrzaju obecanje :kafa: i ako se sloze sile Kosmicke federacije, Mladenovac ce biti povezan autoputrm sa Arandjelovcem i Kragujevac ce biti povezan sa Moravskim koridorom. To je sve isto preko pptrebmo kao i Ruma Sabac. I da dodje AP do Bora jer tamo je blagi ocaj...

Da videh sad po danu:) iscrtavaju se trake za novu rampu u Preljini. To bi onda treba uskoro da se sredi. Ma da kao oni nisu znali kolika ce guzva ce da bude kad sw cela deonica AP pusti od Preljine do Surcina. Nego oni i dalje hoce da misle da su oni zasluzni sto kao toboze sad resavaju guzve i kao toboze sad ce narodu da ucine uslugu da izgrade novu rampu. Sad su oni kao ucinili uslugu narodu sto se ne naplacuje deonica od surcina do obrenovca. Kao Vlasti su intervenisale u cilju svog naroda da se to ne naplacuje. E la Politicaru Bagro jedna kapitalisticka nikad ti necu reci hbala!

A narod se lepi na ovakve lazne autoritete ko muva na g
 
Šta pretpostavljate za tu novu naplatnu rampu, kad će biti gotova, do kraja godine, do kraja nedelje, do Božića?

Edit: informacija sa sajta puteva:

RADOVI: 16.12.2019. Radovi na državnom putu I A reda broj 2, zona kompleksa bočne naplatne stanice „Preljina“

Od 16.12.2019. godine do 01.04.2020. godine izvodiće se radovi na proširenju kompleksa naplatne stanice „Preljina“ na državnom putu I A reda broj 2, deonica Preljina (kraj izgrađenog auto-puta) – Preljina (naplatna stanica) – Preljina (veza sa državnim putem I A reda broj 2).
 
Ja sam nasao malo drugcije podatke o duzini autoputeva u "regionu". Prva Grcka sa oko 2500km, druga Madjarska oko 1500km (s tim da Madjari planiraju na njihovoj karti naoko oko 4000km autoputeva), pa tek onda Hr sa oko 1300, pa Srb sa oko 950, pa Rumunija I Bugarska oko 850km, pa Slovenija itd...
 
Ako je neko primetio na samoj petlji Preljina postoje neki podvožnjaci koji bi možda mogli da se iskoriste za buduće proširenje i novi izlaz na A2 ka Požegi. Primer ispod na slici. Most dole u crvenom krugu bi takođe mogao da se razmontira ako ništa drugo grede bi mogle da se iskoriste za neki drugi most.
Ovim rešenjem bi se proširio glavni pravac ka A5 iz pravca Beograda. Pitam se da li su projektanti namerno ovo ostavili?
 
Koliki je kapacitet naplatne rampe u Takovu? Ako svi budu krenuli tuda u cilju izbegavanja gužve kod Preljine, deluje mi da će se i tamo napraviti čep.
 
I, šta se onda dobije? Em se klatiš preko Klatičeva i regionalnog puta, em opet ideš na Ibarsku. Ćar nešto uradio vajdi. Sam benefit vremena otišao, pogoršala se bezbednost, a platio si putarinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691439#p691439:1972ucpf je napisao(la):
GavSa » Ned Dec 22, 2019 3:41 pm[/url]":1972ucpf]Pa koja je korist AP preko Mladenovca. Da li znaš šta si napisao. Razmisli pa napiši. AP treba sa poveže Bgd sa Zapadnom Srbijom i trasa je 100% ispravna. E sad kako je sve to odrađeno svi znamo. Znam da je sad Ča-NS 2 sata i malo jače što je fenomenalno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
koju zapadnu Srbiju?
zar nije ovo AP koji je trebalo da spoji CG sa Srbijom preko Čačka?
zar nisu bile 3 opcije od čačka kojima je odlučeno da ipak ide srednje lošom varijantom koja neće spojiti zapadnu Srbiju sa čačkom.
zapadna srbija (šabac, loznica, valjevo, užice, preijepolje, priboj, nova varoš) ...
samo valjevo ima neki kakav takav priključak, ostalima AP ne prolazi ni blizu.
da je AP išao preko Mladenovca, oštećeno bi bilo valjevo (60k ljudi), ali bi se dobili topola (5k), Aranđelovac (46k) i Mladenovac (23k).
AP bi bio kraći bar 30-40km što kod nas košta pola milijarde € zbog terena koji je izuetno težak sličan švajcarskim alpima i čija se gologija menja svakih 5 god.

sve sam to pisao kao odgovor da je ako nije bilo para imalo i jeftinije a ništa lošije rešenje.

ako para ima da svako selo dobije AP, onda sve ovo nije ni bitno...
pravićemo paralelan AP preko mladenovca, pa jedan između njih pored Ibarske, pa još bar dva poprečno koji bi ih spajali... da više niko nikad ne ide magistralnim putevima smrti jer život nema cenu... pa jedan obavezno ka bosilegradu da se razviju jer tamo više praktično nema ljudi jer ništa tako ne razvija kao kad ti AP prođe kroz dvorište...
 
Који број бесмислених грешака, на једном малом АП, просто не могу да се надивим. Мада када посматрам у свим областима је слично стање, потпуно расуло и дезинтеграција! Сад већ постаје јасно да је време да се почнемо " молити " да рампа у Пожеги буде адекватна, јер ће ту бити раскрсница два АП.


Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691499#p691499:1bpkzr7u je napisao(la):
branik » Sun Dec 22, 2019 8:38 pm[/url]":1bpkzr7u]I, šta se onda dobije? Em se klatiš preko Klatičeva i regionalnog puta, em opet ideš na Ibarsku. Ćar nešto uradio vajdi. Sam benefit vremena otišao, pogoršala se bezbednost, a platio si putarinu.
Dobije se da moraš da se patiš na način koji si opisao da ne bi sedeo 1,5h u koloni jer je neko rešio da napravi AP ali ne i naplatnu rampu smislene veličine, iako AP košta milijardu evra a naplatna rampa 50.000.

Obradovala me je vest da je neko ipak odlučio da će da se pravi nova rampa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691501#p691501:3sw78hhx je napisao(la):
мајстор » Ned Dec 22, 2019 8:43 pm[/url]":3sw78hhx]Који број бесмислених грешака, на једном малом АП, просто не могу да се надивим. Мада када посматрам у свим областима је слично стање, потпуно расуло и дезинтеграција! Сад већ постаје јасно да је време да се почнемо " молити " да рампа у Пожеги буде адекватна, јер ће ту бити раскрсница два АП.


Sent from my Armor_3 using Tapatalk
Moli se i za prosirenje puta koji je prikljucak na petlju Pz ili smo ga i tu nadrljali....

Stanovnici naselja Milovica Livade vec imaju ogroman problem kada se stvore kolone za Zlatibor,ovo ce im prilkljucenje napraviti jos gorim. Mislim da bi opstina tu btrebala vrc sad da kuka,pa da uvrste i ovo u planove
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691504#p691504:2zzj6ygj je napisao(la):
wk_ » Ned Dec 22, 2019 9:55 pm[/url]":2zzj6ygj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691499#p691499:2zzj6ygj je napisao(la):
branik » Sun Dec 22, 2019 8:38 pm[/url]":2zzj6ygj]I, šta se onda dobije? Em se klatiš preko Klatičeva i regionalnog puta, em opet ideš na Ibarsku. Ćar nešto uradio vajdi. Sam benefit vremena otišao, pogoršala se bezbednost, a platio si putarinu.
Dobije se da moraš da se patiš na način koji si opisao da ne bi sedeo 1,5h u koloni jer je neko rešio da napravi AP ali ne i naplatnu rampu smislene veličine, iako AP košta milijardu evra a naplatna rampa 50.000.

Obradovala me je vest da je neko ipak odlučio da će da se pravi nova rampa.
Pisao sam u smislu da u vreme moguće gužve na rampi, uopšte ne idem autoputem već Ibarskom ili preko Madenovca
 
Varijanta preko Takova nije baš najgora stvar na svetu, radije bih išao tuda nego sve vreme Ibarskom, ali nije baš pojam komfora. Put ide kroz gomilu sela sa gomilom krivina i onda se prolazi kroz centar GM, ali popreko se seče njihova glavna ulica i izlazi se na obilaznicu. Nije kraj sveta ali je razumno pitanje da li bi trebalo da se napravi valjan put tuda jer ono je definitivno bio put koji vodi do nekih sela a naprasno postao glavna spona sa ostatkom sveta.
 
Ima li nagovestaja da ce uskoro biti neka benzinska pumpa na ovih 120km ili se jos uvek cekaju dozvole? Umesto da cekaju dozvole za Preljina-Pozega, verujem da ce se i to izgraditi pa potegnuti pitanje oko te teme.
 
Takovo - GM je i dalje samo regionalni put potpuno nepripremljen za ulogu u kojoj se našao.
A vožnja sada polupraznom Ibarskom više nije tako strašna. Provereno više puta.
 
msksim1":2b5753gi je napisao(la):
Ako Bog da i ako Politicari odrzaju obecanje :kafa: i ako se sloze sile Kosmicke federacije, Mladenovac ce biti povezan autoputrm sa Arandjelovcem i Kragujevac ce biti povezan sa Moravskim koridorom. To je sve isto preko pptrebmo kao i Ruma Sabac. I da dodje AP do Bora jer tamo je blagi ocaj...

Da videh sad po danu:) iscrtavaju se trake za novu rampu u Preljini. To bi onda treba uskoro da se sredi. Ma da kao oni nisu znali kolika ce guzva ce da bude kad sw cela deonica AP pusti od Preljine do Surcina. Nego oni i dalje hoce da misle da su oni zasluzni sto kao toboze sad resavaju guzve i kao toboze sad ce narodu da ucine uslugu da izgrade novu rampu. Sad su oni kao ucinili uslugu narodu sto se ne naplacuje deonica od surcina do obrenovca. Kao Vlasti su intervenisale u cilju svog naroda da se to ne naplacuje. E la Politicaru Bagro jedna kapitalisticka nikad ti necu reci hbala!

A narod se lepi na ovakve lazne autoritete ko muva na g
Тако је,м....у им њихову,и треба да се наплаћује и то цела траса,зашто се не наплаћује Сурчин- Обреновац? Да се наплаћује него како и скупље ако треба...шта да нам неко даје џабе ,све преваранти.

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
 
Vrh