Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Dakle nedavno proširenje rampe nije dalo nikakav rezultat...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Savet za sve koji petkom vece idu ka Preljini, da se iskljuce u Takovu i da idu ka GM, pa magistralom do Preljine. Magistrala je sad rasterecena, a put do GM nije sjajan, ali je dug 10 km i lagano se stize za 12-13 minuta po propisu. Posle ostaje rasterecenom magistralom oko 15 min voznje. Da je razlika 2-3 minuta, pa i da se ceka, ali ta razlika je puno veca.

Sto se tag uredjaja tice, ja sam porucio nov auto u Julu i odmah kupio tag. Stajao je u polici dok mi u Septembru nije stigao auto. Nazalost, sve to izgubi smisao na "Milosu" kada smo jedan lep suncan dan krenuli iz Klaticeva (kod Takova) do Preljine da popijemo kafu (da se provozamo novim AP i uzivamo u voznji) i kada smo cekali 15 minuta, jer su u ENP traci naplacivali u kesu. U prolazu sam pitao zasto to rade, a devojka koja radi rece "Izvinjavamo se, moramo malo da rasteretimo..." Da je 70% vozila imalo tag, ne bi se cekalo vise od minut-dva,
 
Ajde nemojte platiti račun Telenoru,ratu kredita šta god... Za tag isto pravilo, ugovor na 1 dinar,uz licnu kartu i ćao,cena taga pri većim nabavkama je sigurno manja.Država kupi sistem uloži milione i onda taj sistem radi sa 30 posto kapaciteta....
 
Evo, i ja da pomognem da se smanje gužve, kupiću im vinjetu, gde ih prodaju?
Ne razumem pecanje na fore ove vlasti da su za gužve krivi oni koji ne kupuju tagove, umesto da se upre prstom na krivca, a to je vlast koji ne stavlja vinjete u ponudu. Siguran sam da bi X puta više ljudi kupilo godišnju vinjetu 50-100 evra za neograničeno kretanje autoputevima nego glupi tag.
 
Earthmoving":wmvesme7 je napisao(la):
Evo, i ja da pomognem da se smanje gužve, kupiću im vinjetu, gde ih prodaju?
Ne razumem pecanje na fore ove vlasti da su za gužve krivi oni koji ne kupuju tagove, umesto da se upre prstom na krivca, a to je vlast koji ne stavlja vinjete u ponudu. Siguran sam da bi X puta više ljudi kupilo godišnju vinjetu 50-100 evra za neograničeno kretanje autoputevima nego glupi tag.
+++ od mene

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Od rampe surcin do 10 km ispred rampe preljina 48.23 minuta:) 1.5h od 10 km od rampe preljina do rampe preljina.

Nece uvesti drzava vinjete nikad razumete nece. I sta sad jel treba da kukamo zbog toga i da teramo inat da ne kupimo tag. Ovo sinoc sto se desilo je strasno. Evo jer ja treba da stradam sto j drzava bezobrazna sto nece da uvede vinjete i sto moji aunarodnici nece da kupe tad i ko magarac da se vozim 10km 1.5h???
 
Presek stanja u Evropi za putnička vozila...

Plavo po kilometru

Crveni vinjete

Zeleni na neki drugi način(budzet)

Slika br 2 Komercijalni saobraćaj i još manji broj zemalja koje imaju vinjetu

Svetski trend je ukidanje vinjeta i mapa puteva baziranih na naplati po kilometru je značajno veća nego u Evropi.
6a3d41b8ca403dd0e89da9cb6210fa24.jpg
e0cdd227ad64ebe1ba42aadc6eb239bb.jpg
 
StaraMo":w5nxyp53 je napisao(la):
Presek stanja u Evropi za putnička vozila...

Plavo po kilometru

Crveni vinjete

Zeleni na neki drugi način(budzet)

Slika br 2 Komercijalni saobraćaj i još manji broj zemalja koje imaju vinjetu

Svetski trend je ukidanje vinjeta i mapa puteva baziranih na naplati po kilometru je značajno veća nego u Evropi.
Dakle mi smo ispred vremena?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ja ozbiljno razmišljam da idem Ibarskom ili možda da se uključim na Ap kod Takova i da se isključim u Obrenovcu.
Mogu misliti kakva će gužva biti od Ostruznickog mosta do hotela 1000 ruža.
Moramo čekati da se završi obilaznica do Bubanj potoka. :roll:
 
Vidim da niko ne komentariše ovo rešenje nove petlje kod Surčina. Ne razumem logiku logiku te petlje? Mnogo je bilo jeftinije, lakše i bolje da je urađena u formi deteline, kao Orlovača.
 
msksim1":2vmtorm1 je napisao(la):
Od rampe surcin do 10 km ispred rampe preljina 48.23 minuta:) 1.5h od 10 km od rampe preljina do rampe preljina.

Nece uvesti drzava vinjete nikad razumete nece. I sta sad jel treba da kukamo zbog toga i da teramo inat da ne kupimo tag. Ovo sinoc sto se desilo je strasno. Evo jer ja treba da stradam sto j drzava bezobrazna sto nece da uvede vinjete i sto moji aunarodnici nece da kupe tad i ko magarac da se vozim 10km 1.5h???
Da, da bi nešto promenio. Ili državu ili narod. A može i oboje.
Za 2000 dinara 20 puta mogu do Kragujevca. A to cu potrošiti za 5 godina. A tag će crći za tri godine - baterija.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Neće da uvedu vinjete jer je lep biznis zapošljavanje ljudi u Puteve Srbije. Sigurno po par hiljada evra se slije kako bi se neki rođak/prejatelj ugurao u firmu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691002#p691002:197ojvdq je napisao(la):
Pendolino » Pet Dec 20, 2019 11:26 pm[/url]":197ojvdq]Vidim da niko ne komentariše ovo rešenje nove petlje kod Surčina. Ne razumem logiku logiku te petlje? Mnogo je bilo jeftinije, lakše i bolje da je urađena u formi deteline, kao Orlovača.

Ja sam komentarisao više puta pre par meseci i skoro je ovde bilo komentarisanje.
Bespotrebno zauszimanje prostora i komplikovanje skretanja.
 
Da ispravim samo onu sliku sa putarinama u evropi, u danskoj i svedakoj se placa kao kod nas ali samo se placaju mostarine i eko taksa za geteborg i stokholm. U norveskoj je sve po predjenom kilometru.

E jedva sam cekao taj komentar koliko paklica cigara i flasa piva moze za 2000 din.
 
Jel jesi? Ne bi čekao na rampi da je besplatno. Ali vidiš, nije. Što ne puste prolaz zbog gužve koji su oni napravili? Pa nisam ja stavio rampu na prolaz.
Ako čeona rampa ima kod Obrenovca 7 prolaza ako sam zapamtio onda kod Preljine treba isto toliko. Ili do 20% manje. To što ih nema toliko u Preljini nije cicijasenje? Nemcu se ne bi usudio da kažeš šta će sa svojim novcima. E pa došlo vreme da ne možeš ni Srbima, nemaš prava na to jer to nije tvoj novac.
Ja svakako ne upadam u takve gužve, informišem se kuda ću i kako ću.
Miloš veliki ostaje jedan od retkih ap deonica kojim treba više vremena nego magistralnim putem ako se uračuna čekanje na rampi Preljina od jednog sata.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pitanje, razumem da je petak veče, ali zašto tolika kolona na Preljini? Za Staru Pazovu mi je jasno, Božić i ljudi iz Evrope putuju. I ako ima neko ko je večeras bio, da li se ona jedna traka kod Preljine koristi kao dve trake (gde se vozila koja nemaju tag sklone skroz levo, a vozila koja imaju pretiču desno)? Uostalom, to može i policija da reguliše, kao i npr. da ukoliko je kod Preljine duža kolona nego što je enp traka da policija izađe sa motorom koji će imati tablu na kojoj će usmeriti saobraćaj i dopuštati ljudima sa enp trakom da prolaze zaustavnom trakom do enp trake, i dalje do naplatne rampe. Motor je zgodan jer se može pomeriti po potrebi lako uvek na kraj kolone, i da se uvek novopridošli vozači obaveste
 
Prakticno ovo znaci da je ovaj most bio bas preko potreban. Pitanje je sad za koliki % rasterecuje saobracaj u BG.
 
msksim1":3v3cz4av je napisao(la):
Da ispravim samo onu sliku sa putarinama u evropi, u danskoj i svedakoj se placa kao kod nas ali samo se placaju mostarine i eko taksa za geteborg i stokholm. U norveskoj je sve po predjenom kilometru.

E jedva sam cekao taj komentar koliko paklica cigara i flasa piva moze za 2000 din.
Hvala,da mapa nije azurna a posebice ova za kamione gde je jos veci broj drzava u medjuvremenu uveo naplatu po kilometru.
I svakako ne treba mešati nesposobnost države da organizuje nešto sa nečim što se zove pravednost u plaćanju po principima da plaćaš ono što koristiš onoliko koliko koristiš.
 
Još uvek ne navodi preko tog puta, rutiranje još ne radi, a ne vidi se ni saobraćaj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691002#p691002:22qb8358 je napisao(la):
Pendolino » 21 Dec 2019, 00:26[/url]":22qb8358]Vidim da niko ne komentariše ovo rešenje nove petlje kod Surčina. Ne razumem logiku logiku te petlje? Mnogo je bilo jeftinije, lakše i bolje da je urađena u formi deteline, kao Orlovača.

Evo da se ponovim, detelina je samo na privid lakša i bolja a i obrazložio sam na ovom postu http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=9&t=1440&start=17075#p690447

I još nešto, da bi jedna detelina bila sigurna morala bi biti ogromna sa servisnim saobraćajnicama za sve pravce tako da je pitanje da li bi bilo jeftinije.
 
Pozdrav svima. Juce koriscen novi deo AP. Utisci fenomenalni. Ipak sve kvari neverovatna nesposobnost prosirenja rampe u Preljini na vreme. Ako ce onakva guzva biti pravilo petkom i praznicuma, cemu investicije uAP? Poucen iskustvom od ranije google maps me spasao cekanja pa sam izasao u Takovu. Rezime: polazak u19:40 Nis pumpa Sava Centar, preko petlje Dobanovci, nove Surcin, petlja Takovo pa poprecna veza ka GM. Uz svo obilazenje i ozbiljnu maglu kod Pozege, do UE stigao za 2:30m. Definitivno brze, lakse i bezbednije. Obavezno koristiti Tag, birati vreme polaska i info sa google maps. Inace vec od Ljiga portali su ukazivali kolona vozila i ogranicenje 80. Vec u 22:30 sinoc nije bilo guzve u Preljini na g mapama. Danas je vracam pa pisem nove utiske i saljem slike iz Parmenca


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691024#p691024:3amu5zqw je napisao(la):
dzokar » Sub Dec 21, 2019 2:21 am[/url]":3amu5zqw]Pitanje, razumem da je petak veče, ali zašto tolika kolona na Preljini? Za Staru Pazovu mi je jasno, Božić i ljudi iz Evrope putuju. I ako ima neko ko je večeras bio, da li se ona jedna traka kod Preljine koristi kao dve trake (gde se vozila koja nemaju tag sklone skroz levo, a vozila koja imaju pretiču desno)? Uostalom, to može i policija da reguliše, kao i npr. da ukoliko je kod Preljine duža kolona nego što je enp traka da policija izađe sa motorom koji će imati tablu na kojoj će usmeriti saobraćaj i dopuštati ljudima sa enp trakom da prolaze zaustavnom trakom do enp trake, i dalje do naplatne rampe. Motor je zgodan jer se može pomeriti po potrebi lako uvek na kraj kolone, i da se uvek novopridošli vozači obaveste


Previse vozila jednostavno. Radila su 3 portala iz pravca bg. Pri cemu je na 2 portala blinkao onaj cica glisa za rucnu naplatu/ ENP. Kako vidim gradi se i sesti portal sasvim desno iza kucice gde zive ovi sto rade na rampi:)- obelezeno je ENP i bice samo za ENP kao iz pravca Cacka. Sad je tu bilo parkirano policijsko vozilo. Policajac se muvao oko rampe nista nije radio.

E odlicno si napomenuo nesto sto je ovde mozda sustina problema. Cak i da se otvore 2 ENP trake samo i iskljucivo za ENP i cak da se stavi portal koji ce da dozvoli prolazak kroz zauzstavnu ili policija sa motorom, problem je i i to jer nema mesta od skretanja tj zaustavne do rampe, nema mesta za dva vozila u jednom smeru, uska je traka gde se penjes od skretanja sa AP do rampe. On se tek na odredjenom segmentu prosiruje u dve trake gde je kao jedna samo za ENP.

Nisu svesni nasi projektnatni kakvo nas crnilo ocekuje sledece letnje sezone kad ce biti smrt na Ostruznickom mostu i Preljini.

Hvala Bogu da je crni superb sa blinkerima i tamnim staklima uz sirenu bez problema prosao kroz celu kolonu.

Neki Gazda u dzipu u koloni pusi cigaru izabacuje levu ruku kroz prozor dolazi do rampr i vadi 5000 din novcanicu, ona riba na rampi jedno 10 minuta ide od kucice do kucice da rasitni, znaci strasno.

Kakvi smo mi ljudi to je neverovatno
 
Earthmoving":1vdlh3wm je napisao(la):
Evo, i ja da pomognem da se smanje gužve, kupiću im vinjetu, gde ih prodaju?
Ne razumem pecanje na fore ove vlasti da su za gužve krivi oni koji ne kupuju tagove, umesto da se upre prstom na krivca, a to je vlast koji ne stavlja vinjete u ponudu. Siguran sam da bi X puta više ljudi kupilo godišnju vinjetu 50-100 evra za neograničeno kretanje autoputevima nego glupi tag.

Očekuješ da bi ljudi kupili vinjetu za 50-100€ a neće da daju 2000din za tag?! Pa ti ne poznaješ naš mentalitet uopšte.

Što se petlje Surčin tiče, na opšte neiznenadjenje loša je vertikalna signalizacija, jedva pogodih Miloša :) Horizontalna je misaona imenica. Sam asfalt je na delu Surčin-Obrenovac kao staklo, čini mi se da je to najbolje uradjena deonica u zemlji (nisam bio na novim deonicama južnog i istočnog kraka K10). Potvrdjujem da se češljevi na mostu na Savi baš osete dok su recimo na Ub-Lajkovac neosetni.

@sam sebi
Ne mogu da verujem da nisi proverio google maps i izašao na prethodnoj naplatnoj rampi nego dozvolio više od sat izlaženja u Preljini.
@sam sebi2
Pogledaj mape i nadji optimalan put kad se budeš u nedelju vraćao nazad za Bg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh