Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Буквално. Прикључак=петља. Ако ћемо да детаљишемо, мора да буде денивелисани 'укрштај'. Поента је да постоји приступ ауто-путу.
 
Dali ima informacija o prosirenju naplatna rampe u Preljinama, i dali ima neko bilo kakvu informaciju o radovima na nastavku izgradnje autoputa od Cacka do Pozege. Dali su poceli da se kopaju tuneli?
 
Što se tiče petlje Preljina, o samom projektu najbolje zna @ Stara Mo i šta je odlučeno.
Ono što mogu da kažem je da se 18.og nešto radilo na samom delu gde se put sa petlje priključuje na AP. Prvo sam mislila da redovno sređuju zemlju, međutim bili su na asfaltu i nesto betonsko pomeraju, ne znam mozda neke veze ima sa budućim ulazom na AP,a mozda su obični radovi.

@Ljikača je rekla da je bušenje započeto. Sad čekamo leto, da @Krcan dođe, upozna inženjere koji rade tamo i posle imamo periodične vesti - mači kašalj :)
 
Izasao je update za mobilnu aplikaciju Here Maps gde je unesena nova deonica Obrenovac-Surcin.
Ako se ne varam za deonicu Preljina-Pozega nije jos dobijena gradjevinska dozvola niti je otkupljeno zemljiste, pa me u tom slucaju cude rokovi od 2god. - neka me neko ispravi ako ima neki drugi info.
 
ЈП „Путеви Србије“ обавештава јавност да је од пуштања у саобраћај деонице Сурчин – Обреновац на аутопуту „Милош Велики“, за прва двадесет четири сата, од 18.12.2019.г. од 20.00 часова, до 19.12.2019.г. до 20 часова, укупно поменутом деоницом прошло 13309 возила.
 
Moje je neko mišljenje da će ova deonica Surčin-Obrenovac da odvuče bar 50% dosadašnjeg prometa na Putu Obrenovac-Ostružnica. A voziće se i dosta novog sveta koji do sada i nisu išli na ap, pogotovo sa severa, svi su uglavnom do sada izbegavali da dolaze do Obrenovca..ne znam šta upućeniji narod misli o tome? Ja sutra idem za Čačak i biće milina da iz Borče dođem do Preljine.
 
Osim naplatna rampa Preljina.
Takođe je sramota da postoji samo jedna traka za uključenje isključenje sa A1 ka Kragujevcu.
A cifra prolaza je jako dobra. Verujem da ce vrlo brzo preko 20k dnevno. Pomaže i to što nema naplatnih rampi.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Trenutno 4.5km duga kolona na izlasku sa auto-puta kod Preljine.

Inače, na ulasku na Miloša, sa surčinske petlje pogled na obilaznicu ka Nišu je izgledao kao da je i tamo kolona kilometarska.

I da ne zaboravim, od aerodroma ka Nišu, enormna gužva, čini mi se da sam video dva lakša sudara sa po dvoje troje kola...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je poprilicna sramota da se 27 minuta iskljucuje sa AP kod Preljine.
 
Malo duže od sat vremena sam prelazio taj deo.
Da je 27’ bilo bi super


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da dodam za Kg pošto je naplatna izlazna rampa na manje od 100m od autoputa pa često vozila stoje na autoputu što je jako jako nebezbedno.
Očito ovi ako ne urade nešto a vidim da rade kontra, primer je Niš, da će sami sebe primorati na vinjete.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
markomarkovic":1us4hhgr je napisao(la):
Malo duže od sat vremena sam prelazio taj deo.
Da je 27’ bilo bi super


Sent from my iPhone using Tapatalk
Matematika jasno govori da toliki broj vozila kod Preljine ne može par rampi da zadovolji 86.400s ima jedan dan 6-7000 vozila dnevno dakle prosečno ima 20-ak sekundi po vozilu pausalno no postoje spicevi itd. Ako je zaista čekanje od sat vremena a nemam razloga da ne verujem, onda je i prijatnije i brže voziti se Ibarskom.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Koja je prethodna izlazna rampa, pre te u Preljini gde je trenutno kraj autoputa? I da li je dobra alternativa tu se iskljuciti, pa voziti manje autoputem? Bolje nego da pola sata cekamo da izađemo sa autoputa.
 
Takovo, ne bas najboljih 10 tak km do magistrale i jos 10minuta do Preljine, u principu nije losa alternativa dok ne rese pitanje Preljine

Sent from my G3112 using Tapatalk
 
Vinjete mozda i uvedu kad budemo zavrsili sve planirane koridore i brze ceste.
Ja sam pre za to da naprave aplikaciju. Ulazis na autoput, otvoris aplikaciju, skeniras kod. Izlazis sa autoputa, isto tako skeniras i skinu ti sa racina. Aplikaciju mozes dopuniti karticom ili uplatom na pumpama. U svakom momentu mozes proveriti stanje. Ukoliko nemas dovoljno kredita mozes platiti i u kesu. Jedino sto bi morali da ugrade skenere na svakoj kucici. Na taj nacin ustedelo bi se dosta vremena. Ustedelo bi se i na papiru. Mozda ne mnogo ali je i ekoloski.
 
Vremenom će aplikacije preuzelti primat, ali suviše je starijih ljudi koji voze a penziju dižu na šalteru umesto na bankomatu, nismo još na tom nivou.

Sent from my G3112 using Tapatalk
 
Zasto ne imati opcije? Probati nesto novo? Tag kosta. Skinuti aplikaciju ne.
 
Imas i sada opciju, tag... Ali sta ti vredi ako oocija ako ipred tebe njih 10 placa kesom, drug stvar, gomika ljudi dok bi izvadila telefon aktivirla internet guzva bi bila triputa veca...

Ili vinjete i svi prolaze ili tagovi sa minimalnim brojem kes varijanti.

Mobilno placnje postoji u nekoliko Americkih drzava i obicno te kamere snime a kada dodjes kuci dobijes poruku da si koristio autoput na toj i toj relciji i aplikcijom platiš..

Opet u Srbiji to je daleka budućnost

Sent from my G3112 using Tapatalk
 
Svaki kamion i autobus, a makar svaki drugi automobil da ima tag i svima dobro. Ja imam tag i super je, kad bi nas bilo mnogo više ode čekanje u zaborav. Nadam se da će sve više ljudi ovo koristiti. Dosad zapadna Srbija nije imala autoput pa nije ni razmišljala o benefitima taga ali sad bi morali da razmisle o sebi, naročito oni ljudi koji će često koristiti ovaj put, bi trebali da uzmu tag. Jer što nas je više koji imamo tag to je manje onih koji čekaju naplatu, pa samim tim i neće nas biti briga jer mi prolazimo, a njih neće biti dovoljno da nam zakrče prilaze i trake. Kupite tag. Nikad bolje potrošene 2000, bar za većinu pravaca koje koristim.

Послато са TA-1032 помоћу Тапатока
 
Neka daju tag besplatno ili kao hrvati da uvedu popust za placanje preko taga i ima da se omasovi. Ovako tesko.
 
Upravo to...potrose se milioni za bine i otvaranja a za projekat ubrzanja saobraćaja nikada ds se izdvoje neka sredstva
 
Tako je. Vecini je skupo da da 2000 din da bi eventualno cekali 5min krace.
Ja bi voleo da vidim da se tag koristi i za druga placanja npr. parkinga i garaža.

Edit. Ili npr. za samousluzne perionice.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Vrh