Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Samo da kazem vezano za promet prvog dana. Uska grla na ulazu I izlazu ogranicavaju vecu protocnost, a I indirektno odvracace neke vozace koji ne zele cekaju u koloni I u Cacku, I u Obrenovcu.
 
Шта ће онда бити кад крене наплата путарине?
 
Mogli su da naprave na par stotina metara 2 + 2 od kružnog toka u Mislođinu ka Beogradu, ili bar 2 + 1 kao privremeno rešenje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650193#p650193:u74d1e1g je napisao(la):
Earthmoving » 19 Avg 2019, 12:29[/url]":u74d1e1g]Zamolim Igora da postavi link u video formatu
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OPPGeZF3afM[/youtube]
Zemljo na ovom snimku jel ideš 120km/h ili 130km/h...?
 
ako sam dobro razumeo prošlo je za 12 sati 4.200 vozila.
i to "noćne smene".
to nije malo.
to je možda na nivou 10-12k za ceo dan.
realno je da promet bude između 6 i 8k vozila dnevno
leti u sezoni možda i 10k dnevno a jesen i proleće oko 4-5k.
nisu cifre sjajne ali to je to.
realno je da 50% ostane na ibarskoj, ipak tu ima i dosta lokalnog saobraćaja.
drugo ibarska povezuje Lazarevac sa BG-om i AP tu ne može pomoći.
 
Možda sam bezrazložno paranoičan i skeptičan, ali meni na ovim reportažama deluje kao da su radijusi krivina neadekvatni za vožnju brzinom od 130 km/h. Krivina u tunelu Brančić mi tek nije jasna....

Da li neko ko ima iskustva sa terena može da me razuveri?
 
Земљани је прошао, он ти најбоље може одговорити!
 
Ovo zezanje kroz Cacak je uzasno. I onda se taman opustite i krene jedno 10 km pre Lucana zastoj zbog radova. Red u suprotnom smeru se protezao i dalje, ali ja sam skrenuo za LU. Sam autoput je ok, nego i dalje standardno od Ljiga sebl ogranicenja menjaju malo, malo. Kada krene merenje valjda ce neko objaviti vreme za prolazak, da ne bi fasovali ako vozimo 110 gde je ogranicenje 100.
 
Malopre prođoh tuda, radijusi krivina na novoj deonici su dobri, bolji nego na delu puta od Ljiga do Preljine. 130 kmh bez problema. Sve je lepo. Neko je pitao za tunele na staroj deonici, i dalje je ograničenje 80.

Što se tiče semafora kod Umke, neko ga je disejblovao, zarotiran je tako da se skoro i ne vidi. Bar iz smera od Beograda. Ali gužva je svakako bila užasna, mogu da zamislim šta će biti u špicu. U suprotnom smeru je bila kataklizma.
 
Da u pravu ste, put je samo isprekidan u here aplikaciji ali program nece da ga ucita kao rutu. Na IGO primo hoce da ga ucita ali kaze da su radovi u toku. Ipak ucitava ga. Znaci strasno, umesto 6 punktova na rampi Preljina opet ce da budu samo 4 i palice ENP kako im se cefne :notok:
 
Kaže gospođa na prethodnom snimku (0d 15-23 sekunda):"Miloš je možda veliki, ali je put do Miloša premali!"

Sjajno!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650336#p650336:13ydd6fw je napisao(la):
Earthmoving » Pon Avg 19, 2019 7:04 pm[/url]":13ydd6fw]Lukarts, ima snimak pre 2 strane, nego strane sad prebrzo idu, zapalice se BB ;)

Hvala :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650408#p650408:1db2airy je napisao(la):
drvopro » Pon Avg 19, 2019 6:40 pm[/url]":1db2airy]Kaže gospođa na prethodnom snimku (0d 15-23 sekunda):"Miloš je možda veliki, ali je put do Miloša premali!"

Sjajno!
Госпођа је потрефила у центар!
 
Evo pratim intervju sa vozačima, kažu da ovakav put nema ni u Švedskoj, a neki su došli i iz Nemačke samo da vide ovo ludo. Kakva propagandna mašinerija
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650435#p650435:1fxn49q7 je napisao(la):
stex_pb » Pon Avg 19, 2019 6:36 pm[/url]":1fxn49q7]Evo pratim intervju sa vozačima, kažu da ovakav put nema ni u Švedskoj, a neki su došli i iz Nemačke samo da vide ovo ludo. Kakva propagandna mašinerija

Pa iskreno posto sam proputovao Nemacku i Italiju dosta, ovaj put je na nivou nemackih nista posebno. Ali italijanski putevi su za mene vauuu. Mislim da je zbog samih oznaka i na asfaltu i znakova i putokaza ali i takodje zbog samog italijanskog jezika. Kad vidim nemacke natpise gde font malo vuce na goticu odmah me jeza podidjr od naci fazona. Tako da Italija je za mene san snova. A nemacki i austrijski putevi nista posebno...mislim nema tog vauu utiska. Nigde u severnoj italiji nisam video los asfalt a u nemackoj ga ima koliko hoces. Forza Italia!
 
Plecko, 130. Kroz tunel sam manje, ne secam se, mozda 120. Moglo bi bez problema I brze, ali uvek mi na umu sta ako mi pukne guma, a to mi se dva puta desilo totalno neocekivano :)
Slaninar, pre par strana, post-dva pre snimka sam jutros oko 9 napisao utiske detaljno, pa ako mozes pogledaj unazad.
Znaci utisci samog autoputa odlicni, jako cudno da deo koji se Ibarskom toliko putovao I trosio vozace sada preleti za 20-30 min u zavisnosti odakle se ide. Glinena za nijansu neravnija al nista strasno (starija), ogranicenje spusteno na 120. Problem uska grla, posebno na izlasku sa autoputa kod Obrenovca I jos jedna sitnica, a to je da je negde oko Bogovadje nova deonica vec krpljena 2 puta po 10tak metara, sto me iznenadilo. Tunel bez problema 100 I vise, mnogo ravniji od onih nesretnih Planumovih amaterskih iza Takova.
Majstore, videcemo to I za Surcin al ajd nek prodje par dana guzva oko ovoga.
 
Zemljo pregledao sam tvoj snimak ceo od tunela do Mislođina, za 32min od Ljiga do Obrenovca sa 130 km/h pa to je odlično, jedino što može da produži vreme putovanja je naplatna rampa koju si ti prošišao bez stajanja... Svaka čast za trud...
 
Земљани, значи биће дрон изнад Сурчина, сјајно...ако те пут наведе види и шта је са Остружничким мостом, нешто су запели са дизањем из воде?!
Мислиш гужва на форуму или од Умке? :lool: :lool: :lool:
 
Vrh