Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

ljikaca":fuzd4l2d je napisao(la):
pokusavam da stavim slike ali mi kaze da je veliki fajl. radovi u Pakovracu su spremni za pocetak, jos da se postave kucice i krece se. Stavljene su zastavice kompanije
Pošalji bilo kom kontaktu u Viberu te slike i zamoli ga da ti ih posalje nazad...tako dobijas resize
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612643#p612643:17wjzl4u je napisao(la):
StaraMo » Sub Mar 30, 2019 8:01 pm[/url]":17wjzl4u]
ljikaca":17wjzl4u je napisao(la):
pokusavam da stavim slike ali mi kaze da je veliki fajl. radovi u Pakovracu su spremni za pocetak, jos da se postave kucice i krece se. Stavljene su zastavice kompanije
Pošalji bilo kom kontaktu u Viberu te slike i zamoli ga da ti ih posalje nazad...tako dobijas resize
Najlaksa opcija ja redovno "maltretiram "zenu.
 
Najlaksi nacin za smanjivanje slike, posaljes sliku nekom na viber,i kazes da ti je vrati nazad.
 
Plećko, hvala puno! Kako dobra rezolucija slika. Ja kao laik ću reći da treba još dosta da se dostigne nivo okolnog asfalta, e sad koliko brzo teku ovi radovi neko konkretnije će reci.
IZVINI NA UPADU, NE VIDEH DA IMA NASTAVAK SLIKA :bash:
 
Hvala za slike Plecko :kk:
Evo, kako ide, najbolje pokazuje ovaj covek sto se drzi za glavu. Salim se, jel moze neko zaista malo bolje da analizira?
Meni na prvi pogled deluje da je ka Lajkovcu malo bolje nego ka Ubu, gde izgleda da ne ide, ne ide, pa stane. Dok dole ipak ima dve I po masine, bojim se preterace... Iskreno, nadao sam se malo vecem napretku u odnosu na pre 3 nedelje kad sam ja snimao... Inace, ovo je deo kod odmorista, a ima I iznad ka Ubu jedan manji deo koji se radi.
 
sišao sam s nadvožnjaka i nastavio uz ogradu prema Lajkovcu


prilazim...prilazim... i ostanem šokiran kolika je to rupa... ovo su sve morali da sklone pa "ajmo Jovo nanovo"

idem dalje...
do sledeće rupe...i ovde ne valja podloga...
ovo je neki mali mostić preko Rukladske reke...
dalje nisam išao, mislim da je ovo zadnje kopanje prema Lajkovcu...


 
vratio sam se do nadvožnjaka...Kako vam izgleda ovaj nabacani kamen, meni kao da su pravili neku luku za čamce i brodove, kao odbrana od velikih talasa... :shock: :shock: :shock:




i onda krenuo na drugu stranu, prema Ubu...
 
Ovo je strašno, neko bi trebalo da debelo plati pa posle malo na prinudni rad.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612632#p612632:2z3hinc1 je napisao(la):
ljikaca » Sub Mar 30, 2019 6:55 pm[/url]":2z3hinc1]pokusavam da stavim slike ali mi kaze da je veliki fajl. radovi u Pakovracu su spremni za pocetak, jos da se postave kucice i krece se. Stavljene su zastavice kompanije

Možeš preko fona u https://postimages.org . Traži malo vremena ali uspešno završava posao.
 
malo su se uskomešali kad su videli da ih slikam, prvo su me pitali za koju je to televiziju a posle su mi poslali obezbeđenje u vidu malog balavca u nekakvom džipu bez oznaka,pa mi mali balavac kaže da ne bih trebao da slikam gradilište, posle mog odgovora "mali balavac" je samo seo u kola i otišao u nepoznatom pravcu...
uz ogradu prema Ubu...





parking...
imam još par slika sa Ubske petlje ali to ću staviti drugi put...Pozdrav (menja se sat a treba ustati ujutro)
 
Plecko svi postojeci plusici ubelezeni! :kk: Slike zaista vrhunski kvalitetne na prelepom danu! Nazalost ne i sadrzaj na njima! Struktura prethodnog tampona u trupu puta se i ovde vidi da je bila katastrofalna i da je to zaista zestoko isfusereno! Jos da je srece , pa da se i utvrdi i ko je i zasto tako uradio?
Na zalost ispostavice se ipak tacnim predpostavka da ce se sve drugo pre zavrsiti, da ce ovi radovi potrajati i produziti ukupni i onako debelo probijeni rok za otvaranje kompletnog poteza od Dica do Obrenovca!
Ono sto me isto tako razbesni je i ovo smece pored puta ispod mosta, na predposlednje dve fotografije! Pa dokle bre vise ljudi!? :bash: Put nikad nije bio ni otvoren a plasticne kese i boce svuda uokolo! Ovako sam letos video jos jedino u Albaniji i po Kosovu svuda redom pored puta! Pa valjda i ti lokalni seljani trebaju cuvati svoje selo! I kada je ne znam ti kako lep krajolik, kad vidite ovako smece, smuci vam se...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612550#p612550:143grezy je napisao(la):
KrCan » Sub Mar 30, 2019 12:04 pm[/url]":143grezy]Ako sam dobro razumeo
Foto 1 pogled prema obilaznici i nadvoznjaku preko pruge,
2 sa istog mesta pogled prema Jakovu, tacnije prema onom delu gde bi trebalo biti buduce ukljucenje i iskljucenje u Jakovu,
3 to isto, ali 1km blize,
4,5 i 6 radovi oko nadvoznjaka preko puta za Boljevce,
7 i 8 deo trase neposredno pre mosta na Savi!

Jeste :)
 
Odlično Plećko. Fotografije baš pokazuju stanje na terenu.
Dinamika je kao ima vremena, da "čekaju" Surčin-Obrenovac.

Ne znam šta radi nadzor?! Inače, Isti je kao i te 2014. godine, kad su napravili Ub-Lajkovac.
 
Da ne rade privremenu naplatnu kod Piromana mislio bi da idu na kompromisno resenje da zavrse tunel i spoje trasu do Lajkovca a ostatak da puste sa zavrsetkom Obrenovac- Surčin zbog guzve kod Umke koja je neminovna.
Gledajuci trasu " prema Lajkovcu " sa mosta vidi se konfiguracija terena sa dve velike uvale (koje su izgleda sluzile za odlaganje zemlje i ostalog otpada) koje treba nivelisat sa ostatkom trase.
Prva blize mostu je dostigla konacnu visinu i ona je " blizu kraja" .
Druga koja je isto ogromna (gde se Plecko čudi dimenzijama rupe) gde je desna trasa vec nasuta vidi se po foliji koja viri iz nasipa i koja sad sluzi za saobracaj .
Meni jedino optimisticno deluju kamioni koji idu prema delu glinene koju Plecko nije obradio i to se vidi na nekoliko slika.A pošto sav materijal dovoze iz pravca Lajkovca ima logike sto su počeli da zavrsavaju trasu sa kraja prema Ubu i bukvalno se povlace prema Lajkovcu.Na snimku zemljanog se videlo da je na drugom delu glinene bio manji deo vec doveden do kraja i da je krenulo nasipanje onog veceg dela ( kod vocnjaka). Malo zalenje sto i taj deo nije slikan i ako bi se potvrdilo moje misljenje cela slika bi delovala dosta optimisticnije.U svakom slucaju ogromna zahvalnost Plecku na trudu.
A sto se tice obezbedjenja i pitanja o kojoj je TV rec. Odgovor je jasan trenutno o jedinoj nezavisnoj koja iznosi samo činjenice i stvarno stanje bez mesanja politike.
 
Dakle zakljucak, na celom "K11", od Surcina pa evo sada sve do Pozege, sve ide dobro, sem najvaznijeg, a to je tih 1-2km glinene deonice, jer oni koce pustanje cak 60km autoputa. Ova glinena deonica koju su radili I vlast, I opozicija, odlicno pokazuje da su obe strane na mestima samo jer su sposobni kao strani agenti, a svima nam je ovde jasno totalno nesposobni za obicno saniranje 1-2km u relativnoj ravnici ili bilo kom drugom poslu za "svoj" narod. I onda takvi namesnici, upravitelji Srbije, I njihova logika, naravno je da pokusaju da zabrane Plecku da slika, jer kao prvo kriju svoju nesposobnost od javnosti, a drugo, jos interesantnije je da autoput koji je javno, tj nase zajednicko dobro jer ga svi placamo, a koji Plecko slika izvan ograde, tj izvan gradilista, shvataju kao Svoju imovinu. Dakle, Plecko van gradilista ne ugrozava bezbednost sebe ni radnika, ali Gazde misle da on slika nesto njihovo, a ne nesto svoje. Tako da mogu I da zavrse ovo I za mesec dana, I da izgrade 5 autoputeva, ja za ni jedne ni druge strane agente, a za mene reketase (porez, akcize I sl) necu glasati. Tek kada I jedni I drugi budu u zatvoru, znacu da je zemlja oslobodjena. Ove sheme da iza sebe, Kurte, nameste Murtu koji ih nece slati u zatvor, je provaljena igranka. I zato kazem, vrlo jasno se vidi na primeru glinene, gde su "jedni" napravili milionske stete bez kazne, (I mojih para), oduzeli ljudima mesece, godine koriscenja zajednickog dobra, izgubili xy od naplate putarina itd, a nigde kazne ni za koga, plus sto rece Pancevac cak imaju I isti nadzor od 2014. Jasno je da je to Kurta&Murta igra, jednog sistema spolja koji im dozvoljava da nas jasu dok god slusaju strane gazde. Medjutim, to se zove veleizdaja, I strogo je kaznjivo. Naravno, kad se zemlja oslobodi teatra.
 
Darko,ajde kad se već razumeš u ove radove, da li je to što je do sad na Earth-ovom i sada ovom izvestaju viđeno da je dostiglo nivo ( nasuto dovoljno) da li je to sve u jednoj traci, da možda ne puste jednu traku? Kakve su šanse? Pričam da kroz par meseci ako tunel odrade ide takva varijanta mozda?
Ona rupetina je ogromna i tek kad je Plećko prišao vidi se razmera problema.
Ima li iko predstavu koliko je potrebno vremena, da se sve odradi, može li sve ovo biti odradjeno do leta,za neka 2-3 mes?
 
Miro ovde se jedino nesto uradilo na deonici blize mostu koja je pri kraju kad vidimo koliko su nasuli.Ostalo bas slabo .Ova deonica kao sto zemljani rece je bruka i kurte i murte i samo nas zamajavaju i prave budalom svi redom.Jedino sto vec rekoh nadam se da su na drugom kraju glinene neuporedivo vise uradili a ako je i tamo ovako tanko nije mi jasno zasto prave privremenu naplatnu kad ce pre da zavrse deonicu Obrenovac Surcin nego ovo.
 
Bilo bi lepo mozda Earth moze da izvadi sa njegovog snimka delove koje je sad Plecko slikao da se uporede .Ja to ne znam ,ako ima vremena i da uporedmo koliko mogu da urade za 3 nedelje.
Na snimku nije postojala ova velika rupa tek su poceli bili da kopaju e to je jedina velika razlika .
 
Evo ja ću da probam, ovo je Eart snimio 09.03.2019. Tad su tek počeli da kopaju ovo prema Lajkovcu a videli ste na mojoj slici koliko je to duboka rupa...
 
A da li druga traka već urađena pošto se vidi geotekstil?
U principu samo tu je veći problem sobzirom na dubinu. Ali da budemo realni, to je kratka deonica i sa više mašina sve se može završiti do Vidovdana ili kad već.
 
Da, nisam uspeo da nadjem tacno gde je ta rupa na snimku, mislio sam da je negde tamo gde stoji kamion na slici koju je Plecko gore obelezio, ali ispade da da su od tad jos kopali ka nadvoznjaku, sto nazalost znaci da tu ne da nije pocelo nasipanje, nego ni kopanje nije zavrseno.
Za uporedjivanje slika sa onim Gradjevinskim Forumom, dole su slike koje je Plecko kod sebe naslovio sa "Ka Ubu". Jedino sto je on to slikao oko nadvoznjaka, a ovde je to bilo snimano iz suprotnog smera, tj ka nadvoznjaku
 
Vrh