Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ja sam video na vise mesta da zivotinje prolaze ispod AP kroz vece kanale koji mislim da su predvidjeni za odvodnjavanje i prolazak zivotinja.
 
На деоници Прељина - Пожега предвиђен је велики број мостова и тунела, тако да можда и нема потребе за овим животињским прелазима или пролазима, али на неки другим деоницама би требало водити рачуна о овоме.
 
Kod nas će se tome misliti naknadno
742883e7f25dcedd29e0a1af2439c363.jpg


a6f4003dd6742d5f1406f8c3f8822b84.jpg


88bf2b21ff2928657b3a18466a5b2afc.jpg


414ef85fcfa57c8d4a8b2a2b150a5056.jpg


Jer ko ovde da misli o živom svetu, kada se zaboravi petlja za naselje...
Kada se na drugom mestu postave bandere na centralnom razdelnom pojasu, ali ne postave sigurnosni branici ili betonske barijere pa na putu koji ima 3+3 trake imamo ograničenje 50km...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612038#p612038:a2yr5rew je napisao(la):
Гага » Čet Mar 28, 2019 1:24 am[/url]":a2yr5rew]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611955#p611955:a2yr5rew je napisao(la):
ivchonny » 27 Мар 2019 07:21 pm[/url]":a2yr5rew]
Kako se postavlja pdf format?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Само се копира веза (линк) са сајта на коме је тај документ у пдф формату, и онда ту копирану везу, налепиш на твоју поруку (пост) који напишеш на одређеној теми где желиш то да поставиш. Ево ти пример http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... gleski.pdf , и кад кликнеш на ову везу, директно те одведе до тог документа у пдф формату.
Можеш и да претвориш пдф формат у јпег (као слику) и да ту слику поставиш на тему.
:sesir:
Hvala. Nažalost nema linka. Aneks ugovora sam dobio od Puteva Srbije na mail.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612164#p612164:2xzmfqch je napisao(la):
paradox polje » Čet Mar 28, 2019 2:31 pm[/url]":2xzmfqch]На деоници Прељина - Пожега предвиђен је велики број мостова и тунела, тако да можда и нема потребе за овим животињским прелазима или пролазима, али на неки другим деоницама би требало водити рачуна о овоме.

Vodili su računa, rade se studije o uticaju izgradnje autoputa na životnu sredinu.
Mislim da se pominjao tunel Veliki Kik da je napravljen pravo zbog migracije životinja.

http://www.putevi-srbije.rs/pdf/studije ... eljina.pdf

file.php
 
Da Žiko u pravu si.
Danas sam procitao u Novostima da je svecano otvaranje radova sredinom aprila.
 
Cudi me da nasi lovci nisu dosli do ideje da love na takvim porelazima :D Realno zivotinja se navikne tuda, i nema sta samo cekas :D
 
Ako moze neko da prebaci sa SSC foruma ima odlicna karta sa svim petljama, tunelima , čvor Prilipac petlja Pozega odlicna rezolucija .CIP projekat iz 2018.
 
Da Žiko samo i ja nisam mogao da bolje prenesem jer je plan veliki .Bas se moze do detalja zumirat ovako je dosta mutan.Prvi put vidim petlju Pozega i detaljan čvor Prilipac.
 
Da ja pitam ,šta se pravi sad,a šta će turci ? Jel se pravi i petlja Prilipac i petlja Pozega u okviru ovog plana? Od toga da neće ni biti petlje dodjdosmo do toga da će se raditi dve.
 

Petlja Prilipac bi trebala biti u obliku "trougla", ali zbog ogranicenja konfiguracijom terena i hidroloskih prilika, gradice petlju u obliku tzv. "kruske"! Usponpred tunel Lazu pocetnom delu ce biti do 5%,a pred tunel 4,5%, a kroz sam tunel 3% :vops:
 
Ili ovako detaljnije ali iseckano.
Prva slika: petlja Preljina-petlja Pakovraće
Druga slika: petlja Pakovraće-petlja Lučani
Treća slika: petlja Lučani-Prilipac (Požega)
 
Godinama ne mogu kroz ravnicu da urade Ljig - Obrenovac ,a mi se ovde zanosimo da ce kroz ta brda uraditi AP sa 3 velika tunela i milion nadvoznjaka i mostova , ma daaaaaaaaaj..... :bash: :bash: :bash:
 
Mozda dobijemo zvanicne inf. kad bude otvaranje radova bice valjda neke table sa inf.
Nismo znali o kolikim se tunelima radi sad nije jasno ni koliko ce petlji gradit.Kad bi ovako zavrsili kod Pozege bilo bi odlicno i potpuno normalno bez ikakvih privremenih naplatnih .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=612340#p612340:2vvngcts je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pet Mar 29, 2019 11:52 am[/url]":2vvngcts]Godinama ne mogu kroz ravnicu da urade Ljig - Obrenovac ,a mi se ovde zanosimo da ce kroz ta brda uraditi AP sa 3 velika tunela i milion nadvoznjaka i mostova , ma daaaaaaaaaj..... :bash: :bash: :bash:


Nema tu šta ko da se zanosi ili ne zanosi. Ja izbegavam da generalizujem, svaki projekat je priča za sebe. Kad se urade detaljna istraživanja, projekat, ekspropijacija, da se realan rok i nađu sredstva nema razloga da se to ne završi na vreme. I još kad bi počelo da se primenjuju propisi za probijanje rokova onda bi bili odlično.
Ja se nadam da je iza nas to vreme sa probijanjem rokova. Surčin-Obrenovac dobro napreduje, Preljina-Požega je uzela ozbiljna kompanija, Behtel ako uzme moravski koridor da radi biće isto dobra priča.
Videćemo kako će se situacija odvijati.
 
Voleo bih da je tako ,ali smem da se kladim ( i to za veci ulog ) da ce Obrenovac - Surcin biti rok probijen. Jednostavno kasnice petlje. Daj boze da gresim ,ali bice tako, nazalost....
 
Radovi sa betonom brzo idu, pogotovo sad kad je lepi vreme. Po meni surčinska dobro napreduje, za obrenovačku još ne mogu da provalim. Radovi sad mogu i da se ubrzaju, da se uvede i druga smena. Ja očekujem da sa betonskim radovima bude gotovo do kraja septembra, a posle ide asfaltiranje. Mada otvorena trasa je blizu odgovarajuće kvote tako da tu može i u toku leta da padne prvi i drugi sloj asfalta.
 
@Niko ja mislim da sasvim pristojno napreduju petlje. Ako do leta, ili negde do sredine leta završe sa stubovima i gredama, mislim da šanse da se ne završe do kraja godine praktično ne postoje. Videćemo za jedno 3 meseca tada ćemo sa više sigurnosti moći da govorimo.

Što se tiče petlji, koliko sam ja pročitao biće izgrađena prva faza petlje Prilipac, tj. samo oni delovi petlje za saobraćaj na pravcu Čačak-Užice, biće izgrađena i privremena čeona i privremeni spoj na državni put 21 (Požega-Arilje), a petlja Požega je u sklopu autoputa Požega-Užice-Kotroman. Ja lično mislim da je trebalo sada odmah da pravimo i deo do iza Užica, do mesta gde se odvaja put ka Bosni, PGDS na tom delu je oko 11-12 hiljada, a i Užice i Zlatibor bi se dodatno približili, plus bi to bilo još više autoputa ka Crnoj Gori trenutno, pošto je teško očekivati da će iko ići ka Crnoj Gori od Požege preko Sjenice.
 
Bravo Plecko!
Dakle gotovo svi stubovi gotovi, a pocelo se i na postavljanju skela za raspone!
 
Vrh