Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Veliki Vracar":1zo1zwh5 je napisao(la):
Мени се чини да су ипак схватили да ће по отварању аутопута настати колапс на обреновачком путићу и да је ово што гледамо заправо одлагање хаоса и чекање да деоница ка Сурчину буде готова... Тако да одлагање и до јесени није незамисливо... :?
Pa to bi bilo racionalno. Ali znamo da vlast nije racionalna. Dovoljan primer je kopanje po Beogradu,zatvaranja ulica, totalni kolapsi itd.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Da podelim sa vama jedu zanimljuvost koju ćete i sami vremenom primetiti kada se budete vozili ovim autopute, ako ga naravno pre toga ikada puste. Ovaj autoput ima jedno brdo kao specifičan orjentir. I kada idete ka Beogradu, po njemu tačno znate kolko još ima da stignete. Ono se vidi već odmah iza petlje Ub. Kada se ide u pravcu Beograda posle petlje Ub je malo brdo, nakon kog je spuštanje i posle ravnica sve do kraja autoputa u Surčinu/Obrenovcu. Dakle, to je ovo brdo specifičnog izgleda sa desne strane autoputa, a koje je u stvari brdo iznad Bariča, tako da kad do njega stignete znate da ste na petlji Obrenovac (ili na privremenom izlazu ako ga ranije puste). Tako da kad se posle petlje Ub ugleda ovo brdo to znači da je do Obrenovca ostalo još nešto više od 20tak km. Zasad je ovo brdo najupečatljiviji orjentir na celom potezu od Surčina do Čačka.
 
E ovako treba, bager gusenicar na zemlji, a bager tockas na asfaltu, jer on i ima gume umesto gusenica da ne ostecuje asfalt. A ne kao sto smo imali sliku pre par meseci iza petlje Ljig ka tunelu Brancic gde bager gusenicar sa autoputa radi isti ovaj posao.
 
Odlicna slika.... U pozadini se vidi deo reke Kolubare na mestu gde je promenjen tok . Vidi se i regulacija obale sve do nekadasnje brane . To je deo reke o kome sam pisao ,mesto gde sam se kao dete nebrojeno puta kupao ,ali sada je ceo krajolik promenjen. Na kraju njive ,pre reke vide se 2 stare trafike . E tu je jedan momak iz tog sela cuvao svoju ribolovacku opremu i slicno. Pocetkom radova obijeno je i sve pokradeno . Ne kazem da su to radnici Koridora ,ali...
Izvinite malo na Off-u ,ali slika je prelepa pa me ponele stare emocije...
 
I to je deo "glinene". Zapravo "glinena" je raštrkana na nekoliko mesta duž tih 12km Ub-Lajkovac (od 10-13 minuta), ovo je jedno, tamo u daljini slike je drugo mesto, a ono posle na snimku je deo gde ima najvise posla. Zapravo "glinena" je kao krpljenje puta posle zime, malo vamo malo tamo, a ne sve celom duzinom.
 
Isprozivaste me u vezi tunela, pa sam morao malo da kopam i evo sta sam iskopao!
SVECANO DA OBJAVIM, DA JE POCELO ELEKTRO-MASINSKO OPREMANJE I TO U OBE CEVI!!!!! :gobb:
Do duse vrlo usporeno, za sada se prvenstveno provlace kablovi, kao sto rekoh u obema cevima, a sve drugo ce se ugradjivati sa pristizanjem materijala, koji je odabran i kupljen, al se ceka prispece na gradiliste! Sve te poslove na EM opremanju rade nasi podizvodjaci /sto i nije bilo po volji glavnom izvodjacu EP, ali su drugovi odozgo sugerisali! Ili ti bolje receno insistirali! Dalje sto se gradjevinskih radova tice u tunelu se za sada radi po onom tajmingu da se svi gradjevinski radovi obave di 1 Maja i otprilike to je to!
Sto se tice radova na trasi neposredno na izlazima iz tunelskih cevi tu su zadnjih ne dana, vec meseci imali veliki problem sa vlagom, tako da je taj deo dosta prolongiran, ali je i dalje u onom tajmingu da se uradi u Maju zavrsni sloj na kompletnom parcetu od petlje Ljig do tunelskih cevi, a i u tunelu ce poslednju stvar sto se tice gradjevinskih radova, takodje staviti zavrsni sloj, da ne bi doslo do prljanja!
Receno mi je da se upravo na tom delu dakle na izlazu iz tunela ka Ljigu ugradjuju betonski odvodni kanali, bukobrani, a i zicana ograda!
Ove slike sa geotekstilom su od pre nedelju dana, a ostale su bas jucosnje!
Materijal koji su nanijeli na ovaj geotekstil je posle dva dana pokisnuo, pa nisu dobili zeljenu cvrstocu te opet moraju raskopavati zbog susenja! I oni sami kukaju da ovo i nije vremenski period u godini za zemljane radove, ali sta je tu je! Ja im rekoh moju primedbu " a sta radiste do sada sve ove godine"? Oni se nasmejase i to je to!
Pogledajte prilog 4 geotextil pred samom tunelskom cevi pa prema onom mostu posle tunela do koga je stigao asfalt!Pogledajte prilog 3 radovi na odvodnim kanalima izmedju tunela i mosta!Pogledajte prilog 2 i jos jedna![ATTACH type="full" alt="IMG-
I496b2247856b33c3704b659b8b6366df-V.jpg"]1[/ATTACH] gabioni na istom tom lokalitetu :kk:
Eto nadam se da sam se skromno nadovezao na ovaj fantastican Earthov doprinos! :pob:
 
Hvala Krcane ,uknjizen prvi,ali veliki ++++++
Znaci,ostaje nam jun,kako si davno i predvideo....?
 
Zemljani ovde si počeo da snimaš petlju Lajkovac, ali sa osvrtom prema Ubu, a vidi se ovaj lokalni put ispod, dali je to put Lajkovac - Valjevo..?
Valjevo bi trebalo biti levo a Lajkovac desno ako sam se dobro orijentisao...
 
Plecko,
Da ,to jeste put Lajkovac - Valjevo ( ali onaj dalji,uz one kuce ) , i jeste Valjevo levo ,a Lajkovac desno....
 
Hvala Kracane, veliki plus. Ako je prvi maj, a to je za oko mesec i po dana, onda ispada da ce glinena kociti jer ne deluje kao da ona moze da se zavrsi bez jos 3-4 meseca (izvinite ako nisam bio u toku, jel neko skorije davao infromaciju koji je rok za nju?). Mada u pitanju su skroz dva razlicita, nezavisna ugovora, pa nigde ne pise da kineska deonica kad se tunel zavrsi mora cekati Ub-Lajkovac koja je sasvim drugi ugovor, mada sumnjam da ce ih odvojeno pustati.
Da Plecko, evo Niko ti odgovorio, on to bolje zna, njegov kraj :) , mozda moja greska sto nisam stavio mapu kao ranije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607914#p607914:355vwcoq je napisao(la):
Earthmoving » Uto Mar 12, 2019 3:31 pm[/url]":355vwcoq]Hvala Kracane, veliki plus. Ako je prvi maj, a to je za oko mesec i po dana, onda ispada da ce glinena kociti jer ne deluje kao da ona moze da se zavrsi bez jos 3-4 meseca (izvinite ako nisam bio u toku, jel neko skorije davao infromaciju koji je rok za nju?). Mada u pitanju su skroz dva razlicita, nezavisna ugovora, pa nigde ne pise da kineska deonica kad se tunel zavrsi mora cekati Ub-Lajkovac koja je sasvim drugi ugovor, mada sumnjam da ce ih odvojeno pustati.
Da Plecko, evo Niko ti odgovorio, on to bolje zna, njegov kraj :) , mozda moja greska sto nisam stavio mapu kao ranije.
Mislim da niko nije naveo novi rok. Ja sam pre dao info da je rok 25.12.2018. godine, što je naravno, prošlo. I to je po aneksu 4 ugovora o izgradnji deonice Obrenovac - Ljig.

Danas šaljem zahtev za dostavljanje ostalih aneksa kao javno dostupnih informacija, pa ću ih postaviti. Odatle bi trebalo da vidimo koji je sada rok.
 
KrCane hvala veliko odoh da se napijem -započelo je opremanje tunela! Jupiiii. I zaista veliko hvala tvom izvoru!
Čekajte ja samo ne razumem,ne samo da je I dalje jun kao opcija već možda obe cevi budu, jel sam dobro razumela?
Inače prosli smo kroz Ljig danas,sve kao i prethodnih dana što au bili izvestaji ,doduše ne vide se radovi ispred tunela .
I ocekivala bih sad da se možda krene sa postavljanjem onih kucica za naplatu putarine,to će verujem biti u aprilu. Da,nije bilo radova ispod nadvoznjaka ono ka selu Brancic ,ali dan ranije je bila kiša pa je ok.
 
Niko hvala za objašnjenje Valjevo-Lajkovac, pogodio sam, tu ćemo se isključivati kad budemo išli na Divčibare :gobb:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607515#p607515:ktabr35f je napisao(la):
Earthmoving » 11 Mar 2019, 08:30[/url]":ktabr35f]I na kraju, nešto o zasađenom bilju pored autoputa. Evo izdvojio sam dole neka od mesta gde je zasađeno drveće ili žbunje, ne znam kolko će se primiti ali se meni sviđa ideja da pored autoputa bude što više šume.
file.php
Zemljani ovo mesto što si označio je kod nadvožnjaka preko pruge kod sela Brgule, posađeni su borići i meni se to jako svidelo, čak sam pomislio što bi bilo dobro kad bi čitavom trasom bilo ovako...žbunasto
 
Earth mislis da nije moguce brze glinenu zavrsit nego im treba 3 meseca.Ipak je dan dosta duzi i ne vidim razlog da to ne moze brze .Nema tu nekih ozbiljnih radova jedino ako stvarno ima problema sa kamionima ....i dovozenjem materijala.
 
MiraC":3v7ym0sn je napisao(la):
I ocekivala bih sad da se možda krene sa postavljanjem onih kucica za naplatu putarine,to će verujem biti u aprilu. Da,nije bilo radova ispod nadvoznjaka ono ka selu Brancic ,ali dan ranije je bila kiša pa je ok.

Neki okviran rok za sve rampe od Prelljine do Obrenovca je 15 maj jer zele da sve rame profunkcionišu u zatvorenom sistemu ali postoji sansa da bude i malo prolongiran...
 
Earth, svaka cast, jos jednom! Hvala sto izdvajas svoje dragoceno vreme, da bi nama ovde ispunjavao zelje :)
Krcane, legendo, znaci konacno se blizi kraj mukama vezane za tunel. Bilo bi lepo kada bi bar do 1. Juna, tj. Pocetka letnje sezone bilo sve gotovo, zajedno sa glinenom, ali videcemo.

Danas sam slucajno cuo neke vesti za Surcin-Obrenovac. Na nadvoznjaku pre Jakova( gledano od Surcina) postavljene su sve grede na levom mostu, dok ce na desnom biti postavljene za 15 dana, dok ce u medjuvremenu i izbetonirati plocu na levom. Posle toga se moze nastaviti nasipanje materijala uz krilne zidove. Nadvoznjak koji sam prokomentarisao da sporo napreduje, imao je problem sa sipovima. Na prvom ispitivanju dinamickim opterecenjem, po misljenju nadzora, sipovi nisu imali dovoljnu nosivost, pa su trazili preduzimanje odredjenih mera i dodatna ispitivanja. Proces izgradnje je bio obustavljen, dok su dosli do zeljenih rezultata, pa je tek od skoro nastavljena izgradnja. Kako mi rekose, nastavak bi trabalo da se odvija kako treba. Neko je pomenuo i jedan manji mostic(mozda Dare ili Plecko), i on jeste zavrsen.
Izmedju petlje Surcin i petlje Obrenovac, sto se tice betona, sve ide vrlo dobro, i vrlo brzo ce dobiti konacan oblik, ostaje samo nasip. Za nasip su mi rekli, da oko mesec ipo dana nije bilo skoro nikakvih radova, ali da ce se sad intenzitet radova dosta popraviti. Ocekujem pozitivne rezultate :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607949#p607949:u1kllca2 je napisao(la):
zoranuro » Uto Mar 12, 2019 5:07 pm[/url]":u1kllca2]Ministarka na Preljini: Spremajte se, nastavljamo do Požege

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1516400
Ovo je " sve sam rekla,a ništa rekla nisam"!
počinju na prolece?! Ništa čekamo kraj marta da zvanično počne prolece pa da vidimo da li na proleće ove godine misli.
Žena nije svesna da je njen prethodni rok bio pre godinu dana i i dalje obecava ,a ne stoji iza toga.
Ali što reče Dare,da nam ne propasti dan pun ovako lepih vesti sa svih strana!
 
Vrh