Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

direktor":2kbkrw5e je napisao(la):
Odlicna reportaz mogli bi da te zaposle da izvjestavas sa gradilista
Hvala direktore :lol: ali ovo je ipak samo jedno volontersko zadovoljstvo da prezentujem sto realnije stanje na deonicama, sa mesta gde na zalost vecina forumasa nema pristup! Ujedno moja mala zahvalnost i svima vama koji ste mene svih ovih godina, putem ovog foruma, informisali o temama za koje mi je bilo vrlo tesko pribaviti bilo kakve informacije!
abrines":2kbkrw5e je napisao(la):
Крцане ти си јачи од Вучића и Мила, ко си ти онда? :lol: :lol: :lol: плусић укњижен
abrines":2kbkrw5e je napisao(la):
Крцане ти си јачи од Вучића и Мила, ко си ти онда? :lol: :lol: :lol: плусић укњижен
abrines":2kbkrw5e je napisao(la):
Крцане ти си јачи од Вучића и Мила, ко си ти онда? :lol: :lol: :lol: плусић укњижен
abrines":2kbkrw5e je napisao(la):
Крцане ти си јачи од Вучића и Мила, ко си ти онда? :lol: :lol: :lol: плусић укњижен
abrines":2kbkrw5e je napisao(la):
Крцане ти си јачи од Вучића и Мила, ко си ти онда? :lol: :lol: :lol: плусић укњижен
Danas ce gospodja Mihalovic obici most Moracica, tako da posle ovih reportaza/sledi i prva uopste ikada sa vrha mosta/ i svega sto cete videti na ovim slikama, definitivno mora prestati laz i floskula NAJTEZA DEONICA U EVROPI!!! :bash:

@abrines" KrCane ti si jaci od Vucica i Mila, kosi ti onda? :lol: :lol: :lol:
Druze moj reci cu ti da sam u svakom slucaju osoba i srcnija i zadovoljnija od njih dvojice, a u svakom slucaju, neuporedivo postenija! :kk: :sesir:
 
A sad most MORACICA! :vops:
Ako ni po cemu drugom, ono po grandioznosti ovaj objekat se ne moze uporedjivati ni sa cim u regionu!
Na poslednjoj fotografiji moj prst pored armature, dovoljno pokazuje !
Kada se saberu visina najvisocijeg pilona, zatim segmenta na njemu, kao i visina klizeceg krana na vrhu te visinska razlika izmedju podnozja stuba do vode, dolazimo do kote od 205m plus moja lica visina! :laugh:
Vecina fotografija je napravljena na stubi br 3, tj najvisocijem. Pokusao sam da vam docaram same radove na horizontalnom delu na vrhu, zatim bocni deo prema stubu 2 i 4, zatim panoramske poglede na okolinu! Tu su i fotke iz unutrasnjosti konstrukcije i sa radilista na zemlji! Osecaj je jednostavno neverovatan! 7minuta i14 sekundi traje samo podizanje teretnim liftom sa zemlje do vrha! Sem mene taj dan su bili isnimatelji dronom koji rade za Kineze i striktno njima daju sve snimke! Iako su radili za njih licno i placeni od njih, procedure su bile za odlazak gore, uzasno duge /2sata i 45min/ i veoma detaljne! Jos jednom ponavljam da od prosle jeseni od kad su zavrseni vertikalni radovi na izlivanju stubova, ovo su PRVE FOTOGRAFIJE ! Evo vam EXCLUSIVE reportaza u danu kad ce i par drugih reportera se verovatno popeti da promovisu gospodju ministarku i njene goste!
UZIVAJTE :vops: Pogledajte prilog 39Pogledajte prilog 38Pogledajte prilog 37Pogledajte prilog 36Pogledajte prilog 35Pogledajte prilog 34Pogledajte prilog 33Pogledajte prilog 32Pogledajte prilog 31Pogledajte prilog 30Pogledajte prilog 29Pogledajte prilog 28Pogledajte prilog 27Pogledajte prilog 26Pogledajte prilog 25Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
To bi bio taj deo iz zablje perspektive :kk: sledi pticija :vops:
 
Samo mi nije jasno sta plavusa ima da obilazi most u cg
 
Da joj pokažu najveći na balkanu

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Posle vise od 7 minuta voznje u liftu konacno krajnji cilj :vops: vrh pilona br 3.oznaceni su od zapada ka istoku redom! Prvi je visok 42m poslednji 76m, a tri izmedju su nesto manje od 160m od tla do vrha pilona! Vecinu fotki sam napravio iz one staze na samom kranu ogradjene zelenom bojom mreze! Gradiliste je izvanredno organizovano sa WC om na svakom pilonu! Apsolutne mere zastite, sa pojasevima, kukama, slemovima i ogrtacima su primenjene sa nultom tolerancijom! Potrebni su cak i pregledi da bi se bilo sigurno da li neko ima problema sa visinom i srcem! Sve to uzme minimumdva ipo sata, ukljucujuci odobrenje striktno od odgovornih organa Kineza! I najmanji pogresan potez znaci smrt i tu nema diskusije o bilo cemu! Dva momka sto su snimali dronom su isto sa mnom satima cekali i prosli istu proceduru iako rade za njih direktno! Obratite na pozadinu na zumiranim fotkama preko krajnjih stubova! Najveci problem je jak vetar koji je danima i danima zaustavljao kompletno gradiliste! Zvuci neverovatno, ali je jednom oduvao onaj bordo kontejner u Moracu dole kod ulaza, pored servisnog mosta! Nisu verovali sta se desilo dok nisu pregledali kamere!
Kao sto se vidi posle 70 m stubovi se dele u dva dela "viljuske" kako ih ovde popularno zovu! Na svakih 36m ide horizontalna pregrada! Nesrecnik koji je propao kroz otvor u unutrasnjosti je poginuo na licu mesta! Kineski radnik koji se nesrecno za trenutak sam otkacio od sajle.
Nije jednostavno ali je u drugu ruku zaista fantasticno uzbudljivo! Adrenalin ne manjka :grand:
Uzivajte :vops: Pogledajte prilog 39Pogledajte prilog 38Pogledajte prilog 37Pogledajte prilog 36Pogledajte prilog 35Pogledajte prilog 34Pogledajte prilog 33Pogledajte prilog 32Pogledajte prilog 31Pogledajte prilog 30Pogledajte prilog 29Pogledajte prilog 28Pogledajte prilog 27Pogledajte prilog 26Pogledajte prilog 25Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
"Jos ce mo se cerati" :sesir: :vops:
 
Cak i sa ove visine moze se videti svaki kamen u bistroj vodi Morace! Posle slika sa vrha galerije sici ce mo i u unutrasnjost konstrukcije, kao i bocne strane tj horizontalni napredak u susret drugom stubu! :grand: Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Jedino izgleda Kinezi imaju vecu produktivnost od mene :lol:
Ima jos :sesir:
 
Zaista mi je zao sto a forumu ne postoji nešto kao Galerija /Slike gde bi se sve slike iz jedne teme automatski čuvale. Jako puno je ovakvih dobrih reportaža,ali dostizemo 350str.i izgube se u moru teksta. Ako bi nekad neko ovo i pogledao ponovo posle nekog vremena,zaista će teško naći. Svaka čast za reportažu
 
Šta da ti poželim? Da za 2 godine na istom mestu budeš - sa skupljim i boljim naslednikom napaćene Škode!!!!!!!!
 
Bravo i hvala....a što se probijanja roka tiče ako bude tih godinu dana...nije strasno ni sramota imajući u obziru veličinu Crne Gore i da je ovo zemlja koja prvi put pravi autoput sa skromnom naučnom i infrastrukturnom bazom za ovakav projekat.
 
Bravo. Svaka ti cast. Ti si "kadar stici i uteci i na strasnom mjestu postojati".

Ali da se vratim na Koridor 11, ipak "niko nema sta Brancic imade", hehehe
 
U nekoliko dnevnih novina danas Strumfeta najavljuje pustanje u saobracaj deonice Obrenovac-Ljig do kraja godine... Da li neko zna kada ce poceti izgradnja saobracajnice od kraja J. Gagarina do petlje Surcin tj veze NBG sa pomenutim autoputem?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553792#p553792:2297us8f je napisao(la):
Dzigi Bau » Pon Jul 23, 2018 5:00 pm[/url]":2297us8f]Dajte neki predlog,posto im je verovatno neko zabranio da ga zovu Koridor 11
https://www.b92.net/biz/vesti/region.ph ... id=1422222

Jedan od komentara :kk:

Moze slobodno da se zove koridor Sarape, Milomira Marica ili Sase Popovica... Ili pak autoput Parova i Zadrugara, Happy autoput... Oni vam drze vlast trovanjem neosvescenog i neobrazovanog naroda. Pa dajte omaz tim ljudima...

ili još realniji

Koridor: Bice zavrsen sledece godine

za mene najbolji


 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553811#p553811:12og14x0 je napisao(la):
Žika » Pon Jul 23, 2018 7:32 pm[/url]":12og14x0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553792#p553792:12og14x0 je napisao(la):
Dzigi Bau » Pon Jul 23, 2018 5:00 pm[/url]":12og14x0]Dajte neki predlog,posto im je verovatno neko zabranio da ga zovu Koridor 11
https://www.b92.net/biz/vesti/region.ph ... id=1422222

Jedan od komentara :kk:

Moze slobodno da se zove koridor Sarape, Milomira Marica ili Sase Popovica... Ili pak autoput Parova i Zadrugara, Happy autoput... Oni vam drze vlast trovanjem neosvescenog i neobrazovanog naroda. Pa dajte omaz tim ljudima...

ili još realniji

Koridor: Bice zavrsen sledece godine

za mene najbolji



Ili ozda Koridor na zemlji,posto vec imamo Beograd na vodi,ili recimo Autoput Mira 2 (olaksana komunikacija NATO trupama kopnenim putem izmedju CG to jest Jadranskog mora i Srednje Evrope,kao sto ce biti i Autoput Mira 1 Nis - Pristina (olaksana komunikacija NATO trupama izmedju Albanije i Bugarske,Rumunije,to jest izmedju Jadranskog mora i Crnog mora,posto je naredjenje za izgradnju ova dva autoputa doslo sa istog mesta (Brisela i Vasingtona).
 
Definitivno sam se "uobrazio"! :laugh: :lol: :lool:
Za samo tri cetiri sedmice hiljadu plusica :grand: :grand: :grand: :vops:
Sad moram samo da radim za "plusici" :lol: , nista vise za "dolarici" :lol: :gobb:
 
Ne zelim da slutim, ali po meni nema adekvatnijeg od "BEOGRAD - SKADAR NA BOJAN"! :lool: :bash:
 
Vrh