Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Pardon zuta mašina a ovo gde su uradjeni kanali to valjda ostaje
 
ako sam dobro video kad sam zadnji put išao u septembru, iz pravca Ćelija postojeći put će ići preko autoputa, tj preko onog brda,a za šta će onda da služi onaj nadvožnjak na prvoj slici ?
 
Nemam pojma, to je kad obilazis pored Ljiga levo je Ljig i taj nadvoznjak sa tom jednom mašinom to je to ispod njega jeste auto put, a desno je pored brda tj nastavlja se od brda taj nadvoznjak, gde oni vode pojma nemam ja. To je sklop te petlje oko Ljiga. Ja se bu**** radovala, eto odradili su mali kružni tok, eto pomak u svemu... Odoh da popijem vino da se smirim.... Bi moj muz u pravu. Na kraju ce pustiti "pre roka tog narednog" pa cemo biti presrećni.... Ja sve sad gledam kroz veliko razočaranje i pesimizam.
 
Evo Miro, pratim situaciju, ocekujem uskoro zvanicnu izjavu Ministarke. Mozda ce biti da treba da se popravlja jos godinu dana ali je ona nas andjeo cuvar pa ce, uz do sad nevidjene napore u svetu, ipak biti pustena uskoro zahvaljujuci njoj ;) Zato vrlo pazljivo I smireno pratim, ne zurim sa zaključcima još 8)
Plecko, kolko ja kapiram iz pravca Celija pre Ljiga ces se penjati na nadvoznjak koji ide preko autoputa, pa onda spustati nazad na zemlju gde se sad brdo skida. A nadvoznjak na drugoj slici je nadvoznjak deo petlje Ljig.
 
Ima i dobrih stvari sto kasnije puste obrenovac dici to cemo manje da se davimo u guzvi obrenovac beograd ha ha ha
 
kad smo već kod alternativnih pravaca, korisno je leti, ko prolazi kroz pakao obilaznice oko čačka i gužve na naplatnoj rampi, da zna da postoji alternativa.
kod Dragiše (Marinkovića) (pečenjare) se skrene u centar Čačka, pa preko Ljubića i gornje gorevnice i brezne se uključite na naplatnoj rampi Takovo.
tu nikad nema ni 3 vozila na rampi.
put je krivudav,asfalt korektan, vozila nema ni za lek.
realno nekih 40-50 min vožnje.
priroda je lepa kao i pogled na čačak.
kod takova su jedan deo puta uradili nov, još rade a dokle će ga popraviti ne znam.

kad nije sezona od dragiše do takova AP je oko pola sata vožnje.
dakle ova alternativa je sporija ali u sezoni znatno brža.
i čuva živce.
 
Earthmoving je u pravu isade da ce kinezi zavrsit pre ove obnove bice ovde jos svasta .Po njenom cemo imati put iz njive u Obrenovac i iz njive u Ljig
 
Kada sam pre 3 meseca pisao ovde na forumu da su ogromni problemi i lopovluci na izgradjenoj deonici Ub -Lajkovac i da su se otvorile rupe i da su neki ljudi koji su to pricali dobili otkaze u firmama kao sto su Koridori pa i u ministarstvu , neki su mi se ovde snejali i pitali me gde su dokazi za sve to. Ja sam ljudima verovao na rec, jer su ti ljudi koji su mi to rekli posteni i strucni i ne bi lagali sigurno. I evo sta ispade. Jos jedan dokaz da zivimo u sramnoj drzavi.
Pitanje broj jedan za plavusu, ako ste to sve znali zasto jos prosle godine niste to popravili. Svaki seljak oko te deonice je to znao. I sta cemo sad ?????
Sad ste se setili. Ma bre smucili ste mi se svi. Ista bag** non stop vlada ovom zemljom. Strasno je u sta smo se pretvorili . Bljak.
Nijedan lopov nikada nije odgovarao. Nista. I vi se jos nadate necemu u ovoj jadnoj zemlji. Pukli smo ljudi shvatite to. Treba nam ustanak a za to izgleda nema ni snage ni pameti !!!!
 
Earthmoving, joj da li je to moguce.... Ako ista pomere od onih rokova - kraj novembra, decembar...kod mene su pali u ocima skroz. Ali mozda bude da ispadne da su oni toliko pozrtvovani pa ce pustiti po jednu traku ili neku varijantu eto oni su se namučili ... Earthmoving ti si vrlo mudar covek, vrlo mudar. Treba sacekati kad jasno kazu zvanično. Bravo bravo! Vraca mi se optimizam
 
Hromi Daba, optimisti cekaju zvanično obracanje ministarstva !
 
Nije najgora stvar to što pokušavaju da obmanu javnost i traže izgovore, od njih se to i očekivalo. Najgora stvar u svemu ovome što će pola Srbije progutati ovu priču i na sledećim izborima glasati za istu garnituru nesposobnjakovića.

Za ispravke na deonici od 4.5 kilometra im je potrebno godinu dana? Koliko autoputa moze da se izgradi za godinu? Sve i da je situacija takva kakva jeste, zasto ne bi moglo da se radi naizmenično po jedna traka na delu puta od ta 4.5 kilometra? Zar je toliko loše urađeno da ne može čak ni da se koristi? Toliko nelogičnosti, al opet kažem, proći će i ova priča kao što im je prošlo sve do sad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490496#p490496:1a5a3nr2 je napisao(la):
zekagradjevinar » Sre Nov 08, 2017 5:47 pm[/url]":1a5a3nr2]Nije najgora stvar to što pokušavaju da obmanu javnost i traže izgovore, od njih se to i očekivalo. Najgora stvar u svemu ovome što će pola Srbije progutati ovu priču i na sledećim izborima glasati za istu garnituru nesposobnjakovića.

Za ispravke na deonici od 4.5 kilometra im je potrebno godinu dana? Koliko autoputa moze da se izgradi za godinu? Sve i da je situacija takva kakva jeste, zasto ne bi moglo da se radi naizmenično po jedna traka na delu puta od ta 4.5 kilometra? Zar je toliko loše urađeno da ne može čak ni da se koristi? Toliko nelogičnosti, al opet kažem, proći će i ova priča kao što im je prošlo sve do sad.

Godinu dana će kasniti cela deonica u smislu da neće da se koristi u punom obimu. Naravno da će pustiti ove dve kineske deonice čim ih urade a tih 4,5km će raditi uporedo. Prvo će raditi jedan smer pa drugi. Nije to 4,5 km u jednom komadu već na više mesta po malo, a pošto se radi popravka zajedno sa omogućenim saobraćajem normalno je da traje malo duže nego kad se radi od nule. I mižda bude i više od tih 4,5 km.
 
Ja se jos uzdam u pretpostavke Earthmoving - a..... Ma isuviše mi bedno i providno da ovo koriste za odlaganje, mislim bedno mi da misle da ce iko poverovati.... Al sto rece neko, sve mi zaboravimo, imamo pamćenje akvarijumske ribice.... E pa ja NECU! evo glavna vest "prognoza da cemo uci u eu do 2025" hahahahaha
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490505#p490505:1r42kj7b je napisao(la):
geovuk » Sre Nov 08, 2017 6:31 pm[/url]":1r42kj7b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490496#p490496:1r42kj7b je napisao(la):
zekagradjevinar » Sre Nov 08, 2017 5:47 pm[/url]":1r42kj7b]Nije najgora stvar to što pokušavaju da obmanu javnost i traže izgovore, od njih se to i očekivalo. Najgora stvar u svemu ovome što će pola Srbije progutati ovu priču i na sledećim izborima glasati za istu garnituru nesposobnjakovića.

Za ispravke na deonici od 4.5 kilometra im je potrebno godinu dana? Koliko autoputa moze da se izgradi za godinu? Sve i da je situacija takva kakva jeste, zasto ne bi moglo da se radi naizmenično po jedna traka na delu puta od ta 4.5 kilometra? Zar je toliko loše urađeno da ne može čak ni da se koristi? Toliko nelogičnosti, al opet kažem, proći će i ova priča kao što im je prošlo sve do sad.

Godinu dana će kasniti cela deonica u smislu da neće da se koristi u punom obimu. Naravno da će pustiti ove dve kineske deonice čim ih urade a tih 4,5km će raditi uporedo. Prvo će raditi jedan smer pa drugi. Nije to 4,5 km u jednom komadu već na više mesta po malo, a pošto se radi popravka zajedno sa omogućenim saobraćajem normalno je da traje malo duže nego kad se radi od nule. I mižda bude i više od tih 4,5 km.
Ti si mi drugi omiljeni clan foruma! Dace Bog da si u pravu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490496#p490496:3dg0te8w je napisao(la):
zekagradjevinar » 08 Nov 2017 05:47 pm[/url]":3dg0te8w]Nije najgora stvar to što pokušavaju da obmanu javnost i traže izgovore, od njih se to i očekivalo. Najgora stvar u svemu ovome što će pola Srbije progutati ovu priču i na sledećim izborima glasati za istu garnituru nesposobnjakovića.

Za ispravke na deonici od 4.5 kilometra im je potrebno godinu dana? Koliko autoputa moze da se izgradi za godinu? Sve i da je situacija takva kakva jeste, zasto ne bi moglo da se radi naizmenično po jedna traka na delu puta od ta 4.5 kilometra? Zar je toliko loše urađeno da ne može čak ni da se koristi? Toliko nelogičnosti, al opet kažem, proći će i ova priča kao što im je prošlo sve do sad.
Sama činjenica da je ministarka već sve presudila, i da ne valja put, i da će da se radi godinu dana i da će da košta milijarda,itd i sve to bez ijednog dokaza ,izveštaja, stručne procene ili presude , kao dan je jasno da je cela ujdurma oko popravke od par nedelja razvučena zbog kašnjenja drugih deonica od godinu i više dana.

Ono što je danas novo to je da su izvođači izašli na deonicu i da vrše popravke jer je deonica u garantnom roku.To je interesantno jer je to rukavica u lice nepismenoj ministarki koja će morati da objasni IPAK zašto ostale deonice kasne i zašto laže već pola godine.
 
MiraC, ajde malo prilagodi pisanje ovom forumu. Ne zelim da budem ostar ali takav nacin razgovora nije bas u tonu ovog foruma.

Gygy da li je izasao neko osim Planuma na teren da radi popravku?
 
Putevi Uzice izjavili da su radili samo petlju Lajkovac i dva mosta i da za to garantuju da otvorenu trasu nisu ni radili
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490516#p490516:3bo8wkjb je napisao(la):
Orfanelin » 08 Nov 2017 07:00 pm[/url]":3bo8wkjb]MiraC, ajde malo prilagodi pisanje ovom forumu. Ne zelim da budem ostar ali takav nacin razgovora nije bas u tonu ovog foruma.

Gygy da li je izasao neko osim Planuma na teren da radi popravku?
Ne znam , gledao sam snimak i nije bilo malo ljudi na deonici i kažu izašli da izvrše popravke.Kako mi se čini video sam i deo koji je oljušten.
Po meni, očigledno je da firme koje su radile deonicu ne prihvataju da su greške i približnog obima kako se tvrdi i da se neće tako lako "pomiriti" sa tim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490516#p490516:1ubki0db je napisao(la):
Orfanelin » Sre Nov 08, 2017 7:00 pm[/url]":1ubki0db]MiraC, ajde malo prilagodi pisanje ovom forumu. Ne zelim da budem ostar ali takav nacin razgovora nije bas u tonu ovog foruma.
O čemu ti to?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490510#p490510:195vow20 je napisao(la):
gygy11 » Sre Nov 08, 2017 6:45 pm[/url]":195vow20]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=490496#p490496:195vow20 je napisao(la):
zekagradjevinar » 08 Nov 2017 05:47 pm[/url]":195vow20]Nije najgora stvar to što pokušavaju da obmanu javnost i traže izgovore, od njih se to i očekivalo. Najgora stvar u svemu ovome što će pola Srbije progutati ovu priču i na sledećim izborima glasati za istu garnituru nesposobnjakovića.

Za ispravke na deonici od 4.5 kilometra im je potrebno godinu dana? Koliko autoputa moze da se izgradi za godinu? Sve i da je situacija takva kakva jeste, zasto ne bi moglo da se radi naizmenično po jedna traka na delu puta od ta 4.5 kilometra? Zar je toliko loše urađeno da ne može čak ni da se koristi? Toliko nelogičnosti, al opet kažem, proći će i ova priča kao što im je prošlo sve do sad.
Sama činjenica da je ministarka već sve presudila, i da ne valja put, i da će da se radi godinu dana i da će da košta milijarda,itd i sve to bez ijednog dokaza ,izveštaja, stručne procene ili presude , kao dan je jasno da je cela ujdurma oko popravke od par nedelja razvučena zbog kašnjenja drugih deonica od godinu i više dana.

Ono što je danas novo to je da su izvođači izašli na deonicu i da vrše popravke jer je deonica u garantnom roku.To je interesantno jer je to rukavica u lice nepismenoj ministarki koja će morati da objasni IPAK zašto ostale deonice kasne i zašto laže već pola godine.
Ja se samo pitam, gledajuci njihovu zvaničnu stranu, da li ce dade ide samo sa objašnjenjem "kasnice se" ili ce konkretno reci situaciju koliko je kašnjenje "zbog novonastsle situacije" i da li ce reci kako je na drugim delovima, ovim o kojima svi mi pišemo
 
Bliskog sam misljenja ovde Geovukovom jer jos niko do sad nije rekao da ce pustanje deonice biti pomereno za godinu dana nego da ce popravka trajati godinu dana. Ne bi mi bilo logicno da ovi tolko jure da sto pre zavrse zadnja 3 meseca, da se bacaju u troskove dodatnog angazovanja mehanizacije, a da imaju cak jos godinu dana fore. Asfaltiranje preostalih 5km se moze zavrsiti u sledecih mesec dana, a I praticemo dal je tako na satelitu I na slikama, pa dok neko nadlezan zvanicno jasno ne kaze da se pustanje odlaze, ja jos uvek verujem da ce otvaranje biti ranije, a da je ova popravka odvojena prica.
 
Sad procitah sta kaze Mihajloviceva:
„Drugi problem je što mi ubrzano radimo deonice pored te. Čak i pod pretpostavkom da one budu gotove, do februara neće raditi - jer će se cele sledeće godine raditi ova deonica koja je već izgrađena“, kaže ona."
Zapravo ona ovde kaze da ce se verovatno kineske deonice ubrzo zavrsiti ali da zbog zime popravka Ub-Lajkovac ce poceti tek posle zime. Cak kaze da negde treba 10m duboko da se skida. Ono sto nije jasno je otkad mi ugradjujemo beton u podlogu, kolko ja znam ispod asfalta ide tucani kamen razlicitih frakcija za razlicite dubine, na nekim autoputevima I cementa stabilizacija ali gde ide beton?
I na kraju nije jasno zasto ne mogu da popravljaju jednu pa drugu traku, sa ogranicenjima, pa nije bas tako lose stanje da bi totalno zabranili saobracaj. Mislim da ce biti pod pritiskom za ovako neko resenje, a da li ce uspeti da tako organizuju saobracaj ili ne, videcemo.
 
Pa napala je kineze da kasne da idu penali njihov ambasador je cesto na terenu ,i onda problem za koji ona tek sad saznaje a put gotov 2 god.!!!A ona zena nasmejana sretna gledam i ne mogu da verujem .Tek cemo da saznamo o cemu se ovde radi
 
Vrh