Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Mogla bi pokrajina (i država) da se zainteresuje malo i za deo ovog "K11" u pokrajini Pančevo-Vršac. I ovde šleperi i tranzitni saobraćaj prolaze kroz: Bavanište (Pančevo-Kovin), Pančevo, Banatsko Novo selo, Vladimirovac, Banatski Karlovac, Nikolince... To je više mesta od jednog Iriga zar ne? Banat ima nula kilometara autoputeva ali njih izgleda interesuju samo putevi koji vode u Ns. Ok je da se gradi Ns-Loznica ali je ironija da ćemo ubedljivo najduži tunel od 3,5km (duplo duže od sada najdužeg tunela Manajle u Grdeličkoj klisuri na Koridoru 10) imati u - ravnoj Vojvodini, kroz nešto što je visoko jedva preko 500m :lool: Za tako skup tunel i tih 400 miliona mogli su išpartati 100km po ravnom Banatu koji nema ni jedan km autoputa.
 
Kad se projektovao BG - SU, postojala je struja u Vojvodjanskom delu KP koja se zalagala da od Inđije autoput u NS ulazi sa južne strane i prolazi kroz grad (pretpostavljam kao sto je i kroz BG odradjeno). Sa takvom trasom, verovatno bi bilo lakše spojiti dva koridora i izmestiti saobraćaj iz N.parka (iako mi je veoma nelogična gradnja AP kroz grad pa decenijama kasnije dovršavati obilaznicu).
Umesto tunela bih se složio sa stavom da se od Beške napravi pravac ka Rumi i Šapcu, ali da bi se stimulisao saobraćaj iz NS koji neće ići kroz NP Fruška gora, verujem da je potrebno proširenje magistrale od Kamenice prema Karlovcima i prema uključenju na zamišljeni pravac jer teško da će neko ici na autoput severno kako bi stigao 30ak km južno od NS. Radije će opet koristiti pravac preko venca.

Zanimljiva priča koja se dotiče trase AP:
http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/ ... nista.html
 
Постојећа траса аутопута је поприлично удаљена од неких делова Новог Сада, и ја имам познаника који и сад из центра Београда где живи, редовно вози преко Руме, и тврди да му је тако брже, дотле докле иде у НС код родбине (а не знам тачно која је адреса у питању).

Мислим да је овај тунел реалност, а прича да је "Војводина равна" се баш и не може применити на тај део Срема, зар не?
 
Аутопут није социјална категорија, попут права на школовање и права на здравствену заштиту. Тунел кроз Фрушку Гору се не прави да би Сремци могли да се к.рче како, ето, добијају још један аутопут, већ да најпрометнији правац у Србији (Нови Сад-Рума-Шабац) добије брзу и адекватну саобраћајницу, а Фрушка Гора квалитетну еколошку заштиту.

Наравно, по окончању К11 од Београда до Пожеге можда би требало ући у не толико скупу изградњу брзог (2+2) пута, а можда и аутопута, од лакат кривине СМТ-а код Овче, преко Панчева и Вршца до румунске границе и Темишвара. Румуни имају врло добру транзицију и све боље зараде, па је реално очекивати да они који живе у западном делу земље све чешће посећују Србију (већ сада су, уз Русе, најбројнији туристи у нашим зимским центрима), а лети Црну Гору и Далмацију. Успут, могли би да сврате у Београд, на Тару и Златибор, Вишеград и Требиње... Да не говоримо о шанси да се на К11 пребаци транспорт дела производа из више стотина италијанских фабрика у источном Банату и другим деловима Румуније.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451542#p451542:1px5rjqk je napisao(la):
bobcha78 » 15 May 2017 11:14 pm[/url]":1px5rjqk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451453#p451453:1px5rjqk je napisao(la):
gygy11 » Pon Maj 15, 2017 4:59 pm[/url]":1px5rjqk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451402#p451402:1px5rjqk je napisao(la):
bobcha78 » 15 May 2017 11:43 am[/url]":1px5rjqk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451327#p451327:1px5rjqk je napisao(la):
gygy11 » Ned Maj 14, 2017 11:19 pm[/url]":1px5rjqk]Kakav fruškogorski Koridor 400 miliona evra?!!!

Vidim da su deonicu Preljina-Požega sad braća podigla na takodje nenormalnih 400 miliona evra!?!!!

Jedino iskreno u tekstu što vidim da su napokon priznali da od deonice Lajkovac-Ljig nema ništa pre 2019.godine , ostalo potpune budalaštine i priče za malu decu.

Proći će 7 godina vladavine Žvalavog a ugovoriće pišljivih ni 70 km novih auto-puteva.
Mrak film.
Možda više voliš da bude recimo 300 miliona, a da ga razvlače ko Aktor na Koridoru 10 istok?
Jel bi time bio zadovoljniji?
Ne znam čime si ti zadovoljan ili čime bi bio zadovoljan, na tom nivou ne razgovaram, razgovaram na ozbiljnom nivou gde jasno pitam zašto se ove deonice ugovarajy po ovako astronomskim cenama , šta košta 400 miliona evra na tetenu gde je sve preko 5-6 miliona za km punog auto-puta preskupo , a ne za brzu saobraćajnicu.
Postavljam ozbiljna pitanja , a tebi ako je do zaje*******ancije sa zamenom teza, ti zaobidji ovu raspravu.
Smiri se malo, udariće te kap. Jel su tvoje pare u pitanju? Jesi li ti investitor? Šta je problem? Mnogo se bre nerviraš oko svega što ova država radi? Jel imaš ti neka druga posla u životu neko da sve živo kritikuješ? Jel ima nešto čime bi ti bio zadovoljan?

Ako si toliko sposoban i stručan i znaš da takav put ne košta toliko, ne razumem zašto si na ovom forumu. Tebi je mesto u CIPu, ne znam Vladi Srbije, u građevinskim firmama, očito da znaš nešto što niko drugi ne zna. Kako je takav stručnjak završio na ovom forumu? Zašto ne iskoristiš to tvoje znanje

Geologija Fruške gore je problem, 2 tunelske cevi sa po 2 trake za saobraćaj. E zato toliko košta.

Bolje platiti više i da ti u roku završe, nego platiti najnižu moguću cenu i dobiješ firmu recimo kao Aktor i oni ti prave jedno 6 godina.

Tebi sam već jednom rekao da me botovski komentari ne dotiču , ali i da me ti zaobidješ jer ništa konkretno ne pišeš, niti imaš odgovore na neka pitanja niti postavljaš pitanja , koliko vidim sve što ovde radiš cilj ti je da suzbiješ kritiku ove vladti i njenih nesposobnih idijota koje postavlja po državi.
I naravno da sam ja investitor i naravno da su moje pare u pitanju, svaki gradjanin Srbije je ovde investitor.Nego šta si mislio da su to Vučićeve pare, ne razumem?
I što se ti toliko nerviraš kad ja kritikujem pljačku, jel imaš ti neke koristi od ovih nesposobljakovića što vode državna preduzeća pa se toliko nerviraš kad ih kritikujem?
Ja ovde sam napisao poslednji post pre nekoliko nedelja a ti kažeš da sam ovde često? :shock:
 
Često se priča o cijeni koštanja pojedinih dionica autoputa.

Evo koliko je prosječno koštao km autoputa u 2010. Obratite pažnju kolika je cijena kilometra u teškim terenima (planine, tuneli, mostovi...)

First published on http://www.WorldHighways.com



A STUDY of highway construction costs in eight European countries highlights Austria as the most expensive.

The report says that highways in Austria cost €12.87 million/km. The next most expensive country is Hungary at €11.21 million/km, followed by Slovakia at €9.56 million/km and then the Czech Republic at €8.86 million/km. At the other end of the spectrum, costs in Denmark are only €5.89 million/km, in Croatia €6.682 million/km, in Slovenia €7.29 million/km and in Germany €8.24 million/km.

Terrain can increase costs significantly and construction of highways in mountainous terrain is most expensive in Germany at €25.99 million/km followed by Austria with €24.97 million/km, with the Czech Republic, Slovenia and Croatia following in descending order.


 
Eto po tepsiji je najskuplji put, razlog, oteto od hleba, ta oranica je najskuplja, eksproprijacije su sigurno najskuplji deo celog projekta, silni hektari plodne zemlje pretvoreni u AP. Izgleda da je bolje kroz zemlju nego na zemlji. Mislim naravno na Madjarsku

Послато са S57 уз помоћ Тапатока
 
Pa ko je sa trunkom paznje procitao tekst, idi da pored rangiranja cene po zemlji imamo i rangiranje po zemlji i planinskom terenu.
Tako na primer Nemacka, koja ima neku srednju cenu u odnosu na zemlje koje su pomenute ima i najskuplji km autoputa kroz planinska podrucja.

Ipak, kod nas je situacija malo manje jasna jer ispade da votovo da nema razlike (ili je vrlo mala) za put preko Jelice i Ovcara, i put kroz posavinu...
Da se covek zapita...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Deonice Obrenovac-Ub i Lajkovac-Ljig dužine 50km koštaju 334 miliona evea ili 6,7 miliona € po km.
 
gygy11,

da li ti možeš sve što misliš u jednom trenutku da napišeš u jednom postu?
Ili moraš za svaku misao ili rečenicu da napišeš poseban post i tako po tri ili četri posta za redom?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444219#p444219:c93kqz5e je napisao(la):
Bukira » 03 Apr 2017, 18:52[/url]":c93kqz5e]Prošao sam pre neki Ibarskom magistralom i zabeležio radove na autoputu ispred Ljiga. Evo kako je to izgledalo:

Pogledajte prilog 5
Prošao sam juče ovuda i ovo brdo još nisu načeli, kad misle početi ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451766#p451766:3bgogw9n je napisao(la):
Stomatolog » 16 May 2017 11:17 pm[/url]":3bgogw9n]gygy11,

da li ti možeš sve što misliš u jednom trenutku da napišeš u jednom postu?
Ili moraš za svaku misao ili rečenicu da napišeš poseban post i tako po tri ili četri posta za redom?
Mogu ali mi je to ružno , ovako je lepše i preglednije.
Ali ako je problem , lako se ispravi. :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451636#p451636:39umcpcq je napisao(la):
gygy11 » Uto Maj 16, 2017 12:59 pm[/url]":39umcpcq]
Tebi sam već jednom rekao da me botovski komentari ne dotiču , ali i da me ti zaobidješ jer ništa konkretno ne pišeš, niti imaš odgovore na neka pitanja niti postavljaš pitanja , koliko vidim sve što ovde radiš cilj ti je da suzbiješ kritiku ove vladti i njenih nesposobnih idijota koje postavlja po državi.
I naravno da sam ja investitor i naravno da su moje pare u pitanju, svaki gradjanin Srbije je ovde investitor.Nego šta si mislio da su to Vučićeve pare, ne razumem?
I što se ti toliko nerviraš kad ja kritikujem pljačku, jel imaš ti neke koristi od ovih nesposobljakovića što vode državna preduzeća pa se toliko nerviraš kad ih kritikujem?
Ja ovde sam napisao poslednji post pre nekoliko nedelja a ti kažeš da sam ovde često? :shock:
Mnogo me zabole šta ti misliš, nemoj da vređaš po forumu konstantno, ali tebi ne vredi pričati jer je to tvoja kultura (tj nekultura), kućno vaspitanje, i na tome ti ne mogu pomoći.

Brale ako znaš da je pljačka i imaš dokaze, MUP i SUD ti je dostupan u svakom gradu. Pet čoveka su ti objasnila zbog čega je tako skup put, ali ti se praviš pametan na svakoj temi na ovom forumu. DA si toliko stručan ne bi visio na ovom forumu već bi radio nešto pametno.

Promeni ploču oko bota, izlizala ti se ploča. Izmisli nešto pametnije.

Vučićeve pare nisu, a nisu ni tvoje. Građani su onomad rekli na izborima da podržavaju poteze koje ima Vučić, a sam si i čuo ko mu je uputio čestitku za pobedu. Samo par njih, Putin, Merkelova, Kurc, Si Đinping, Tramp i više niko i ne treba. Znači da je dobro radio, za moj ukus mnogo to sporo ide, ali ide.

Nemam ništa ni od ove ni od prethodne vlasti.

Čoveče pišeš po 4 posta zaredom kao id***. Potraži profesionalnu pomoć. Imaš 265 posta, 108 na temi Koridor 11 i 120 u regionalni razvoj, i posle sam ja bot. Plaćeniku i paćeniku jedan
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451789#p451789:qo63clug je napisao(la):
bobcha78 » 17 May 2017 12:05 am[/url]":qo63clug]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451636#p451636:qo63clug je napisao(la):
gygy11 » Uto Maj 16, 2017 12:59 pm[/url]":qo63clug]
Tebi sam već jednom rekao da me botovski komentari ne dotiču , ali i da me ti zaobidješ jer ništa konkretno ne pišeš, niti imaš odgovore na neka pitanja niti postavljaš pitanja , koliko vidim sve što ovde radiš cilj ti je da suzbiješ kritiku ove vladti i njenih nesposobnih idijota koje postavlja po državi.
I naravno da sam ja investitor i naravno da su moje pare u pitanju, svaki gradjanin Srbije je ovde investitor.Nego šta si mislio da su to Vučićeve pare, ne razumem?
I što se ti toliko nerviraš kad ja kritikujem pljačku, jel imaš ti neke koristi od ovih nesposobljakovića što vode državna preduzeća pa se toliko nerviraš kad ih kritikujem?
Ja ovde sam napisao poslednji post pre nekoliko nedelja a ti kažeš da sam ovde često? :shock:
Mnogo me zabole šta ti misliš, nemoj da vređaš po forumu konstantno, ali tebi ne vredi pričati jer je to tvoja kultura (tj nekultura), kućno vaspitanje, i na tome ti ne mogu pomoći.

Brale ako znaš da je pljačka i imaš dokaze, MUP i SUD ti je dostupan u svakom gradu. Pet čoveka su ti objasnila zbog čega je tako skup put, ali ti se praviš pametan na svakoj temi na ovom forumu. DA si toliko stručan ne bi visio na ovom forumu već bi radio nešto pametno.

Promeni ploču oko bota, izlizala ti se ploča. Izmisli nešto pametnije.

Vučićeve pare nisu, a nisu ni tvoje. Građani su onomad rekli na izborima da podržavaju poteze koje ima Vučić, a sam si i čuo ko mu je uputio čestitku za pobedu. Samo par njih, Putin, Merkelova, Kurc, Si Đinping, Tramp i više niko i ne treba. Znači da je dobro radio, za moj ukus mnogo to sporo ide, ali ide.

Nemam ništa ni od ove ni od prethodne vlasti.

Čoveče pišeš po 4 posta zaredom kao id***. Potraži profesionalnu pomoć. Imaš 265 posta, 108 na temi Koridor 11 i 120 u regionalni razvoj, i posle sam ja bot. Plaćeniku i paćeniku jedan
E ovo je već ozbiljna diskusija, ovo sa ovih "5 čoveka" , sve argumente si mi pobio.Ne bih više dalje u raspravu, priznajem poraz,pobedio si.OK?
 
Evo dela A2 od Obrenovca ka Ubu, snimak od juče (16.05.2017.)

 
Odlicna slika, i kao da je simbolicna: Autoput koji se gubi u magli, oblacima, perspektivi prostora i vremena.
 
Vrh