Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444319#p444319:nqze57dl je napisao(la):
Vladica-86 » Uto Apr 04, 2017 6:36 am[/url]":nqze57dl]Veliko hvala Bukira! Sjajne su slike.
Meni samo nikako nije jasno kako ce na kraju izgledati to premoscivanje Ibarske sa ta tri ipsilon stuba jer izgleda kao da ne vode nikuda.
Sve upućuje na to da će Ibarska magistrala ići iznad autoputa preko novog nadvožnjaka na tim Y stubovima. Očigledno je bilo isplativije da autoput sa 6 traka ostane u nivou, a da se Ibarska, koja ima samo dve trake, podigne na nadvožnjak.
 
Pošto nije bilo vesti da je probijen pretpostavljam da se još radi ali da je blizu probijanja.
Inače ova mala deonioca će skratit put za oko 4km u odnosu na sadašnju trasu Ibarskom.
 
Gde ce biti petlja koja ce povezivati Ibarsku sa autoputem?
Ja sam do sad mislio da ce biti sa desne starne (kad se ide iz Bg ka Cacku) preko puta onih Y stubova sa slike. Ali posto ce tu biti nadvoznjak, nelogicno je da tu bude i petlja...
 
Pogledajte slike petlji u okviru donje slike. Tu ćete crvenom bojom videti gde su stari putevi u odnosu na petlje i autoput. Na njoj se vidi da je isključenje/uključenje na petlju Ljig par stotina metara severno od Ibarske, tj preko reke Ljig (ne gde se seče Ibarska sa autoputem), a onda se uključuje na Ibarsku zapadno od od mesta preseka (ne na mestu gde se Ibarska seče sa autoputem). Što se tiče isključenja/uključenja na petlju Lajkovac vidimo da je ona par stotina metara južno od puta Valjevo-Lajkovac, pa onda isključenje vodi severno nazad ka tom putu gde se uključuje u njega.
 
pa u Nepričavi, mada se na mapama vidi i neki pristup iz sporedne ulice u Rubribrezi koji je izgleda tehnički, a ako bude moglo tako prugu bi prelazio na pepeljevačkoj rampi pa desno. Koliko vidim, u planu je da se radi južna obilaznica oko Lajkovca.

Earthmoving, jel sigurno da će ljiška petlja biti ovakva, da isključenje sa magistrale bude samo na jednoj strani? Ne bih rekao da to tako treba i može, ili je možda samo ta ilustracija neprecizna?
 
@Joe, Ili evo gde je petlja Ljig i uključenje/isklučenje na autoput sada posmatrano sa Ibarske kada se izlazi iz Ljiga i ide u smeru Beograda.
@Tragac, moguće da će na mestu gde se ukršta isključenje sa autoputa i Ibarsksa biti kružni tok kao u Preljini.
 
Sasvim je regularno daciskljicenje sa Ibarske magistrale na prilazni put bude u nivou. To nije nista neuobicajeno, jer su sva ukljucenja i iskljucenja na ibarsku u nivou (Lazarevac, Lajkovac, Arandjelovac...)
Ono o cemu treba voditi racuna je da rampa bude dovoljno udaljena od magistrale i da ima dovoljno ulaznih rampi, da bi se izbeglo zagusenje raskrsnice i to je sve.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ono što ne bi smelo nikako da se ostavi je jednostrano skretanje sa Ibarkse koje bi uključivalo ukrštanje saobraćaja. Neko će morati da skreće levo i da se prestrojava, a još luđe bi bilo kada bi to probali da reše semaforom. Kružni tok je OK rešenje.
 
Pa sta ako skrece levo?
100m dalje ti je semafor u Ljigu gdw imas skretanje, a odmah iza autobuske stanice imas jos jedno skretanje. Tu je svakako ogranicenje 50 km/h.
Iskreno, nesto sumnjam da ce praviti kruzni tok, mada bi to svakako bilo bolje resenje od klasicne raskrsnice.

Evo i lokacije gde ce biti prilazna saobracajnica ka auto putu:

ca5037883df40549b91b195e2658f36d.jpg


113dedeae830d82b7218e9d2917e9f1f.jpg


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ljudi, sta je sa ovim Google mapama? Pa isti satelitski snimci stoje vise od godinu dana.
Postoji li neki drugi sajt za mape, koji bolje azurira snimke?
 
@JoeBg
Sto se satelitskih snimaka tice, pitanje je da li je racionalno bas da vreme osvezavanja bude na godinu dana (pogotovu za izvan urbanih delova), neko ko je upuceniji ce znati.
A sto se mapa tice, HERE je vrlo brzo azurirao promene, takodje i za Ljig - Preljina deo. Google mape ne koristim, pa ne znam za njih, a sa Here mapama sam zadovoljan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444633#p444633:cnu0g960 je napisao(la):
Mel » Wed Apr 05, 2017 2:54 pm[/url]":cnu0g960]@JoeBg
Sto se satelitskih snimaka tice, pitanje je da li je racionalno bas da vreme osvezavanja bude na godinu dana (pogotovu za izvan urbanih delova), neko ko je upuceniji ce znati.
A sto se mapa tice, HERE je vrlo brzo azurirao promene, takodje i za Ljig - Preljina deo. Google mape ne koristim, pa ne znam za njih, a sa Here mapama sam zadovoljan.

Trasa autoputa A2 nije azurirana preko 2 godine, npr. na klasicnom prikazu pokazuje trasu autoputa Ljig-Preljina a kad ukljucis satelitski snimak pokazuje nedovrseni put i snimke stare preko 2 godine skoro sa pocetka radova. A i veci deo Srbije, cak i vecina gradova, imaju snimke stare preko 4 godine (nije nista bolje ni u ostatku sveta), veoma amaterski od Gugla s obzirom na kapacitete koje ima.
 
Tako je Earthmoving, i ja sam to tako video. Sa sa leve strane, (ne vidi se na slici) će biti nadvožnjak preko koga će prelaziti Ibarska magistrala.
 
Google Earth 30.mart.2017.

Petlja Ljig, obrisi. Za sada se nadzire samo jedna rampa i nadvožnjak
Obeleženo buduće mesto petlje - moja pretpostavka a verovatno i plan.
Preusmeravanje ibarske preko AP novim nadvožnjakom.
cee46fa9e018fa8f3f253899747d9fe2.png


Tunel Brančić i kružni tok Dići, trenututni privremeni severni ulaz/izlaz na A2.
4044df523bef6926d64e7443eefe69b4.png
 
Da, to je to. Možda kad dodaju nasip oko nadvožnjaka na petlji I osposobe ga, će se privremeno taj put koristiti kao zaobilaznica dok tamo na stobove ne dignu Ibarsku iznad autoputa.
 
Stubovi za Ibarsku su pored sadasnje trase magistrale, pa je vrlo verovatno da nema potrebe za "privremenu zaobilaznicu"

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nema žurbe za izmeštanjem Ibarske kad tunel Brančić će biti gotov te polovinom 2018-te ako ne i kasnije.
Potrebno je napraviti petlju tako da može da se ulazi i izlazi na AP.
Već vidim da će ako pute od Obrenovca do Ljiga dotle da se obilazi Brančić Ibarskom do Dići što znači da će Ap da bude iskidan kod Ljiga dok tunel ne bude gotov.
 
Ako, ako, bitno je da se radi.
Pre 6 godina smo imali samo nadu, da ce se nekada sumadijom i zapadnom Srbijim prostirati AP.

Nego, pripazite, dobih informaciju kako su po izgradjenom delu postavljene kamere MUP-a..

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh