Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Zorana do sad i nije baš bila poznata po preciznim brojkama, šta je za nju plus minus 5 dana, pa moguće da će otvaranje biti kako je i planirano :)
U vesti kaže da je sve završeno :)
 
Pa ako je sve gotovo nek vidi s njim da ranije otvori, ne kasnije. Vidim ovih dana je po Srbiji, ne u inostranstvu pa nema šta tu da se gleda. Rekao je 31-og ili 01-og pa neka tako i uradi.
 
31. oktobra ili 1. novembra?
:D
pa to ispade da ako ispostuju rok moze da se desi da medju prvima proputujem novoizgradjenim delom autoputa...
ako to bude imacete foto reportazu. ;)
 
Otvaranje puta 'ladno ceka Vucicev slobodan termin da zvalavi slucajno ne propusti slikanje!
 
Kad smo kod slikanja, ja bi da sam na njegovom mestu pozvao Tadića na otvaranje jer je ipak on velikim delom zaslužan za aranžman sa Azerima (kao i sa Kinezima uostalom). On je započeo, ovaj je završio, pa bi fer slika bila da oboje budu na otvaranju. Nažalost, sekptičan sam prema toj mogućnosti jer ta osobina ne krasi naše političare.
 
da, bash ce njega da zove. A sto se tice kasnjenja, 10 dana nije bogzna sta, procice to brzo, kao da kasnjenja nije ni bilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412921#p412921:8z7b7tcp je napisao(la):
nensav » 26 Oct 2016 04:23 pm[/url]":8z7b7tcp]da, bash ce njega da zove. A sto se tice kasnjenja, 10 dana nije bogzna sta, procice to brzo, kao da kasnjenja nije ni bilo.

Naravno da mu ne pada na pamet da zove Tadica, nece valjda zvalavko da dozvoli da jos novinari pitaju Tadica , a sto ste vi dosli, a ovaj da krene, pa ja sam napravio sporazum sa Azerima, uradili smo prijekte, ugovorio sam finansiranje ovog puta sa Azerima, zapoceo gradnju ... i novinari onda da se okrenu ka zvalavom i pitaju , a sta ces zvalavko ti ovde?!? :lol:
 
Ako je put gotov, moze neko ko zivi blizu da prodje trasu motorom ili biciklom da je snimi?
 
Opa, na kraju Gygyjeve vesti: "da bude potpisan ugovor o izgradnji dela Bg obilaznice u Rigi sa Kinezima" :)
Drugi deo za obilaznicu treba da bude potpisan sa Azerima drugom prilikom jer ovde je sastanak sa Kinezima. Taman Azirt sad završava Ljig-Preljina, pa je slobodan za obilaznicu.
 
A na ovu kao i na još neke teme se nadovezuje jedna zanimljiva vest:
Kinezi prate firme, otvaraju i banku u Srbiji
Beograd -- Kineska državna banka (Benk of Čajna) osniva banku u Srbiji koja će početi s radom početkom sledeće godine.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1192537

Čisto malo da se razbije monopol Zapadnih banaka i finansiranja...
 
Монопол западних банака...
А, да. Ђубре од информера. Видим да ми је то негде искочило на телефону.

Свашта.
 
Nije Informer, citirali su mog ex profesora Savića (i ranije u tekstu isto mog ex profesora Đukića koji predaje predmet bankarstvo) sa Ekonomskog faxa. Predavao mi je i na osnovnim (ekonomika industrije) i postiplomskim sutudijama, plus bio mi je u komsiji za master rad. Dobar čovek, dobar ekonomista. Inače obojica su old school, imaju preko 60 godina, za Đukića znam da je svojevremeno na faxu imao drugi najbolji prosek u generaciji iza, sada isto profesorke, Biljane Gavrilović. To nisu ovi šatro moderni profesori tipa Dragan Lončar i slični koji se šetaju po Pinku i samoreklamiraju se gde stignu. Obrnuto, ove navedene starije profesore novinari zovu za komentar.
 
Pa pored domacih banaka imamo Arapsku, tursku, 2 a ubrzo mozda i 3 ruske, nekoliko grckih.
 
Internacionalnim bankarima nije bitno iz koje zemlje će njihove banke delovati ako oni kontrolišu banke iz te zemlje. E sad pitanje je kolko su ušli u kineske banke ali utiska sam da njih dobro kontroliše kineska država. Kinezi su puni dolara i eura, oni svake godine imaju stotine milijardi dolara i evra papirića od trgovinskog suficita. Deo koriste za razvoj svoje zemlje, a deo su zadnjih godina počeli da plasiraju po svetu. A pošto dobar deo plasiraju u Srbiju (most Zemun-Borča, TE Kostolac, autoputevi: Obrenovac-Ub, Lajkovac-Ljig, Surčin-Obrenovac, Bg obilaznica, brza pruga Bg-Budimpešta) i to se zadnjih godina akumuliralo na milijardu evra, logično je da za te i prateće poslove otvore svoju banku. Takođe, sem ovih državnih projekta Kina izveze roba u Srbiju godišnje oko 1,5 mlrd dolara pa i tu njihova banka može olakšati poslovanje. Skoro se desilo da za jednu kinesku mašinu Zapadna lizing kuća nije htela da kupcu odobri lizing jer im je politika da ne rade lizing sa kineskim mašinama. Kad uđe ova banka takve i slične situacije se neće dešavati, pa u tom pogledu i jeste neka vrsta razbijanja monopola Zapadnih banaka i finansijera. Kinezi pametno igradju, bez mnogo buke kao Ameri, ćute i rade. Iako su Zapadni kredi još uvek dominanti u državnim bilnasima mnogih zemalja, udeo duga prema Kinezima širom sveta zadnjih godina ubrzano raste. Time raste i njihov uticaj u zemljama dužnicima. Pogledajte samo kolko smo mi još uvek zavisni od MMF-a (prošli put premijer pred sastanak reče da se inače nikog ne plaši al da se zbog njih preznojava), SB, IBRD i EIB (pogledajte kako su Zapadni izvođači dobijali poslove na K10 kada ovi njihovi finansiraju)... a sada povećanjem kineskih kredita u svetu na isti način jača i njihov uticaj. Što je za mene pozitivno jer je on još uvek miroljubiv za razliku od američkog. Takođe, sama Kina vrlo uspešno integriše milijardu i po svojih građana, dok EU ili SAD sa višestruko manje stanovnika imaju mnogo većih podela unutar sebe, odakle se vidi da Kinezi imaju veliko iskustvo i bolje rezultate u vođenju integracione politike prema drugima. Sve ovo zajedno čini razbijanje monopola Zapada ali oni to ne rade kao Ameri putem vojske nego putem ekonomije, svojim trudom i radom koji se nekada plaćao mesečno nekolicinom dolara, ali su se vremenom izborili da postanu prva ekonomija u svetu po kupovnoj moći bruto društvenog proizvoda (PPP BDP).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412872#p412872:32m7jltm je napisao(la):
laki72 » 26 Oct 2016 01:52 pm[/url]":32m7jltm]31. oktobra ili 1. novembra?
:D
pa to ispade da ako ispostuju rok moze da se desi da medju prvima proputujem novoizgradjenim delom autoputa...
ako to bude imacete foto reportazu. ;)

Laki, ako ti ne bude tesko, a budes isao 31-og tom trasom, napravi koju fotku. Nema nikakvih slika, nikakvih novosti, zamrlo je sve.
 
Ja trasom prolazim 11. novembra, ako ne bude nekog velikog, iznenadnog snega kojim nas svakodnevno plase.
Nadam se da ce biti put biti u upotrebi tada, a sigurno ce pasti i koja slika.
 
A naplata putarine ce naravno poceti od prvog dana?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413074#p413074:30hdn0rr je napisao(la):
Blade » Čet Okt 27, 2016 11:51 am[/url]":30hdn0rr]A naplata putarine ce naravno poceti od prvog dana?
Nazalost ne.
 
Da znam da ce se stvarno od novca od putarine finansirati izgradnja novih autoputeva, a da nece biti ukradene kao sve druge, pristao bi da placam i tri puta vece putarine od trenutnih. A ovako, posto znam da se te pare pokradu, zao mi je sto i ovoliko placam.
 
Vrh