Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Danas sam prolazio kroz Lučane, par fotki sa terena, slikao sam i onu kuću koja se zida (negde sam pročitao da je to vlasnik onih plastenika kod nadvožnjaka).
Sreo sam dosta kamiona na putu, koji lete po putu, subjektivan utisak je da je intenzitet radova povećan (u odnosu od pre mesec ili dva).
Na jednoj fotki se vidi deo kod nadvožnjaka pre tunela Munjino brdo i tu sam video dosta prašine, kamiona itd...
IMG_20240817_163915.jpg
IMG_20240817_163903.jpg
IMG_20240817_163832.jpg
IMG_20240817_110557.jpg
IMG_20240817_110457.jpg
IMG_20240817_110555.jpg
IMG_20240817_110451.jpg
IMG_20240817_110444.jpg
IMG_20240817_110423.jpg
IMG_20240817_164011.jpg
 
Večeras sam vozio od Ivanjice preko Guče i Čačka, Pakovraća i dalje autoputem do Beograda.
Utisci su sledeći:
Intenzitet saobraćaja poprilično veliki, gotovo većim delom autoputa je skoro nemoguće ili veoma teško koristiti tempomat.
Na nekim deonicama se vozi usporeno zbog gužve čak i u tunelima.
Na naplatnoj rampi Obrenovac čekao sam minut iako imam tag (negde posle 20h).
Imam utisak da se dosta ljudi vraća sa godišnjih odmora i da je dosta vozila u tranzitu.
Očekujem još veće gužve kada se pusti deonica do Lučana/Požege.
 
Ceo dan kroz Užice teče reka vozila ka Beogradu, a kako je odmicalo popodne, bila je sve usporenija.
U nekom momentu kolona je dosegla do Čajetine.
Tek sada, nešto posle pola 11 uveče se smiruje.
Ovako će vrv biti i sledeće nedelje dok se prazne Zlatibor i Crna Gora.
 
Večeras sam vozio od Ivanjice preko Guče i Čačka, Pakovraća i dalje autoputem do Beograda.
Utisci su sledeći:
Intenzitet saobraćaja poprilično veliki, gotovo većim delom autoputa je skoro nemoguće ili veoma teško koristiti tempomat.
Na nekim deonicama se vozi usporeno zbog gužve čak i u tunelima.
Na naplatnoj rampi Obrenovac čekao sam minut iako imam tag (negde posle 20h).
Imam utisak da se dosta ljudi vraća sa godišnjih odmora i da je dosta vozila u tranzitu.
Očekujem još veće gužve kada se pusti deonica do Lučana/Požege.
Interesantno, saobracaja bas ima ali moje iskustvo je malo drugacije. Cetvrtak vece: Bg Uzice bez guzve, Subota ujutru / Uvece: Ue-Ub-Ue bez guzve. Bez guzve znaci ima dosta vozila ali tempomat 140 i ide bez problema.
Znaci ko moze nek izbegava petak i nedelju u sirokom luku:)
 
Jedno pitanje za sve, da li je jedna cev stvarno probijena? Ocekivao sam da ce neko od dobro informisanih tipa Krcan da potvrdi ili opovrgne tvrdnju. Ako je jedna cev tunela zaista probijena ovo je najbolja vest do pustanja puta ili pravog pocetka radova na Pozega Mackat.
 
Večeras sam vozio od Ivanjice preko Guče i Čačka, Pakovraća i dalje autoputem do Beograda.
Utisci su sledeći:
Intenzitet saobraćaja poprilično veliki, gotovo većim delom autoputa je skoro nemoguće ili veoma teško koristiti tempomat.
Na nekim deonicama se vozi usporeno zbog gužve čak i u tunelima.
Na naplatnoj rampi Obrenovac čekao sam minut iako imam tag (negde posle 20h).
Imam utisak da se dosta ljudi vraća sa godišnjih odmora i da je dosta vozila u tranzitu.
Očekujem još veće gužve kada se pusti deonica do Lučana/Požege.
А да си свратио до једине пумпе у смеру ка БГ тек би видео гужву. Чекао сам15 минута, без претеривања, да платим две лименке, куд стадох.
 
Сад ће крај августа и они можда пробију једну цев, другу нека пробију за месец два а то је већ октобар. У најсрећнијем следу догађаја овај тунел од 2.75км могу опремити за 12 месеци, мада се то није десило у Србији али ајде нека буде приближно. Тада ће бити тачна вест да ће деоница до Пожеге бити пуштена у саобраћај за Никољдан. Промашили су само годину уместо 2021-е биће 2025-а ако имамо среће!
 
Сад ће крај августа и они можда пробију једну цев, другу нека пробију за месец два а то је већ октобар. У најсрећнијем следу догађаја овај тунел од 2.75км могу опремити за 12 месеци, мада се то није десило у Србији али ајде нека буде приближно. Тада ће бити тачна вест да ће деоница до Пожеге бити пуштена у саобраћај за Никољдан. Промашили су само годину уместо 2021-е биће 2025-а ако имамо среће!
bogami, kako se ovi zaje*******avaju i razvlace, i Nikoldan moze postati upitan!
vise ima price o usgalsavanju kalendara izmedju SPC i RKC nego o zavrasavanju ovog gigantskog projekta od 31km (12 kroz livadu) i 2 tunela
mozda sve ovo predje i u 2026 (Nikoljdan po novom kalendaru)
 
bogami, kako se ovi zaje*******avaju i razvlace, i Nikoldan moze postati upitan!
vise ima price o usgalsavanju kalendara izmedju SPC i RKC nego o zavrasavanju ovog gigantskog projekta od 31km (12 kroz livadu) i 2 tunela
mozda sve ovo predje i u 2026 (Nikoljdan po novom kalendaru)
Хм, биће да је Никољдан по новом каледару пре Никољдана по старом календару, но схватили смо фору :)
 
Svaki dan sam u Prilipcu, definitivno rade sa pola gasa jer verovatno još nije frka sa vremenom... Da jeste skockali bi oni sve ovo do tunela začas. Koliko ja imam informaciju od vlasnika plastenika kompletne isplate još uvek nema! E sada ja ne znam, to ovde ljudi bolje znaju za koliko vremenski mogu da spoje sa brdom, mislim sa ta dva preostala stuba...?
 
Хм, биће да је Никољдан по новом каледару пре Никољдана по старом календару, но схватили смо фору :)
I stand corrected!
malo sam se preracunao, mada kako i koliko su neki drugi.... nadam se da mozete oprostiti
 


“U Putevima Srbije kažu da završetak kompletnog projekta diktiraju građevinski radovi u tunelu Munjino brdo, koji bi trebalo da budu okončani do decembra ove godine, jer je u toku probijanje tunelskih cevi. Nakon toga, pre puštanja ove deonice u saobraćaj, potrebno je još najmanje 6 do 8 meseci za elektro-mašinsko opremanje tunela i testiranje svih tunelskih sistema.

- Postignuta fizička realizacija na ovom projektu je oko 91,3%. Preostalo je da se završe radovi na iskopu i primarnoj podgradi tunela Munjino brdo, kao i radovi na kolovoznoj konstrukciji na otvorenoj trasi na dve trećine dužine trase. Sve pozicije na projektu koje mogu da se paralelno izvode, rade se istovremeno, od asfaltiranja otvorene trase, iskopa u tunelu Munjino brdo, do elektro-mašinskog opremanja tunela Laz - objašnjavaju u Putevima.”
 
Zna li se otkud ime Munjino brdo? Pretpostavljam da je to lokalno ime. Ko je bio taj Munja? Zna li neko od lokalaca?
 
А одговорности за кашњење од неколико година нигде. Народ ће бити срећан јер је добио пут (погледати клип Баба Живана Кијево).
Али, авај, сигуран сам да је планина Јелица компликованија од Алпа, па се зато спорије пробија.
 
Vrh