Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Zato što Bar kao luka može da figuriše samo po forumskim površnim analizama.

Bar kao cargo luka u prvoj aproksimaciji ne postoji, a to ima svoje dobre razloge.
 
Ja sam prvi za to da Bar bude primarna luka, međutim... Put je OČAJAN, pruga PRESPORA, lučka infrastruktura NEDOVOLJNA.
U Baru si za 14-15 sati vožnje, u Solunu za 5 sati, pa ti vidi.
 
Kolima je razlika manja, treba ti 8 sati bez granice do Bara. Do Soluna ti treba 6-7 sati sa granicom. Ok.

Vozom do Bara?
 
Ишао мој другар са тадашњом девојком пре 10-15ак година док је још постојао воз до Солуна... путовао је типа 20ак сати... :) Нестало им хране успут.... А онда је ишао још неких додатних 10 сати даље до Атине :)
 
PG- BG (Zemun) kad je lijepo vrijeme bez magle i bez gužve meni treba nešto malo preko 5 sati normalne vožnje.
BG-Solun meni treba oko 7 sati.
Što se tiče grčke željeznice - očajna je sem tog brzog voza.

Realno svi ti auto putevi su trebali biti izgrađeni 90tih godina umjesto što se kralo i ratovalo zarad džepova nekih bitnijih ljudi.

Što se tiče CG sigurno će izgraditi u narednih 7-8 godina do granice. Počeli smo da se uvlačimo EU samo da nam da pare, što i oće.
 
PG- BG (Zemun) kad je lijepo vrijeme bez magle i bez gužve meni treba nešto malo preko 5 sati normalne vožnje.
BG-Solun meni treba oko 7 sati.

Što se tiče grčke željeznice - očajna je sem tog brzog voza.

Realno svi ti auto putevi su trebali biti izgrađeni 90tih godina umjesto što se kralo i ratovalo zarad džepova nekih bitnijih ljudi.

Što se tiče CG sigurno će izgraditi u narednih 7-8 godina do granice. Počeli smo da se uvlačimo EU samo da nam da pare, što i oće.
Poštujem lična vremena ali ovo nema dodira sa realnosti jedino ako je auto na solarni pogon pa je bitno što je lepo vreme.
Ovih 5h za BG-PG znače da se na svakoj deonici vozi 30% preko ograničenja a to nije nešto što bi trebalo propagirati(160km/h na autoputu, 110km/h na magistrali i 80 u gradskim zonama)
Google kaže da je BG-Solun 6h 36min za 634km, a BG-PG 6h 44min za 451km
(mada ne znam što do PG valjda bi trebalo do Bar-a tu je luka a za tu rutu Google kaže: 7h 38min za 503km)

Što se tiče gradnje autoputa ka CG obe ruke za to. Češće bi se odlučivao posetiti rodbinu a i samu CG da je put malo lakši/brži
 
AP nam treba ka svakoj zemlji iz okruzenja, mislim da je trenutni prioritet ka BiH iz objektivnih i politickih razloga, onda ka Rumuniji iz ekonomskih i prakticnih (pod uslovom da i rumuni krenu ka nama) pa tek onda ka CG ako dole uspeju da spoje granicu sa lukom
mada, luka bar kao luka ce i dalje ostati opcija 5 ili 6 za privredu (iza Rijeke, Kopra, Pireja, Soluna i Kostance) zboh svojih kapaciteta i ogranicenja. I to tesko da ce se promeniti cak i u narednih 10g kada bi zavrsetak AP-a mogao da se prognozira
 
Kada govorimo o ovim prolaznim vremenima, mi smo uvek nekako najsporije dolazili do odredista u odnosu na sve vas, ali ogromna je razlika u vremenu prolaska tj u kom dobu dana se putuje Ca- Kotroman ili Jabuka ili Gostun...
Jutra i tokom noci gotovo da nema saobracaja do granice, a preko dana da se isplačeš nad sudbinom. Iako je ovih 5h nestvarno i stvarno prebrzo, ipak se moze mozda i do 2h ustedeti ako se do graničnih prelaza stigne pre 8h ujutru ( pričam ko npr iz Bg putuje ka CG)
Mnogo manja guzva do Zlatibora, ali i na dalje, AP do Pž ce to mozda promeniti ali se ipak mnogo može uštedeti u vremenu
 
^ Ta varijabla moze samo da POVECA vreme putovanja za 2h, ne i da ga skrati od standardnih 6-7h.

Tako da ovo definitivno nije bezbedna voznja i niko ne sme da se hvali time. S tim receno, i sam vozim brzo i imam jos ludji personal best BG - primorje (i CG i GR), ali nije nesto sto je za diskusiju.
 
LJudi, vi kao da ne vidite kakva je politička situacija tamo gde smatrate da je prioritet graditi put.

Kad god su u prilici zabodu nož u leđa.

Lepo mi da napravimo put koji povezuje građane naše zemlje koji i plaćaju porez ovde, pa onda ostale egzibicije
 
Što se tiče CG sigurno će izgraditi u narednih 7-8 godina do granice. Počeli smo da se uvlačimo EU samo da nam da pare, što i oće.

Ja da sam vi, ja bi te pare od uvlačenje ufurao u najmanje dva pravca pre nego u Andrijevica-granica, ajde možda Berane-granica...
 
Kada govorimo o ovim prolaznim vremenima, mi smo uvek nekako najsporije dolazili do odredista u odnosu na sve vas

5h BG-PG je veoma, veoma, veoma brzo. Ja za toliko možda, ali samo možda, stižem ponekad, ali vozilom koji je kadro za vrlo tečnu vožnju i stanje na granici je prilično invarijantno za isto, kao i kamioni itd. I to samo kad ne pijem vode previše, pa posledično ni ne... :) da

6h do Soluna je opet, pa , rutinski realno kada nema gužve. Ali, naravno, ne osporavam kolegi ništa, samo je jako brz vozač, toliko da deca ne bi to trebalo da pokušavaju kod kuće i svoja vremena treba da kači uz disklejmer :D
 
5h BG-PG je veoma, veoma, veoma brzo. Ja za toliko možda, ali samo možda, stižem ponekad, ali vozilom koji je kadro za vrlo tečnu vožnju i stanje na granici je prilično invarijantno za isto, kao i kamioni itd. I to samo kad ne pijem vode previše, pa posledično ni ne... :) da

6h do Soluna je opet, pa , rutinski realno kada nema gužve. Ali, naravno, ne osporavam kolegi ništa, samo je jako brz vozač, toliko da deca ne bi to trebalo da pokušavaju kod kuće i svoja vremena treba da kači uz disklejmer :D
Vozim nešto preko 4 sata do Priboja, a Podgorica je 200 km dalje, to je voznja po ogranicenju ili malo iznad.....
Nije ovo prvi put da vidimo dobra prolazna vremena od crnogorskih forumaša :)
Ako želim brže ili da idem noću ili da ulazim u horor prestizanja u Ovčae Banji. A to ne volim
 
Imate video koji sam objavio na yt gdje je bila užasna magla na auto putu (gdje sam vozio 50-60) i prema požegi. put je trajao 5:46 min. naravno sa 2 kratke pauze po 10 min.
Pogledajte video. ako sam igdje prekoračio preko 10% brzinu - plaćam piće :)
inače sam krenuo oko 2 ujutru iz pg.
ne lupajte ako ne znate :)
 
Pa ajd ovako....
BG-Ča - 1h okvirno, ako kreneš sa NBG
Ča-Ue - 1h okvirno, ako ideš kad nema gužve
Ue-Granica sa CG - 2h,
Vreme na granici ne računam, tu može biti svašta...
Granica-početak autoputa u CG - 1.5h okvirno
Autoput-PG - ne znam.... 30 min?

Dakle sve skupa 6 sati plus granica...
Uz brz prolazak granice i malo bržu vožnju, bez pauza, 5.5 sati...

Ako želiš sebe da izložiš naporu kretanja u 2 ujutro, konstantne vožnje sa malo ili nimalo pauza - pa valjda je izvodljivo.
Ali ne vidim što bi to neko sebi radio.
 
Pa ajd ovako....
BG-Ča - 1h okvirno, ako kreneš sa NBG
Ča-Ue - 1h okvirno, ako ideš kad nema gužve
Ue-Granica sa CG - 2h,
Vreme na granici ne računam, tu može biti svašta...
Granica-početak autoputa u CG - 1.5h okvirno
Autoput-PG - ne znam.... 30 min?

Dakle sve skupa 6 sati plus granica...
Uz brz prolazak granice i malo bržu vožnju, bez pauza, 5.5 sati...

Ako želiš sebe da izložiš naporu kretanja u 2 ujutro, konstantne vožnje sa malo ili nimalo pauza - pa valjda je izvodljivo.
Ali ne vidim što bi to neko sebi radio.
Volim da vozim po noći. to mi je opuštajuće i nema iznenađenja u krivinama. a inače imam strah da mi neka životinja ne iskoči na put pa moram voziti oprezno. ne vozim sa otvorenim prozorima jer ne pušim. na auto put mi je tempomat u cg na 99, kroz srbiju između 100-120. nikad na 130...
jedino oko zlatibora dok se drugi guše na usponu - moj auto ipak se tu pokazuje. imam odličnu preglednost jer sam viši od svih ostalih. i na videu možeš vidjeti da nikog ne pretičem ako nije baš 10000% sigurno tj da je čisto.
ne volim da čekam na granici i to me izluđuje. zato najradije volim noću da vozim gdje uvijek budem prvi na granici. nikad u životu nisam izašao iz auta na granici da otvorim gepek.

ispada ovako:

moj stan - početak auto puta 10ak min
auto put - kolašin 40min
kolašin - granica - 1h
granica - užice - 1:30 (zbog najljepšeg puta oko zlatibora tu me hvata zora i uživanje je voziti tuda)
užice - pakovraće 30 min
čačak - beograd 1:30 jer ne vozim brzo.
 
И ја сам зато да се граде сви путеви па и овај. Али треба поставити приоритете. И дефинитивно је пут до Мачката приоритет у односу на наставак Милоша преко Пештери. И аутопут до Златибора осим што повезује највећи туристички центар и даље ка БиХ служиће свима који иду у Нову Варош, Пријепоље, Прибој и даље преко Јабуке (али и Гостуна док A2 не буде скроз готов). Заправо за аутопут A2 од почетка је изабрана погрешна траса и то је један од разлога што ћемо дуже чекати на његов завршетак.
 
Vrh