Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Volim da vozim po noći. to mi je opuštajuće i nema iznenađenja u krivinama. a inače imam strah da mi neka životinja ne iskoči na put pa moram voziti oprezno. ne vozim sa otvorenim prozorima jer ne pušim. na auto put mi je tempomat u cg na 99, kroz srbiju između 100-120. nikad na 130...
jedino oko zlatibora dok se drugi guše na usponu - moj auto ipak se tu pokazuje. imam odličnu preglednost jer sam viši od svih ostalih. i na videu možeš vidjeti da nikog ne pretičem ako nije baš 10000% sigurno tj da je čisto.
ne volim da čekam na granici i to me izluđuje. zato najradije volim noću da vozim gdje uvijek budem prvi na granici. nikad u životu nisam izašao iz auta na granici da otvorim gepek.

ispada ovako:

moj stan - početak auto puta 10ak min
auto put - kolašin 40min
kolašin - granica - 1h
granica - užice - 1:30 (zbog najljepšeg puta oko zlatibora tu me hvata zora i uživanje je voziti tuda)
užice - pakovraće 30 min
čačak - beograd 1:30 jer ne vozim brzo.
Ue- pakovraće 30min.... KAKO?! mi iz Pž za toliko stignemo ako i samo ako nema saobracaja.... Tu ti letis malko brze 😉
70ak km pola sata neću reći svaka cast jer je jako puno krivina i vrlo je zeznut put, ali je verov dobar automobil i vrlo hrabar vozač!
 
Миро мање је од 70 км али ако пређе за пола сада довољно је да трајно изгуби дозволу ако би били постављени радари на неколико места.
 
Ue- pakovraće 30min.... KAKO?! mi iz Pž za toliko stignemo ako i samo ako nema saobracaja.... Tu ti letis malko brze 😉
70ak km pola sata neću reći svaka cast jer je jako puno krivina i vrlo je zeznut put, ali je verov dobar automobil i vrlo hrabar vozač!
Teško da od Užica do naplatne rampe Pakovraće ima 70km,čak ima nešto manje od 50.Ali opet je 30min veoma brza vožnje jer Google mape koje poštuju ograničenje kažu da je to 50min vožnje.E sad ko još poštuje ograničenje brzine...
 
Ako prelazis tu deonicu za 30 minuta to znaci da ti je srednja brzina 94km/h, mozda i moze pod uslovom da ti je prazan put, a 35min ce biti pre realnije a i to vreme je kad je prazan put, sto je slucaj za ovu deonicu jednio u vecernjim casovima, a preko dana tesko i 45min.
 
Ue- pakovraće 30min.... KAKO?! mi iz Pž za toliko stignemo ako i samo ako nema saobracaja.... Tu ti letis malko brze 😉
70ak km pola sata neću reći svaka cast jer je jako puno krivina i vrlo je zeznut put, ali je verov dobar automobil i vrlo hrabar vozač!
pogledaj pa vidi jesam li letio.
Миро мање је од 70 км али ако пређе за пола сада довољно је да трајно изгуби дозволу ако би били постављени радари на неколико места.
nikad u životu nisam dobio niti jednu saobraćajnu kaznu. ali dobro ti znaš bolje nego iko.
Evo google mapa sada pokazuje 42 minuta od stadiona Slobode do uključenja na auto put. Dakle skroz je realno voziti 30-35 minuta ako voziš noću i ako su uslovi puta dobri.

vidiš pričaju ljudi napamet :D bolje znaju nego ja koji namjerno mjerim vrijeme.
 
70km?? malo sjutra... 47km piše na mapi 41 min... ko je budan neka pogleda oko 3 ujutru biće još manje :)
ali svi vi izgleda bolje znate i od mapa i od kompjutera :D uživajte
ffff.PNG
 
Često idem do KL, imam tamo neke interese, sad ste me zaintrigirali da pogledam precizno (obično imam snimljen trek).

Kao što iz glave rekoh, moguće je 5h sasvim, ali je baš brzo. Meni sa nbgd do bp lukoil pumpa iza granice treba 3h45min kada idem motorom i tu prvi put stanem i još oko 45min do kl, kad nema radova. Kl ulaz u pg je 35min rutinski.

Ovo nije nikakvo divljanje, samo vozilo omogućava vrlo tečnu vožnju, u smislu preticanja i preticanje skoro svih na granici, izvinjavam se svima koji nas zbog toga mrzite, nemoguće je čekati kao u autu. Plus, u tom vremenu nema p*š pauza.

Verujem da je noću moguće ponoviti i autom, nema saobraćaja da glavi i čista granica, ali opet nema stajanja, danju meni nikad nije uspelo bez 5+ h samo do KL.

Nema potrebe da se svađamo, stvarno je moguće, ali rutinski svakako nije.
 
pogledaj pa vidi jesam li letio.

nikad u životu nisam dobio niti jednu saobraćajnu kaznu. ali dobro ti znaš bolje nego iko.


vidiš pričaju ljudi napamet :D bolje znaju nego ja koji namjerno mjerim vrijeme.
ОК, признајем погрешио сам. Пошто путујем увек у време гужви када треба за деоницу УЕ-Паковраће 50-60 минута увртео сам да има и толико километара, близу 55 уместо 47 колико стварно има. Но ипак, да би прешао ту деоницу за 30 минута треба да возиш у просеку 95, а да возиш 10 изнад ограничења како си раније навео извукао би просек можда мало преко 70 што значи да у ствари на овој деоници возиш 20-40 преко просека. Не би отишла дозвола, али како успеваш да избегнеш казне на овој деоници где зна да буде радара, свака ти част. Могуће да ноћу нема толико често тих радара.

Но ајде рецимо да си до 30 минута дошао заокруживањем, што је ок, а да реално идеш 35 минута то је у просеку нешто изнад 80 на сат што се може постићи ако возиш по ограничењу + 15-20.
 
Imate video koji sam objavio na yt gdje je bila užasna magla na auto putu (gdje sam vozio 50-60) i prema požegi. put je trajao 5:46 min. naravno sa 2 kratke pauze po 10 min.
Pogledajte video. ako sam igdje prekoračio preko 10% brzinu - plaćam piće :)
inače sam krenuo oko 2 ujutru iz pg.
ne lupajte ako ne znate :)
1717568488862.png

malo vise od 10% :D
 
Polazak iz Beograda oko 22 časa. Ispod sledi detaljan opis.

Beograd - uključenje kod Naselje Ivana Ribara - Preljina 65 min 129 km
Preljina - Adrani 25 min / 29 km
Adrani - Bogutovac 20 min / 22 km
Bogutovac - Raška 50 min / 61 km
Raška - Novi Pazar 15 min / 18 km
Novi Pazar - Bajevica 10 min / 9 km
Bajevica - Špiljani 30 min / 35 km
Špiljani - Rožaje 20 min / 19 km
Rožaje - Berane 30 min / 35 km
Berane - Mateševo 40 min / 45 km
Mateševo - Podgorica 25 min / 41 km
Podgorica - Bistrice 20 min / 22 km
Bistrice - Virpazar 10 min / 12 km
Virpazar - Han Nehaj 10 min / 12 km
Han Nehaj - Bar 10 min / 8 km


Ovo je jedno od prolazinih vremena kada se ide Beograd - Podgorica bezbednom vožnjom. Pritom za većinu ovih podeonica noću kada nema mnogo saobraćaja izvodljivo je da se pređe 1, 2, 3 minuta brže ove deonice, u zavisnosti koja je. u pitanju.

Sa ovim vremenima se dođe do
330 minuta / 5h 30 minuta do Podgorice
380 minuta / 6h 20 minuta do Bara.

Tako da sve u svemu može da se stigne bezbedno i za malo manje od ovih 5 : 30 minuta efektivne vožnje noću, ako se vozi samo malo brže a opet bezbedno bez upadanja u rizične situacije. U ovo se ne računa čekanje na granici jer to ne spada u vožnju.

Noću nema kolona, može se mnogo lakše preteći kamion ili sporo vozilo, minimalno policije itd i to omogućava veću prosečnu brzinu.
 
Poslednja izmena:
Pritom kada se pusti u saobraćaj auto put Preljina - Adrani krajem ove ili početkom sledeće godine, umesto sadašnjih 25 minuta noću a 30-35 minuta danju, biće 15 minuta.

Takođe u budućnosti kada se bude završio auto put Mateševo - Andrijevica umesto sadašnjih 40-45 minuta noću a 45 - 55 minuta danju za deonicu Berane - Mateševo biće potrebno samo 20 - 25 minuta.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Juče putovao od NV do BG i nazad. Odlazak u 15 do 5, povratak u 18 i 30. U oba pravca od NV do kružnog toka na Novom Beogradu približno oko 3 sata. I to NV-Pakovraće 1h 45 minuta, i Pakovraće-kružni tok NBG 1h i 15 minuta.
Iz pravca BG na autoputu kod Uba radovi, blokirana zaustavna, oko 1 km. Nešto oko podzida ili gabiona čini mi se, nisam siguran.
Rekonstrukcija magistrale Zlatibor-Borova glava u završnici. Jedan semafor kod El Pasa. Lepo, široko, ali nije svuda ujednačena podloga, pa treba paziti na prelaze prilikom prelaska sa jedne na drugu. Nisu tako oštri, ali secne dobro, ako se brzo vozi.
 
U naseljenom mestu
Prekoračenje brzine od 1-10 km/h
3 000 RSD / 1 500 RSD


Prekoračenje brzine od 11-20 km/h​

5 000 RSD / 2 500 RSD​


Prekoračenje brzine od 21-30 km/h​

10 000 RSD / 5 000 RSD​


Van naselja

Prekoračenje brzine od 1-20 km/h​

3.000 RSD / 1 500 RSD​


Prekoračenje brzine od 21-30 km/h​

5 000 RSD / 2 500 RSD​


Prekoračenje brzine od 31-40 km/h​

10 000 RSD / 5 000 RSD​


Ako se dobro sećam kada se plati u prvih osam dana, kazna je 50% manja.
 
S obzirom da sad ima kamera mnogostruko više nego patrola sa radarima, ako se ne javite u roku od 8 dana i ne kažete ko je vozio, minimalna kazna je 100.000 din.
 
Док се ми овде замајавамо колико је растојање између 2 нека града и којом брзином је неко то прошао, поћео и 62 месец изградње тих 32 км а ми ни дање немамо информацију ни колико је остало метара за пробијање Муњиног Брда. И гроф Монте Кристо са оном кашиком би до сада пробио...Да су бар све остало завршили па да се чека само тунел,али не....
 
S obzirom da sad ima kamera mnogostruko više nego patrola sa radarima, ako se ne javite u roku od 8 dana i ne kažete ko je vozio, minimalna kazna je 100.000 din.
Da, to je tačno mada ne znam kako to uopšte funkcioniše jer do sada nisam dobio kaznu i nadam se da će tako da se nastavi u budućnosti.

Koliko sam upućen te kazne stižu samo na SRB table, dok na vozila sa stranim tablicama ne šalju (A, D, CH, H, SLO, SK, CZ, I, F, itd.). Da li šalju za BIH, MNE, MK, itd to već ne znam.
 
Dobih poruku od t4a za tag u CG.
Lepo. Sad će oni što jure vremena da ubiju još bar 5-10'.
Može mi se neko ljutiti, ali takvi svakodnevno prave probleme na putu, od rizičnih preticanja na 18kmnkutinuirane pune linije od Sušice do izlaska iz Užica, na kratkim pravcima ka Požegi, kroz Ovčarski klisuru. Svakodnevno su tamo policajci na motorima, prestetačima, patrolnim i civilnim kolima, fiksne kamere i opet ništa. Uvek se nađu pametknjakovići koji misle da su bolji od ostalih.
Juče je čovek preticao u tunelu u Klisuri i napravio udes. Ima li tu i zrna razuma?
Inače, najrealnije vreme od UE do rampe u Pakovraću je 46-47', uz praćenje saobraćaja, ograničenja i eventualno neko preticanje nekog baš sporog vozila.
 
Vrh