Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Deluje da se dosta ozbiljnije radi, posebno ovaj deo do tunela Laz, ovo sve moze da bude gotovo za par meseci. Dosta su napredovali sa nasipanje, gore pre tunela predstoji jos betonskih elemenata da se odradi ali ovo je do sada najbolji deo sto se tice radova...
 
Deluje da se dosta ozbiljnije radi, posebno ovaj deo do tunela Laz, ovo sve moze da bude gotovo za par meseci. Dosta su napredovali sa nasipanje, gore pre tunela predstoji jos betonskih elemenata da se odradi ali ovo je do sada najbolji deo sto se tice radova...
Da li si pogledao ceo snimak.
Ovo je tužno kako se sporo radi,nije mi jasno cemu snimak Puteva ,da prikažu svu nesposobnost.
Ovo ni za dve godine ne može da bude gotovo.
 
Да је споро није ,још је горе-преспоро је,али радови трасе прате динамику тунела . Овај први део до тунела Лаз ће бити готов врв мало пре тунела,али зато други тунел Муњино брдо није још ни пробијен и биће ту потребно сигурно годину дана након пробијања за ЕМ опремање тако траса није проблем јер као што рекох прати динамику тунела....
 
Meni kao laiku, koji eto samo prati dinamiku radova na ovom putu 5+ godina, ovo ne deluje da će otvoriti za saobraćaj pre 2026. Suviše još ovde ima posla. 2026 pod uslovom da ne bude dodatnih prekida radova usled blokada i da probijanje tunela Munjino brdo nastavi istom dinamikom.
A možda sam ja optimista?
 
Ovo je veoma sporo.Da li je razlog mali broj radnika,nedostatak para,ili sta vec,to ne znam,jer nisam lično na terenu.
Tuneli su jedna prica,i oni su jako zahtevni,tu se radilo relativno dobro,osim nekih prekida radova,koji mi nisu jasni.
Sve van tunela,je traljavo i sporo.
Trasa po meni,ne prati dinamiku tunela.Razlog je nejverovatnije, manjak radnika.Očigledno je,da nema nikakve bankarske garancije za probijanje rokova,pa je izvodjač angažovao,minimum od minimuma radnika,da ga put košta što manje,a za rokove ,koga pa to briga.
 
Poslednja izmena:
Citava decenija ce biti potrebna da se izgradi ovih 30km do Pozege. Planiranje i izrada razne dokumentacije je krenula 2016 god. A mi se jos lozimo na Kotroman i Boljare.

Ajde da nismo platili izvodjacima, pa kao da razumemo tegljenje. Ovo stvarno nema nikakvog smisla.
 
Nista niste novo napisali, na desetine postova je vec konstatovano da se traljavo radi, da je eksproprijacija uzasno lose odradjena, da su radovi bili u prekidu 6 meseci, mozda i duze... Na snimku se vidi posle velike pauze da se "nesto" radi i da postoji neki napredak. Po prvi put je neki deo asfaltiran na ovoj deonici, po prvi put se "vidi" trasa kuda prolazi. I po prvi put sam zapazio ugradjene cevi za odvod i nasipanje pred asfaltiranje (ili mi nismo gledali isti snimak?)
Najveci problem jeste tunel Munjino Brdo, dok njega ne probiju, mozemo samo pricamo u prazno i da se frljamo rokovima 2036, 2030, 2045...

P.S. Mene vise zabrinjava cinjenica da se o svemu ne govori u javnom prostoru cak i oni koji bi trebalo da govore. Da nije ovog foruma (pojedinih clanova koji zasluzujuju medalju realno) apsolutno ne bismo imali pojma sta se desava... Tuga stvarno...
 
Sve to stoji,a razlog je prost.
Čim se sa nekim politički uortačiš,ti mali tigar od kartona,a oni čelični zmajevi,onda tu čistog računa nema.
Čim ti, umesto tendera i bankarskih garancija za probijanje rokova,nekome nameštaš politički tender,onda si dužan da mu i rokove nameštaš,premeštaš,ćutiš, i tako redom.
Oislili se ti zmajevi,samo ga vuku za rukav i traže sledeći namešten tender.
Kopaće i tunel u Beogradu,mislite da će negde i nekome dati bankarsku garanciju za rok, ili da plate penale,NEĆE.

Napraviš tender,definišeš kvalitet i rokove,tražiš bankarsku garanciju ,i šta je to problem da odabereš valjanog izvodjača,bez obira iz koje je zemlje,i koju politiku vodi???
 
Poslednja izmena:
Na putu Požega–Užice se već sat vremena nespomično stoji. Gugl mape pokazuju da je nešto u mestu Uzići, ali nijedan portal nije objavio ništa.
 
Ako bude slična dinamika i u narednom periodu, neće pre kraja 2025 godine biti gotovo do Požege.

Do Boljara i granice sa Crnom Gorom neće pre 2040 godine.
 
Na putu Požega–Užice se već sat vremena nespomično stoji. Gugl mape pokazuju da je nešto u mestu Uzići, ali nijedan portal nije objavio ništa.
Удес.
e506e83dc010a5e996d877ce5efad467.jpg


Послато са SM-A920F помоћу Тапатока
 
Ti izgleda nisi dobro ispratio ovaj forum kada ovako nešto pišeš. Od eksproprijacije, preko blokada... Kinezi su ovde najmanji problem. Pa usrani dalekovod naš EPS ne može da izmesti evo već nekoliko godina tamo na izlasku iz tunela Laz. Šta bi, da nam Kinezi i to odrade?
 
Tako se ne uvodi investitor u posed.
Zasto nije tražena bankarska garancija za rok?
Kineze sam globalno pomenuo,jer su dobili, sve sto su tražili da rade.i jos uvek preko medija pisu ,sta još žele da dobiju.
Hoću reći,da njima to stanje odgovara,jer im niko ne može tražiti garanciju,ako ništa nije spremno.Njima je to super,imaju vremena koliko hoceš.
 
Kako to misliš da nema garancije za rok i zašto misliš da će rok koji stoji u ugovoru i koji će zbog objektivnih razloga biti pomeren biti prekoračen.
Hajde da pričamo o tome kada i ako rok zaista bude probijen.
 
Nista niste novo napisali, na desetine postova je vec konstatovano da se traljavo radi, da je eksproprijacija uzasno lose odradjena, da su radovi bili u prekidu 6 meseci, mozda i duze... Na snimku se vidi posle velike pauze da se "nesto" radi i da postoji neki napredak. Po prvi put je neki deo asfaltiran na ovoj deonici, po prvi put se "vidi" trasa kuda prolazi. I po prvi put sam zapazio ugradjene cevi za odvod i nasipanje pred asfaltiranje (ili mi nismo gledali isti snimak?)
Najveci problem jeste tunel Munjino Brdo, dok njega ne probiju, mozemo samo pricamo u prazno i da se frljamo rokovima 2036, 2030, 2045...

P.S. Mene vise zabrinjava cinjenica da se o svemu ne govori u javnom prostoru cak i oni koji bi trebalo da govore. Da nije ovog foruma (pojedinih clanova koji zasluzujuju medalju realno) apsolutno ne bismo imali pojma sta se desava... Tuga stvarno...
Djaba im objasnavas, poenta im je da napisu sto vise postova kako bi bili zabelezeni.
 
Posle jace od dva meseca novi video snimak, napokon sve kocke da se poklope da snimim nesto. Snimak od Pakovraca do tunela Munjino Brdo u Lucanima, prvi put sam sad snimao iz kola u pokretu, gde mi dron ode malo van puta tad sam gledao kuda ide auto (iako sam bio suvozac, navikao kao vozac da gledam kuda se ide :) )

 
Posle jace od dva meseca novi video snimak, napokon sve kocke da se poklope da snimim nesto. Snimak od Pakovraca do tunela Munjino Brdo u Lucanima, prvi put sam sad snimao iz kola u pokretu, gde mi dron ode malo van puta tad sam gledao kuda ide auto (iako sam bio suvozac, navikao kao vozac da gledam kuda se ide :) )

Sad se vidi sta je sve moglo biti uradjeno za tih tri meseca zastoja
 
Vrh