Šta je novo?

Autoput Beograd–Zrenjanin–Novi Sad

A zna li se sa sigurnoscu gde ce biti petlje do Kovacice? Na nekim planovima vidim Jabuka-Glogonj i Kovacica, a na nekima se pojavljuje i Debeljaca? Zar ne postoji neki zvanicni dokument nego u ovoj zemlji to mozemo da saznamo tek kad ih zavrse i puste?
 
Kakav crni partijski sekretar Linglong-a?
Partijski sekretar može biti u paritiji, oni otvaraju komercijalnu firmu koja bi valjda trebala da posluje po zakonima ove zemlje, ako im već odgovara da bude tu.
Ili otvaraju lokalni ogranak KP Kine za neke druge (nekomercijalne) delatnosti???

Svaka Kineska firma preko odredjenog broja zaposlenih mora da ima odredjen broj zaposlenih koji su clanovi partije. Takodje ima odredjeni broj politickih komesara koji se staraju da je rad svake firme u skladu sa politickim nacelima KPK. To vazi i za drzavne i za privatne firme.
 
Svaka Kineska firma preko odredjenog broja zaposlenih mora da ima odredjen broj zaposlenih koji su clanovi partije. Takodje ima odredjeni broj politickih komesara koji se staraju da je rad svake firme u skladu sa politickim nacelima KPK. To vazi i za drzavne i za privatne firme.
Ludilo
 
Da samo sto u Americi nikada jedna firma ne preuzme drzavu, pa onda zapravo ipak postoje razliciti interesi, ovde je sve u rukama jedne organizacije - dakle korupcija, nepotizam, zataskvanje mora da buja.
 
Da samo sto u Americi nikada jedna firma ne preuzme drzavu, pa onda zapravo ipak postoje razliciti interesi, ovde je sve u rukama jedne organizacije - dakle korupcija, nepotizam, zataskvanje mora da buja.
Što se tiče nepostojanja nepotizma u Americi, ove godine će biti prvi izbori od 1976. na kojima na listiću neće biti nijedan član porodice Buš, Klinton ili Bajden… Zdrava porodična priča, pogotovo ako veruješ u liberalnu demokratiju :)

Neću više ulaziti u oftopik samo sam hteo da objasnim “partijskog sekretara” u linglongu. Decenije pred nama će pokazati koji sistem je uspešniji i prirodniji.
 
Što se tiče nepostojanja nepotizma u Americi, ove godine će biti prvi izbori od 1976. na kojima na listiću neće biti nijedan član porodice Buš, Klinton ili Bajden… Zdrava porodična priča, pogotovo ako veruješ u liberalnu demokratiju :)

Neću više ulaziti u oftopik samo sam hteo da objasnim “partijskog sekretara” u linglongu. Decenije pred nama će pokazati koji sistem je uspešniji i prirodniji.
Decenije iza nas su to već pokazale.
 
Što se tiče nepostojanja nepotizma u Americi, ove godine će biti prvi izbori od 1976. na kojima na listiću neće biti nijedan član porodice Buš, Klinton ili Bajden… Zdrava porodična priča, pogotovo ako veruješ u liberalnu demokratiju :)

Neću više ulaziti u oftopik samo sam hteo da objasnim “partijskog sekretara” u linglongu. Decenije pred nama će pokazati koji sistem je uspešniji i prirodniji.
Možda su bili na listiću, ali osim Buša mlađeg, niko nije dobio glasove birača. A ček, ono u Severnoj Koreji deda postavio tatu, a tata postavio sina za vladara, bez da je ikoga i pitao. Vrlo uspešna priča!

A i Kina ima više problema sad nego dok je sprovodila parcijalno liberalni sistem.

Ako sabereš 12 godina raznih Bušova, 8 godina Klintona i evo 4 godine Bajdena, oni svi zajedno su u razmacima držali uzde taman koliko Putin sam. Pri tome nisu utamničili svakog izazivača na izborima.

E sad što se tiče Linglonga, formalno, po našim zakonima, verovatno partijski komesari ne bi smeli da postoje. Ali je to verovatno provučeno kao neka menadžerska pozicija. i tu onda mi ne utičemo, njihova stvar kakva im je organizaciona struktura, ali bar onda u komunikaciji treba da koristimo poslovnu, a ne partijsku poziciju kada se takav čovek predstavlja u medijima. Ono što ne bi smelo je da se dozvoljava bilo kome da organizuje političku delatnost - firma nije ambasada i nije eksteritorijalna u odnosu na Srbiju. Osim ako smo se dobrovoljno potčinili i dopustili to. Šta je sledeće izveštaj sa sastanka okružnog komiteta CKK u Mužlju?
 
Mislim da je taj partijski sekretar njihove pokrajine, a ne samog LL. Posto su oni vlast, to je otprilike kao da je neko iz vlasti Srbije otisao da vidi kako napreduju investicije iz Srbije u Senegalu.
 
1727040261343.png

Da li neko zna sta je ovo sto se vidi na slici? Da li je to petlja ili je neki nadvoznjak ili nesto trece? Inace, nalazi se na putu od Glogonja do Crepaje.
 
U projektu postoji odmorište, odnosno benzinska stanica, u KO Sefkerin. Trebalo bi da je to.
 
Postoje planovi da se rade putevi u buducnosti, ali da li ce se to i kad ce se to raditi, ko zna. No, da se ne bi u buducnosti pravili problemi i dodatni radovi, vec sada se ostavljaju mogucnosti za prolazak buducih puteva. Mnogi putevi su ucrtani u planove. Konkretno za ove puteve koje pominjes, ne znam, ali ne verujem da su planirani u sklopu izgradnje AP. Jedini put koji znam da je planiran je put Yabalj - Novi Sad, zato sto se postojeci pretvara u AP (od Zablja do Kaca).
 
Da li neko zna da li ovi stubići imaju veze sa AP?

Deluje da su postavljeni nakon geometra, mada nisam prisustvovao trenutku i ne mogu da potvrdim. Primetio sam dva komada u okolini Ečke, sa desne strane su oba iz smera BG-ZR, pored puta. Takođe sam primetio par komada na putu NS-ZR, između Kaća i Žabaljske raskrsnice, sa desne strane.
 

Prilozi

  • stubic.jpg
    stubic.jpg
    101,7 KB · Pregleda: 118
Da imaju. To su takozvani " mednici" ili " medjasi" stavljaju se na ivice pojasa kuda prolazi buduca trasa ap, mada su do sad obicno bili od keramike slicne onim velikim izolatorima na dalekovodima, obicno visine 1m
 
Znam da je rok 6 godina ali zna li se da li će da puštaju krake kako ih budu završavali? Krenuli su i iz pravca Bg i Zr?
 
Znam da je rok 6 godina ali zna li se da li će da puštaju krake kako ih budu završavali? Krenuli su i iz pravca Bg i Zr?
Zvanično je bilo da će od petlje Ovča do Kovačice biti 2026. To deluje da će biti ispunjeno, za ostalo ne znam, ali možda bude teklo i brže s obzirom da tada nije bilo otvoreno gradilište kod Zrenjanina.

Takođe, između Glogonjskog Rita i trenutnog gradilišta, "Shandong Hi-Speed Group" pravi kamp za radnike kako deluje.
 
Ovo sto sam snimio je na delu koji obilazi Zrenjanin, sto je planirano da bude poslednje. Meni je neobicno da nisu krenuli sa izgradnjom mosta na Begeju, koji bi im sluzio da prevoze pesak sa snimljenih peskara na trasu AP prema BG. Meni deluje da su resili da urade "obilaznicu" oko grada, od LL prema Novom Sadu, da bi izbegli koriscenje (trenutno nezavrsene) obilaznice. I u tom slucaju im treba most na Begeju.
Ova sekcija se nalazi izmedju mosta na Begeju i mosta na Tisi, u blizini dve petlje i nekoliko prelaza preko puteva. Verovatno ce negde ovde napraviti lokaciju za izlivanje betonskih greda, fabriku betona.
 
Stalo se sa nasipanjem i trasiranjem, kamioni su već nekoliko dana parkirani. S obzirom da je trasa došla do privatnih parcela sa obe strane, moguće je da se čeka eksproprijacija a to će verovatno potrajati. Šteta što ne rade most na Begeju bar.

Nisam siguran da je ova jedna peskara dovoljna za celu trasu oko Zrenjanina, verovatno će kopati još kod Aradca ili Ečke.


1728653888987.png
 
Prethodnih nekoliko dana sam vise puta prolazio putem za Lukino Selo. Kamioni ne stoje, prenose pesak na AP, a deo radi na odnosenju otkrivke - peskara se jos siri. Deo kamiona jeste stajao parkiran, ali sam video bar polovinu da nesto radi. I na samom snimku od ponedeljka mozes videti da rade.
Sto se tice trasiranja, i ja mislim da su za sad stali zbog eksproprijacije. Svakako ima dosta da se nasipa i radi.
Meni pada u oci da su izvadili peska koliko je moglo da se dohvati kasikama bagera, a jos nije donet brod sa pumpama za ispumpavanje. Mozda se to ceka.

Slazem se sto se tice mosta. Sto se tice peskara, odavde je bilo planirano da se naspe Banatska magistrala, pominjalo se da ce nastati jezero velicine Palica, pa se ne bih cudio da se tako nesto zaista i desi.
 
Poslednja izmena:
Vrh