Šta je novo?

Autoput Beograd–Zrenjanin–Novi Sad

Evo sa lica mesta kratak izveštaj. Trasira se ka zapadu, verovatno samo do petlje ZR zapad. Posle će istočno do Begeja. Nema info table o radovima, ali je prisutno dosta mašina.

Pesak se kopa sa novog lokaliteta a ne iz postojećih privatnih peskara. Deluje da bi mogli ZR zapad - most na Begeju da istrasiraju s podlogom za 3 meseca ovim tempom.


Hvala na svezim informacijama. Verujem da se sprema neko svecano otvaranje za dve nedelje, kad cela vlada sa sve AV i Kinezi budu u Zrenjaninu. Logicno mi je da urade taj deo oko Zrenjanina prvo, cak i puste u upotrebu.
 
Hvala na svezim informacijama. Verujem da se sprema neko svecano otvaranje za dve nedelje, kad cela vlada sa sve AV i Kinezi budu u Zrenjaninu. Logicno mi je da urade taj deo oko Zrenjanina prvo, cak i puste u upotrebu.
Da, u pravu si. To bi bio delimično spas jer bi LingLong tranzit ka NS zaobišao grad, ali već sama magistrala do NS je poprilično preopterećena. Kako će sve to izgledati sa dodatnim Linglong kamionima znaćemo uskoro.

Gledajući druge projekte, petlja ZR zapad - Ečka sa mostom preko Begeja bi mogla da bude kompletirana i puštena krajem sledeće godine najranije. Čudno da danas Vesić nije uopšte spominjao ove radove. Opet je ponavljao "do Kovačice puštamo u 2026.". A bio je sa gradonačelnikom Zr-a malte ne u Zrenjaninu.

Čudno je da ove radove niko od lokalnih političara ne pominje kao ni mediji bliski vlasti. Tj skoro svi lokalni mediji. Verovatno se čuva "ekskluziva" za predsednika.
 
Da, cuvaju za petak 13.
Ne znam sta ce jos da najave, ali mi se cini da ce da se hvale otvaranje, LL, dodatnim kapacitetima, pocetkom izgradnje AP, a ne bi me cudilo da se jos nesto potpise sa Kinezima.
 
Video sam negde na planovima, planiran je tu na sredini fotogragije, na tom braon "kvadratu".
I slazem se za aerodrom. Inace, sada se kategorise kao letaliste, ne vise kao aerodrom.
Ideja i jeste da bude uz sam LL i da se direktno vezuje na beogradski put.
Nikad nije bio planiran pored Muzlje, a ni izmedju Begeja i beogradskog druma.
Koliko sam video, negde ovde treba da bude, tasko da ne zauzima prostor samog aerodroma, ali ga odseca od komunikacija.
Nije nemoguce da ce tu AP biti na stubovima, pa ce aerodromu moci da se pridje isopod njega. Bilo bi mnogo komplikovanije da se beogradski put dize na stubove, radi petlja iznad AP i jos ulaz u Ecku sa sve pesackim i biciklisticlim stazama, sve izna AP. Svakako ce se u nastavku raditi most preko Begeja.

Pogledajte prilog 210049
Ništa od petlje na toj lokaciji. U katastru se pojavio isparcelisan i taj deo:

1725787768005.png




I isparcelisana petlja na prvobitnoj lokaciji:

1725787903475.png



Jako čudno s obzirom na najave iz vlasti da je petlja pomerena više severnije prema gradu. Kanda nije.
 

Zanimljivo da su ove mašine za bušenje šipova već nekoliko meseci parkirane na gradilištu. Valjda će uskoro da krenu sa mostom.

Preko puta Tamiša su skromno započeli trasiranje dalje ka Debeljači. Osim manjih kanala, sad je sve ravno skroz do Orlovata gde opet trasa preseca Tamiš.

1725879788529.png
 
Šest godina za ovaj autoput... Šta bi bilo da grade npr. od Niša do Zaječara...
 
Па то и није тако дуго имајући у виду колико дуго граде А7....
 
И то двосмеран...

Слушам синоћ коња и на РТС-у, и он понови ту генијалност - вероватно се мисли на одвојене смерове. Не умеју ни "партијски секретар" више да преведу, потписали Кинеза са "секретар странке и директор..."
 
Da, Kinezi su insistirali na autoputu, kako su rekli, zbog potreba pogona koje tu planiraju, a brzi put nije dovoljan.
Bar je tako receno sa nase strane.
 
Не умеју ни "партијски секретар" више да преведу, потписали Кинеза са "секретар странке и директор..."

Па пази, НР Кина нема председника него председавајућег, што се погрешно преводи како код нас, тако и у већини земаља. Једино сам код Руса приметио да користе реч председатель уместо президент за председаваjућег НР Кине.
 
Шта год да има, партијски секретар Линглонга не преводи се са "секретар странке" - имали смо ту функцију у Србији до 1990.
 
Kakav crni partijski sekretar Linglong-a?
Partijski sekretar može biti u paritiji, oni otvaraju komercijalnu firmu koja bi valjda trebala da posluje po zakonima ove zemlje, ako im već odgovara da bude tu.
Ili otvaraju lokalni ogranak KP Kine za neke druge (nekomercijalne) delatnosti???
 
Шта год да има, партијски секретар Линглонга не преводи се са "секретар странке" - имали смо ту функцију у Србији до 1990.
Остала навика од секретара СРС, садашњег председника републике.
 
Kakav crni partijski sekretar Linglong-a?
Partijski sekretar može biti u paritiji, oni otvaraju komercijalnu firmu koja bi valjda trebala da posluje po zakonima ove zemlje, ako im već odgovara da bude tu.
Ili otvaraju lokalni ogranak KP Kine za neke druge (nekomercijalne) delatnosti???
Овај је секретар у Кини, друг Ванг Ћифенг. А имаће и овде повереника, ко ће да их спречи.
 
Vrh