Šta je novo?

Autoput Beograd–Zrenjanin–Novi Sad

Evo i duza verzija.

Ovde nesto debelo nestima ... Ili ja ne razumem dobro ili je ovo cist amaterizam...

I to vec dva meseca gledam ovu animaciju...

Ovako kaze kod prvog natpisa 11 km do Glogonja a 70km ukupno do Zr ok...

Pa onda idemo ovako... 11km Glogonj pa 22 km do Kovacica to je 33, pa 25 km ?!?! Do Orlovat to je 58 pa ostaje jos 25 km do Zrenjanina 😳 sto mu ispade preko 80 km na kraju...

Znam da je trebalo da bude oko 48 km do Orlovata sada ispade 58km...

Ili je greska ali ja mislim da je ovo sramota ko god da je radio i uzeo novac...
Evo i duza verzija.

 
Нека три километра је ово што се види овде.
2024-07-19-00_00_2024-07-19-23_59_Sentinel-2_L2A_True_color.jpg
 
Izbrisana cela trasa posle Kovacice na open street mapu, sto obicno znaci ili da ce biti promena ili da dugo se nece raditi nista posle (ili da se ne zna sta ce biti posle 😁)
Screenshot_2024-07-24-13-27-17-585_com.android.chrome.jpg
 
Ne mora da znači ništa od toga. To je odluka autora te trase da ostavi samo deo do Kovačice.
 
S obzirom da bilo ko od nas može da unosi promene na tu mapu, bilo kakva izmena na istoj nema apsolutno nikakvo značenje.
 
S obzirom da bilo ko od nas može da unosi promene na tu mapu, bilo kakva izmena na istoj nema apsolutno nikakvo značenje.
Jeste eto bas uneli za Auto put Zr-Beograd bilo im dosadno...
Ono makar sto sam ja pratio od projekata koji su se tu pojavljivali a posle brisani nijedan jos nije zavrsen... Makar u zadnjih 5 godina... Prvo obilaznica oko Zr stajala godinama vise je nema... Onda krak od Jurija Gagirana do ukljucenje na novu brzu saobracajnicu Novi Beograd-Surcin takodje nestao sa mape... Ja ne kazem da se to nece zavrsiti posto malo malo pa se kroz vesti ta ista ukljucenja spominju ali opet ne verujem ni bas u random postavljnja i skidnja istih sa gore pomenute mape 😉
 
I dalje je misterija koji je rok za završetak kompletne deonice Ovča - ZR - NS. Vesić na otvaranju radova decembra 2024. reče 5 godina, ali najave da će oko 25km do Kovačice završiti 2026 god, a ima 105km trase i po ovom tenderu vidimo da postoje faze u izvođenju radova. To sigurno znači da se ovih 5 god odnosi na Ovča - ZR (zapad). A i to će probiti očigledno za bar 2 god ovim tempom. Plus trasa ZR - NS.. Dakle, ukupno 9 godina minimum.
 
Arhitektonsko-građevinski institut Novi Sad je napravio animaciju i dela trase od ZR do NS. Zanimljiv je prelaz kod petlje Kać na brzu saobraćajnicu koja se ukršta sa petljom NS istok.

Nažalost i ovde se vidi da nema ništa od ranije planiranog ukrštanja sa Fruškogorskim iako je inicijalno ta trasa ugovorena kad su krenuli radovi.


 
Dve.
Jedna se zove Ecka.
Iako je animacija "nova", izgleda da su neke stvari uradjene prema starom projektu. Petja Ecka je planirana tu gde je prikazana u animaciji (raskrsnice za Lukicevo, Orlovat), severno od Ecke, a naknadno je receno da ce ipak biti par kilometara blize ZR, kod Linglonga, izmedju Ecke i Zrenjanina, skoro pre samog mosta na Begeju.
Prihvati ovu animaciju samo kao zabavno predstavljanje mostova, petlji i AP, ali bey tacnih lokacija i detalja. Otprilike precizna ko i Vucicevo crtanje po mapama.
 
Vrh