Šta je novo?

Automobilska industrija

Crveno-zeleni u full marksizam modu...

 
Screenshot_20211218-231057_Google.jpg
 
A sad poslastica fap je trebalo da radi bus za amerikance ali su posao dobili mađari evo tog orginalnog crteža vjerovatno u dokumetaciji fap u centrali postoji više podataka ovo sam nabavio kad su krcmili zgradu kod pijace na zelenjaku bješe u lominoj fap baraka
Screenshot_20230310-001454_Gallery.jpg
Screenshot_20230310-001423_Gallery.jpg
Screenshot_20230310-001418_Gallery.jpg
Screenshot_20230310-001436_Gallery.jpg
Screenshot_20230310-001548_Gallery.jpg
Screenshot_20230310-001528_Gallery.jpg
Screenshot_20230310-001537_Gallery.jpg
 
Odlično, čak ni ja arhivator Fapa nisam naišao na nešto ovako. Da li ima detalja?
 
Ne više od tog sto sam napisao na žalost vjerujem da je dosta toga završilo u smecu
Plus čistili su i onu zgradu na dorcolu gdje je kompresor tamo je fap imao dio zgrade francuska ulica
 
Raspisan je tender za prodaju 10 tona papirnog materijala za reciklazu.... Ja imam dosta dokumentacije ali pokusavam da dodjem do još
 
Treba to prevrtiti ogromna količina njima isto kilo papira sta je niko nema osjećaj sve se baca
Inace jel fap ostavljao nesto za muzej bilo kakav
 
Ostavljen je prvi kamion koji je čuvan do 2003. Godina. Od tada stoji na otvorenom i trune
 
Jer sta ce jadni nemaju prostora gdje da ga parkiraju
Ima li neka fotka
 
U temi koja bi trebalo da aludira na nove trendove 90% postova o nekakvim prototipovima i kantama iz daleke istorije. Srbi, narod koji je opsednut nekakvom iluzornom "slavnom prošlošću". a budućnost prezire, i pogled u budućnost seže tek do zadnjeg "para" na tiketu kladionie. Kakvo zaglavljeno, retromanično društvo.
 
Kako se zvalo to čudo da bi ga pustio kroz gugleta
 
Nije iz Fapa već iz pribojskoh Poliestera. Zvao se Poly 10. Raspad drzave sprečio je realizaciju projekta i ostalo se samo na prototipskoj seriji. U priboju su voženi kao službeni poliesterovi auti ne znam da li ih je bilo kod privatnih vlasnika. Licencirani su od francuskog Erada
 
To se u Francuskoj zove popularno 'automobilčić', a reč je o klasi vozila ispod automobila, koja se mogu voziti sa 14 godina i bez dozvole, ali ne po autoputu. Bilo je prilično popularno tada.
 
Koliko se sećam Poly nije imao menjač već samo pozicije Napred - Nazad. Imao je zvuk kao motokultivator,samo prigušen auspuhom.
Kilometar sad je bio od Fiće.
Prvi komadi su bili plavi, a malo kasnije su se pojavili crveni, koji su su umesto tipskog stop svetla imali ono univerzalno što je bilo i na Zastavi Poly :)
 
A sad poslastica fap je trebalo da radi bus za amerikance ali su posao dobili mađari evo tog orginalnog crteža vjerovatno u dokumetaciji fap u centrali postoji više podataka ovo sam nabavio kad su krcmili zgradu kod pijace na zelenjaku bješe u lominoj fap barakaPogledajte prilog 155790Pogledajte prilog 155791Pogledajte prilog 155792Pogledajte prilog 155793Pogledajte prilog 155794Pogledajte prilog 155795Pogledajte prilog 155796
Ovo čudo neodoljivo podseća na TTC (kanadsku) specifikaciju (kako ensterijer tako i kombinovan raspored enterijera karakterističan za Fishbowl). O dizajnu maski i da ne govorim (zadnja ko PCC tramvaj). Prilično je kratak, uz to ima i veoma kratak zglob malog maksimalnog radijusa tako da stvarno deluje kao zamena za solo verziju CLRV koji su tek skoro povučeni. Ustvari tada kada je FAP nameravao da se plasira na severnoameričko tržište Toronto je upravo CLRV-om zamenio preostale PCC, dok je trole postepeno ukidao.

A Mađari su ušli u priču tek kasnije sa znatno savremenijim Orion-Ikarusom (Orion III), i to posle 12 testnih zglobnih GM Classic-Fishbowl frankenštajn pushera koji su završili u obližnjoj Misisagi. Ikarus je poput FAP-a bio gadan ko lopov. Šteta što nije bilo zglobnih original Fishbowl-a, a posle i RTS-a koji je imao zglobne prototipove.
 
Vrh