Šta je novo?

Automobilska industrija

Mariks opet maši poentu.


Inače ovi od Oka ćoravog jesu Range Roveri. I koštali su boga oca. A ništa nisu rešili, samo su postojeće probleme učinili još gorim.


Posle 40 godina voženja krntija (Stojadini, Jugo, Floride) i jedno 10-15 godina voženja najšarenijeg voznog parka na kontinentu (sa nekim dobrim autima, ali i mnogo krševa i neodržavanja) , MUP je nabavkom 1000 i kusur Škoda pre 8 godina bio uveo uniformnost i standardizaciju, i to modelima koji su em reprezentativni, em kvalitetni, em priuštivi i isplativi (Rapid, Fabia, Octavia, Superb - prosto Škoda, zlatna sredina moderne auto industrije). I to je zaista i radilo i izgledalo super. Prvi put posle X decenija da policijska vozila imaju neku reprezentativnost, a ne da izgledaju kao majstori iz Rumunskih sela 90ih. Čak se i održavanje poboljšalo i povelo se računa šta se pušta na ulicu. Sada s ovom rođačkom buvljačkom nabavkom Fića to se opet poništava i vraćamo se u period kasnih 2000ih kad je svaka stanica imala po 5 različitih marki. Ne modela, nego marki.

A da ne pričam da jedan Fića nema šta da traži u policijskom poslu, osim kad ih ima fazon 20 i služe samo i samo da dovedu saobraćajne bumbare do Slavije ili da patroliraju sa paukom. I to je sve od njihove korisnosti. A ovi naručiše 750 komada.
Ajde slikaj mi bar jednog Range Rovera od oka sokolovog. I ne, to njihovo vozilo ne kosta niti je kostalo 50k. I eto opet, ne valja skode jer nabavljaju od brata i sad ne valjaju fice jer se nabavljaju od brata… vozila ima 750, cenim da ne mogu ni smenu da pokriju u raznoraznim izmisljenim patrolama.
 

Činjenica prva:
Ja nigde nisam rekao koliko su koštali Range Roveri, već da su izabrana preskupa vozila

Činjenica druga:
Ja nikad i nigde nisam kritikovao nabavku Škoda, već sam ih čak hvalio više puta. A ovo iznad što se da videti su srbendaški graničarski momenti i pokušaji banalizacije teme metodom "šta, ti nisi za A?! Aha, znači mora da si isto tako kritikovao i B. Ništa ti ne valja!"
 
Jel nije tajna sta vozis @Bender Rodriguez ?
Ovo za 124-orku je bas smesno 😅😅😅 znajuci cime sve raspolazu.. ja auto s manje od 1900 kubika i 120 konja ne vozim
Nemam auto. Vozim povremeno službena vozila.

Nemam veze sa MUPom nego komentarišem iz ugla zaludne pedantne boodale koja smatra da kad se nešto radi, treba da se uradi kako treba. Nebitno da li u tome sedeli panduri, putnici GSPa, pacijenti bolnice, narodni heroji, ko god... Mogu da imam takvo i takvo mišljenje o MUPu kao celini, i o državi, a da prilikom nabavke sredstava za taj MUP želim i apelujem da se ta nabavka odradi kako treba. Pogotovu kad se radi o nečemu što treba svima da služi, pa kako korumpiranim i lenjim pandurima, tako i onima koji zapravo rade nešto i trude se da bude bolje.

Ovo je ujedno i odgovor na Zionovo čuđenje na drugoj temi što mi je toliko bitno šta panduri nabavljaju. Zato, što od toga zavise neki aspekti funkcionisanja onog poštenog dela MUPa, i ljudi koji se nađu u nekim situacijama. A ne samo komfor patroldžije. A uostalom, i te patroldžije po meni zaslužuju neki komfor i praktičnost ako su pošteni.
 
Poslednja izmena:

Činjenica prva:
Ja nigde nisam rekao koliko su koštali Range Roveri, već da su izabrana preskupa vozila

Činjenica druga:
Ja nikad i nigde nisam kritikovao nabavku Škoda, već sam ih čak hvalio više puta. A ovo iznad što se da videti su srbendaški graničarski momenti i pokušaji banalizacije teme metodom "šta, ti nisi za A?! Aha, znači mora da si isto tako kritikovao i B. Ništa ti ne valja!"
Taj novinar koji je pisao ćlanak ima znanje kao prosečni Srbenda pravednik kojem svaki novi auto košta 100k, a svaki Land Rover je "RENDŽ OD 200k".

evo vozila oka sokolovog


a evo čuvenog Rendž Rovera od 50-100k



Još gore što su nabavljena 2019te i to polovna jer su se nova tada kretala u rasponu od 23k do 35k zavisno od opreme. Ova Fića sada može da košta više.

I ne, Ja nigde nisam napisao da si kritikovao nabavku Škoda, valjda se to može zaključiti iz jasno napisane rečenice, napisao sam samo da nešto nekome uvek smeta, bile to Škode ili Fiće.
 
Vrh