Šta je novo?

Automobilska industrija

Ng kabina sa kineskim plasticnim modifikacijama i novim enterijerom. Tegljač je pokazni primerak i ostaje u Fapu kao vozilo korporacije, kabina će se ugrađivati i u druge tipove koji budu u ponudi.
IMG_20231030_233858_711.jpg
 

Samo mi nije jasno zašto su iskoristili nadgrobnu ploču kao tablu, čak su i ova slova izrezbarena kao na spomeniku, bože me oprosti.🙂

Ali, dobro ne želim da ispadnem zlonameran, drago mi je da vidim FAP-a na koliko toliko sigurnim nogama.
Civilni sektor raduje, daleko je ovaj kamion od Iveca ili Mercedesa, ali za početak je i više nego dovoljno.
Ovaj dizajn i nivo opremljenosti bi mogao da prođe lagano u civilnom sektoru za zainteresovana privatna lica, komunalne ili vatrogasne službe, zaista i ovo je impresivno za start.
Ne razumem komentare na FB-u, kao da su očekivali Actros-a da izađe iz fabrike koja je poslednjih godina bila isključena iz civilnog sektora.🙄
 
Цео тај мини музеј је на брзину импровизован, по мени плоча испред камиона није ни требала, то се у модерном излагању ради натписима на поду, ал шта је ту је, макар не труне под небом више :)
Ма Фб ко Фб, ал плашим се да ће цивилни програм тешко заживети од увозничког лобија. Ево само град Београд је за своје комуналне службе купио стотинак различитих камиона свих могућих марки из увоза, и то неће занављати сигурно следећих десетак година. Али видећемо. Постоје интересовања у иностранству.
 
Pozdrav, ovaj projekat nikad nije realozovan. Dom kulture je ostao nezavršen, a na mestu trga je BUVLJAK. Priboj nema TRG iako ga pred svake izbore obećavaju. A prošlo je više od 50 godina.


Ovo je OFFtopic ali moram da objavim . Ova velika zgrada u pozadini je taj "Dom kulture. Pola je kupio Drašković i to je neki tržni centar sa većinom praznim lokalima. Druga polovina je ostala opštini u tu je iskorišćeno pal lokala za neke ustanove ali sam koncept nikad nije zaživeo. Ogromna bioskopska sala je magacin. Izvorna staklena fasada je izmenjena posle privatizacije ovim puškarnicama..... Jezivo.

Buvljak je premešten na ovu lokaciju kada je mešovita pijaca privatizovana i tu napravljen, zamislite tržni centar. :D

1699522074822.png
 
Poslednja izmena:
Jel postoji lokacija gdje bi mogli da je premeste
Steta za dom kulture jel postoji fotka kako je izgledalo sa izvornom fasadom
Stao fap stalo vreme
Kreće fap krec grad
 
Joj kada se setim ovog dešavanja, u nekom od tadašnjih časopisa (ne mogu da se setim da li je bio "Turbo" ili "SAT") bio je lep opis događaja i istorije zastave.
Morama naći to u Negotinu negde je zbudženo..


 
Poslednja izmena:
 
Зеленило их има још доста, Чистоћа и БГ пут све мање.
 
 
French tyre maker Michelin said on Tuesday it would be closing three production sites in Germany and transferring its customer service centre to Poland, pointing to a "lack of competitiveness of our German operations for our European and export markets".
The company will cease operations at its Karlsruhe, Trier and Homburg sites by the end of 2025, affecting 1,532 jobs.
 
Vrh